Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Pogoda w Norwegii
pogoda-w-norwegii,1466,78211
Strona 1 z 1

Autor:  Agacia_Iskierka [ 13 Sie 2015 12:54 ]
Temat postu:  Pogoda w Norwegii

Witam,
w przyszłą środę lecimy ze znajomymi (razem 4 osoby) do Norwegii na tydzień. Wynajmujemy samochód i będziemy jechać od Trondheim w dół, pozaliczać parki Reinheimen, Breheimen i takie tam i oczywiście pochodzić po górach, dużo dużo i jak najwięcej :)
Teraz pewnie dla Was głupie pytanie - jak się przygotować na taki wyjazd jeśli chodzi o ubrania?
Spimy w wynajętych chatkach.
Nie wiem czy mam sie przygotować dosłownie jak na wyjazd w Tatry, czyli spodnie, krotkie spodenki w razie upału, mocne buty, kilka koszulek na zmianę i ew. polar/kurtka przeciwwietrzna czy raczej coś w stylu kurtka zimowa, grube spodnie, czapka? Nigdy nie byłam w Norwegii a klimat kojarzy mi się bardziej z chłodnym.
Pozdrawiam

Autor:  marcino123 [ 13 Sie 2015 12:56 ]
Temat postu:  Re: Pogoda w Norwegii

odnośnie samej prognozy, wygląda bardzo obiecująco: http://www.yr.no/place/Norway/S%C3%B8r- ... /long.html

Autor:  Agacia_Iskierka [ 13 Sie 2015 13:40 ]
Temat postu:  Re: Pogoda w Norwegii

No tak pogode to ja sprawdzilam, ale nie oszukujmy sie są miejsca gdzie prognoza pogody jest tylko wazna jeden dzien a potem sie zmienia wszystko albo trudno przewidzieć, czyli jak bedzie slonecznie to bedzie raczej slonecznie tak? :)

Autor:  marcino123 [ 13 Sie 2015 13:42 ]
Temat postu:  Re: Pogoda w Norwegii

Przygotujcie się na kilka pór roku w ciągu kilku h :) Jest pięknie i kapryśnie ;) Przeciwdeszczowe i grubsze ciuchy są jak najbardziej wskazane.

Autor:  wulkan [ 07 Paź 2015 13:15 ]
Temat postu:  Re: Pogoda w Norwegii

Korzystając z promocji Wizzair, spontanicznie kupiłem taniutko bilet do Bergen, I połowa listopada (najbliższy wolny termin w pracy).
W Norwegii będę pierwszy raz.Dopiero teraz poczytałem o tym miejscu i ... o pogodzie. Skoro opady deszczu są tam przez 3/4 roku to na pewno tak będzie w listopadzie. Czy był ktoś z Was w Bergen w listopadzie ? Jak było? co robiliście w czasie deszczu ?

Autor:  Japonka76 [ 07 Paź 2015 13:20 ]
Temat postu:  Re: Pogoda w Norwegii

Byłam w Bergen w listopadzie, i padało. A jak nie padało, to przynajmniej była mżawka. Można mimo to sobie tam pospacerować, bo to bardzo fajne miasto portowe. Ale przyznam się, że spędzałam tam czas pod dachem z wizytą u znajomych i łażeniu po knajpach. Dorsze - pierwsza klasa :)

Autor:  Bartek Krzemiński [ 07 Paź 2015 13:33 ]
Temat postu:  Re: Pogoda w Norwegii

Styczen i maj tto 2 miesiace w ktorych bywalem i deszczu nie zastalem, przeciwnie ;)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/