| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Pociągi w Kazachstanie pociagi-w-kazachstanie,1095,107826 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | Biko [ 21 Lut 2017 16:59 ] |
| Temat postu: | Pociągi w Kazachstanie |
Pociąg sypialny droższy niż samolot np. Astana-AŁmaty, ceny od około 16000 KZT OW i więcej w klasie VIP class/ jedzie ponad 13 godzin chyba że miejsce siedziące w pociągu to 4210 lub 4400 KZT OW zależnie od pociągu: https://tickets.kz/en/gd - zakup online | |
| Autor: | lukasz0207 [ 21 Lut 2017 17:46 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
No niestety, plackarta jest po 5000 czyli jakieś 75 zł a samolot już za 140 zł. Sporo osób kupiło bilety w promocji LOTu i temat zaraz na pewno się rozwinie. Zresztą ja też kupiłem i szukam połączeń | |
| Autor: | Lucy68 [ 24 Cze 2017 21:01 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
Czy ktoś kupował już bilet na pociąg przez internet? Próbowałam dzisiaj kupić bilet Ałmaty-Astana kartą PKO bp visa i city bank master i niestety nie udało się. Jedziemy pod koniec lipca i biletów na 4 sierpnia jest już niewiele. Proszę o pomoc. | |
| Autor: | marcinm89 [ 15 Lip 2017 17:04 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
Bilety na dłuższe trasy np Astana -Ałmaty kupować z wyprzedzeniem z Polski czy na miejscu? Jak z Polski to na jakiej stronie? Rożne z różnymi cenami pojawiaja sie w googlach pozdrawiam | |
| Autor: | WaldekK [ 15 Lip 2017 17:21 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
marcinm89 napisał(a): Bilety na dłuższe trasy np Astana -Ałmaty kupować z wyprzedzeniem z Polski czy na miejscu? Jeśli poniższy screen nie kłamie to chyba lepiej z wyprzedzeniemZałącznik: gd.PNG [ 22.73 KiB | Obejrzany 7281 razy ] marcinm89 napisał(a): Jak z Polski to na jakiej stronie? Zrzut jest akurat z podanej w pierwszym poście https://tickets.kz/en/gd - nie korzystałem, tak więc nie wiem, jak sprawdza się to w praktyce. | |
| Autor: | Lucy68 [ 16 Lip 2017 11:39 ] | ||
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie | ||
Bilety można kupić na http://www.railways.kz/en najlepiej z wyprzedzeniem, bo miejsca szybko znikają. Jedyny problem to nie przechodzą polskie karty, nam udało się kupić płacąc rosyjską kartą ( przez znajomego) z miesięcznym wyprzedzeniem, zostały ostatnie miejsca. Naszym priorytetem była klasa plackarta. Są też miejsca bardziej luksusowe przedziały dwuosobowe. Strona obsługuje tylko po rosyjsku i kazachsku.
| |||
| Autor: | blackout [ 16 Lip 2017 17:48 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
My kupowaliśmy bilety przez tickets.kz, bez problemu przechodzą polskie karty. Bilet wystarczy wydrukować i pokazać przy wejściu do pociągu, nie ma żadnego problemu. I oczywiście, przynamniej w porze wakacyjnej, koniecznie z wyprzedzeniem. | |
| Autor: | marcinm89 [ 16 Lip 2017 22:31 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
Dziękuje za odpowiedz. Bilety już kupione | |
| Autor: | Soulfly [ 07 Wrz 2017 11:20 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
A jest pociag ktory jedzie 13h? Bo znlazem tylko ponad 16.. A i da sie pociagiem dostac z Ałma-Aty do Biszkeku? | |
| Autor: | maxima [ 07 Wrz 2017 11:22 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
Chyba nie ma pociągu do Biszkeku, ale tam to nie ma po co jechać, a jeśli już to marszrutka do granicy jakoś po 15zl? | |
| Autor: | littleboy1989 [ 11 Wrz 2017 22:36 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
Mi karty z Raiffa i T-Mobile nie przechodzą | |
| Autor: | littleboy1989 [ 07 Paź 2017 12:25 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
W końcu udało się kupić bez problemu polską kartą przez: https://rail-travel.kz/index.php/en/ | |
| Autor: | Soulfly [ 21 Lut 2018 16:43 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
A orientujecie się czym roznia sie klasy pociagów? | |
| Autor: | littleboy1989 [ 25 Lut 2018 10:32 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
@Soulfly iloscia osob w przedziale Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | Roku [ 21 Sie 2018 17:30 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
Kupiłem bilety normalną VISA z NestBank. Pytanie mam takie, bo trasa z Astany do Almaty to 19h w tym pociągu. Jest tam jakiś WARS, albo może opiekun wagonu sypialnego oferuje przynajmniej niedrogą herbatę? | |
| Autor: | littleboy1989 [ 21 Sie 2018 17:38 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
Osobiscie nie pamietam czy byl wars, ale kolezanka mi pisala kiedys ze ona ze znajomymi pol trasy pila wodke w warsie. Na pewno na korytarzu jest dystrybutor z zimna i goraca woda. Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | pbak [ 21 Sie 2018 18:05 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
Pamiętam, ze był wagon restauracyjny i że nie sprzedawali tam wódki. Ale to było parę lat temu. Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk | |
| Autor: | NBE322 [ 28 Sie 2018 17:47 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
Na railways.kz poszło bez problemu Revolutem BTW czy przerabiał ktoś zwracanie biletów? Według railways.kz i google translatora do 24h przed odjazdem pociągu dostaje się pełen zwrot? Jest przycisk return na stronie online, i niby można też w kasie biletowej? | |
| Autor: | sharkinator [ 23 Wrz 2018 17:07 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
Polecam kazaskie koleje. Trasa Astana-Ałmaty, czas jazdy pociągiem nocnym ok. 13 godzin, cena coś 13000KZT/os za wagon "kupe" - zamykany przedział dwuosobowy, standard bardzo fajny, miła obsługa prowadników. Do dyspozycji filmy i piosenki | |
| Autor: | Aminin [ 17 Cze 2019 15:15 ] |
| Temat postu: | Re: Pociągi w Kazachstanie |
pbak napisał(a): Pamiętam, ze był wagon restauracyjny i że nie sprzedawali tam wódki. Ale to było parę lat temu. Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk My piliśmy na pewno piwo w wagonie restauracyjnym | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |