Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 19 Cze 2016 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 712
niebieski
Mam pytanie odnośnie czasu potrzebnego na odbiór biletu kolejowego i na formalności na lotnisku.

Samolot ląduje o 5:40 na lotnisku Pudong, Szanghaj.
Z tego co widzę podróż metrem do stacji kolejowej Hongqiao skąd odjeżdżają pociągi klasy G to ok. 2h.
Czy uwzględniając czas na formalności na lotnisku (mamy wizy), czas przejazdu i czas potrzebny na odebranie zamówionych przez internet biletów na stacji kolejowej (czy są kolejki w lipcu o tej porze?) wybranie pociągu odjeżdżającego o 11:00 zapewnia odpowiedni margines bezpieczeństwa na ew. opóźnienie samolotu czy inne niespodziewane zdarzenia?

Druga sprawa to powrót na lotnisko z centrum Szanghaju, rzecz w tym, że fajnie byłoby przejechać się Maglevem. Przy czym okazuje się, że pierwszy pociąg który jedzie z pełną prędkością odjeżdża o 9:02. Czy bezpiecznie mogę założyć, że wystarczy czasu (wliczając nadanie bagażu) z pewnym zapasem na samolot o 10:50?
_________________
Let us live so that when we come to die, even the undertaker will be sorry
Mark Twain
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#22 PostWysłany: 19 Cze 2016 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
niebieski
Dużo za ciasno.
Mieć wize to jedno a odstać swoje w kolejce po stempel to drugie.
Do tego pierodlnik na honqiao bo kilka dni temu mieli incydent z bomba domowej roboty i nagle obudzili się żeby kontrolować wszysrtkich szczegółowo, są ogromne kolejki. Odbiór biletu może zająć 2 minuty jeśli nie będzie kolejki, ale to cą Chiny, wszędzie sa kolejki...
Zdecydowanie odradzam.
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
amphi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#23 PostWysłany: 19 Cze 2016 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 712
niebieski
Ok, to jaki jest bezpieczny margines czasowy? Kolejne sensowne czasowo opcje to pociągi odjeżdżające o 12:12, 14:00 i 15:00. Ten pociąg o 14:00 byłby osiągalny nawet zakładając najgorszy możliwy wariant kolejek/opóźnień?

A jeśli chodzi o drugie pytanie (odnośnie maglev'a)? Jak wygląda sytuacja z czasem odprawy na Pudong?
_________________
Let us live so that when we come to die, even the undertaker will be sorry
Mark Twain
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#24 PostWysłany: 01 Lip 2016 07:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 712
niebieski
Jakby ktoś planował kupno biletów na pociąg to co prawda ctrip podniósł ostatnio prowizję do 40CNY/bilet, ale w ich aplikacji prowizja wynosi ciągle 20CNY/bilet.

Co do dużego bagażu w podróży pociągiem to znalazłem świetny opis tutaj:

https://www.travelchinaguide.com/china- ... owance.htm
_________________
Let us live so that when we come to die, even the undertaker will be sorry
Mark Twain
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#25 PostWysłany: 17 Lip 2016 20:12 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
szukam na ctripie pociągiągów Peking-Shanghai (G) i na dziś mogę je rezerwować tylko do 9 września ( inne do 14 wrzesnia ), to oznacza, że już je wykupili czy, że jeszcze ich nie ma ? Na trasie do Guangzhou normalnie są dostępne na 14.09
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#26 PostWysłany: 17 Lip 2016 20:57 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Krajów: 14 / 6.5%
Raczej jeszcze ich nie ma w sprzedaży.

Przykładowo na stronie:

http://www.chinahighlights.com/travelgu ... ticket.htm

Napisali, że bilety można kupować online od 60 dni do terminu podróży.

Na tej trasie pociągów G jest bardzo dużo, a na poprzednie dni nie są wykupione bilety, więc pewnie jeszcze nie wrzucili możliwości kupowania biletów na dalszy okres.
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#27 PostWysłany: 21 Lip 2016 11:38 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
dni mijają , a nadal nie dodają biletów po 9 wrzesnia, dziwna sytuacja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#28 PostWysłany: 24 Lip 2016 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 712
niebieski
amphi napisał(a):
Ok, to jaki jest bezpieczny margines czasowy? Kolejne sensowne czasowo opcje to pociągi odjeżdżające o 12:12, 14:00 i 15:00. Ten pociąg o 14:00 byłby osiągalny nawet zakładając najgorszy możliwy wariant kolejek/opóźnień?


Wróciliśmy już więc mogę napisać jak to faktycznie było. Samolot przyleciał przed czasem o 5:20 zamiast o 5:40, formalności na lotnisku przebiegły szybko, transport z lotniska Pudong na stację kolejową Hongqiao bezproblemowy, kontrola bezpieczeństwa na stacji to ok. 1 minuta, stałem w kolejce po bilety 15 min. na stacji i już ok. 9:30 byłem w ich posiadaniu, bez pośpiechu, dałoby się znacznie szybciej. Oczywiście pewnie nie ma reguły i nie zawsze idzie to tak gładko.
_________________
Let us live so that when we come to die, even the undertaker will be sorry
Mark Twain
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#29 PostWysłany: 24 Lip 2016 11:50 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 44
Loty: 36
Kilometry: 78 687
Krajów: 14 / 6.5%
Eryk87 napisał(a):
dni mijają , a nadal nie dodają biletów po 9 wrzesnia, dziwna sytuacja


Sprawdziłam na https://www.travelchinaguide.com/ i mają tam informacje, że bilety na te pociągi jeszcze nie zostały wypuszczone do sprzedaży, więc spokojnie, niedługo powinny być. :)
_________________
Zapraszam na mojego bloga, w którym opisuje swoje różne podróże. :)

194 kraje

Aktualnie opisany wyjazd do Pragi, na Born To Be Wild, Pangaea, a teraz relacja z Serbii, a później z Rygi (;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#30 PostWysłany: 11 Sie 2016 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 168
Wiadomo kiedy wypuszczą bilety? Jednak chcialbym kupic zawczasu ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#31 PostWysłany: 22 Sie 2016 13:59 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
zaczeli już wypuszczać bilety na najtańsze pociągi , więc pewnie niedługo będzie można na G kupić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#32 PostWysłany: 25 Sie 2016 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 168
Nadal nic nie widze :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#33 PostWysłany: 26 Sie 2016 12:02 

Rejestracja: 07 Kwi 2011
Posty: 66
Loty: 80
Kilometry: 142 920
Krajów: 26 / 12.2%
Na pociągi superszybkie bilety są na Ctripie na ok. miesiąc przed podróżą, na te zwykłe - dwa miesiące przed.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#34 PostWysłany: 26 Sie 2016 15:40 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Problem w tym, że na ctripie od ok 20 lipca, nie można kupić biletów na pociągi G ( najszybsze ) po 9 września. Od ponad miesiąca nie dochodzą nowe pociągi w tej klasie na połączenie Pekin-Szanghaj i Szanghaj-Kanton
Mamy już koniec sierpnia i stąd nasze lekkie lęki, mógłbym kupić bilety lotnicze ale wolę przejechać się pociągiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubol2000 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#35 PostWysłany: 06 Wrz 2016 14:47 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Juz w sprzedaży są pociągi G na trasie Pekin -Szanghaj po 9 wrzesnia, a innych trasac też ruszyło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#36 PostWysłany: 12 Paź 2016 11:21 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Dałem sobie spokój z ctripem i kupowałem na miejscu 3-4 dni przed wyjazdem. Polecam porobić screeny z ctripa, z numerem pociągu i godziną , dodatkowo na kartce napisać datę, skraca to zakup bilet do 2 minut.

2 klasa w pociągach G jest o wiele wygodniejsza niż w samolotach, nawet na trasie Shanghai-Guangzhou (ok.7 godzin) nie czuć było zmęczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#37 PostWysłany: 10 Lut 2017 13:11 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 5
Będę za 3 tyg w Chinach i chcę zarezerwować sobie bilety kolejowe na ctrip.com z dostawą do hotelu.
Czy trzeba wcześniej uzgodnić z hotelem, że dostaną list z moimi biletami ?
Zapytałem hotel (wypełniając rezerwację na booking.com) czy mogę sobie zamówić bilety z dostawą na ich adres ale odpowiedzi nie dostałem. Może uważają przychodzące koperty z biletami za tak oczywistą oczywistość, że nie rozumieją dlaczego ich o to pytam...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#38 PostWysłany: 10 Lut 2017 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
niebieski
nie powinno byc problemu, ale napisz do ctrip, cobsluga klienta i kontakt mailowy/telefoniczny dziala jak malo gdzie.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#39 PostWysłany: 23 Paź 2017 21:10 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 6
Cześć!

Orientuje się ktoś może czy istnieje możliwość zakupu biletów kolejowych na rożne trasy w Chinach w kasach w Pekinie? Czy sprzedawane bilety są tylko na przejazdy rozpoczynające sie w danym mieście?

Z góry dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#40 PostWysłany: 14 Mar 2018 21:20 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
@xsenon
W ubiegłym roku kupowałem bilety na kilka tras dla 4 osób przez https://www.travelchinaguide.com/china-trains/
Żadnych problemów.Bilety,zgodnie z moim życzeniem zostały dostarczone do hotelu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group