Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!
plaze-malta-comino-gozo-polecam,1245,30781
Strona 1 z 1

Autor:  Czerwona [ 16 Cze 2013 01:10 ]
Temat postu:  Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

Witam!
Dwa tygodnie temu wróciłam z małej wycieczki, w której punktem głównym była Malta - od tamtej pory moja wyspa marzeń. :D Niestety nie mam czasu na razie opisać relacji z całej podróży i podzielić się wskazówkami (sesja ;/), dlatego postanowiłam póki co wrzucić na razie ten post - dla osób, które jeszcze zastanawiają się czy warto tam lecieć, wrzucam kilka moich fotek.
Powiem tyle - rok temu byłam na Majorce i Malta bije ją na głowę. ;)

PS. Więcej możecie zobaczyć tutaj:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 481&type=3

Comino
Image

Fomm Ir-Rih
Image

Ghajn Tuffieha Bay
Image

Popeye Village
Image

Comino
Image
Image

Santa Marija Bay, Comino
Image

Ramla Bay, Gozo
Image

Azure Window, Gozo
Image
Image

Marsaxklokk (nie pamiętam nazwy plaży, gdzieś obok St Peter's Pool, dojazd tylko autem)
Image

Więcej fotek w lepszej jakości - pisać PM. :)
Kiedyś napiszę jakąś relację, jak uspokoi się ten szalony czas na studiach.

Autor:  vincenz [ 16 Cze 2013 08:42 ]
Temat postu:  Re: Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

Świetne fotki, z niecierpliwością czekam na relację. Majówkę spędziłem na Majorce, a w Lipcu wybieram się na Maltę, chętnie posłucham relacji jak i ciekawostek. Gdzie wypożyczałaś auto?

Autor:  Czerwona [ 16 Cze 2013 09:32 ]
Temat postu:  Re: Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

Zdecydowanie bardziej spodoba Ci się Malta, choć w lipcu może być sporo więcej ludzi. :D
Nie wypożyczałam auta - spędziłam z przyjaciółką 4 dni z dwoma różnymi couchsurferami - poświęcili nam ten calutki czas i obwieźli nas po wszystkich najpiękniejszych miejscach po wszystkich wyspach - tych znanych jak i nieznanych.
(W ogóle uważam CS za najlepszą formę podróżowania - zobaczy się zawsze to, o czym by się nie pomyślało, że nawet istnieje, poćwiczy się język i pozna kulturę, która swoją drogą na Malcie skłania mnie do przeprowadzki do tego kraju (!)).

Kiedy wyjeżdżasz dokładnie? Pali mi się niesamowicie do napisania relacji, ale chyba znajdę czas dopiero po 28. czerwca.

Autor:  KondzikS [ 16 Cze 2013 10:54 ]
Temat postu:  Re: Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

Super zdjęcia!! Tylko zaostrzyłem sobie apetyt :D Ja mam wylot za 10 dni :)

Autor:  vincenz [ 16 Cze 2013 11:28 ]
Temat postu:  Re: Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

Ja lecę dopiero w drugiej połowie lipca, więc cierpliwie poczekam na relację :)

Autor:  Pabloo [ 16 Cze 2013 11:32 ]
Temat postu:  Re: Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

Fajne zdjęcia, tylko zdecydowanie przeostrzyłaś je, chyba już po zmniejszeniu?;)

Autor:  Czerwona [ 16 Cze 2013 11:52 ]
Temat postu:  Re: Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

Pabloo - Oj nie! :D To efekt zmniejszenia z dużej rozdzielczości... Chciałam wrzucić większe, ale bez przesady. :D Dlatego napisałam, że jak ktoś chce w lepszej jakości, to pisać pm. :)

KondzikS - Zazdroszczę, poleciałabym znowu, ale mam obowiązki. :( Ale mam tam już "wieczne" zaproszenie, więc się na pewno wkrótce wybiorę, jak i nie zostanę. :D

vincenz - To myślę, że na początku lipca coś stworzę, dam znać. ^^

Autor:  KwasU [ 16 Cze 2013 12:20 ]
Temat postu:  Re: Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

Skąd i w jakiej cenie dostać się na Comino ?

Autor:  Czerwona [ 16 Cze 2013 12:45 ]
Temat postu:  Re: Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

Nie pamiętam jak nazywało się to miejsce, z którego ruszaliśmy, ale tam też dojazd tylko autem - gdzieś koło Armier Bay.
Najbardziej znanym przystankiem jest Cirkewwa, dojeżdża tam komunikacja miejska.
Bilet kosztuje 10 euro i jest to bilet dwustronny
, tylko nie wiem ile wynosi maksymalny czas do powrotu, ale wiem, że wielką atrakcją jest zostanie na noc na wyspie, więc chyba obowiązuje aż się wróci. ;D Na wyspie mieszka jedna rodzina, jest posterunek policji i jest kilka barów z napojami, jedzeniem, lodami.

Można obniżyć koszty ferry o 1 euro poprzez kupienie je przez sieć:
http://shop.unitedcominoferries.com/cat ... 10961.aspx

Autor:  wally [ 16 Cze 2013 13:30 ]
Temat postu:  Re: Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

jak wysiądziesz w autobusu w porcie w Cirkeewie zaraz podejdą do ciebie naganiacze i zaproponują ci bilety po 10 euro (RT) dzieci 5 euro , jak was jest więcej możesz się targować , a być możesz ile chcesz , z Comino powroty są tak co godz a od 17 co pół godz bilety sprawdzają przy wysiadaniu z łódki :)

Autor:  podrozniczk_m [ 16 Cze 2013 17:41 ]
Temat postu:  Re: Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

vincenz napisał(a):
Świetne fotki, z niecierpliwością czekam na relację. Majówkę spędziłem na Majorce, a w Lipcu wybieram się na Maltę, chętnie posłucham relacji jak i ciekawostek. Gdzie wypożyczałaś auto?



A propos Malty - polecam http://www.odkrywcaswiata.blogspot.com/2013/04/malta-wyspa-piaskowych-domkow.html

A co do wypożyczalni samochód, to ja mieszkałam w Bugibba, a w Qawra korzystałam z wypożyczalni http://www.sundrivecarhiremalta.com

Autor:  leyla91 [ 13 Kwi 2014 21:14 ]
Temat postu:  Re: Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

mieszkałyśmy w Paradise Bay w Cirkewwie, więc do portu parę kroków, rejs Malta - Comino 10€, podróże co godzinę a w okresie letnim co pół :) super sprawa, może wkleję potem jakieś zdjęcia :) czas oczekiwania można miło spędzić, obok jest przyjemny sklepik i ławeczki+stoliki, można coś zjeść całkiem tanio, podgrzewają bułeczki i się napić :) Na Comino również sympatyczna budka gdzie można kupić piwo lub lody. Wracałyśmy fajną motorówką która zabrała tylko nas, 4 osoby, facet podpłynął do skał i grot, zeby można było robić zdjęcia a potem pędził tak szybko że byłyśmy całe mokre ale na miejscu w 10 minut :D

Autor:  gibson007 [ 27 Kwi 2014 14:01 ]
Temat postu:  Re: Plaże Malta - Comino - Gozo - polecam!

Na Malcie polecam Bugibba Hotel. Mimo kiepskich opinii hotel ten oferuje standard trzech gwiazdek.
Warto zwłaszcza dopłacić za All inclusive. Świetne drinki robione z europejskich alkoholi, dobre jedzenie.
Położenie hotelu też OK, ok. 200 m do przystanku skąd można wszędzie dotrzeć.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/