Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 07 Paź 2024 10:20 

Rejestracja: 16 Gru 2021
Posty: 2
Cześć,
na początku sierpnia planuje polecieć w podróż poślubną do Japonii, planujemy tam spędzić +/- 10 dni, jakiś tam plan mam już ułożony, ale pytanie mam inne. Chciałbym po Japonii lecieć jeszcze na tydzień typowo gdzieś na rajskie plaże, gdzie z Japonii warto lecieć w takie miejsca? Filipiny, Malezja? Czy celować jeszcze gdzieś indziej, zależy mi raczej żeby lot był bezpośredni, ewentualnie krótka przesiadka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Gdzie polecieć?
#2 PostWysłany: 07 Paź 2024 10:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26093
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
To sprawdź przed wyborem kierunku jaka pogoda jest w twoich kierunkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Gdzie polecieć?
#3 PostWysłany: 07 Paź 2024 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5612
złoty
W sierpniu Japonię odradzam ze względu na upały, nawet w pierwszej połowie września były bardzo uciążliwe, proponuję jakąś wyspę gdzie klimat będzie łagodniejszy
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
Gufi1315 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Gdzie polecieć?
#4 PostWysłany: 07 Paź 2024 11:46 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 524
niebieski
@Gufi1315
Filipiny w sierpniu to raczej zły wybór. W tym miesiącu jest tam szczyt pory deszczowej, a także sezon tajfunów (rokrocznie w okresie lipiec - wrzesień wyspy filipińskie nawiedza kilkanaście takich zdarzeń).

Malezja jest dobrym wyborem. Na wschodnim wybrzeżu kraju w sierpniu jest pora sucha (w przeciwieństwie do zachodniego wybrzeża, gdzie w tym czasie można spodziewać się deszczów). Znajdziesz tam kilka popularnych plażowych miejscówek - jednak w sierpniu możesz spodziewać się sporej liczby turystów. W sierpniu to jest także dobry czas dla Sarawaku na malezyjskiej części Borneo, jednak ten wybór byłby dobry raczej z myślą o bardziej aktywnej turystyce.

Sierpień jest także bardzo dobrym okresem na Indonezję, ale w Twoim przypadku to chyba zbyt odległa destynacja i raczej za krótka na tygodniowy wypad. Choć oczywiście wszystko jest możliwe...


Ostatnio edytowany przez jaszon, 07 Paź 2024 17:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Gufi1315 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Gdzie polecieć?
#5 PostWysłany: 07 Paź 2024 12:28 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 847
niebieski
A japońskie wysepki typu Hateruma, Irimote, Taketomi itp itd? Niewystarczająco rajskie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Gufi1315 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Gdzie polecieć?
#6 PostWysłany: 07 Paź 2024 13:05 

Rejestracja: 16 Gru 2021
Posty: 2
QbaqBA napisał(a):
A japońskie wysepki typu Hateruma, Irimote, Taketomi itp itd? Niewystarczająco rajskie?



Myślałem też o tym, ale wygląda ciężko logistycznie, najpierw lot na Okinawe, później transport na wyspę typu Haterum, ta najbardziej mi wpadła w oko a później ciężki powrót żeby wrócić do Polski. Z Okinawy do Warszawy ceny lotów są kosmiczne, a wracać Okinawa ---> Tokio/Kioto/Osaka to znowu lekka męczarnia + niepotrzebne koszta. Szukam raczej czegoś żeby bezpośrednio stamtąd już walić do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Gdzie polecieć?
#7 PostWysłany: 07 Paź 2024 13:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26093
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Image

https://www.tripsavvy.com/asia-in-august-1458714
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#8 PostWysłany: 07 Paź 2024 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2012
Posty: 623
Loty: 250
Kilometry: 689 410
Krajów: 68 / 31.8%
niebieski
Nie wiem jakie ceny są teraz ani na termin, który potrzebujesz ale ostatnio Okinawa była z Budapesztu za 2100zł. Może w ten sposób uda Ci się coś złożyć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gufi1315 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#9 PostWysłany: 07 Paź 2024 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5612
złoty
Jednak poleciłbym Malezję i wyspy perhentian tak jak pisał @jaszon, łatwy dojazd, niskie ceny i łatwa komunikacja jezykowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Gdzie polecieć?
#10 PostWysłany: 07 Paź 2024 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 3256
Loty: 571
Kilometry: 1 086 023
Krajów: 97 / 45.3%
srebrny
Gufi1315 napisał(a):

Z Okinawy do Warszawy ceny lotów są kosmiczne, a wracać Okinawa ---> Tokio/Kioto/Osaka to znowu lekka męczarnia + niepotrzebne koszta.


Z takim podejściem, to lepiej zostań w Tokio i się stamtąd nie ruszaj. Każda kolejna wyspa czy kraj, to dodatkowe koszty. Czasami najtaniej jest wracać tą samą trasą, którą się przyleciało. A jeżeli 2,5 godzinny lot nazywasz męczarnią, to nie wiem jak poradzisz sobie na long-haulu;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
Offline
#11 PostWysłany: 07 Paź 2024 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 215
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
Byłem w czerwcu/lipcu na Miyakojime - leciałem z Tokio HND. Co do pogody to było bardzo ciepło i był jeden dzień deszczowy natomiast skracaliśmy pobyt o jeden dzień bo nadchodził tajfun-jak będzie w sierpniu to już tylko szklana kula.
Plaże cudowne może jedynie palm brakuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gufi1315 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group