Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
wyszukiwarka-najtanszych-biletow-w-pendolino-intercity,35,155015


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1629 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82
Autor Wiadomość
Offline
#1621 PostWysłany: 03 Gru 2025 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2462
złoty
@Tomo14 że sie zacytuję
abelincoln napisał(a):
- 13 grudnia jest zmiana rozkładu, a to zawsze powoduje problemy

Zaprzyjaźnij się z tą stroną:
https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/kup-bilet/bilet/zmiany-w-dostepnosci-pociagow.html
Załącznik:
Zrzut ekranu 2025-12-03 225609.png
Zrzut ekranu 2025-12-03 225609.png [ 13.72 KiB | Obejrzany 794 razy ]

Więc musisz poczekać aż odblokują. Pewnie w okolicach 13-tego. Plus-minus kilka dni ;)

ps.
Po co Ci Intercity, jak pojutrze możesz zajrzeć na DB? :D
Załącznik:
Zrzut ekranu 2025-12-03 230129.png
Zrzut ekranu 2025-12-03 230129.png [ 13.38 KiB | Obejrzany 791 razy ]


Ostatnio edytowany przez abelincoln, 04 Gru 2025 00:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#1622 PostWysłany: 04 Gru 2025 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4628
Loty: 523
Kilometry: 841 507
Krajów: 69 / 32.2%
złoty
Ale co ciekawe tego pociągu na najbliższe dni (do 13 grudnia) też nie widać :lol:
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1623 PostWysłany: 04 Gru 2025 08:47 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 1116
srebrny
@Tomo14

Wszystko widać - widać do Monachium (można kupić bilety), widać do Wiednia (nie można kupić biletów po 13 grudnia).
Zrobiłem screeny do MUC, nie chce mi się zmieniać.

Załącznik:
waw-muc 11.12.jpg
waw-muc 11.12.jpg [ 109.49 KiB | Obejrzany 766 razy ]


Załącznik:
waw - muc 15.11.jpg
waw - muc 15.11.jpg [ 101.11 KiB | Obejrzany 766 razy ]


IC 407 = wagony siedzące
IC 40407 = kuszeta + sypialny

A strona DB też kręci nosem. Na eIC na IC 440 (Chełm - Berlin nocny) bilet da się kupić, na stronie DB się nie da.
Ogólnie przy zmianie rozkładu, szczególnie dla pociągów międzynarodowych - to potrzeba kilku dni by te systemy się dograły, szczególnie dla pociągów kursujących przez 4 kraje+.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#1624 PostWysłany: 05 Gru 2025 21:17 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 525
Loty: 16
Kilometry: 20 948
Krajów: 6 / 2.8%
niebieski
@Tomo14
Właśnie o takiej sytuacji pisałem kilka postów wyżej, musisz sprawdzać codziennie (a najlepiej kilka razy dziennie) aż trafisz na tą odpowiednią chwilę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1625 PostWysłany: 07 Kwi 2026 13:35 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5671
srebrny
Co autor miał na myśli ? Ale od początku - ic kujawiak w piątek odjazd 11:41 z centralnej do lublina. Odjechałem z centralnej jakieś 15 minut później i odrazu komunikat że wszyscy wynocha bo pociąg kończy bieg na Wschodniej i na peronie 5 czeka skład zastępczy do Lublina. Po co są takie kombinacje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1626 PostWysłany: 07 Kwi 2026 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2462
złoty
Może być kilka powodów, ale najczęściej to problem techniczny z wagonem\wagonami - i pewnie szybciej było podstawić skład zastępczy niż manewrować i wypinać ów wagon\y. A na Wschodniej, bo niedaleko jest największa wagonownia...
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#1627 PostWysłany: 07 Kwi 2026 14:58 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 1116
srebrny
@michcioj

Tak jak kolega wyżej napisał, tylko precyzując, bo nie o wymianę wagonu chodzi w takim przypadku, ale o wymianę całego składu.

Oryginalnie powinieneś jechać elektrycznym zespołem trakcyjnym - jeśli nim jechałeś, a była awaria - to wymiana była na skład zastępczy wagonowy/inną jednostkę.
Jeśli jechałeś składem wagonowym (czyli zastępczym) to wymiana była na elektryczny zespół trakcyjny - żeby pociąg dalej jechał zgodnie z zaplanowanym składem.
Robi się to na Warszawie Wschodniej - bo skład jest podsyłany z Olszynki Grochowskiej - to zaplecze techniczne PKP IC (ale też KM) i jednocześnie największa bocznica kolejowa w Europie.

A składy się podmienia, bo taki elektryczny zespół trakcyjny jeździ 14 dni w obiegu nie widząc swojej stacji macierzystej - więc jak istnieje możliwość podmiany to się takie podmiany uskutecznia. Dotyczy też Pendolino np., tak samo na Wschodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#1628 PostWysłany: 24 Kwi 2026 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 5206
Loty: 398
Kilometry: 680 713
Krajów: 48 / 22.4%
platynowy
Załącznik:
aaaa.jpg
aaaa.jpg [ 123.74 KiB | Obejrzany 221 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
KamcioPL lubi ten post.
 
      
Offline
#1629 PostWysłany: 24 Kwi 2026 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1151
Loty: 48
Kilometry: 47 050
Krajów: 13 / 6.1%
niebieski
Od tegorocznego sezonu wakacyjnego międzynarodowy pociąg Baltic Express kursuje na trasie Praga – Pardubice – Wrocław – Gdańsk – Gdynia będzie kursował z kuszetkami
https://www.nakolei.pl/baltic-express-z ... e_vignette
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1629 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group