Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
wyszukiwarka-najtanszych-biletow-w-pendolino-intercity,35,155015


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1629 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1601 PostWysłany: 03 Gru 2025 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4628
Loty: 523
Kilometry: 841 507
Krajów: 69 / 32.2%
złoty
Mam pytanie o zakup biletów na kuszetkę.

Rodzice wybierają się do sanatorium do Świnoujścia i zamiast jechać samochodem chcą pojechać nocnym pociągiem.
Standardowe warunki Intercity mówią, że bilet na kuszetkę podobnie jak zwykły bilet jest dostępny najwcześniej na 30 dni przed podróżą.

Tymczasem sam bilet na IC 440 można dziś kupić na 2 stycznia (i to się zgadza - jest 30 dni), ale już na bilet z kuszetką maksymalnie na 13 grudnia (wagon 261 z kuszetkami jest wyszarzony w wyborze).
Muszę znaleźć rozwiązanie problemu przed 23 grudnia, bo chcą jechać 22 stycznia.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#1602 PostWysłany: 03 Gru 2025 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2462
złoty
2 sprawy tutaj.
- ponoć od dzisiaj mają sprzedawać na 120 dni do przodu, a nie 30 https://www.koleonews.pl/pkp-intercity-wyd%C5%82u%C5%BCa-przedsprzeda%C5%BC-bilet%C3%B3w-na-eip-i-eic-nawet-do-4-miesi%C4%99cy
- 13 grudnia jest zmiana rozkładu, a to zawsze powoduje problemy - szczególnie w kuszetkach i sypialnych...

Jedyne co mogę doradzić, to zaglądanie regularnie na stronę intercity - może odblokują wkrótce (bo nawet na wyłączonych pociągach ze sprzedaży nie ma IC 440 na Twoją datę...).
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
Tomo14 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#1603 PostWysłany: 03 Gru 2025 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4628
Loty: 523
Kilometry: 841 507
Krajów: 69 / 32.2%
złoty
Dzięki za podpowiedź.
To wyjaśnia temat - zapewne po 13 grudnia się zrobi porządek, a że bilety wejdą 23 to będzie czas na przygotowanie się do zakupu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1604 PostWysłany: 03 Gru 2025 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2462
złoty
Zauważ, że od dzisiaj mają być bilety na 120 dni do przodu - więc niewiadomokiedy pojawią się bilety na Twój termin. Prawdopodobnie przed 23im grudnia. Ba, sypialne i kuszetki raczej będą wykupione szybciej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1605 PostWysłany: 03 Gru 2025 14:12 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 1116
srebrny
Bilety na 120 dni do przodu - tylko dla kategorii EIC oraz EIP.
Dla pociągów IC TLK dalej 30 dni.

I tak, po 13 grudnia się zrobi porządek.
Góra
 Profil Relacje PM off
abelincoln lubi ten post.
 
      
Offline
#1606 PostWysłany: 03 Gru 2025 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 5612
złoty
Niby mają być od dzisiaj ale rano nic po 2 stycznia nie wyszukiwało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1607 PostWysłany: 03 Gru 2025 15:15 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1843
Loty: 60
Kilometry: 85 201
Krajów: 14 / 6.5%
srebrny
Najwyraźniej wprowadzili jeden standard odnośnie TEGO problemu.

Ale od początku. Potrzebowałem dwa bilety na pierwszego stycznia na trasie POZ - KRK. Kupiłem trzydzieści minut po północy. W pierwszym wyszukaniu cena była jak poniżej na screenie, czyli 29 PLN (SuperCena / Super Cena):
Załącznik:
e-IC2-Internetowa-rezerwacja-miejsc-03-12-2025_01_09_PM.png
e-IC2-Internetowa-rezerwacja-miejsc-03-12-2025_01_09_PM.png [ 34.34 KiB | Obejrzany 969 razy ]

Dodałem drugą osobę i cena wzrosła do 75 PLN (SuperCena / Super Cena). W tym przypadku finalnie przy płatności pojawiła się cena 92 PLN z adnotacją D-Promo VIII
Załącznik:
e-IC2-Internetowa-rezerwacja-miejsc-03-12-2025_01_16_PM.png
e-IC2-Internetowa-rezerwacja-miejsc-03-12-2025_01_16_PM.png [ 34.35 KiB | Obejrzany 969 razy ]

Pomyślałem, że wpierw kupię jeden bilet a potem drugi. Przy pierwszym bilecie cena wynosiła 29 PLN z adnotacją B-Promo IX. Tyle ściągnęło z karty. Przy drugim pojawiła się już wyższa cena 46 PLN z adnotacją D-Promo VIII. Zrezygnowałem z tego zakupu i drugi bilet kupiłem w drugiej klasie za 29 PLN. Muszę kupić jeszcze dwa bilety powrotne i dlatego chciałem wiedzieć jak to ugryźć, żeby siedzieć razem w cenie promocyjnej.

Przy PODOBNYM problemie pojawiła się odpowiedź jak tego dokonać. @Zeus NAPISAŁ, żeby iść do kasy, macio106 POTWIERDZIŁ, że te same ceny promocyjne dla dwóch osób, można uzyskać w kasie. Niestety dziś pani w okienku na dworcu głównym w Poznaniu powiedziała, że za takie dwa bilety (pierwsza klasa) zapłacę 92 PLN. Dokładnie tyle samo ile przez internet.

Inną ciekawostką jest rezerwacja miejsc. Otóż na pociąg, który mnie interesował było 6 miejsc zajętych już o godzinie 00:15. Jeszcze o tej godzinie nie można było przejść do płatności, ale można było zarezerwować miejsca. Były to miejsca 51-56 w pierwszej klasie. Sprawdziłem teraz inne pociągi i te miejsca są zawsze zarezerwowane.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
#1608 PostWysłany: 03 Gru 2025 16:04 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 654
Loty: 18
Kilometry: 27 839
Krajów: 5 / 2.3%
niebieski
wersus79 napisał(a):
Inną ciekawostką jest rezerwacja miejsc. Otóż na pociąg, który mnie interesował było 6 miejsc zajętych już o godzinie 00:15. Jeszcze o tej godzinie nie można było przejść do płatności, ale można było zarezerwować miejsca. Były to miejsca 51-56 w pierwszej klasie. Sprawdziłem teraz inne pociągi i te miejsca są zawsze zarezerwowane.

A nie są to miejsca w przedziale konduktorskim? Ja często 0:30 też widziałem już zajęte miejsca ale to chyba dla obsługi pociągu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1609 PostWysłany: 03 Gru 2025 16:27 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1843
Loty: 60
Kilometry: 85 201
Krajów: 14 / 6.5%
srebrny
Ten konkretny pociąg to 7324 Wybicki / 3724 Wybicki i jest zestawiony z Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych (EZT), konkretnie Pesa Dart. Tam konduktor ma swój osobny gabinet. Ale rzeczywiście te sześć miejsc, może być rezerwowanych dla pracowników PKP w delegacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1610 PostWysłany: 03 Gru 2025 17:39 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 529
niebieski
Zablokowane 6 miejsc w 1 klasie to nic innego tylko rezerwacja 4 miejsc dla posłów i 2 miejsc dla senatorów.
Aczkolwiek, powinno to być raczej tylko w relacjach do/z Warszawy.
Góra
 Profil Relacje PM off
h3rlitz uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#1611 PostWysłany: 03 Gru 2025 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4977
srebrny
A w przypadku niewykorzystania uwalniają się przed wyjazdem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1612 PostWysłany: 03 Gru 2025 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 6427
HON fly4free
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1613 PostWysłany: 03 Gru 2025 18:46 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 525
Loty: 16
Kilometry: 20 948
Krajów: 6 / 2.8%
niebieski
Tomo14 napisał(a):
Dzięki za podpowiedź.
To wyjaśnia temat - zapewne po 13 grudnia się zrobi porządek, a że bilety wejdą 23 to będzie czas na przygotowanie się do zakupu.


Nie wiem co to za pociąg 440 ale po numerze sugeruje się że jakiś międzynarodowy, więc może być problem większy niż z porządek po 13tym grudnia i licz się z tym że pociąg/miejsca trafi do sprzedaży dopiero 3_5 dni przed planowym odjazdem, sam tak miałem 2 i rok temu z pociągiem Sobieski z Wiednia do Gdyni, chcieliśmy się wybrać na jarmark do Gdyni z Katowic i nikt nie potrafił mi powiedzieć kiedy będzie można na niego kupić bilety które finalnie pokazały się w sprzedaży dopiero jakoś w poniedziałek czy wtorek z wyjazdem na piątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1614 PostWysłany: 03 Gru 2025 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 119
A ja mam z kolei w nowym cenniku inny problem: nie jestem w stanie znaleźć innej taryfy niż bazowy detal na dowolne Pendolino w 1 klasie. Niezależnie od tego, czy Wawa -> Wrocław, Wawa -> Kraków, Wawa -> Katowice - wszędzie i na wszystkie terminy (od dzisiaj do 10 marca) widzę ceny na 1 klasę na każe połączenie 249/274/279PLN.

To błąd, czy coś się zmieniło?

https://www.intercity.pl/pl/lowcypromo/ - tutaj też żadnego Pendo w 1 klasie znaleźć nie mogę, a kiedyś bywały i po 119 czy 149PLN

Coś przegapiłem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1615 PostWysłany: 03 Gru 2025 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 2462
złoty
@kewatkO IC 440 Uznam Chełm - Świnoujście

@taktyk O ile dobrze pamiętam, to w Intercity jest jak na F4F - jest wajchowy i jak mu\jej się przypomni, to przestawia wajchę. No chyba że się nie przypomni - to nie będzie promocji. Nie jest tak, że promocyjne bilety są od początku dostępności biletów. W ostatnim czasie zresztą było bardzo mało promocyjnych biletów na 1 klasę.
Góra
 Profil Relacje PM off
taktyk lubi ten post.
 
      
Offline
#1616 PostWysłany: 03 Gru 2025 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 119
Kocham ten kraj <3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1617 PostWysłany: 03 Gru 2025 20:19 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3237
srebrny
Na szczęście na wybranych trasach jest konkurencja, że zdrowszymi zasadami zakupu. I zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1618 PostWysłany: 03 Gru 2025 21:21 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 585
niebieski
Odblokowali dzisiaj o 0 30. Promocyjne bilety były na terminy 30dni plus 5-10. Miałem w koszyku dla 3 osób od W. do Zakopanego całość 227pln ale termin mi nie pasował

Dziady nie zrobili promocji na odleglejsze terminy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#1619 PostWysłany: 03 Gru 2025 22:29 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3237
srebrny
Ja przed chwilą kupiłem sporo na marzec z Krakowa do Warszawy za 29 zł, co nigdy wcześniej nie było możliwe. Oczywiście 1. klasa za 259, jakby to był nie wiem jaki hit (dla mnie w większości pociągów druga jest lepsza, ale to rzecz jasna subiektywne).
Góra
 Profil Relacje PM off
friend uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#1620 PostWysłany: 03 Gru 2025 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4628
Loty: 523
Kilometry: 841 507
Krajów: 69 / 32.2%
złoty
To skoro jestem dziś aktywny w temacie PKP to jeszcze jedno pytanie.

Jak kupić bilet na pociąg, który jest widoczny w rozkładzie a nie widzi go strona Intercity ?

Załączniki:
Zrzut ekranu 2025-12-03 225031.jpg
Zrzut ekranu 2025-12-03 225031.jpg [ 157.07 KiB | Obejrzany 739 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1629 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group