Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[BVA] Paryż-Beauvais - okolice
paryz-beauvais-okolice,1257,43789
Strona 1 z 2

Autor:  pieerx [ 15 Mar 2014 16:19 ]
Temat postu:  [BVA] Paryż-Beauvais - okolice

Będę miał kilka godzin na lotnisku Beauvais akurat w porze obiadowej :)
Można gdzieś w okolicach lotniska coś fajnie zjeść ?
Nie za daleko (bo bagaże), i nie za drogo (bo wiadomo).

Autor:  wincenty1 [ 15 Mar 2014 16:28 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

no to bułkę z plecaka polecam :P

Autor:  pieerx [ 15 Mar 2014 16:42 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

wincenty1 napisał(a):
no to bułkę z plecaka polecam :P


Ale jednak wolałbym coś bardziej konkretnego.
Lecę z żoną, bułeczki z plecaka odpadają :)

Autor:  maciejwroclaw [ 15 Mar 2014 17:03 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

2,0 km od lotniska McDonald's
4,5 km od lotniska centrum Beauvais i kilka knajpek jest

Do obu miejsc jest na całej trasie z lotniska chodnik (i ścieżka rowerowa), jeździ też miejski autobus (za niespełna 1EUR) - szczegółów poszukaj na forum, pisałem.

Autor:  konrad1617 [ 11 Gru 2014 17:12 ]
Temat postu:  Re: [Francja/Paryż Beauvais] Jak z lotniska do miasta?

Czy nie znając francuskiego, zresztą krucho z językami ogólnie, na lotnisku Beauvais poradzę sobie bez problemu lecąc z Francji do Polski, kontrola bezpieczeństwa itp.?

Autor:  Zeus [ 11 Gru 2014 17:17 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

Żadnego problemu nie będziesz mieć :)

Autor:  kuba201 [ 16 Gru 2014 15:31 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

Idąc tokiem rozumowania kolegi konrad1617 w Tokio powinienem umieć porozumieć się po japońsku a w Bangkoku po tajsku.

Autor:  Gaszpar [ 22 Gru 2014 02:39 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

Mam jutro 6 godzin oczekiwania przy przesiadce na tym "kurniku". Jest co zobaczyć w miasteczku? Na pewno się wybierzemy, żeby nie siedzieć na lotnisku ale czy jakieś szczególne miejsca możecie polecić do zobaczenia/ zjedzenia?

Autor:  zbyhu [ 22 Gru 2014 02:51 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

Mają fantastyczną gotycką katedrę, z najwyższą nawę na świecie: http://en.wikipedia.org/wiki/Beauvais_Cathedral
Nie byłem, ale wydaje mi się że warto :)

Autor:  Gaszpar [ 22 Gru 2014 03:03 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

Dzięki Zbyhu o katedrze czytałem i słyszałem :) Liczyłem na jakieś "smaczki"

Autor:  Tomo14 [ 22 Gru 2014 07:40 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

Gaszpar napisał(a):
Mam jutro 6 godzin oczekiwania przy przesiadce na tym "kurniku". Jest co zobaczyć w miasteczku? Na pewno się wybierzemy, żeby nie siedzieć na lotnisku ale czy jakieś szczególne miejsca możecie polecić do zobaczenia/ zjedzenia?


Katedra koniecznie !!!

Oprócz tego można się powłóczyć po miasteczku. 6 godzin to będzie w sam raz na spacer do miasteczka (ok. 50 minut pod katedrę), zwiedzenie Katedry, za nią jest jakieś lokalne muzeum, przekąszenie małego conieco i powrót.

Do zjedzenia bagietka i ser pod czerwone winko.

Uwaga - sery w podręcznym nie przechodzą !

Autor:  jkbmichalski [ 22 Gru 2014 10:22 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

Z serami to jest tak jak im czapka stoi. Z mojego bagażu kazali wyrzucić, ale w bagażu dziewczyny przeszły bez problemu.

Ale ogólnie rzeczy i produkty, które mogą powodować dyskomfort innych pasażerów, jak śmierdzący pyszny ser, powinny być zabierane.

Autor:  JarekGdynia [ 22 Gru 2014 11:27 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

Jak ja wracałem 15 grudnia to ostro sprawdzali i sery trzeba było wyrzucać. Widziałem pare osób co nie było z tego faktu zadowolone. Nie wiem czy tak tam jest zawsze, ale ogólnie jedno z gorszych lotnisk jakie byłem, a tak wolnej obsługi to jeszcze nigdy nie spotkałem.

Autor:  hank [ 22 Gru 2014 12:34 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

Coś w tym jest, chociaż byłem tam w październiku. Nigdzie mi nie przetrzepali plecaka tak jak na BVA, koleś zaglądał do każdej kieszeni, papierowej torebki, w pewnej chwili myślałem że mi magnesy zabierze, z taką uwagą i skupieniem je oglądał. Chociaż przed przeszukaniem grzecznie zapytał, muszę mu to oddać.

Autor:  Anonymous [ 22 Gru 2014 12:44 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

Temat zboczył na kwestie kontroli bagażu, a jak dla mnie podstawowy problem by nie było spóźnienia i w ogóle był problem co zrobić z wolnym czasem w Beauvais (ten sam problem, tyle że w styczniu, a lecę z Krakowa)

Na teraz z Modlina
Kod:
OSLO RYGGE z 09:15    opóźniony

Autor:  Gaszpar [ 22 Gru 2014 13:06 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko Paryż-Beauvais a raczej jego okolice

OT do sprzatniecia później. Lot do BVA wykonuje samolot zbazowany w Modlinie najprawdopodobniej z wcześniejszej rotacji wmi-stn-wmi

Autor:  hubson [ 19 Sty 2016 17:56 ]
Temat postu:  Re: [BVA] Paryż-Beauvais - okolice

Głupia sprawa, ale jak wygląda sprawa z serami ? Będę na kilka godzin w tym miasteczku i chciałbym zrobić małe zakupy i wiadomo, że wolałbym, aby nie kazano wyrzucać części zakupów.

Autor:  Zeus [ 19 Sty 2016 17:59 ]
Temat postu:  Re: [BVA] Paryż-Beauvais - okolice

Będziesz musiał je wyrzucić. Albo kupić bagaż rejestrowany.

Autor:  MacGyver [ 19 Sty 2016 18:01 ]
Temat postu:  Re: [BVA] Paryż-Beauvais - okolice

Leciałem 13.01 do WRO i babce ser i pasztet wyrzucili do kosza.

Autor:  hubson [ 19 Sty 2016 18:21 ]
Temat postu:  Re: [BVA] Paryż-Beauvais - okolice

To jest jakoś prawnie usankcjonowane ? Ser/pasztet jest produktem stałym i nie ma na niego limitu wagi :)

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/