| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Parlament w Budapeszcie parlament-w-budapeszcie,1229,39755 | Strona 1 z 3 |
| Autor: | Lilianna [ 11 Sty 2014 11:13 ] |
| Temat postu: | Parlament w Budapeszcie |
Witam, czy może orientuje się ktoś jak można zarezerwować zwiedzanie parlamentu w Budapeszcie i ile wcześniej należy to zrobić? | |
| Autor: | Kadet [ 11 Sty 2014 11:22 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Jak byłem ponad rok temu to wystarczyło wysłać maila. Ja wysyłałem na trzy adresy jednocześnie - idegenv@parlament.hu, idegenforgalom@parlament.hu, tourist.office@parlament.hu - z tego co pamiętam użytkownicy tutaj mieli czasami problemy z uzyskaniem odpowiedzi. Ja odpowiedź z biletami dostałem 30min po wysłaniu maila. Wydaje mi się, że jakiś czas temu wprowadzili opłaty za zwiedzanie parlamentu (w grudniu 2012 jeszcze było darmowe). | |
| Autor: | Myku [ 11 Sty 2014 12:26 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
ja byłem w listopadzie 2013, zwiedzanie było płatne, niestety nie pamiętam ile. Poszedłem z marszu, stałem w kolejce może z 10min | |
| Autor: | Lilianna [ 11 Sty 2014 12:30 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Dziękuję serdecznie. Też tam wyślę maila i zobaczymy co mi odpowiedzą. Niestety to prawda, że zwiedzanie parlamentu już nie jest darmowe i uważam, że dość drogie, bo podobno normalny bilet kosztuje ok. 3000 Ft, ale myślę że warto. | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 11 Sty 2014 12:35 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Kadet napisał(a): Jak byłem ponad rok temu to wystarczyło wysłać maila. Ja wysyłałem na trzy adresy jednocześnie - idegenv@parlament.hu, idegenforgalom@parlament.hu, tourist.office@parlament.hu Od 1.01.2013 r. już to nie obowiązuje. Indywidualny turysta nie może już rezerwować wizyty za pośrednictwem adresów mailowych Parlamentu. Rezerwacje zostały przeniesione na komercyjnego pośrednika http://www.jegymester.hu, gdzie bilet można kupić za 1.750 HUF (dla obywateli UE) i jednocześnie sprawdzić dostępność biletów na nadchodzące dni i języki zwiedzania. http://www.jegymester.hu/eng/Production ... ment-visit http://www.jegymester.hu/docs/parlament ... nt_eng.pdf http://www.parlament.hu/angol/eng/tajekoztato.htm | |
| Autor: | Lilianna [ 11 Sty 2014 13:24 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Rzeczywiście łatwo można na tych stronach znaleźć wszystkie informacje, ale jeszcze nie jestem pewna czy wykupić bilety dla dzieci, bo chcą na potwierdzenie jakąś kartę studenta, a nic takiego nie mamy. Dzieci mają 12 i 14 lat i mają jedynie paszport dla potwierdzenia obywatelstwa i ewentualnie mogą wziąć legitymacje szkolne. | |
| Autor: | Grzegorz40 [ 11 Sty 2014 15:16 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Lilianna napisał(a): Rzeczywiście łatwo można na tych stronach znaleźć wszystkie informacje, ale jeszcze nie jestem pewna czy wykupić bilety dla dzieci, bo chcą na potwierdzenie jakąś kartę studenta, a nic takiego nie mamy. Dzieci mają 12 i 14 lat i mają jedynie paszport dla potwierdzenia obywatelstwa i ewentualnie mogą wziąć legitymacje szkolne. Wydaje mi się, że wystarczy sam paszport. Im głównie chodzi o potwierdzenie narodowości (przynależności do UE) oraz wieku, a nie tego, czy dziecko chodzi do szkoły | |
| Autor: | mokry [ 11 Sty 2014 18:15 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Byłem w maju 2013, bilety rezerwowalem dzien wczesniej przez stronę internetowa, ktora podal Grzegorz40 Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | Lilianna [ 28 Sty 2014 11:44 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Właśnie wróciłam z Budapesztu i mogę potwierdzić, że bilety do parlamentu można kupić zarówno przez podaną wyżej stronę internetową jak i na miejscu. Nie ma problemów z dostępnością od zaraz (być może teraz zimą). W każdym razie pojawiliśmy się o 13.30 i bez problemu kupiliśmy bilety na 14.00. Jeśli ktoś jest z bagażem to można go zostawić w Muzeum Etnograficznym (obok parlamentu) za kaucją 100 Forintową. | |
| Autor: | krymek [ 28 Sty 2014 13:04 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Polecam stronę http://www.jegymester.hu - można kupić, sprawdzić czy są dostępne i na jakie wersje językowe. Oczywiście w kasie też można, ale czasami bywa tak, ze trzeba trochę odstać w kolejce. A samo zwiedzanie fajne | |
| Autor: | Moya [ 18 Mar 2014 11:15 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Grzegorz40 napisał(a): Od 1.01.2013 r. już to nie obowiązuje. Indywidualny turysta nie może już rezerwować wizyty za pośrednictwem adresów mailowych Parlamentu. Rezerwacje zostały przeniesione na komercyjnego pośrednika http://www.jegymester.hu, gdzie bilet można kupić za 1.750 HUF (dla obywateli UE) i jednocześnie sprawdzić dostępność biletów na nadchodzące dni i języki zwiedzania. 1950 niestety (+200 za e-bilet...) Czy w kasie da się kupić bilety na inny dzień czy tylko na bieżący? | |
| Autor: | kevirek [ 11 Lip 2014 20:26 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Jeśli chodzi o bilety, to w moim przypadku nikt nikomu nie sprawdzał ich rodzaju (wystarczyło przyłożyć kod kreskowy do czytnika na bramce), więc równie dobrze można by próbować kupić najtańszy z dostępnych - dla studentów z UE (1000 + 200 rezerwacja online). Dodam, że wcale nie było jakiegoś specjalnego tłumu, żeby mogłoby to być wynikiem pośpiechu. Niby nie aż taka wielka oszczędność, ale jeśli ktoś jest na bardzo cienkim budżecie, zawsze można rozważyć taką opcję | |
| Autor: | kleyo [ 13 Sty 2015 00:36 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Warto zwiedzać ten parlament, Waszym zdaniem? Będę tam na walentynki, ale bilety chyba dopiero na miejscu będę kupował, bo to zależy od samopoczucia czy się nam będzie chciało chodzić po muzeach | |
| Autor: | qras [ 13 Sty 2015 00:40 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Jak dla mnie zdecydowanie tak. Piękne neogotyckie wnętrza i podniosła atmosfera przy koronie św. Stefana. Na dodatek zniżki dla obywateli UE (dla studentów jeszcze większe). Na dodatek przewodnik spytał, czy wśród grupy są Polacy i powiedział po naszemu: Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát. | |
| Autor: | michzak [ 13 Sty 2015 00:40 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Moim zdaniem warto Wysłane z mojego GT-I9300 | |
| Autor: | Anonim3 [ 13 Sty 2015 01:20 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Warto. Ale z okazji Walentynek lepiej chyba zwiedzić operę (też piękny i ciekawy budynek, ale sympatyczniej się kojarzy i zostaje więcej czasu na romantyczna kolację). | |
| Autor: | kleyo [ 13 Sty 2015 18:30 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Czasu jest dość, bo jedziemy samochodem i planuję się tam pojawić jakoś w sobotę rano, ale dzięki za pomysł z Operą, może zaliczymy obie atrakcje. Już się wykosztowałem na 4 gwiazdkowy hotel, więc romantyczną kolację chyba odłożę na inną okazję | |
| Autor: | Anonim3 [ 13 Sty 2015 19:36 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Romantyczna kolacja nie musi być droga. Polecam Borsso Bistro. | |
| Autor: | kleyo [ 14 Sty 2015 00:04 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Nawet nie tyle chodzi o finanse co o obawę, że się dziewczyna przyzwyczai i nagle robiona na szybko w domu pizza czy makaron przestanie jej smakować | |
| Autor: | Anonim3 [ 14 Sty 2015 00:55 ] |
| Temat postu: | Re: Parlament w Budapeszcie |
Taaa... A po Sylwestrze pewnie chciałaby codziennie pić szampana! To może chociaż kawę i coś słodkiego w Auguszt Cukraszda? | |
| Strona 1 z 3 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |