Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Parkingi w Budapeszcie
parkingi-w-budapeszcie,1409,51304
Strona 1 z 2

Autor:  jesion83 [ 06 Lip 2014 11:49 ]
Temat postu:  Parkingi w Budapeszcie

Na początku proszę o ewentualne dopisanie do istniejącej wątku jeśli taki istanieje.

Czy ktoś z forumowiczów wie może gdzie można spokojnie zaparkować samochód w Budapeszcie za darmo i w miarę bbezpiecznie jadąc od północy??

Autor:  jocenty [ 22 Wrz 2014 10:51 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

jesion83 napisał(a):
Na początku proszę o ewentualne dopisanie do istniejącej wątku jeśli taki istanieje.

Czy ktoś z forumowiczów wie może gdzie można spokojnie zaparkować samochód w Budapeszcie za darmo i w miarę bbezpiecznie jadąc od północy??


Dla potomnych. Duży darmowy parking znajduje się niedaleko Zamku Vajdahunyad w Lasku Miejskim. Jest to parking ciągnący się wzdłuż ulicy:
https://www.google.pl/maps/place/Vajdah ... 67d55d9f8e

Dodatkowo niedaleko masz żółtą linię metra:
https://www.google.pl/maps/place/H%C5%9 ... eeb1baa354

Trzeba niestety dojechać w centrum miasta ale parking sam w sobie jest duży, bezpieczny i darmowy. Parkujemy oczywiście albo bardzo wcześnie rano albo późnym wieczorem bo jest on oblegany przez miejscowych i osoby dojeżdżające do pracy. Ważne aby postarać się zaparkować na prawdę porządnie, równo, w dozwolonym miejscu i nikomu nie zagradzać drogi bo jeżdżą przez ten parking autobusy miejskie i mogłoby to się skończyć nieciekawie.

Autor:  adrian.gierczak [ 04 Paź 2014 10:36 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

W szystko zależy na jaki czas :) W Budapeszcie większość parkingów w weekendy są darmowe :) wiec jeśli chodzi o zwiedzanie powiedzmy sobota-niedziela to nie trzeba się niczym przejmować :) a miasto bardzo piękne i polecam każdemu do zwiedzania :)

Autor:  kleyo [ 22 Sty 2015 00:28 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Jak wygląda bezpieczeństwo samochodu na takich ogólnodostępnych parkingach w Budapeszcie? Autko planujemy zostawić w sobotę rano i odebrać w niedzielę po południu. Pierwsze myślałem o parkingu pod centrum handlowym Arena Plaza, ale zastanawiam się czy to dobry pomysł. Samochód to Kia Ceed z 2011 roku, niby szału nie ma, ale gruchot to też nie jest i nie wiem czy nie lepiej zainwestować w coś strzeżonego.

Autor:  jesion83 [ 22 Sty 2015 00:50 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Ja tam stałem 3 dni bez problemu. Dużo auto na zagranicznych rejestracjach.

Autor:  mrruby [ 19 Lut 2015 10:18 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Uwaga na mandaty, zostawiliśmy auto na noc, a rano był już mandat na 3900 forintów

Autor:  kleyo [ 21 Lut 2015 17:37 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Polecam parking na ul. Sullo, poniżej link.

http://starpark.hu/en/parking/visegradi-street-parking/

Wydaje mi się, że tam są dwa identyczne parkingi bo zaparkowaliśmy, a idąc na metro widziałem kolejny parking. Za dobę 1000 ft, staliśmy od 9 rano w sobotę do 15 w niedzielę i policzyli nam 1500 ft co było miłe, bo spodziewałem się 2000 ft. Parking ogrodzony, ze szlabanami, więc de facto strzeżony. Autko stało bez kłopotu.

Oczywiście można zaparkować gdzieś za darmo, ale wolałem wydać te 20 parę złotych i przez cały wyjazd nie odczuwać stresu czy coś nie stanie się z autem.

Parking co prawda jest z dala od centrum, ale blisko metra, kupując bilet całodzienny nie stanowi to problemu, a nie trzeba błądzić po mieście.

Autor:  Cooper84 [ 05 Mar 2015 15:08 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Całkowicie za darmo, w samym centrum mozna zaparkowac na Jegverem Utca - okolice Mostu Łancuchwoego, przy skrzyżowaniu z Fo Utca.

Jedziemy mostem, na malym rondzie pierwsza w prawo (Fo Utca), jakies 150 metrow, skrecamy w prawo w momencie, gdy Fo Utca staje sie jednokierunkowa (ni da sie dalej na wprost jechac). Po prawej mamy kilka miejsc calkowicie za free. Patent sprzedane przez Wegra, sprawdzony osobiscie :)

To tu:

https://www.google.pl/maps/@47.499952,1 ... 0i_1cg!2e0

Autor:  Ares79 [ 05 Mar 2015 15:23 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

W Budapeszcie za free zaparkować można przy centrum handlowym Arena Plaza , jest to niedaleko Stadionu Ferenca. Sprawdzony, bezpieczny.

Autor:  Grzegorz40 [ 05 Mar 2015 16:24 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Mapka stref parkingowych w Budapeszcie z ceną za godzinę:

http://www.bkk.hu/apps/docs/bkk_dijtete ... t_2013.pdf

Parkingi P+R w Budapeszcie:

http://www.bkk.hu/parkolas/pr-parkoloink/etele-ter/
http://www.bkk.hu/parkolas/pr-parkoloink/huvosvolgy/
http://www.bkk.hu/parkolas/pr-parkoloink/kaszasdulo-pr/
http://www.bkk.hu/parkolas/pr-parkoloink/kokiterminal/
http://www.bkk.hu/parkolas/pr-parkoloin ... a-kispest/
http://www.bkk.hu/parkolas/pr-parkoloin ... varoskapu/
http://www.bkk.hu/parkolas/pr-parkoloin ... ak-menten/

Parking na Wyspie Małgorzaty:

http://www.bkk.hu/parkolas/parkolas-a-margitszigeten/

Parking na Rákóczi tér:

http://www.bkk.hu/parkolas/pr-parkoloink/671-2/

Autor:  arthurols [ 25 Lip 2015 19:44 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Jeśli chodzi o parking przy Arena Plaza to ciągle jest on darmowy i można zostawić auto na kilka dni, czy coś się zmieniło?

Autor:  Pado [ 20 Sie 2015 10:45 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

arthurols napisał(a):
Jeśli chodzi o parking przy Arena Plaza to ciągle jest on darmowy i można zostawić auto na kilka dni, czy coś się zmieniło?


jest darmowy na 100% bo byliśmy tam kilka dni temu. Nie wiem jak z zostawieniem auta na kilka dni- my byliśmy przejazdem na jeden dzień, ale jeśli ktoś jest przejazdem i chce pozwiedzać miasto to rewelacja bo: jest za darmo, jest podziemny=auto się nie nagrzeje na słońcu, można od razu zrobić zakupy (tesco), a do tego niedaleko jest dworzec kolejowy a przy nim stacja metra (z centrum trzeba wyjść w lewo, przejść koło stacji benzynowej i widać dworzec)

Polecam.

Autor:  arthurols [ 20 Sie 2015 19:14 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Też byłem kilka dni temu i zostawiłem tam samochód.
Z informacji dodatkowych, to fakt, że obowiązuje zakaz wjazdu samochodów z instalacją LPG na parking podziemny. Jeśli ktoś taką posiada (tak jak ja) to można zaparkować samochód na parkingu przy drodze okalającej centrum handlowe (przy postoju taksówek). Mój samochód tak stał od piątku do poniedziałku i nic mu się nie stało.

Autor:  polibud [ 25 Mar 2016 23:22 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Czy nic się nie zmieniło jeśli chodzi o darmowy parking przy Arena Plaza? W którym dokładnie miejscu zostawiłeś auto z LPG?

Autor:  zawiert [ 31 Sie 2016 14:33 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Pytanie do znawców tematu:
W przyszłym tygodniu musimy wyskoczyć na 1 dzień do Krakowa na koncert, problem w tym, że akurat będziemy nad Balatonem. Ponieważ nie widzi mi się jechać moim autem, znalazłem dogodne połączenia PB/Lux - zostaje jednak problem samego Budapesztu.

Start najpewniej będzie z PB, czyli Kelenfold. Możecie polecić jakieś miejsce, gdzie zostawię auto na 24h? Parkingi podziemne raczej odpadają (mam LPG), ale od biedy mogę pojechać autem przyjaciół. Darmowy mile widziany, ale od biedy do 300HUF/h przeżyję. :)

[Edit]
W sumie to jeden z tych P+R nawet pasuje: http://www.bkk.hu/parkolas/pr-parkoloink/etele-ter/. Google street view też potwierdza, że coś takiego istnieje, więc w zasadzie to rozwiązuje sprawę.

Autor:  J29 [ 27 Maj 2017 15:11 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Zna ktoś jakiś płatny parking w miarę blisko centrum Budapesztu dla autokarów?

Autor:  kanapa [ 23 Lip 2017 21:12 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Parking przy placu bohaterów nadal za free.
https://www.google.pl/maps/place/Budape ... 67d55d9f8e
Podobno jednak już niedługo miasto wybuduje tam 3 poziomowy parking podziemny i €€€ trzeba będzie.
Auto postawiłem na tydzień i Spox - trochę się czaiłem z nowym autem ale zdecydowanie droższe auta tam stały.

Strefa wydzielona chyba dla autokarów była ale może to z okazji mistrzostw w pływaniu.
Sporo kamperowców tam stoi.




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Autor:  Nesti007 [ 26 Kwi 2018 11:10 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Pytanie mam - jak z parkowaniem w okolicy parlamentu w sobotę/niedzielę? Czy to są płatne miejsca? - Mówię o parkowaniu "na ulicy".

Autor:  hajer [ 28 Maj 2018 09:15 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

niestety ten parking już nie jest darmowy - dostałem za 3 doby postoju 3 mandaty, dopiero po powrocie do domu doczytałem się że trzeba wykupić parking na 3 h i tedy do końca dnia jest za free.....

https://www.zugloiparkolas.hu/parking-zones/

Autor:  NataliaK [ 22 Gru 2018 12:30 ]
Temat postu:  Re: Parkingi w Budapeszcie

Czy ktoś zna jakiś darmowy/tani parking w okolicach rynku Józsefváros? Potrzebujemy zostawić tam samochód od czwartku do niedzieli w wakacje.

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/