Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Parkingi Sycylia
parkingi-sycylia,1407,123315
Strona 1 z 2

Autor:  lahcimmm2 [ 22 Sty 2018 22:21 ]
Temat postu:  Parkingi Sycylia

jak wygląda kwestia parkowania na Sycylii w centrach miast?
czy łatwo znaleźć darmowy parking ? Jeżeli nie to jakie są koszty płatnych?
najbardziej interesuje mnie Catania, Taormina i Syrkakuzy

Autor:  Dryblas [ 22 Sty 2018 22:51 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

O Taorminie zapomnij z parkowaniem, tylko mieszkańcy mają wjazd na identyfikator pozostali trafiają na parkingi buforowe i dowożeni są autokarem ja na C4 grand picasso miałem bagażnik dachowy to musiałem stanąć na parkingu dla autobusów i skasowali nie coś koło 35 € :(

Autor:  piotrek.s [ 23 Sty 2018 11:48 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

@lahcimmm2 w Taorminie jest opcja darmowego parkingu, trzeba tylko naginać ok.20 min do centrum pod górę , ale przyjemną widokową ścieżką. Znajdź na mapach google hotel Residence Terra Rossa i stamtąd ok. 150-200 m w prawo patrząc w kierunku morza jest dość rozległy parking na którym w maju nie było żadnego problemu z parkowaniem. W Syrakuzach na Ortygii tylko płatne, ale nie były to jakieś wielkie sumy.

Autor:  Piccolo [ 23 Sty 2018 12:01 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Myśmy parkowali tu: https://www.google.pl/maps/place/Parkin ... 15.2911938

To jest parking miejski, ceny przystępne, dość spory jak na parking w centrum.

Autor:  Rockriderr [ 23 Sty 2018 12:21 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Ja byłem w zeszłym roku w maju podczas Giro d'Italia.

Katania - bezpłatnie na ulicy poza ścisłym centrum i w okolicach supermarketów (np. Lidl), w ścisłym centrum parkowanie płatne przez dzień, jest również opcja parkowania w okolicach targu, ale nie polecam parkowania tam poza weekendem, bo można się narazić miejscowej społeczności i utknąć.

Taormina - tam gdzie wspomniał @Piccolo, ja w czasie Giro parkowałem na miejscach dla miejscowych za zezwoleniem miejscowej policji, znajomi którzy później wyjechali dojechali do najbliższej stacji kolejowej (Giardini Naxos), dojechali pociągiem do Taorminy i weszli pod górę do samej Taorminy.

Syrakuzy - tutaj parkowaliśmy darmowo w okolicach dworca kolejowego, blisko do ścisłego centrum.

Autor:  audik [ 29 Sty 2018 17:27 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Proszę o podpowiedzi .

1. Gdzie parkować najbliżej Monreale ?
2. Czy w Syrakuzy można wjechać na wyspę Ortiga i parkować ? Akurat tam mam hotel bez parkingu.
3. Interesuje mnie też możliwość wjazdu i parkowanie w Cefalu, Trapani w Taorminie już dzięki wam ogarnołem 8-)

I ogólnie czy w Miasta są strefy płatnego parkowania ? jeżeli tak to gdzie wykupuję się opłatę ?

Wyjazd w drugiej połowie Lutego liczę na trochę mniejszy ruch turystów :P

Autor:  le_szek [ 26 Gru 2018 15:47 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Po ostatnim pobycie garść informacji o parkingach:
1. Syrakuzy - na Ortigii tani parking Talete (1€/h). Spory, zaśmiecony, ale z samochodem nic się nie stało. Płatność przed wyjechaniem w parkomacie.
https://www.google.pl/maps/place/Parche ... 15.2945513
Jeśli ktoś ma szczęście, tuż przed nim jest trochę bezpłatnych miejsc parkingowych - https://www.google.pl/maps/@37.0641579, ... 312!8i6656
2. Syrakuzy - Park Archeologiczny Neapolis - bezpłatne parkowanie na Viale Augusto https://www.google.pl/maps/place/96100+ ... 15.2865861
3. Noto - bezpłatne miejsca do parkowania są przy Via Fabrizi - https://www.google.pl/maps/place/Via+Fa ... 4d15.07423 i Via Camillo Benso Conte di Cavour - https://www.google.pl/maps/place/Via+Ca ... 4d15.07135
4. Castelmola - dwupoziomowy parking przy wjeździe do miasteczka, 1€/h (automat na dolnym poziomie, płatność z góry): https://www.google.pl/maps/place/Parche ... 15.2772591
5. Savoca - 1€/h, płatne z góry w parkomacie, staliśmy tu: https://www.google.pl/maps/@37.95618,15 ... 312!8i6656
Płatne miejsca były też na drodze dojazdowej do miasteczka, ale GSV jest zbyt stare, widać je na zdjęciu z góry: https://www.google.pl/maps/place/98038+ ... 15.3396302
6. Forza D'Agro - parkowanie 0,70€/h, płatne z góry w parkomacie, staliśmy tu: https://www.google.pl/maps/@37.9142878, ... 312!8i6656 - ale w całym miasteczku jest sporo miejsc do parkowania w tej samej cenie.

Dwie ostatnie miejscowości, gdyby ktoś pytał, co tam ciekawego - kręcono tam część sycylijskich scen z "Ojca chrzestnego" :)

7. Agrigento - Valle dei Templi - parking max 5€/dzień, płatność w automacie przed wyjazdem (tylko gotówka), https://www.google.com/maps/place/92100 ... 13.5857528
8. Agrigento - centrum (wpadliśmy na szybki posiłek tylko) - parking płatny, ale od (chyba) 13.00 do 16.00 bezpłatny, staliśmy tu: https://www.google.com/maps/@37.3102197 ... 312!8i6656

Autor:  zizou84 [ 15 Sty 2019 00:12 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

a ile kosztują parkingi w taorminie aktualnie ? i jak blisko miasta da się podjechać ? bo będę za kilka dni z kilkumiesięcznym dzieckiem, więc droga pod górkę 20 minut raczej odpada ;)

Autor:  le_szek [ 15 Sty 2019 01:46 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Blisko Porta Catania (o ile kojarzę komentarze, należy wyjechać/wyjść na najwyższy poziom):
https://www.google.com/maps/place/Porta ... 15.2802229
Niezbyt drogo:
http://www.taorminaservizipubblici.it/i ... iew&id=311

Autor:  freddy_gonzalez [ 14 Maj 2019 21:11 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Wróciłem właśnie z Sycylii i mam trochę aktualnych informacji na temat parkowania, może komuś się przyda.
W Taorminie zdecydowanie polecam wspominany już wcześniej darmowy parking nieopodal hotelu Residence Terra Rosa, zaznaczony na mapce na czerwono
Załącznik:
taormina.jpg
taormina.jpg [ 455.59 KiB | Obejrzany 33411 razy ]

Do centrum miasta idzie się schodkami w górę spokojnym krokiem około 20 minut wliczając w to przystanki na robienie zdjęć. Dodatkowym plusem jest to, że idąc z parkingu w dół w około 15 minut dochodzi się do plaży Isola Bella.

W Castemoli parkowaliśmy na pierwszym płatnym parkingu w mieście, zaraz po wjeździe do miasta po lewej stronie jest wjazd na kryty parking, cena 1 euro/godzina.
W Savoce płatne miejsca parkingowe przy ulicy, cena 1 euro/godzina.
W Syrakuzach- Ortygii polecany już parking Talete, cena 1 euro/godzina.
W centrum Catanii parkowaliśmy wzdłuż ulicy Via Monsignor Ventimiglia, przy której jest bardzo dużo miejsc parkingowych, do centrum spacerem około 15 minut, cena 0,87 euro/godzina, przy publicznej plaży duży parking za 2 euro/dzień.

Byliśmy na Sycylii w połowie maja w weekend i nigdzie nie było problemów ze znalezieniem wolnego miejsca.

Autor:  mdo [ 15 Maj 2019 17:57 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Parking Lumbi (piętrowy) w Taorminie ma b.waską rampę wjazdową (ślimak na górę, po wewnętrznej dodatkowo schodki) co przy większych samochodach może skutkowac obtarciem zderzaka - cena za 4h - 7e. Stamtąd jeździ darmowy autobus, ale generalnie nie polecam ze względu na ciasny wjazd i wysoką cenę.

W Syrakuzach byliśmy 1 maja, na Ortydze i w bliskiej okolicy nie było absolutnie żadnego miejsca - wróciliśmy po paru dniach autobusem.

W Noto generalnie jest dużo bezpłatnych miejsc - warto jednak stanąć jakieś 500 m przed "starówką".

Autor:  Undertone [ 29 Maj 2019 11:05 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Hej, garść informacji ode mnie, byłem w drugiej połowie maja:
Ragusa, Modica - brak problemów z zaparkowaniem. W Ragusie (nie wiem jak Ibli, tam byłem pieszo i tak polecam, bo są świetne widoki) jest trochę darmowych, w Modice stalismy przy Corso Umberto I, może ze 100 metrów przed Guardia di Finanza, za darmo.
Syrakuzy - udało nam się zaparkować przed samym wiazdem na Ortigę, koło parku. Jest tam raczej tłoczno, ale moim zdaniem warto zrobić pare kółek, bo ludzie tam często przyjeżdzają na chwilę i odjeżdżają. Darmowy.
Taormina - jechaliśmy na wspomniany parking przy hotelu Terra Rosa. Jednak za miejscami warto się rozglądać tuż po skręcie za stacją benzynową (jadąc od autostrady), nam udało się zaparkować w połowie drogi pod boiskiem, fajne miejsce, stalismy tam ponad 24h, bezproblemowo, no i przede wszystkim mniej wdrapywania się :)
W Castelmoli wchodzi w grę wyłącznie prywatny parking, chyba że macie nocleg gdzie apartament oferuje miejsce parkingowe. Dostajecie wtedy karteczkę i już stajecie gdzie chcecie.
W Noto był olbrzymi problem z zaparkowaniem, w końcu po sporej męczarni znaleźliśmy parking przy stacji kolejowej przy Viale Principe di Piemonte. Darmowy, ale wszystkie płatne i tak były zajęte :) Warto jednak zaznaczyć, że byliśmy w niedzielę kiedy odbywa się festiwal kwiatów i zjeżdza się połowa wyspy. Nie polecam, nie tylko ze względu na parkowanie, ale w tak ogromnym tłumie trzeba się przeciskać i ciężko docenić architekturę.

W maju wszędzie przy plażach była masa miejsca.

W sumie spędziliśmy na Syc 8 nocy, za parkingi zapłaciliśmy 4 euro - 2h w ragusie, gdzie mielismy dwa noclegi i raz juz nam sie po prostu nie chciało szukać, a chcieliśmy miec pod nosem auto, a drugi raz w Savoce gdzie wiedzielismy, że wpadamy na chwilę więc bez żalu zaparkowaliśmy :)

Autor:  grzegorzZ [ 15 Cze 2019 13:08 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Hej,
Sam znalazłem tu sporo informacji wiec sam też się podzielę. Byliśmy na początku czerwca

Parkowanie Catania:
Cały weekend piątek wieczorem - poniedziałek rano auto stacjonowało tu:
https://goo.gl/maps/rJFRQamGKffttGk67
Dużo miejsca, spokój od głośnej i pełnej aut ulicy. Cena ok 9 EUR za dobę jeśli dobrze zrozumieliśmy rozpiskę (tylko po włosku). Ale przez jakąś tam awarię bramka wyjazdowa była podniesiona i parkowanie było za darmo.

Castelmola - mieliśmy parking z noclegiem, ale widać że bez tego też były spore parkingi (płatne) z duża ilością miejsc.
Taormina - polecany tu wiele razy parking przy hotelu wydawał się spoko ale akurat było jakieś sprzątanie więc pojechaliśmy pod basen i staliśmy z innymi na ulicy, tu:
https://goo.gl/maps/rJFRQamGKffttGk67. Pewnie ok 100-200m wcześniej niż ten parking.

Syrakuzy - polecany parking na ulicy Viale Augusto. Wygląda na bezpłatny ale goni tam jakiś gość co chce żeby mu coś płacić, raczej pobiera nielegalnie, trzeba go unikać.

Autor:  brzemia [ 29 Cze 2019 21:34 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

W Taorminie tez polecam parking koło Terra Rosa. Był pusty i darmowy ale ma też wady. Aby do niego dojechać trzeba wjechać na samą górę do miasta i Potem znowu zjechać z dól do połowy ślepą uliczką. Schody w góre są piekielne. My zrobilismy to tak. Schodami w dół do plaży przy
Isola Bella, kąpiel na pięknej plaży, potem cablecar do góry za 3€ spacer po miasteczku, obiad i schodami w dół do auta. Image

Tapniete z telefonu

Autor:  sanchopan [ 10 Lis 2019 14:24 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Czy ten parking k/Terra Rosa dalej aktualny?
Bo będę od jutra w Mazzeo (nie Mazzero): niby niedaleko, ale z dzieciakami plus pod górę to jest kawałek, więc skorzystałbym. Podobno jeszcze jakiś autobus jeździ z Mazzeo, ale jakoś nie wiem za ile dokładnie (choć za biletów to też tanio nie wyjdzie).
Jeszcze tak myślałem o opcji zaparkowania w tych okolicach
https://www.google.com/maps/@37.8540597,15.2992605,18.58z
ale gdzieś przy ulicy VIa Nazionalle, wzdłuż wybrzeża, kawałek dalej na południe ludzie parkują wzdłuż ulicy - ale czy ktoś to przetestował w praktyce?

Autor:  sanchopan [ 13 Lis 2019 15:36 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

OK, odpowiadam sam sobie - właśnie dzisiaj parkowałem k/Terra Rosa, na parkingu tylko 4 auta, dziękuję za info i również polecam! :D

Autor:  pion3k [ 20 Lis 2019 23:44 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Hej,

chciałbym dowiedzieć się o sensowności wypożyczenia samochodu na przedłużony weekend (początek grudnia 2019) na Sycylii (noclegi w Palermo). Zatrzymujemy się niedaleko Piazza Giulio Cesare, domyślam się, że zaparkowanie w tamtej okolicy to koszmar. Nie ukrywam, że chcielibyśmy zobaczyć Etnę + mniejsze miejscowości, a nie tylko ograniczać się do stolicy Sycylii (zakładam, że transport publiczny raczej odpada przy zaledwie kilku dniach na miejscu, strata czasu).

Ktoś parkował w centrum Palermo? Jest sens wypożyczać samochód na cały wyjazd, czy może tylko na 1-2 dni?

Pozdrawiam

Autor:  meczko [ 21 Lis 2019 01:51 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Lepiej pożyczyć na 1-2 dni. Jeżdżenie po Palermo i parkowanie to hardcore. Z wycieczek w okolice bezproblemowo transportem publicznym można pojechać do Cefalu (pociągiem) i Monreale (autobusem).
Jeżeli planem jest przedłużony weekend, to na Etnę moim zdaniem nie ma się co szarpać, trochę daleko, a w samym Palermo i bliżej od niego jest mnóstwo do zobaczenia.

Autor:  le_szek [ 03 Gru 2019 14:20 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

Szukając parkingów w Palermo znalazłem ten (darmowy ponoć) - https://www.google.com/maps/place/Via+C ... 13.3641712
Korzystał ktoś z forumowiczów może?

Autor:  wilczagorka [ 04 Gru 2019 01:31 ]
Temat postu:  Re: Parkingi Sycylia

byłem w listopadzie w Taorminie i parkowałem tutaj za darmo
Załącznik:
parking.JPG
parking.JPG [ 81.33 KiB | Obejrzany 28902 razy ]


jest tam koło 6-7 miejsc, akurat było wolne
piechotą potem jest 10 minut na główną ulicę

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/