| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Park Sequoia a Park Redwood park-sequoia-a-park-redwood,761,176749 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Agnieszka104 [ 16 Maj 2024 12:53 ] |
| Temat postu: | Park Sequoia a Park Redwood |
Prośba o podpowiedź 1.Czy jadąc z Las Vegas do San Francisco warto odbić i zaliczać Sequoia NP jeśli później z San Francisco do Los Angeles mamy chyba po drodze Redwood. Czy to są rzeczywiście podobne miejsca? Nie chciałabym nadrabiać mil, jeśli nie ma to sensu. Jeśli podobne to który Park bardziej polecacie? 2.Następne pytanie jeśli ktoś jechał niedawno: czy są jakieś problemy z dojazdem do Sequoia NP? Trafiłam na jakieś info o remontach dróg,ale wyjazd mamy koniec czerwca może niepotrzebnie panikuję? 3. Podobne zresztą pytanie o Kalifornijską 1 czy otwarta? | |
| Autor: | mmaratonczyk [ 16 Maj 2024 13:10 ] |
| Temat postu: | Re: Park Sequoia a Park Redwood |
Jedynka jeszcze na wybrzeżu zamknięta . A jadąc z Las Vegas do San Francisco oprócz Sequoia NP warto jeszcze zahaczyć o Yosemite Park - bardzo piękna dolina otoczona górami . Blisko Vegas jest również Dolina Śmierci . Tydzień temu robiłem tą trasę przez te trzy Parki i żadnych utrudnień po drodze nie było . | |
| Autor: | opo [ 16 Maj 2024 13:17 ] |
| Temat postu: | Re: Park Sequoia a Park Redwood |
Agnieszka104 napisał(a): Prośba o podpowiedź 1.Czy jadąc z Las Vegas do San Francisco warto odbić i zaliczać Sequoia NP jeśli później z San Francisco do Los Angeles mamy chyba po drodze Redwood. Czy to są rzeczywiście podobne miejsca? Nie chciałabym nadrabiać mil, jeśli nie ma to sensu. Jeśli podobne to który Park bardziej polecacie? Czy odwiedzając Kasprowy warto pojechać również na Śnieżkę? Nie ma jednej właściwej odpowiedzi. BTW - Redwood jest na północy SF, a LA na południu stanu, więc średnio po drodze z LV. 1. Gdybym miał napięty harmonogram i jechał tylko z LV do SF to zaliczyłbym Sequoia NP. 2. Gdybym był tylko w SF i miał napięty grafik to pojechałbym tylko do Redwoods. 3. Gdybym miał czas to odwiedziłbym oba NP (polecam!) | |
| Autor: | Agnieszka104 [ 16 Maj 2024 13:28 ] |
| Temat postu: | Re: Park Sequoia a Park Redwood |
Trasa jest dłuższa zaczynamy w Los Angeles, potem klasyki Route 66, Grand Canyon, Canyonlands, Arches, Bryce, Yellowstone i wracamy Las Vegas dalej San Francisco i powrót jedynką (jak się da) do Los Angeles. Parków kilka będzie | |
| Autor: | Szyn3k [ 16 Maj 2024 14:02 ] |
| Temat postu: | Re: Park Sequoia a Park Redwood |
Jedynka zamknięta i otwarta nie będzie w najbliższym czasie, możecie jechać Pacific Coast Highway z SF do okolic Monterey, a dalej Hwy101 i wrócić na jedynkę za San Luis Obispo (urokliwe miasteczko swoją drogą). | |
| Autor: | czarodziejka_bj [ 06 Cze 2025 18:45 ] |
| Temat postu: | Re: Park Sequoia a Park Redwood |
"Jedynka" w kwietniu 2025 nadal zamknięta. Sequoia NP bardzo polecam (w kwietniu nadal ze śniegiem - był 1 stopień Celsjusza na wysokości ok. 2 tys. metrów; auto bez łańcuchów na koła, ale ciepłe ubrania potrzebne). | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |