Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Tak więc informacyjnie: tak jak kolega wyżej zaznaczył, walidacja aplikacji wizowej jest obsługiwana przez AI. Jeżeli któryś z wysłanych dokumentów (paszport, potwierdzenie salda, bilet powrotny, cover letter) nie przejdzie automatycznej walidacji to wasza aplikacja jest przekazywana do manualnej weryfikacji i wtedy trwa to tygodniami. Natomiast jeżeli wszystko zostanie poprawnie sprawdzone to w ciągu kilku sekund od płatności na maila przyjdzie pdf z wizą.

Aplikowałem na wizę kategorii Visitor \ Easy Visitor Permit (60 Day) ale pewnie Visitor \ Tourist - Own Itinerary działa identycznie. Po wysłaniu każdego pliku pojawia się okienko z informacją o weryfikacji. Nie wyłączajcie go, nawet jeżeli trwa to dłuższą chwilę. Gdy walidacja przejdzie poprawnie okienku automatycznie się zamknie. Jeżeli nie i pojawi się jakiś komunikat to znaczy że plik nie przeszedł walidacji. Czasami musiałem wysyłać kilka wersji, żeby w końcu mi to przeszło.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Papua-Nowa Gwinea
#21 PostWysłany: 12 Cze 2026 23:15 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 1204
Loty: 376
Kilometry: 757 398
Krajów: 80 / 37.4%
srebrny
Znajomemu odpisują na maile, a z treścią, że wniosek jest jeszcze rozpatrywany (bez wyjaśnień).
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
mmaratonczyk lubi ten post.
mmaratonczyk uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Papua-Nowa Gwinea
#22 PostWysłany: 17 Cze 2026 09:31 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 1204
Loty: 376
Kilometry: 757 398
Krajów: 80 / 37.4%
srebrny
Poszukałem trochę w sieci i Papua wprowadziła rok temu nowy system obsługi wiz oparty w dużym stopniu na AI. Pierwsze relacje były takie, że decyzja wizowa jest w ciągu minut i tak już będzie zawsze. Jak jest widzimy. W sieci widzę, że problem z 3-5 tygodniowym (a nawet kilkumiesięcznym) czekaniem na wizę jest już powszechny, ludzie tracą bilety. Będę z znajomym starał się ugrać z liniami (Qatar) zgodę na zmianę biletów gratis, bo Papua odpowiedzialności za to oczywiście nie weźmie. Przypuszczam, że oni mają teraz takie zatory z wnioskami, że nie są w stanie ich manualnie procedować.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Papua-Nowa Gwinea
#23 PostWysłany: 18 Cze 2026 14:30 

Rejestracja: 17 Sty 2017
Posty: 51
Kosztowało mnie to dodatkowe 50USD ale już wiem jak otrzymać wizę do PNG w kilka sekund :roll:

Tak więc informacyjnie: tak jak kolega wyżej zaznaczył, walidacja aplikacji wizowej jest obsługiwana przez AI. Jeżeli któryś z wysłanych dokumentów (paszport, potwierdzenie salda, bilet powrotny, cover letter) nie przejdzie automatycznej walidacji to wasza aplikacja jest przekazywana do manualnej weryfikacji i wtedy trwa to tygodniami. Natomiast jeżeli wszystko zostanie poprawnie sprawdzone to w ciągu kilku sekund od płatności na maila przyjdzie pdf z wizą.

Aplikowałem na wizę kategorii Visitor \ Easy Visitor Permit (60 Day) ale pewnie Visitor \ Tourist - Own Itinerary działa identycznie. Po wysłaniu każdego pliku pojawia się okienko z informacją o weryfikacji. Nie wyłączajcie go, nawet jeżeli trwa to dłuższą chwilę. Gdy walidacja przejdzie poprawnie okienku automatycznie się zamknie. Jeżeli nie i pojawi się jakiś komunikat to znaczy że plik nie przeszedł walidacji. Czasami musiałem wysyłać kilka wersji, żeby w końcu mi to przeszło.

P.S. Już nigdy nie będę narzekał na obsługę klienta w afrykańskich ambasadach. Placówki Nowej Gwinei to jakiś inny poziom. Wysłałem zapytania na chyba 10 różnych adresów i nikt nie odpowiedział :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Papua-Nowa Gwinea
#24 PostWysłany: 18 Cze 2026 22:38 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 1204
Loty: 376
Kilometry: 757 398
Krajów: 80 / 37.4%
srebrny
Zauważyłem to, ale u znajomych jeden dokument w żadnej formie nie chciał przejść tej walidacji, próbowaliśmy i jako pdf i jpg z różnymi modyfikacjami. Nie dało się.
Co dziwne oboje mieli ten sam załącznik, a pomimo tego dla jednej osoby wiza była po kilku dniach a dla drugiej 4tyg.
Zastanawialismy się nad drugim wnioskiem, ale w takich systemach standardowo wykrywane są duplikaty i dla tej samej osoby puszczenie drugiego wniosku może uwalić obydwa wnioski. To jest ryzykownych ruch, no chyba, że wcześniej anuluje się poprzedni wniosek.
Dziś druga osoba z moich znajomych dostała tę wizę, ale dopiero dziś po interwencji osobistej kogoś w Port Moresby w tym urzędzie - oni mają tam kogoś do kogo lecą. Kilka dni przed lotem.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Papua-Nowa Gwinea
#25 PostWysłany: 22 Cze 2026 06:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 1116
Loty: 367
Kilometry: 809 278
Krajów: 75 / 35.1%
niebieski
Może komuś się przyda , Podaje maila complaints@immigratio-n.gov.pg z którego po dwóch dniach dostałem odpowiedź że moja prośba o sprawdzenie wniosku została skierowana do odpowiednich osób. I o dziwo po kolejnych dwóch dniach wiza dotarła do mnie . Wcześniej również wysyłałem maile ale bez odpowiedzi . Czyli wiza doszła po miesiącu i dwóch dniach ale po mojej interwencji .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group