| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Panama, i co dalej... ? panama-i-co-dalej,767,113405 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | miotaczkiszonki [ 18 Cze 2017 17:33 ] |
| Temat postu: | Panama, i co dalej... ? |
Witajcie, Poniedziałkowy ranek minął pod znakiem szybkiej rezerwacji biletów do Ameryki Środkowej. Podczas wyszukiwania dostępnych kierunków w oko wpadła mi Panama! I tak stałem się szczęśliwym posiadaczem dwóch biletów w okresie od 14.11 do 30.11 Na początku ekscytacja ( jak przy dealu Paryż-Mahe-Bombaj)... Etixy przyszły na email ( oby się utrzymały), przyszła pora chwilę namysłu... i co robić 2 tygodnie na Panamie ??? Do tej pory, jak każdy, słyszałem o... Kanale Panamskim Wyszukiwarka podpowiada Bocas del Toro lub San Blas ( gdzie kilka dni chciałbym spędzić) - jednak od tej podróży oczekuję czegoś więcej ( jak najwięcej nowych miejsc, krajów, byle jak), i tu zaczyna się lista pytań : - Czy istnieje jakaś "tania linia" , która kursuje między wyspami morza karaibskiego ? Jak na ten moment wyszukiwarki ( skyscanner, kayak) pokazują loty do regionów ościennych, lecz ceny są horrendalnie wysokie, linie CopaAirlines bądź Avianca. Najtańszą opcją jest Kostarykańskie San Jose. - Może lepszym rozwiązaniem będzie podróżowanie promami, jachtami ? Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu transportem w tych okolicach ? - 17.11 z Panamy rusza rejs "Karaibskie legendy z Arubą" w planie : Kolumbia-Curacao-Bonaire-Aruba ( http://www.tanierejsowanie.pl/rejsy/kar ... 92306.html) całość (8dni all ) to koszt ok 500 euro + opłaty portowe + napiwki. Opcja wydaje się kusząca... Lecz w internecie krążą różne opinie odnośnie takowych "wyjazdów" - ktoś z doświadczenia, mógłby opisać/doradzić czy taki rejs wygląda tak jak w zachęcajacym opisie ? - Może lepszą/tańszą opcją będzie dojazd autobusem/busem/stopem do Kostaryki a dalej do Nikaragui ? Wiem, że bilety w każdej chwili mogą być anulowane, ale takie "vademecum" może przydać się osobom, które teraz/w przyszłości udadzą się w podróż do Panamy. Liczę na Wasze ogromne doświadczenie. Jeżeli temat umieściłem w złym dziale, proszę o przesunięcie : ) Z góry dzięki za rady/pomoc ! | |
| Autor: | Zeus [ 18 Cze 2017 19:09 ] |
| Temat postu: | Re: Panama, i co dalej... ? |
Polecam kupno tej książki (do dziś jest z sporą obniżką!) http://shop.lonelyplanet.com/central-am ... estring-9/ Przeczytasz, i przygotujesz plan zwiedzania. Z Panamy masz sporo opcji. Kostaryka obok, statkiem można dopłynąć do Cartageny (Kolumbia). | |
| Autor: | zawiert [ 18 Cze 2017 20:57 ] |
| Temat postu: | Re: Panama, i co dalej... ? |
Cześć. Mamy sporo przyjaciół w Panamie, byłem tam z trójką dzieci w lutym. Jak się uda to spróbuję napisać relację jeszcze w tym miesiącu, ale że mam kaprys na niestandardowe podejście to całość może powstać i do końca lipca. Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | lsk [ 18 Cze 2017 21:39 ] |
| Temat postu: | Re: Panama, i co dalej... ? |
ja polecę klasykiem i powiem, że naprawdę warto przejrzeć tematy na forum, ponieważ wszystko zależy od budżetu, Twoich potrzeb, priorytetów, dni ile tam spędzisz (tutaj widzę że masz ich całkiem sporo) itp. Osobiście byłem w Panamie w lutym i robiłem trasę Panama - Bocas - Puerto Viejo (Kostaryka) - San Jose (do tego momentu tylko autokar) jako baza do wypadowych miejscowości i powrót do Panamy samolotem (Copa) 75 USD one way za osobę. Panama jest droga - może nie bardzo droga, ale nie spodziewaj się "azjatyckich" cen, a co więcej często można się mocno zdziwić, szczególnie kiedy przychodzi do jedzenie na mieście Kostaryka jest jeszcze gorsza, jest drogo, a nawet bardzo. możesz sprawdzić lokalne Air Panama do podróży po Panamie oraz krajów ościennych, transport jeżeli masz czas to tylko autokar są bardzo tanie, szczególnie w Kostaryce, nie mniej mocno ogranicza w Kostaryce np. jeżeli chcesz jechać na jeden z popularnych wulkanów niedaleko San Jose zazwyczaj jest to jeden kurs dziennie - 2 godziny na miejscu i powrót tym samym autobusem zazwyczaj przed 15. Jeżeli chcesz wziąć shuttle to taki trip kosztuje >100USD, oczywiście masz pare dodatkowych bonusów jak lunch/opieka rezydenta bilety, ale jak pisałem wszystko zależy od Twojego "stylu" podróżowania i budżetu. Alternatywa to wynajem auta, ale tempo jazdy w CR jest bardzo ślimacze. często zestawiane są ze sobą Bocas (Panama) z Puerto Viejo (Kostaryka) jeżeli mam wybierać to zdecydowanie Bocas - taniej i jakoś tak przyjemniej, jeżeli jednak chcesz zahaczyć o PV na jeden dwa dni to też nie pożałujesz, jest bardziej "karaibsko" i są ciekawe miejsca. Transport Bocas - Puerto Viejo można elegancko w Bocas zorganizować poprzez biura i nie jest to bardzo drogie 20-25USD, natomiast mega wygodne i moim zdaniem nie warto bawić się z dojazdy poszczególnymi środkami transportu. Później bus PV do San Jose broń Boże nie korzystaj z shuttle busów, które kosztują ~60 USD, przejazd lokalnym autbusem to coś około 10 USD jeśli mnie pamięć nie myli, a poza brakiem klimy pewnie nie ma większej różnicy, ciekawą alternatywą do PV jest Cahuita i piękny park narodowy (taniej, ale dużo spokojniej niż PV) San Jose to dobra baza wypadowa na wulkany, plantacje kawy (jedna typowa po turystów jest również w SJ) i niektóre mniejsze klimatyczniejsze "miasteczka" dookoła. Nie mniej San Jose jest okropne, nudne etc. To tyle w skrócie - to tylko drobny opis z mojej wyprawy nie mniej jednak na pewno wielu ludzi tutaj ma swoje wersje co gdzie jak i oczywiście jest tysiące innych ciekawych miejsc w tych dwóch tylko krajach. Warto poczytać relacje z forum i osobne wątki, notuj, pytaj, zrób plan, wrzuć na forum na pewno ludzie pomogą. | |
| Autor: | miotaczkiszonki [ 18 Cze 2017 23:04 ] |
| Temat postu: | Re: Panama, i co dalej... ? |
O Wszechmogący, dzięki za przewodnik w promocji Zawiert - liczę na to, że uda Ci się napisać relacje do października 2017 Isk - dziękuję za obszerną odpowiedź w tym temacie. Przeszukiwałem forum, czytałem relacje, natknąłem się na wiele praktycznych informacji. Chciałbym potraktować Panamę jako punkt wypadowy do krajów "ościennych". Nikaragua i Kostaryka to tylko plan na teraz ( składając w całość informacje, które dotychczas wyszukałem) , lecz nie ukrywam, że z chęcią udałbym się w inne strony ( Ameryka Pludniowa, Wysepki Morza Karaibskiego). Stąd pomysł na rejs. Przeszukałem pobieżnie loty Air Panama - ceny trochę z kosmosu za godzinne połączenia, ale nie znam lokalnego rynku przewoźników więc może mają monopol. Mam nadzieję, że temat się rozwinie i będzie małym przewodnikie dla kolejnych pokoleń podróżników, którzy PAnamę będą traktować jako punkt wypadowy | |
| Autor: | kuba1306 [ 20 Cze 2017 01:12 ] |
| Temat postu: | Re: Panama, i co dalej... ? |
O widzę, że lecimy w tym samym terminie. Pozdro | |
| Autor: | zawiert [ 07 Lut 2020 17:53 ] |
| Temat postu: | Re: Panama, i co dalej... ? |
W sumie trochę odgrzeję kotleta, bo zdaje się, że przyjdzie nam jechać na panamskie wesele w październiku. A z racji tego, że Panamę już zaliczyliśmy, to chcemy zrobić coś "w okolicy", z czego do głowy przychodzi mi: 1. Kolumbia (bez przekonania), ale rejs do Cartageny byłby czymś WOW (pomijam fakt, że dzieciaki nienawidzą rejsów) 2. Meksyk - na naszej liście planów, ale dostać się z PTY do MEX to jakaś cena z czapy (za mile równie drogo). Pogięło ich z tymi cenami. 3. Nikaragua,Kostaryka - ten sam problem, jakoś trzeba się tam dostać. coś jeszcze? Do tego oczywiście lot OJ. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |