| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Pakistan - wiza pakistan-wiza,1119,101907 | Strona 1 z 7 |
| Autor: | Anonymous [ 12 Paź 2016 12:49 ] |
| Temat postu: | Pakistan - wiza |
Wstępnie, ale dość na serio, rozważam podróż do Pakistanu w przyszłym roku. Chciałbym jedynie uniknąć sytuacji, gdy naczytam się o tym kraju, narobię sobie jeszcze większej ochoty, a na końcu odbiję się od okienka w ambasadzie. Niby mógłbym zrobić to co zwykle radzę w sprawach wizowych - zadzwonić do sekcji konsularnej - ale raz, że próbowałem (osoba od wiz ma być jutro), dwa że oficjalnie wizy turystyczne są wydawane. Tak jest napisane, na stronie ambasady. Może macie znajomego lub kogoś z rodziny, kto w ostatnim czasie próbował? Znalazłem wpis z 2014 roku gdzieś w internecie, ale to jednak już ponad 2 lata. Czy oni w praktyce wydają wizy turystyczne po doniesieniu wszystkich dokumentów czy na końcu jest "nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobi?" Agencje pośrednictwa się tego nie chcą podejmować i to mnie martwi. Przejrzałem strony ambasad Pakistanu w innych krajach. I tak na przykład w Ambasadzie Pakistanu w Niemczech mi nie pomogą ponieważ "Visa is issued to the Residents of Germany with valid Residence Permit or those who are registered with the residence registration authority in Germany.". Lepiej wygląda Ambasada Pakistanu we Francji, ale to traktuję jako opcję ostatnią z ostatnich. | |
| Autor: | Zeus [ 12 Paź 2016 12:55 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
Kolega wyrabiał rok temu w Atenach, i było ok, zadnich pytań itd. http://www.mofa.gov.pk/greece/content.p ... consgreece Spytaj się ich przez maila | |
| Autor: | Sudoku [ 12 Paź 2016 13:06 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
Mój sąsiad był w tym roku, ale jechał na ślub, więc na pewno miał inne papiery niż to, co my możemy mieć. -- 12 Paź 2016 13:09 -- Zeus napisał(a): Kolega wyrabiał rok temu w Atenach, i było ok, zadnich pytań itd. http://www.mofa.gov.pk/greece/content.p ... consgreece Spytaj się ich przez maila Mają taki zapis, który raczej wyklucza możliwość starania się o wizę mieszkańców Polski w Atenach: Cytuj: Foreign nationals can only apply for Pakistan visa from their country of origin OR from the place of legal permanent residence. | |
| Autor: | bonieq2 [ 12 Paź 2016 13:11 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
Załatwiałem w Warszawie, ale dość dawno, bo w 2007 Wtedy po doniesieniu wszystkich dokumentów, aczkolwiek jakby od wielkiej łaski z wizą nie było specjalnych problemów. Konieczna był bilet powrotny lub wiza do kolejnego kraju - w moim przypadku Indyjska. Do wypełnienia sterta papierów i koniecznie jeszcze rezerwacja z hotelu lub tour operatora w Pakistanie. W moim przypadku wystarczył podrasowany email od hostelu, wprawdzie w Lahore, a wjeżdżaliśmy z Iranu, ale jakoś przeszło. Podrasowanie polegało na tym, że dodałem w wordzie ładne obramówki, że niby pismo firmowe, ze stopką itp. Tak jak piszesz jednak, zapewne bardziej przydatne byłoby informacje powiedzmy z ostatniego roku, bo sytuacja w Pakistanie lubi się zmieniać. | |
| Autor: | Anonymous [ 12 Paź 2016 13:12 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
@Sudoku, pewnie miał inną. Niestety, to chyba dość powszechne. Doczytałem, że we Francji też "justification of domicile and copy of resident card in France will be required." @bonieq2, dzięki za informacje. Jutro w takim razie dam znać, jak się czegoś dowiem. Jeśli się w ogóle czegoś dowiem. | |
| Autor: | Anonymous [ 13 Paź 2016 10:42 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
Dodzwoniłem się do Ambasady. Uzyskanie wizy turystycznej JEST MOŻLIWE w praktyce. Informacja na stronie Ambasady jest kompletna. | |
| Autor: | Sudoku [ 13 Paź 2016 10:52 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
Ciekawe, czy jest możliwość uzyskania wizy tranzytowej. Kraj jest duży, więc może kilka dni by było, więc jakby kupić jakiś bilet OJ, można by coś zobaczyć. Bo z tym zaproszeniem od kogoś stamtąd, potwierdzonym przez ichniejsze ministerstwo, to kiepsko widzę. | |
| Autor: | Anonymous [ 13 Paź 2016 10:57 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
@Don_Bartoss a czemu nie zaaplikujesz o wizę biznesową? | |
| Autor: | bonieq2 [ 13 Paź 2016 11:00 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
Czytając wymagania odnośnie wizy biznesowej to raczej będzie o nią znacznie trudniej niż o turystyczną. Pakistan to nie Kambodża, gdzie wizę bizesową dostajęmy za odpowiednią opłatą na granicy | |
| Autor: | luck1991 [ 13 Paź 2016 11:01 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
Napisz do niego | |
| Autor: | bonieq2 [ 13 Paź 2016 11:02 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
@Don_Bartoss W moim przypadku pomocny był Malik z Regale Hostel w Lahore, spróbuj do nich napisać w kwestii zaproszenia. Gdy ja aplikowałem to aż tak oficjalne nie było potrzebne, teraz widze, że za opłatą wystawiają takie zaproszenie. http://regale.com.pk/regale-inn/ http://regale.com.pk/reservation/letter-of-invitation/ | |
| Autor: | Anonymous [ 13 Paź 2016 11:04 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
Wg mnie łatwiej, niż w przypadku turystycznej, gdzie zaproszenie musi być zalegalizowane w tamtejszym MSZ | |
| Autor: | bonieq2 [ 13 Paź 2016 11:07 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
Przy okazji Regale Inn to bardzo wesołe i fajne miejsce. Dobrze się tam bawiłem, a samo Lahore zdecydowanie warte wizyty | |
| Autor: | Anonymous [ 13 Paź 2016 11:10 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
@bonieq2, 80 USD to sporo, ale Lost Horizon Treks życzy sobie 100 USD. Dowiem się jeszcze jak to widzi Snowland Treks and Tours. @flying duck, nie wiem - nie patrzyłem nawet na biznesową. Ta turystyczna, po tym telefonie do Ambasady, wydaje mi się jak najbardziej do ogarnięcia. | |
| Autor: | Anonymous [ 13 Paź 2016 11:18 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
@Don_Bartoss jeżeli jesteś w stanie ogarnąć dwa poniższe punkty: Business Questionnaire with details of applicant’s company. Supporting letter from Poland-based Company. to ten raczej nie sprawi problemu An invitation letter from a Pak-based company. Trzeba jedynie dopasować firmy branżowo. Jeżeli zechcesz pójść tą drogą, to daj znać. | |
| Autor: | Anonymous [ 08 Wrz 2017 15:30 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
Dzisiaj odebrałem paszport z wklejoną wizą. Zapraszam do zadawania pytań. | |
| Autor: | gecko [ 08 Wrz 2017 15:42 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
bedzie relacja? | |
| Autor: | Sudoku [ 08 Wrz 2017 19:01 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
Anonymous napisał(a): Dzisiaj odebrałem paszport z wklejoną wizą. Zapraszam do zadawania pytań. To opisz po kolei, co i jak oraz za ile. | |
| Autor: | Anonymous [ 08 Wrz 2017 20:11 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
@gecko, postaram się zrobić tak, byś był zadowolony @Sudoku, 168 zł całość + koszt zdjęć. Jeśli chodzi o dokładny opis co i jak, to zajmie mi to trochę. Gdyby były konkretne pytania, to mogę już teraz pomóc. | |
| Autor: | pbak [ 08 Wrz 2017 20:16 ] |
| Temat postu: | Re: Pakistan - wiza |
Anonymous napisał(a): @gecko, postaram się zrobić tak, byś był zadowolony W sensie 168 zl za wize i wszystko, co bylo potrzebne do jej zalatwienia? Taniocha.@Sudoku, 168 zł całość + koszt zdjęć. Jeśli chodzi o dokładny opis co i jak, to zajmie mi to trochę. Gdyby były konkretne pytania, to mogę już teraz pomóc. Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk | |
| Strona 1 z 7 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |