Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Odprawa PLL LOT
odprawa-pll-lot,225,34680
Strona 44 z 44

Autor:  marek2011 [ 28 Gru 2025 19:23 ]
Temat postu:  Re: Odprawa PLL LOT

Wybór miejsc przy odprawie jest - bez statusu - darmowy, ale trudno powiedzieć, że dowolny. System blokuje bezstatusowym dużą część miejsc (także tych wolnych) i daje w zależności od rejsu i sytuacji na pokładzie jakiś skąpy lub bardzo skąpy wybór opcji.

Autor:  mkuldane@o2.pl [ 12 Sty 2026 11:27 ]
Temat postu:  Re: [LO] LOT - opinie, recenzje, uwagi

Hej, mam takie pytanie
Przy wyborze miejsca, jako klient LCC wybrałem fotele na tyle. No bo jak się wchodzi z płyty to do tylnych drzwi są schodki, więc jest blisko do wyjścia. Zresztą lubię siedzieć w ogonie.
No tylko nie pomyślałem, że w LO boarding będzie przez rękaw, a ten jest tylko przy przednich drzwiach.
Czy da się jakoś samemu (bez pomocy infolinii) zmienić te wybrane miejsca na takie w tej samej cenie, ale bardziej z przodu (najlepiej oczywiście bez opłaty)?
Próbowałem w zarządzaniu rezerwacją, ale takiej bezpośredniej opcji jak "zmień miejsca" nie widzę, a jak wejdę w usługi dodatkowe i wybór miejsca, to mam zaznaczone moje, a wszystkie inne są "wykrzyżykowane".

Autor:  marek2011 [ 12 Sty 2026 11:31 ]
Temat postu:  Re: [LO] LOT - opinie, recenzje, uwagi

Możesz zmienić w trakcie odprawy.
Boarding w WAW niekoniecznie jest przez rękaw, ale jeśli stanowisko oddalone to zazwyczaj są schody tylko z przodu. Na innych lotniskach może być różnie.

Autor:  bim-bam [ 20 Lut 2026 17:48 ]
Temat postu:  Re: Odprawa PLL LOT

B737-800 w wersji 31 rzędów - rząd 14 i 15 to przy wyjściu ewakuacyjnym. Lecę na rejsie 5-cio godzinnym i nie wiem czy brać. Czy w 14 rzędzie siedzenia się odchylają?

Autor:  Maciek737 [ 20 Lut 2026 17:53 ]
Temat postu:  Odprawa PLL LOT

W -800 jest więcej miejsca w emer niż w max, 14 się nie odchyla.

Autor:  tropikey [ 20 Lut 2026 17:55 ]
Temat postu:  Re: Odprawa PLL LOT

Obstawiam, że się nie odchylają - nie spotkałem się jeszcze z takim rozwiązaniem, żeby jakikolwiek rząd, za którym jest wyjście awaryjne, miał odchylane oparcia.

Autor:  Maciek737 [ 23 Lut 2026 20:21 ]
Temat postu:  Re: Odprawa PLL LOT

Image
Zdarza się :)

Autor:  maciey [ 22 Kwi 2026 18:34 ]
Temat postu:  Re: Odprawa PLL LOT

Cześć, nigdy nie leciałem lotem poza Europe.
Czytałem, że na lotach do Azji można zmienić za darmo miejsce podczas odprawy (chyba, że się myle), jeśli tak, to czy można zmienić na miejsce preferowane oznaczone gwiazdką? Czy tylko te pozostałe?

Autor:  skrzat [ 22 Kwi 2026 18:58 ]
Temat postu:  Re: Odprawa PLL LOT

@maciey dostępność miejsc do wyboru jest uzależniona od posiadanego statusu czy taryfy rezerwacyjnej. Nie wiadomo, czy pojawią ci się do wyboru miejsca preferowane, ale jakaś szansa zawsze jest :)
Polecam odprawić się tuż po otwarciu odprawy (36h przed lotem), aby mieć ew. największy wybór miejsc.

Autor:  maciey [ 23 Kwi 2026 07:45 ]
Temat postu:  Re: Odprawa PLL LOT

Miałem taryfę saver, żadnego statusu w star alliance i były dostępne do wyboru wszystkie miejsca, nawet te droższe, preferowane. Miła niespodzianka ;)

Autor:  qbk [ 21 Maj 2026 10:37 ]
Temat postu:  Re: Odprawa PLL LOT

Cześć. Dawno nie leciałem LOTem, więc spytam.

Kiedyś odprawa online startowala szybciej, niż powinna. Jak jest teraz? Dokladnie 36h?
Kiedyś też na loty LO można było odprawić się na stronie Lufthansy. Jak teraz?

Mowa o KRK IST i IST WAW KRK.

Autor:  kemot [ 21 Maj 2026 10:40 ]
Temat postu:  Re: Odprawa PLL LOT

36h

Autor:  Marysiek [ 22 Maj 2026 05:40 ]
Temat postu:  Re: Odprawa PLL LOT

qbk napisał(a):
Kiedyś też na loty LO można było odprawić się na stronie Lufthansy. Jak teraz?.


co daje odprawa na stronie lufthansy zamiast lot?

Autor:  sranda [ 22 Maj 2026 08:11 ]
Temat postu:  Re: Odprawa PLL LOT

Kiedyś dawała możliwość wcześniejszej odprawy, teraz to już nie ma znaczenia

Strona 44 z 44 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/