| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Odprawa PLL LOT odprawa-pll-lot,225,34680 | Strona 38 z 44 |
| Autor: | 07_Zgłoś.Się [ 04 Sie 2023 20:53 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Niby problem leży po stronie LOT bo nie zgłaszają *G do operatora FT. Podobno na check in wydają papierowy "paszport" na Fast Track po okazaniu *G z "egzotycznych" linii. | |
| Autor: | man4business [ 04 Sie 2023 21:04 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Zeskanujcie sobie bar code na BP jakimkolwiek skanerem QR na smartfona i zobaczcie, czy na końcu tekstu jest np. LOG (G od Gold, nie od | |
| Autor: | 1955845624 [ 04 Sie 2023 21:18 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
@wilczagorka problem jest tylko w tych elektronicznych, w telefonach. @abelincoln ja tydzień temu w piątek przeszedłem normalnie (w GDN), ale w poniedziałek (w WAW) już nie. I nie @07_Zgłoś.Się, mimo wizyty w biznesowym ogródku check-in niczego mi nie wydali. Rozłożyli ręce. Nie wiedziałem o tym problemie i tak z ciekawości przeanalizowałem sobie kod QR, a wtedy przyszło zdziwienie. Oczywiście, zrobiłem na szybko "manualną" kartę pokładową stojąc przy bramce, zeskanowałem raz jeszcze i przeszedłem, na co pracownik ACSu był ewidentnie zdziwiony... no ale - znowu to powiem - bramka się otworzyła, więc nic mu do tego (w sensie dociekliwości). Teraz będzie dla bardziej zaawansowanych - @man4business. To, czy będzie XX*G (oznaczenie IATA linii lotniczej i statusu) czy nie, nie ma najmniejszego znaczenia. Zawarte pole 254 w art. 4.2.2. (Encoding one flight leg) dokumentu IATA dotyczącego kart pokładowych będzie oznaczone indykatorem Y lub N (Yes or No), które nie jest weryfikowane online a jedynie wskazuje bramce czy należy się otworzyć (Fast Track) czy nie należy. Dlatego niektóre linie lotnicze mogą po uiszczeniu opłaty taki Fast Track "wbić" do karty pokładowej. W przypadku tego konkretnego buga, karty generowane do postaci kodu PDF417 posiadają oznaczenie Y, a te same generowane do kodu QR (czy to mobile czy aztec) posiadają oznaczenie N. Jest to ewidentny błąd. | |
| Autor: | man4business [ 04 Sie 2023 22:38 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Otóż też tak uważałem [ zgodnie z notatką Note on item 254 – Fast Track This field reflects if the passenger is entitled to use a priority security or immigration lane. ], że Y lub N jest jedynym indykatorem dla fast tracka. Jednak po przejrzeniu sporej liczby moich własnych kart pokładowych (w formacie PDF417) wygląda na to, że fast track (bramka w KRK) otwiera się także, gdy mam N, za to na końcu literkę G (wygląda na to, że to ona właśnie jest parsowana). A konkretnie - całkiem ostatnio miałem kartę z sekwencja N*30600000K09 UAG. Być może jest też używany warunek "or", czyli albo Y, albo to G na końcu. Edit: przejrzałem nieco moich kart i zauważyłem, że tylko w przypadku wylotu z KRK zdarzyła mi się (LOT) właśnie taka karta, która miała N oraz UAG (na przykład), w każdym innym przypadku jeśli fast track się "należał" to było Y*30600000K09 | |
| Autor: | 1955845624 [ 05 Sie 2023 08:38 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
@man4business bardzo to ciekawe. Muszą mieć inaczej tą bramkę zaprogramowaną. Jeżeli chodzi o mój konkretny przypadek, to tydzień temu w GDN było Y, na jutro przygotowało mi N. W Twoim przypadku akurat chodziło tylko o KRK, ale tutaj widać, że nie jest to zależne co do konkretnego portu lotniczego. No nic, na razie napisałem maila do pana Moczulskiego (z autopsji wiem, że ma ogromną wiedzę i odpowiednio przekieruje moje spostrzeżenia; agenci na call center niestety totalnie nie rozumieli o czym ja mówię, nawet po konsultacji z jakimiś tam przełożonymi). Miejmy nadzieję, że naprawią. Podsumowując: do tej pory zawsze ten indykator miałem jako Y - aż do teraz. | |
| Autor: | man4business [ 05 Sie 2023 12:33 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Jeżeli masz N .... XXG, to możesz jutro przetestować bramkę w GDN i nam napisać | |
| Autor: | 1955845624 [ 06 Sie 2023 05:29 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
@man4business sprawdzone. Bramka sama się nie otworzyła, ale pracownik widząc SKG otworzył manualnie. Dopytywałem, często się tak dzieje. Aczkolwiek częściej bramka otworzy się sama. | |
| Autor: | dragonek [ 09 Sie 2023 08:08 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Wybaczcie pytanie, ale już bardzo dawno nie leciałem regularnymi liniami. Kupiłem bilety do LCG (A Coruna) LOT-em z przesiadką w Madrycie Iberią/Aire Europą. Podczas zakupu od razu mogłem wybrać miejsca na rejsy LOT-em. Odprawić widzę, że się mogę online na 36h przed odlotem, ale ponieważ lecę z małym dzieckiem chciałbym odprawić się od razu na oba loty z miejscami obok siebie (domyślam się, ze przy małym dziecku system nie pozwoli siedzieć dziecku choć bez 1 rodzica) i nadać od razu bagaż rejestrowany do docelowego kierunku, aby nie męczyć się podczas przesiadki w Madrycie z odbieraniem i ponownym nadawaniem bagażu. Czy w związku z tymi wątpliwościami lepiej jak najszybciej odprawić się online a na lotnisku nadać tylko bagaż rejestrowany czy może zaczekać z odprawą i załatwić wszystko w okienku na lotnisku? | |
| Autor: | lukaszlew7777 [ 09 Sie 2023 09:35 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Nie ma znaczenia czy odprawisz się teraz czy na lotnisku. Wcześniej jak te 36h to nie dasz rady i tak. Jak będziesz nadawać bagaż i lot jest na jednym bilecie to będzie nadany do miejsca docelowego. | |
| Autor: | gruby_inversia [ 09 Sie 2023 09:37 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Pierwsze pytanie czy te loty są na jednym bilecie? Nie przypominam sobie żeby LOT miał codeshere z Iberią/Aire Europa. | |
| Autor: | kemot [ 09 Sie 2023 09:42 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Do jednego biletu nie jest potrzebny code sharing | |
| Autor: | dragonek [ 09 Sie 2023 09:53 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Dziękuje za odpowiedzi, gruby_inversia napisał(a): Pierwsze pytanie czy te loty są na jednym bilecie? Nie przypominam sobie żeby LOT miał codeshere z Iberią/Aire Europa. Jest na jednej rezerwacji, kupowane przez stronę LOT-u jako WAW -> LCG, czyli rozumiem, że na 1 bilecie? | |
| Autor: | gruby_inversia [ 09 Sie 2023 10:21 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
No to niczym się nie przejmuj, na lotnisku wszystko sobie ogarniesz na spokoju | |
| Autor: | dragonek [ 15 Sie 2023 10:50 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Czy mogę się nie zgodzić na zabranie bagaży podręcznych do luku? Pamiętam, że w 2014 roku, gdy leciałem, usłyszałem przy nadawaniu bagażu rejestrowanego, że mają tak wypełniony samolot, że muszą mi zabrać bagaże podręczne do luku. W tym roku chciałbym tego uniknąć, gdyż czeka mnie 5 godzinna przesiadka w Madrycie i lecę z małym dzieckiem, więc bagaże podręczne (2 sztuki na osoby) chciałbym mieć przy sobie. | |
| Autor: | boarding_completed [ 15 Sie 2023 11:32 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
1955845624 napisał(a): Od początku sierpnia jest jakiś bug. OLCI via app czy lot.com - nie ma różnicy. Po dodaniu karty Star Alliance GOLD (SK*G), w przypadku wygenerowaniu kart pokładowych w postaci PDF (przesłaniu na maila), Fast Track jest podpisany (zarówno na karcie jak i w składni kodu QR). W przypadku dodania karty do walleta (iOS), Fast Tracka nie ma (oczywiście - w LO nie jest on opisywany, ale w składni jest "N" zamiast "Y"). Nie ma znaczenia jak ja tą kartę dodaję - czy z linku w mailu, czy przez link otrzymywany w SMSie, czy w przypadku bezpośredniego dodawania z ekranu odbioru kart. U mnie 11.08 WAW-IEG - karta pobrana w formacie mobilnym, dodana do apki Passes na Androidzie - nie zadziałało przy boardingu (a zawsze działało). Powiedzieli, że problem znają, wydrukowali mi od ręki i przeszedłem. | |
| Autor: | michcioj [ 31 Sie 2023 19:56 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Jak to wyglada w Los Angeles Jak szybko przed odlotem mozna sie odprawic i zostawic bagaz ? | |
| Autor: | oskiboski [ 31 Sie 2023 23:41 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Oficjalnie niby 3h. Tranzytowałem ostatnio z 7 terminalu na TBIT i tam się wchodzi kładką nad stanowiskami odprawy to 3:30 już tam byli ale może dlatego, że lot pod korek w każdej klasie i lądował 30 min przed czasem. | |
| Autor: | michcioj [ 01 Wrz 2023 23:32 ] | ||
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT | ||
Dopytalem pozniej i wedlug informacji otwarcie checkinu to 3 godziny przed godzina odlotu, wedlug tablich 4 godziny. Wczoraj samolot z LAX do WAW wypelniony prawie po dach.
| |||
| Autor: | tropikey [ 03 Wrz 2023 20:18 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
czy w LO online check in na loty do USA jest możliwy tylko dla posiadaczy wiz? Mamy ESTA, próbowałem się odprawić online, ale pokazuje się tylko miejsce na wpisanie danych wizy, a o ESTA ani słowa. Próbowałem wpisać nr ESTA w polu na nr wizy, ale pojawia się komunikat o "błędnych znakach" w tym polu. Nie mam problemu z załatwieniem tego przy okienku, bo i tak muszę nadać bagaż, ale ciekawi mnie, czy rzeczywiście tak jest, a jeśli tak, to dlaczego? | |
| Autor: | kostek966 [ 03 Wrz 2023 20:56 ] |
| Temat postu: | Re: Odprawa PLL LOT |
Coś w tym jest, bo znajomi też się chcieli odprawić i mogli tylko pierwszy segment do Niemiec, a dalej już nie, nawet dzwonili do mnie i myślałem, że overbooking, ale na lotnisku u nas przy check-in bez problemu dostali odprawę po sprawdzeniu esta, lecieli lufą | |
| Strona 38 z 44 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |