Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#1 PostWysłany: 08 Mar 2018 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Nie znalazlem takiego watku, dlatego pozwolilem sobie otworzyc.
Chcialbym zapytac jakie macie doswiadczenia?
Ja lecialem dopiero raz na trasie CPH-KEF-CPH maszynami BOEING 757-300/757-200 i pamietam, ze za alkohol i jedzenie musialem zaplacic.
Czy ktos sie orientuje jak jest z posilkami i alkoholem na trasach poza Europe, np. do NYC?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN Wakacje w Tunezji 🌊☀️ 7 dni z all inclusive w 4* hotelu za 2057 PLN
Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN Szarm el-Szejk na wakacyjny urlop 🌊☀️ Tydzień w 4* hotelu all inclusive za 2909 PLN
Offline
#2 PostWysłany: 09 Mar 2018 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 541
Loty: 375
Kilometry: 696 445
Krajów: 47 / 22.0%
niebieski
@cccc zapewne nic sie nie zmienilo, a 2 lata temu na trasach z Islandii do US wszystko tak samo platne.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2018 02:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Skorzystalem z przelotow na trasach ZRH-KEF-JFK i EWR-KEF-ZRH.
Porzadne linie, obsluga b. sympatyczna i sporo miejsca na nogi, ale za posilki i napoje nalezy zaplacic, nawet na trasach transatlantyckich.
Oferowane gratisowo sa tylko napoje bezalkoholowe jak woda, kawa, sok etc.
BTW na lotnisku EWR sprawdzali wage i wymiary bagazu podrecznego, nalezalo wlozyc do metalowego stelaza.
W drodze powrotnej na trasie EWR-KEF rozrywka pokladowa u mnie nie dzialala, zreszta nie pierwszy raz, widocznie mam cos z moja energia, ktora zakloca poprawne dzialanie. :D
Podobalo mi sie, ze na trasach ZRH-KEF i KEF-ZRH samoloty lataja prawie puste, obok 2 wolne miejca. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#4 PostWysłany: 05 Gru 2019 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2013
Posty: 14
Loty: 103
Kilometry: 252 723
Krajów: 19 / 8.9%
Stary watek,ale moze komus sie przyda. Na kazdej trasie Icelandaira nie wazne czy to Ameryka Polnocna,czy Europa w cenie biletu w klasie ekonomicznej sa tylko napoje cieple lub zimne,tj kawa,herbata,woda,cola.
Reszta jest platana. Inaczej sprawa wyglada w business class tzw SAGA class,tam posilek jest w cenie biletu,na Europe inny na Ameryke inny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#5 PostWysłany: 31 Sty 2020 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 1139
srebrny
Miałem okazję odbyć z nimi parę podróży i na plus na pewno obsługa, ilość miejsca na nogi, system rozrywki pokładowej i czystość samolotów. Na minus cena biletu i brak posiłków w eco. Dla tych, którzy cenią sobie wygodne przesiadki; zamiast tłuc się Lufą, Swissem czy AirCanada.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#6 PostWysłany: 28 Lut 2020 11:18 

Rejestracja: 26 Lip 2017
Posty: 3
Kasica88 napisał(a):
@cccc zapewne nic sie nie zmienilo, a 2 lata temu na trasach z Islandii do US wszystko tak samo platne.


Witajcie,
odświeżam temat - posiłki płatne, a przynajmniej tak piszą.
Ale mam 2 pytania:
- czy przy przesiadce w Reykjaviku (Icelandairem z Berlina, lot do USA) jest rękaw czy autobus do terminalu? I to samo przy wsiadaniu na lot do USA?
Lece teraz, ale nie chce brać zimowych butów - wolałabym cienkie balerinki vel adidasy, acz nie chce brodzić w sniegu...i potem je przemoczyć...

Czy pozostając w strefie transferowej dopiero tam sprawdzają paszporty? Bo na Islandie to w koncu EU...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#7 PostWysłany: 29 Mar 2020 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 1139
srebrny
@Glusia pewnie już za późno, ale może kiedyś innym się przyda. Icelandair w Kefie korzysta i z rękawów i z autobusów, zależy gdzie samolot zaparkuje. Niektóre gejty są mocno oddalone od terminala. Aczkolwiek zimą, kiedy lotów jest mniej, starają się wszystko obsługiwać z rękawa. Chyba, że mocniej wieje. Wtedy często nie mogą podpiąć rękawa, ale mogą podstawić zwykłe schody i pasażerowie muszą przesiąść się do autobusów. Jeżeli chodzi o kontrolę paszportową- są gejty, z których samoloty latają poza Schengen i żeby się do nich dostać przechodzimy kontrolę dokumentów. Właściwie cały airside to strefa tranzytowa. Lotnisko jest bardzo dobrze oznaczone, a terminal stosunkowo niewielki, więc ciężko się zgubić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#8 PostWysłany: 20 Lip 2020 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Tak mozna rozwiazac problem z personelem pokladowym:

https://mobil.stern.de/reise/iceland-ai ... 43250.html
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#9 PostWysłany: 10 Mar 2021 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 736
Loty: 242
Kilometry: 286 926
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
Cytuj:
Znana z obsługi połączeń krajowych marka Air Iceland Connect znika z rynku. Od 16 marca wszystkie połączenia będą wykonywane pod logiem Icelandair. W komunikacie firma stwierdza, że celem integracji firm jest m.in wzmocnienie marki i uproszczenie całej działalności firmy.
Licencje na prowadzenie działalności nadal rozdzielane, ale loty krajowe i regionalne (na Grenlandię) będą odbywać się na numerach lotów Icelandair (FI). Wyszukiwanie lotów będzie się odbywać na stronie Icelandair.is.
Zatem Icelandair będzie oprócz poączeń międzynarodowych obsługiwać trasy do: Akureyri, Egilsstaðir, Ísafjörður i Wyspy Vestmanneayer. We współpracy z linią Norlandair polecimy także do Bíldudalur i Gjögur w Fiordach Zachodnich z Reykjavíku, a także do Vopnafjörður, Þórshavn i na wyspę Grímsey z Akureyri. Bilety do tych miejscowości będzi emożna jednak kupić tylko na stronie Norlandair.
Air Iceland Connect, który obecnie należy do historii, powstał w 2017 roku po zmianie nazwy na Flugfélag Íslands.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#10 PostWysłany: 03 Wrz 2021 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 736
Loty: 242
Kilometry: 286 926
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
Icelandair wznowił loty do Kulusuk na wschodnim wybrzeżu Grenlandii. Pierwszy lot firmy od marca 2020 roku wylądował tam wczoraj. Na początek połączenia będą realizowane dwa razy w tygodniu, w środy i soboty, z lotniska w Reykjaviku.

Iceland News Polska
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#11 PostWysłany: 12 Sty 2022 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 736
Loty: 242
Kilometry: 286 926
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
Icelandair opublikował informacje dotyczące letniego rozkładu lotów. Do obecnej siatki połączeń dodano cztery kierunki – Rzym we Włoszech, Nicea we Francji, Alicante w Hiszpanii i Montreal w Kanadzie.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#12 PostWysłany: 19 Sie 2022 13:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10317
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Mam pytanie odnośnie kształtowania się cen lotów krajowych, które niestety nie należą do najniższych, delikatnie to ujmując.
Czy jeżeli już wrzucili jakieś stawki na dany termin, to są one dynamiczne i mogą się zmieniać, czy może być już tylko drożej?
Czy zdarzają im się jakieś promocje, choćby z okazji Black Friday lub czegokolwiek innego?
Jak podchodzą do biletów zakupionych w OTA?
Domyślam się, że zapewne niewielu użytkowników forum korzystało, ale jeżeli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, będę wdzięczny za podzielenie się informacjami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#13 PostWysłany: 19 Sie 2022 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 1139
srebrny
@Sudoku ceny lotów krajowych zmieniają się…wszystko zależy od obłożenia. W niskim sezonie potrafią być naprawdę atrakcyjne (często widziałem loty po 300-400 pln OW). Icelandair raczej nie robi specjalnych promocji, loty międzynarodowe często mają stałe ceny/rosną wraz ze zbliżaniem się terminu podróży lub rosnącym obłożeniem. Nie mam doświadczenia z nimi jako zwykły pax, tylko jako latający pracownik. Ale znając ich luźne podejście do bagażu, punktualności paxów przy gejcie to byłbym w stanie uwierzyć, że rezerwacje przez OTA też tak traktują. Ale to tylko moje przypuszczenia. Natomiast, mimo że być może nie powinienem tego mówić ;) , to jeżeli chcesz lecieć z nimi na locie międzynarodowym to nie polecam. Są lepsze linie, z lepszym pakietem usług, w niższej cenie. A jak krajówka to wybór jest ograniczony i Icelandair to najtańszy przewoźnik na lotach krajowych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
Online
#14 PostWysłany: 19 Sie 2022 14:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10219
HON fly4free
Ja już dawno leciałem, ale z tego co pamiętam ceny nie schodziły generalnie poniżej pewnego pułapu , który można sprawdzić sprawdzając daty z wyprzedzeniem - najniższa cena będzie tą mniej więcej minimalną na danej trasie do osiągnięcia - wtedy to był poziom ok. 40-50 euro/segment. Pamiętam też bardzo elastyczne podejście - np. jak dotarłem na lotnisko w AEY z wyprzedzeniem i akurat trwał boarding poprzedniego lotu na tej trasie, babka przy odprawie zapytała, czy nie chcemy od razu lecieć tym połączeniem zamiast czekać godzinę na nasze pierwotnie zarezerwowane. Tak? To proszę od razu do samolotu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#15 PostWysłany: 19 Sie 2022 15:01 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10317
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
@kubus95 Jak wygląda u nich to elastyczne podejście do bagażu?
Bo teoretycznie na krajówkach dopuszczalny jest podręczny do 6 kg i większy można nadać za opłatą, a jeżeli się to zrobi online, to jest 20% zniżki. Więc pytanie, czy warto w razie czego wykupić wcześniej, żeby trochę zaoszczędzić na tej opłacie (32$/szt.), czy jednak liczyć na to, że mając podręczny nawet 10-12 kg to ten by przeszedł?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#16 PostWysłany: 21 Sie 2022 05:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 1139
srebrny
@Sudoku przejdzie, czasami się dziwię jakie bagaże przechodzą. Na 95% nikt nie będzie tego ważył…bo to Islandia, nikomu się nie będzie chciało :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#17 PostWysłany: 06 Sie 2024 17:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26081
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Mozliwa darmowa zmiana w Icelandair od, dopiero od 5h. Wszystko poniżej to, to minor change
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
 
      
Offline
#18 PostWysłany: 02 Paź 2024 19:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26081
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
Icelandair potwierdził wycofanie Boeinga 757-300 z eksploatacji pod koniec października. Linie lotnicze nie ogłosiły jeszcze decyzji, kiedy ten typ opuści flotę Icelandair Group.

Image

https://x.com/airwaysmagazine/status/18 ... 87/photo/1
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#19 PostWysłany: 03 Paź 2024 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 1139
srebrny
Warto wspomnieć, że samolot na zdjęciu - TF-ISX - latał wcześniej dla izraelskich linii Arkia; i niemalże został zestrzelony nad Mombasą w wyniku ataku terrorystycznego.

https://flugblogg.is/2018/03/04/iceland ... mbat-past/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#20 PostWysłany: 03 Lut 2025 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 736
Loty: 242
Kilometry: 286 926
Krajów: 25 / 11.7%
niebieski
Od 6 października flagowe islandzkie linie lotnicze, Icelandair, planują obsługiwać trzy loty tygodniowo z lotniska w Keflaviku do Miami na Florydzie.

Jak donosi Miami Herald, połączenie to będzie 19. destynacją islandzkich linii lotniczych w Ameryce Północnej, wśród których można wymienić Portland, Nashville i Denver. Lot do Miami potrwa osiem godzin i będzie kosztował około 549 USD w jedną stronę.

Loty będą obsługiwane przez nowe samoloty Airbus A321LR linii Icelandair. Jest to pierwszy zakup Airbusa od czasu założenia spółki 87 lat temu (samolot może pomieścić 187 pasażerów – 22 w klasie biznesowej i 165 w klasie ekonomicznej).

Bezpośrednie loty liniami Icelandair do Orlando na Florydzie są popularne wśród Islandczyków, szczególnie zimą, gdy potrzebują oni słońca. Z kolei mieszkańcy Florydy często podróżują zimą do krainy lodu i ognia, chłonąc jej zmrożone krajobrazy i zimny klimat.

Nowe połączenie z Miami pozwoli obu grupom podróżnych cieszyć się nową wakacyjną opcją do marca 2026 roku.

Linie lotnicze mają nadzieję, że nowe połączenie przyczyni się do zmniejszenia ich ostatnich problemów finansowych. W 2024 roku odnotowały one straty w wysokości 20 mln USD, choć w ostatnich trzech miesiącach roku nastąpiła pewna poprawa. Co ciekawe, w tym samym roku linie Icelandair przewiozły rekordową liczbę 4,7 miliona pasażerów, czyli o 9% więcej niż w 2023 roku.

Źrodlo: Iceland News Polska
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group