Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#21 PostWysłany: 19 Lut 2015 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 100
A kanapka z jajkiem (albo raczej z jajecznicą) 4 CUP :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#22 PostWysłany: 19 Lut 2015 15:29 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 353
niebieski
A orientujecie sie jak szybko odpisuja tam ludzie na mejle skoro jest taki problem z netem?
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#23 PostWysłany: 19 Lut 2015 15:41 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4704
Loty: 551
Kilometry: 1 234 871
Krajów: 131 / 61.2%
złoty
różnie - z 2dni to raczje norma. Trzeba też wziąć pod uwagę różnicę czasu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#24 PostWysłany: 21 Lut 2015 17:28 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 15
W cienfuegos ja też bardzo polecam dom Alberta (jego żony nie poznaliśmy bo akurat wyjechała)
Z Albertem spędziliśmy miłe dwa wieczory rozmawiając o życiu, kulturze i !!! polityce
Bertha y Alberto
Calle 43 #3402 e/ 34 y 36
43th Street # 3402 berthalinares@yahoo.es

Natomiast jestem trochę zdziwiona tak wielką popularnością Sarity.
Nocleg u niej to był nasz pierwszy nocleg na Kubie i uznaliśmy że pewnie taki jest standard, ale potem wszędzie było lepiej.
Może złe wrażenie spowodowała pogoda, bo w naszym pokoju przez okna przeciekała woda i wciąż mieliśmy kałuże i szmaty na podłodze... W salonie w poprzek wisiały suszące się pościele...
W każdym bądź razie jestem ciekawa innych opinii po pobycie u niej.
Przy czym od razu muszę dodać, że rodzina jest miła, łóżka i łazienki są czyste, tylko ogólnie panował wtedy taki nieokiełznany chaos
Tu trochę zdjęć od Sarity https://globtop.wordpress.com/2014/02/14/ogolne/ (po przewinięciu tekstu pierwsze dwa zdjęcia to zdjęcia od Sarity)
_________________
Moje relacje: http://globtop.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#25 PostWysłany: 27 Lut 2015 11:05 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 32
Hej, ja mam z kolei trochę inne pytanie. Czy generalnie to jest rozsądna czy zbyt wariacka opcja jechać tam z noclegiem zarezerwowanym tylko w hostelu w Hawanie? Będę tam niestety tylko 8 dni i nie chce być jakoś mocno uwiązany do jednego planu, gdyby coś miało się zmienić. Czytam, że to raczej nie problem, znaleźć miejsce do spania w innym mieście. Wystarczy po prostu zapytać, tak? :)

Jak kształtują się ceny poza Hawana? Casy tylko tam kosztują ok. 25 CUC? W innych miastach jest taniej? Bo z racji studenckiego budżetu pomyślałem, że w Hawanie przenocuje w hostelu, ale w innych miastach chętnie wszedłbym w interakcję z Kubańczykami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#26 PostWysłany: 27 Lut 2015 11:11 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4704
Loty: 551
Kilometry: 1 234 871
Krajów: 131 / 61.2%
złoty
nie bedzie problemu
ja byłam sama 8dni i też tylko miałam casę w Hawanie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#27 PostWysłany: 27 Lut 2015 11:13 

Rejestracja: 08 Lip 2011
Posty: 32
maxima napisał(a):
nie bedzie problemu
ja byłam sama 8dni i też tylko miałam casę w Hawanie


Dzięki. A jak się to robi, że tak powiem? Lepiej mieć jakieś namiary na case w danym mieście i tam po prostu iść i ew. wtedy ktoś coś znajdzie za mnie czy sami mnie znajdą? :)

I jak z cenami w innych miastach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#28 PostWysłany: 27 Lut 2015 11:17 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4704
Loty: 551
Kilometry: 1 234 871
Krajów: 131 / 61.2%
złoty
sami ci znajdą i polecą casę - w Hawanie za 30CUC, poza 20-25CUC
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#29 PostWysłany: 30 Mar 2015 04:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 121
Kilometry: 316 794
Krajów: 33 / 15.4%
Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć, jak wyglądały nasze noclegi w casach to tu ten temat opisałam z dużą ilością zdjęć poglądowych:
https://orbitka.wordpress.com/2015/03/3 ... -na-kubie/

No i jest przestroga przed złodziejem w Baracoa (wschód wyspy). Jeśli się ktoś wybiera na to odludzie, to koniecznie trzeba zobaczyć jego facjatę, jest na zdjęciach.

Może się komuś przyda :)
_________________
---> Wiecej na blogu: http://www.orbitka.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#30 PostWysłany: 05 Kwi 2015 17:27 

Rejestracja: 30 Sty 2014
Posty: 10
Moglby ktos polecic jakas case w Vinales?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#31 PostWysłany: 05 Kwi 2015 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 681
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Krajów: 2 / 0.9%
Tam jest kilkadziesiąt, jeżeli nie kilkaset cas, więc sprecyzuj może swoje oczekiwania, jeśli czekasz na rekomendacje.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
Krecik000 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#32 PostWysłany: 05 Kwi 2015 20:56 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1151
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Krajów: 52 / 24.3%
Korpus ma rację, w Vinales praktycznie każdy dom to kwatera dla turystów, więc wg mnie najlepiej poszukać czegoś na miejscu, na pewno nie grozi ci brak zakwaterowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#33 PostWysłany: 09 Kwi 2015 15:49 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 41
a czy każdy z Was miał zarezerwowany pierwszy nocleg tak jak każą? sprawdzali to ? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#34 PostWysłany: 09 Kwi 2015 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 681
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Krajów: 2 / 0.9%
Mnie pytali o to tylko w ambasadzie jak zakładałem wniosek o kartę turysty. Później już nikogo to nie interesowało. Spotkałem kilka osób na lotnisku, którzy lecieli bez żadnej rezerwacji, więc nie jest to wymóg.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#35 PostWysłany: 09 Kwi 2015 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 11
Karolina_s napisał(a):
Korpus ma rację, w Vinales praktycznie każdy dom to kwatera dla turystów, więc wg mnie najlepiej poszukać czegoś na miejscu, na pewno nie grozi ci brak zakwaterowania.

Dokładnie, zgadzam się w 100%. Gdy tylko wysiedliśmy z autobusu od razu zostaliśmy niemal napadnięci przez oferujących noclegi i za duży, bardzo ładny pokój za 15CUC (start z 25CUC) a obiadki po 5CUC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#36 PostWysłany: 13 Kwi 2015 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2926
Loty: 179
Kilometry: 458 354
Krajów: 44 / 20.6%
srebrny
Rezerwacji noclegów na Kubie dokonałem w trakcie weekendu.

Swoją drogą jest ciekawa aplikacja na Androida:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ne.p7828FJ
Apka z katalogiem cas na Kubie. Mapka kraju z setką cas, zdjęcia, adresy, nr telefonów, adresy e-mail. Z racji, że z Internetem może nie jest idealnie na wyspie, to mając taką apkę w telefonie, może być ona przydatna. Minus to cena - 10$.

Osobiście wyboru dokonałem teraz - 2 tygodnie przed lotem, a wspomagałem się tripadvisorem. Pod poniższym linkiem mamy wykaz 480 cas w Hawanie:
http://pl.tripadvisor.com/Hotels-g14727 ... otels.html

Można je segregować po rankingu (wg. recenzji gości), czy np. wg odległości od centrum. Wybierając nocleg w Hawanie zależało mi, żeby był on w centrum miasta. I tak wybrałem casę - Vista al Prado. Casa położona jest 900 metrów od Kapitolu i 350 metrów pieszo od Playa Malecon. Czyli lokalizacja idealna. Ma 83 recenzje i jest na 24 miejscu, na 480 pensjonatów, więc powinno być ok ;) Jeśli ktoś nocował w tej casie i mógłby podzielić się swoją opinią, to niech da znać.

Samej rezerwacji dokonałem przez stronę:
http://bbinnvinales.com/bedandbreakfastrentweb/

Po wysłaniu formularza, dostałem maila że pokój jest dostępny, proszą mnie o potwierdzenie w mailu, że chcę go zarezerwować. Potwierdziłem, po kilkunastu minutach dostałem e-mail z voucherem w .pdf do wydruku. Kontakt dobry, płynny, odpowiadają szybko.

Cena za 3 dni pobytu to 80 CUC (30 CUC za pierwszą noc 30.04/01.05, przez wzgląd na high season i potem następne 2 noce po 25 CUC. Low season zaczyna się właśnie 1 maja).

Oprócz potwierdzenia, przesłali mi drugi plik w .pdf z ofertą wycieczek po Hawanie, gdybym chciał skorzystać.

Potem przyszła pora na poszukiwanie noclegu w Varadero. Tutaj podobnie z pomocą tripadvisora:
http://pl.tripadvisor.com/Hotels-g14727 ... otels.html
W Varadero wybór cas jest już dużo mniejszy, tutaj tylko 36 obiektów. Tym razem kierowałem się opiniami gości. Niestety Izorazul był niedostępny, w następnych casach mieli tylko opcję double, ja szukałem twin. Ostatecznie wybór padł na Casa Omar & Anabel. Cena 35 CUC/doba.

Rezerwacja również przez stronę jak wyżej. Oprócz potwierdzenia, tym razem dostałem też mapkę Varadero z zaznaczoną casą. I dodatkowo informację, że mój host będzie czekał na mnie na przystanku autobusowym Viazul z karteczką z moim nazwiskiem ;)

Lecę za 2 tygodnie. Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#37 PostWysłany: 13 Kwi 2015 14:07 

Rejestracja: 05 Kwi 2013
Posty: 18
Wg. mnie dużo taniej można dostać casę na miejscu nie rezerwując wcześniej. Jest ich cała masa i (szukać takiej odwróconej kotwicy na drzwiach). W Varadero wynajęliśmy przybudówkę do domu, z własną wyposażoną kuchnią, tarasem, łazienką, tv, klima, lodówka na calle 58 ( https://www.google.pl/maps/dir//23.1523 ... ,17z?hl=pl ) za 25 CUC. Za tą cenę wcześniej rezerwowany obskurny pokój w Trinidadzie i jeszcze obskurniejszy w Havanie (też wcześniej rezerwowany)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#38 PostWysłany: 13 Kwi 2015 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 681
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Krajów: 2 / 0.9%
Zgadzam się z przedmówcą. Na miejscu można ogarnąć wszystko i to bez przesadnego szukania. Podaż cas jest naprawdę spora, dużo większa niż popyt na nie, więc klient tam ma dużo do powiedzenia. Ja zarezerwowałem tylko nocleg na pierwszą noc, a później wszystko załatwiałem na miejscu. Za pokój nie zapłaciłem więcej niż 15 CUC i nie spałem wcale w żadnych norach, ale eleganckich casach z ciepłą wodą i miłymi właścicielami. Jedyne co trzeba zrobić, to nie korzystać z pomocy naganiaczy, bo prowizja za ich "usługi" zawyża cenę noclegu. Wystarczy się przejść po mieście, popukać do kilku drzwi z niebieskim znaczkiem i zapytać, czy mają wolny pokój za cenę, która nas satysfakcjonuje. Gwarantuję, że nie trzeba pukać do więcej niż kilkorga drzwi i nocleg będzie załatwiony. Rezerwowanie z wyprzedzeniem ma pewnie sens tylko w kurortach jak Varadero, ale tam akurat nie byłem, więc się nie wypowiem.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off
Krecik000 uważa post za pomocny.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#39 PostWysłany: 20 Kwi 2015 00:05 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 133
Osobiście wychodzę z podobnego założenia co piotrek_, a to wszystko za sprawą kompletnego braku znajomości języka hiszpańskiego. Po przeszło kilku godzinach jazdy Viazulem człowiek chciałby raczej udać się do sprawdzonego miejsca i nie przekrzykiwać się z naganiaczami na dworcu. Jak do tej pory mam zarezerwowaną Hawanę (Vieja) [miejsce zalecane na jednym z blogów; polecana w tym wątku Sarita nie odpowiadała na maile, poza tym w sieci przewinęło się kilka niezbyt przychylnych opinii na jej temat - wychodzi na to, że jest przereklamowana], Vinales (nocleg ze ścisłej czołówki wedle recenzji użytkowników TripAdvisora) i podobnie w Trinidadzie. Wszystkie kwatery będą mnie kosztować 20 CUC, co też nie jest złą ceną. Oczywiście w pełni rozumiem osoby, które będą szukać wszystkiego na miejscu i nie krytykuje tej postawy.

Czy ktoś ma namiar na jakiś nocleg w Varadero (e-mail) w cenie do 25 CUC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Noclegi na Kubie
#40 PostWysłany: 21 Kwi 2015 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 49
Loty: 13
Kilometry: 40 367
Krajów: 8 / 3.7%
jako, że airbnb odpaliło swój serwis na Kubę, czy ktoś z Was z tego skorzystał? Oficjalnie jest dostępny tylko dla amerykanów, ale odpowiednie wtyczki na przeglądarkę umożliwiają przeglądania super domów / mieszkań etc.

Czy ktoś korzystał z tego jako osoba bez paszportu amerykańskiego?
_________________
http://www.nigdziee.tumblr.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group