Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Niemcy covid
niemcy-covid,1467,154246
Strona 85 z 92

Autor:  OSK [ 19 Sty 2022 20:43 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

manyaky napisał(a):
Kontrola Polizei we Flixbusie po przekroczeniu granicy RP-RFN: na szczęście interesują ich tylko paszporty (ID, nie paszporty covid). Próbowałem na szybko wypełnić formularz lokalizacyjny, ale i tak bym nie zdążył, bo siedziałem z przodu Przy w połowie pełnym autobusie 20 minut w plecy
Pol roku temu miałem 2(!!!) takie kontrole w drodze do BER. 1,5h w plecy bo gościa ostatecznie w kajdankach wyprowadzili. Warto to wziąć pod uwagę rezerwując Flixbusa.

Autor:  Olencjaaa [ 20 Sty 2022 10:30 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Marco Manno napisał(a):
J&J jednodawkowy nie będzie dluzej uznawany przez Niemcy…

https://www.berliner-zeitung.de/news/jo ... tkff81GSw0


Z tego wychodzi, że musi być JJ + 2 dawki mRNA?
JJ + JJ nie będzie uznawany?

Autor:  Zeus [ 20 Sty 2022 10:32 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

A jest/była możliwość boostera dostać z JJ?

Autor:  onufry_z [ 20 Sty 2022 10:43 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Shaq napisał(a):
adamuto napisał(a):
Warto jeszcze dodać, że kraje z mutantami mają być od 4.01 klasyfikowane jako kraje wysokiego ryzyka. Odpadnie konieczność testowania w takich przypadkach.
No i wiadomość już oficjalnie potwierdzona na stronie Instytutu Roberta Kocha. Na liście z mutacjami nie ma w tej chwili żadnego kraju, zatem dla zaszczepionych i ozdrowiencow w zasadzie swobodny wjazd bez testów i bez względu na narodowość.

Rozumiem że sytuacja o czasu powyższego posta się nie zmieniła?

Autor:  pbak [ 20 Sty 2022 10:48 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

-- 20 Sty 2022 09:47 --

Zeus napisał(a):
A jest/była możliwość boostera dostać z JJ?


przynajmniej w niektorych landach nie, booster byl tylko Moderna albo Pfizerem.

-- 20 Sty 2022 09:48 --

onufry_z napisał(a):
Shaq napisał(a):
adamuto napisał(a):
Warto jeszcze dodać, że kraje z mutantami mają być od 4.01 klasyfikowane jako kraje wysokiego ryzyka. Odpadnie konieczność testowania w takich przypadkach.
No i wiadomość już oficjalnie potwierdzona na stronie Instytutu Roberta Kocha. Na liście z mutacjami nie ma w tej chwili żadnego kraju, zatem dla zaszczepionych i ozdrowiencow w zasadzie swobodny wjazd bez testów i bez względu na narodowość.

Rozumiem że sytuacja o czasu powyższego posta się nie zmieniła?


Polecam ten link, to zawsze sa najnowsze informacje:

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html

Autor:  Olencjaaa [ 20 Sty 2022 10:52 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Chodzi mi czy jak zaszczepię się w Polsce JJ + JJ to czy takie połączenie będzie uznawane przy podróżach przez Niemcy.

Jestem po szczepieniu JJ i niedługo miałam robić dawkę przypominającą JJ ale teraz nie wiem teraz co wybrać :roll: a mam zaplanowane loty z i do Niemiec

Autor:  Shaq [ 20 Sty 2022 10:57 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Niemcy wyraźnie piszą, że trzeba 2*mRna żeby zostać uznanym za osobę zaszczepioną. A poza tym jak w Polsce chcesz się zaszczepić drugi raz Johnsonem?

Autor:  Olencjaaa [ 20 Sty 2022 11:02 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

@Shaq myślałam, że normalnie mogę przyjąć drugą dawkę JJ :oops:

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/przyp ... osob-po-jj

Ministerstwo Zdrowia zaleca, by podać:
po szczepieniu szczepionką Johnson&Johnson – szczepionkę mRNA lub tę samą szczepionkę J&J

Autor:  pbak [ 20 Sty 2022 11:05 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Tak na szybko ze strony landu BW:
https://www.baden-wuerttemberg.de/de/se ... ohnson-an/

In diesem Zusammenhang hat das Paul-Ehrlich-Institut (PEI) die Kriterien für den Impfstatus von Personen geändert, die mit dem Impfstoff Janssen (Johnson & Johnson) geimpft wurden. Bei Johnson & Johnson reicht eine Einzelimpfung für die Grundimmunisierung nicht mehr aus. Es braucht eine zweite Impfung, idealerweise mit einem mRNA-Impfstoff (BioNTech/Pfizer bzw. Moderna), damit der vollständige Impfschutz vorliegt.

To "idealerweise" jest kluczowe - trzebaby glebiej poszukac jak to jest prawnie zdefiniowane i sprawdzic tez regulacje landu, do ktorego lecisz. Dla swietego spokoju wez lepiej boostera inna szczepionka.

Autor:  Shaq [ 20 Sty 2022 11:08 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Olencjaaa napisał(a):
@Shaq myślałam, że normalnie mogę przyjąć drugą dawkę JJ :oops:

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/przyp ... osob-po-jj

Ministerstwo Zdrowia zaleca, by podać:
po szczepieniu szczepionką Johnson&Johnson – szczepionkę mRNA lub tę samą szczepionkę J&J
@olencjaa zwracam honor. Myślałem, że po szczepionce wektorowej wchodzi w grę już tylko mRNA.... Natomiast dla własnego bezpieczeństwa chyba i tak wybrałbym Pfizera lub Modernę jako booster, ale to już inny temat.

Autor:  lewy70 [ 20 Sty 2022 11:10 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Ja szczepiłem się 12tego stycznia J&J jako przypominająca po pierwszej J&J .Tez mam wylot w lutym z Berlina.

Autor:  onufry_z [ 20 Sty 2022 11:22 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

pbak napisał(a):

Polecam ten link, to zawsze sa najnowsze informacje:

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html

Na pewno się komuś przyda ale mi zbytnio nie. Sytuacja w Niemczech i kiedy ruszyły tam szczepienia i większość informacji tam średnio mnie interesuje. Dobrą chwilę zajęło mi też znalezienie przełączenia języka na angielski.

Mam króciutką przesiadkę we Frankfurcie na powrocie do pl i chciałem upewnić się od siedzących w temacie że będąc w pełni zaszczepionym nie czekają mnie żadne niespodzianki.

Autor:  pbak [ 20 Sty 2022 11:41 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Zadales pytanie cytujac dyskusje o krajach wysokiego ryzyka i mutantach to dostales odpowiedz prowadzaca do zrodlowych informacji. Czytanie w myslach przez internet jest troche trudne, kto moglby zgadnac, o jaka konkretna sytuacje Ci chodzi?

Autor:  onufry_z [ 20 Sty 2022 11:47 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Dzięki za chęć pomocy. Tak chodzi szczególnie o „dziwne” kraje. Pytanie jest takie że ktoś kto siedzi w temacie mógłby odpowiedzieć krótko „tak” lub „nie”

Więc podbijam. Czy coś się ostatnio zmieniło i będąc w pełni zaszczepionym można się spodziewać wymogu testów czy innych utrudnień przy wlocie do de z jakiegokolwiek kraju?
O kwarantannę nie chodzi bo mam tranzyt.

Autor:  adamuto [ 20 Sty 2022 11:57 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Tu są (chyba) oficjalne i aktualne (z 15.01) informacje: https://www.pei.de/DE/newsroom/dossier/ ... &cms_pos=3

Wynika z tego, że 2 dawki JJ też dają status pełnego szczepienia (pierwsza tabelka, ostatni wiersz). Informacje prasowe wydają się być sprzeczne z tym, co jest na stronie PEI.

Autor:  elwirka [ 21 Sty 2022 20:07 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Czy w przypadku szczepionki Johnson przyjętej w zeszłym roku i podania boostera mRNA (na przykład dzisiaj) musi upłynąć 14 dni, czy covidowy paszport ważny jest w tranzycie przez Niemcy od razu?

Autor:  z46h1 [ 21 Sty 2022 21:46 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

elwirka napisał(a):
Czy w przypadku szczepionki Johnson przyjętej w zeszłym roku i podania boostera mRNA (na przykład dzisiaj) musi upłynąć 14 dni, czy covidowy paszport ważny jest w tranzycie przez Niemcy od razu?

Podpinam się pod pytanie, wg. tego co piszę na gov musi minąć 14 dni, ale może ktoś ma aktualne info z stron niemieckich. A drugie pytanie czy podczas tranzytu na lotnisko te zasady też obowiązują?

Autor:  xkr [ 21 Sty 2022 22:22 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

“Osoby, które zostały zaszczepione #szczepionką Johnson & Johnson muszą otrzymać jeszcze dwie dawki #szczepionki, aby można było uznać je za #boosted. Oba szczepienia uzupełniające powinny być wykonane szczepionką zawierającą #mRNA.”
https://twitter.com/bmg_bund/status/1482754976921399306

Autor:  elwirka [ 21 Sty 2022 23:16 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Del

Autor:  Olencjaaa [ 22 Sty 2022 07:25 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

elwirka napisał(a):
Czy w przypadku szczepionki Johnson przyjętej w zeszłym roku i podania boostera mRNA (na przykład dzisiaj) musi upłynąć 14 dni, czy covidowy paszport ważny jest w tranzycie przez Niemcy od razu?


My się już zaszczepiliśmy dawką przypominającą Moderny. Certyfikat będzie dostępny do pobrania dopiero po 14 dniach więc poza wpisem do żółtej książeczki o który poprosiliśmy, nie mamy żadnego innego potwierdzenia szczepienia.

Certyfikat ma podobno wyglądać tak, że będzie pisać 2/2 Moderna

Żałuję, że odrazu nie zaszczepiliśmy się czymś innym niż J&J :roll:

Strona 85 z 92 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/