| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Niemcy covid niemcy-covid,1467,154246 | Strona 85 z 92 |
| Autor: | OSK [ 19 Sty 2022 20:43 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
manyaky napisał(a): Kontrola Polizei we Flixbusie po przekroczeniu granicy RP-RFN: na szczęście interesują ich tylko paszporty (ID, nie paszporty covid). Próbowałem na szybko wypełnić formularz lokalizacyjny, ale i tak bym nie zdążył, bo siedziałem z przodu Pol roku temu miałem 2(!!!) takie kontrole w drodze do BER. 1,5h w plecy bo gościa ostatecznie w kajdankach wyprowadzili. Warto to wziąć pod uwagę rezerwując Flixbusa. Przy w połowie pełnym autobusie 20 minut w plecy | |
| Autor: | Olencjaaa [ 20 Sty 2022 10:30 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
Marco Manno napisał(a): J&J jednodawkowy nie będzie dluzej uznawany przez Niemcy… https://www.berliner-zeitung.de/news/jo ... tkff81GSw0 Z tego wychodzi, że musi być JJ + 2 dawki mRNA? JJ + JJ nie będzie uznawany? | |
| Autor: | Zeus [ 20 Sty 2022 10:32 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
A jest/była możliwość boostera dostać z JJ? | |
| Autor: | onufry_z [ 20 Sty 2022 10:43 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
Shaq napisał(a): adamuto napisał(a): Warto jeszcze dodać, że kraje z mutantami mają być od 4.01 klasyfikowane jako kraje wysokiego ryzyka. Odpadnie konieczność testowania w takich przypadkach. No i wiadomość już oficjalnie potwierdzona na stronie Instytutu Roberta Kocha. Na liście z mutacjami nie ma w tej chwili żadnego kraju, zatem dla zaszczepionych i ozdrowiencow w zasadzie swobodny wjazd bez testów i bez względu na narodowość.Rozumiem że sytuacja o czasu powyższego posta się nie zmieniła? | |
| Autor: | pbak [ 20 Sty 2022 10:48 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
-- 20 Sty 2022 09:47 -- Zeus napisał(a): A jest/była możliwość boostera dostać z JJ? przynajmniej w niektorych landach nie, booster byl tylko Moderna albo Pfizerem. -- 20 Sty 2022 09:48 -- onufry_z napisał(a): Shaq napisał(a): adamuto napisał(a): Warto jeszcze dodać, że kraje z mutantami mają być od 4.01 klasyfikowane jako kraje wysokiego ryzyka. Odpadnie konieczność testowania w takich przypadkach. No i wiadomość już oficjalnie potwierdzona na stronie Instytutu Roberta Kocha. Na liście z mutacjami nie ma w tej chwili żadnego kraju, zatem dla zaszczepionych i ozdrowiencow w zasadzie swobodny wjazd bez testów i bez względu na narodowość.Rozumiem że sytuacja o czasu powyższego posta się nie zmieniła? Polecam ten link, to zawsze sa najnowsze informacje: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html | |
| Autor: | Olencjaaa [ 20 Sty 2022 10:52 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
Chodzi mi czy jak zaszczepię się w Polsce JJ + JJ to czy takie połączenie będzie uznawane przy podróżach przez Niemcy. Jestem po szczepieniu JJ i niedługo miałam robić dawkę przypominającą JJ ale teraz nie wiem teraz co wybrać | |
| Autor: | Shaq [ 20 Sty 2022 10:57 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
Niemcy wyraźnie piszą, że trzeba 2*mRna żeby zostać uznanym za osobę zaszczepioną. A poza tym jak w Polsce chcesz się zaszczepić drugi raz Johnsonem? | |
| Autor: | Olencjaaa [ 20 Sty 2022 11:02 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
@Shaq myślałam, że normalnie mogę przyjąć drugą dawkę JJ https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/przyp ... osob-po-jj Ministerstwo Zdrowia zaleca, by podać: po szczepieniu szczepionką Johnson&Johnson – szczepionkę mRNA lub tę samą szczepionkę J&J | |
| Autor: | pbak [ 20 Sty 2022 11:05 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
Tak na szybko ze strony landu BW: https://www.baden-wuerttemberg.de/de/se ... ohnson-an/ In diesem Zusammenhang hat das Paul-Ehrlich-Institut (PEI) die Kriterien für den Impfstatus von Personen geändert, die mit dem Impfstoff Janssen (Johnson & Johnson) geimpft wurden. Bei Johnson & Johnson reicht eine Einzelimpfung für die Grundimmunisierung nicht mehr aus. Es braucht eine zweite Impfung, idealerweise mit einem mRNA-Impfstoff (BioNTech/Pfizer bzw. Moderna), damit der vollständige Impfschutz vorliegt. To "idealerweise" jest kluczowe - trzebaby glebiej poszukac jak to jest prawnie zdefiniowane i sprawdzic tez regulacje landu, do ktorego lecisz. Dla swietego spokoju wez lepiej boostera inna szczepionka. | |
| Autor: | Shaq [ 20 Sty 2022 11:08 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
Olencjaaa napisał(a): @Shaq myślałam, że normalnie mogę przyjąć drugą dawkę JJ @olencjaa zwracam honor. Myślałem, że po szczepionce wektorowej wchodzi w grę już tylko mRNA.... Natomiast dla własnego bezpieczeństwa chyba i tak wybrałbym Pfizera lub Modernę jako booster, ale to już inny temat. https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/przyp ... osob-po-jj Ministerstwo Zdrowia zaleca, by podać: po szczepieniu szczepionką Johnson&Johnson – szczepionkę mRNA lub tę samą szczepionkę J&J | |
| Autor: | lewy70 [ 20 Sty 2022 11:10 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
Ja szczepiłem się 12tego stycznia J&J jako przypominająca po pierwszej J&J .Tez mam wylot w lutym z Berlina. | |
| Autor: | onufry_z [ 20 Sty 2022 11:22 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
pbak napisał(a): Polecam ten link, to zawsze sa najnowsze informacje: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html Na pewno się komuś przyda ale mi zbytnio nie. Sytuacja w Niemczech i kiedy ruszyły tam szczepienia i większość informacji tam średnio mnie interesuje. Dobrą chwilę zajęło mi też znalezienie przełączenia języka na angielski. Mam króciutką przesiadkę we Frankfurcie na powrocie do pl i chciałem upewnić się od siedzących w temacie że będąc w pełni zaszczepionym nie czekają mnie żadne niespodzianki. | |
| Autor: | pbak [ 20 Sty 2022 11:41 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
Zadales pytanie cytujac dyskusje o krajach wysokiego ryzyka i mutantach to dostales odpowiedz prowadzaca do zrodlowych informacji. Czytanie w myslach przez internet jest troche trudne, kto moglby zgadnac, o jaka konkretna sytuacje Ci chodzi? | |
| Autor: | onufry_z [ 20 Sty 2022 11:47 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
Dzięki za chęć pomocy. Tak chodzi szczególnie o „dziwne” kraje. Pytanie jest takie że ktoś kto siedzi w temacie mógłby odpowiedzieć krótko „tak” lub „nie” Więc podbijam. Czy coś się ostatnio zmieniło i będąc w pełni zaszczepionym można się spodziewać wymogu testów czy innych utrudnień przy wlocie do de z jakiegokolwiek kraju? O kwarantannę nie chodzi bo mam tranzyt. | |
| Autor: | adamuto [ 20 Sty 2022 11:57 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
Tu są (chyba) oficjalne i aktualne (z 15.01) informacje: https://www.pei.de/DE/newsroom/dossier/ ... &cms_pos=3 Wynika z tego, że 2 dawki JJ też dają status pełnego szczepienia (pierwsza tabelka, ostatni wiersz). Informacje prasowe wydają się być sprzeczne z tym, co jest na stronie PEI. | |
| Autor: | elwirka [ 21 Sty 2022 20:07 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
Czy w przypadku szczepionki Johnson przyjętej w zeszłym roku i podania boostera mRNA (na przykład dzisiaj) musi upłynąć 14 dni, czy covidowy paszport ważny jest w tranzycie przez Niemcy od razu? | |
| Autor: | z46h1 [ 21 Sty 2022 21:46 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
elwirka napisał(a): Czy w przypadku szczepionki Johnson przyjętej w zeszłym roku i podania boostera mRNA (na przykład dzisiaj) musi upłynąć 14 dni, czy covidowy paszport ważny jest w tranzycie przez Niemcy od razu? Podpinam się pod pytanie, wg. tego co piszę na gov musi minąć 14 dni, ale może ktoś ma aktualne info z stron niemieckich. A drugie pytanie czy podczas tranzytu na lotnisko te zasady też obowiązują? | |
| Autor: | xkr [ 21 Sty 2022 22:22 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
“Osoby, które zostały zaszczepione #szczepionką Johnson & Johnson muszą otrzymać jeszcze dwie dawki #szczepionki, aby można było uznać je za #boosted. Oba szczepienia uzupełniające powinny być wykonane szczepionką zawierającą #mRNA.” https://twitter.com/bmg_bund/status/1482754976921399306 | |
| Autor: | elwirka [ 21 Sty 2022 23:16 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
Del | |
| Autor: | Olencjaaa [ 22 Sty 2022 07:25 ] |
| Temat postu: | Re: Niemcy covid |
elwirka napisał(a): Czy w przypadku szczepionki Johnson przyjętej w zeszłym roku i podania boostera mRNA (na przykład dzisiaj) musi upłynąć 14 dni, czy covidowy paszport ważny jest w tranzycie przez Niemcy od razu? My się już zaszczepiliśmy dawką przypominającą Moderny. Certyfikat będzie dostępny do pobrania dopiero po 14 dniach więc poza wpisem do żółtej książeczki o który poprosiliśmy, nie mamy żadnego innego potwierdzenia szczepienia. Certyfikat ma podobno wyglądać tak, że będzie pisać 2/2 Moderna Żałuję, że odrazu nie zaszczepiliśmy się czymś innym niż J&J | |
| Strona 85 z 92 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |