Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Niemcy covid
niemcy-covid,1467,154246
Strona 84 z 92

Autor:  MTalma [ 14 Sty 2022 08:37 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Czy nadal na transfer PL - > BER autem i z lotniska dalej w świat (mniej niż 24h) nie potrzebuję wypełniać dokumentów z https://www.einreiseanmeldung.de/#/?

Dokładnie to BER - FUE. Wszyscy zaszczepieni 3 dawkami.

Autor:  jaco027 [ 14 Sty 2022 08:39 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

@MTalma 2 tygodniu temu NIE

Autor:  MTalma [ 14 Sty 2022 08:40 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Rozumiem, że czekamy na dzisiejszą aktualizację. :)

Autor:  vincenz [ 14 Sty 2022 09:13 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

@MTalma jak się nie jest pewnym warto zacząć wypełniać https://www.einreiseanmeldung.de/ i jeśli formularz nie będzie konieczny, to taki komunikat pojawi się na ekranie. To jest imho najlepsze źródło informacji czy formularz jest konieczny, czy nie.

Autor:  MTalma [ 14 Sty 2022 09:30 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

@vincenz oczywiście, że jak wpiszę PL to pokaże mi się, że muszę wypełnić. Z drugiej strony to tranzyt poniżej 24h.

Dla świętego spokoju wypełnię wersję papierową, która w razie kontroli podam urzędnikowi. Tym bardziej, że jesteśmy po boosterze i raczej nikt nie ma się o co przyczepić. :)

Autor:  cypel [ 14 Sty 2022 19:06 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Czy przy wylocie z Lizbony do Berlina dla zaszczepionych potrzebny jest test, bo już zwątpiłem? Na stronie einreiseanmeldung, po wypelnieniu formularza jest info, że test, dowód szczepienia lub świadectwo przechorowania.

Autor:  Shaq [ 14 Sty 2022 19:12 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Jeden z tych dokumentów wystarczy.

Autor:  cypel [ 14 Sty 2022 19:17 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Na pewno? bo nie jest napisane, że test lub covidpass
No bylem przekonany, ze tak jest ale już zwątpiłem.

Autor:  kostek966 [ 14 Sty 2022 19:25 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Test do Berlina nie jest potrzebny dla zaszczepionych, ale będzie potrzebny w Lizbonie, więc i tak trzeba mieć

Autor:  cypel [ 14 Sty 2022 19:31 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Dlaczego w Lizbonie ma być potrzebny? Ja już jestem w Lizbonie i jutro wracam do Berlina. Przy wlocie do Portugalii oczywiście test robiłem.

Autor:  kostek966 [ 14 Sty 2022 20:39 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

o takim teście na przylocie myślałem, sam będę wracał za ponad tydzień przez Lizbonę i Berlin do kraju i u mnie jeden test wystarczy aż do domu, rozumiem że byłeś dłużej w Lizbonie i test już nieważny ale na tranzyt przez Niemcy i tak niepotrzebny,
przy okazji jak z knajpkami ?, bo będę miał małego stopa w Lis i nie wiem czy warto wyskoczyć na miasto czy lepiej salonik ?

Autor:  cypel [ 14 Sty 2022 22:00 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Byłem na Azorach, w Lizbonie jestem 1 dzień. Knajpy pootwierane ale na mieście zdecydowanie mniej ludzi mimo weekendu. Przede wszystkim nie widać stonki turystycznej co jest mega fajne i stara dobra Lizbona sprzed kilkunastu lat.
Jak masz kilka godzin to obowiazkowo jechać do centrum. Metrem dotrzesz w kilkadziesiat minut.

Autor:  Tenroh [ 15 Sty 2022 18:14 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

MTalma napisał(a):
@vincenz oczywiście, że jak wpiszę PL to pokaże mi się, że muszę wypełnić. Z drugiej strony to tranzyt poniżej 24h.

Dla świętego spokoju wypełnię wersję papierową, która w razie kontroli podam urzędnikowi. Tym bardziej, że jesteśmy po boosterze i raczej nikt nie ma się o co przyczepić. :)


Od nas nikt tego nie chciał w czwartek.
Byliśmy w tranzycie poniżej 24h.

Autor:  klimas [ 16 Sty 2022 15:18 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

no dobra czyli jeśli dobrze rozmumiem:
- samochodem z PL na lotnisko do Berlina na luzie ( my zaszczepieni 2 dawkami wiec pokazujemy potwierdzenie)
lot na Kanary na takiej samej zasadzie
powrót do Berlina
powrót samochodem do PL
Nie ma potrzeby rejestrowania się gdziekolwiek
Potrzebujemy dla nas paszporty covidowe
dziecko 4 i 11 lat ( nie zaszczepieni ) - potrzebują testy / rejestrację gdziekolwiek czy nie ma potrzeby i jadą/ lecą na luzaku ?

Autor:  kostek966 [ 16 Sty 2022 17:27 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

https://www.gov.pl/web/niemcy/informacj ... -niemczech
Tu masz wszystko napisane, też wczoraj jechaliśmy autem do Berlina bez wypełnienia formularza, na lotnisku chcieli testy do Lizbony i wszystko

Autor:  seelk [ 16 Sty 2022 23:16 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

na powrocie z kanarów chcieli od nas zobaczyć potwierdzenie szczepień lub test oraz wypełniony einreiseanmeldung (na każdą osobę), mieliśmy wypełniony jeden na rodzinę, ale obsługa straszyła, że jak wypelnimy papierowy to do 2h może potrwać kontrola.. po przylocie nie było żadnej weryfikacji. Odbiór bagażu i można wychodzić z lotniska po samochód/pociąg.

Autor:  cypel [ 17 Sty 2022 10:29 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Wróciłem do Polski więc info.
Na wylocie z Lizbony do Berlina sprawdzane szczepienie i einreiseanmeldung. kto nie miał einreiseanmeldung musiał wypełnić, bo nie wpuszczali do samolotu. Przy mnie Polacy wypełniali zdziwieni, że muszą ale nie było zmiłuj się, więc ludziska wypełniajcie to cholerne einreiseanmeldung przy lotach do Berlina.
Po przylocie do Berlina wyrywkowa kontrola, mi sprawdził policjant dowód osobisty, natomiast żonie szczepienie i einreiseanmeldung.
Odbiór auta z parkingu i dzida do Polski, po drodze 2 razy polizei na autostradzie ale mnie nie zatrzymywali.

Autor:  sanchopan [ 17 Sty 2022 14:40 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

klimas napisał(a):
no dobra czyli jeśli dobrze rozmumiem:
- samochodem z PL na lotnisko do Berlina na luzie ( my zaszczepieni 2 dawkami wiec pokazujemy potwierdzenie)
Potrzebujemy dla nas paszporty covidowe
dziecko 4 i 11 lat ( nie zaszczepieni ) - potrzebują testy / rejestrację gdziekolwiek czy nie ma potrzeby i jadą/ lecą na luzaku ?


Leciałem z LPA do KRK - z przesiadką we FRA - 2 stycznia. I dziecko 11 lat musiało mieć test na okoliczność tranzytu przez Niemcy (tylko poniżej 6 lat nie dotyczy).

Autor:  manyaky [ 19 Sty 2022 17:10 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

Kontrola Polizei we Flixbusie po przekroczeniu granicy RP-RFN: na szczęście interesują ich tylko paszporty (ID, nie paszporty covid). Próbowałem na szybko wypełnić formularz lokalizacyjny, ale i tak bym nie zdążył, bo siedziałem z przodu :P Przy w połowie pełnym autobusie 20 minut w plecy

Autor:  Marco Manno [ 19 Sty 2022 19:49 ]
Temat postu:  Re: Niemcy covid

J&J jednodawkowy nie będzie dluzej uznawany przez Niemcy…

https://www.berliner-zeitung.de/news/jo ... tkff81GSw0

Strona 84 z 92 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/