| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Neapol - komunikacja neapol-komunikacja,1407,111419 | Strona 5 z 14 |
| Autor: | smatekk [ 09 Lut 2017 08:38 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
dajkamienia napisał(a): piwcuk napisał(a): Inna kwestia, to czy jadąc Circumvesuvianą z Neapolu do Sorrento mogą wysiąść sobie np. w Pompejach i później kontynuować podróż do Sorrento na tym samym bilecie, byleby zamknąć się w sześciu godzinach? Wiem, że tak jest w pociągach Regionale, ale to inny przewoźnik. niecały tydzień temu pytałem Włocha, u którego mieliśmy nocleg w Pompejach, czy mogę kupić bilet do Neapolu i wysiąść na godzinę-dwie w Erlcolano i powiedział, że oficjalnie nie można, ale przymykając oko powiedział, że Włosi sami tak robią. | |
| Autor: | obibok [ 09 Lut 2017 09:22 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Oj, to chyba oczywiste. Włosi potrafią. W autobusie z Pompejów na Wezuwiusz kierowca potrafi milion razy sprzedać te same bilety. Swoją drogą ja na Wezuwiusza miałem problem. Niektóre źródła mówiły, że autobus z Ercolano, ale strona organizatora i przewoźnika podawały, że z Pompejów, plus ten jeden bezpośredni z Neapolu. Bezpośredni nie przyjechał wcale, a ten z Pompejów wprawdzie był, ale jeździł według zupełnie innego rozkładu i gdyby nie mapki z zaznaczoną trasą, w życiu bym go nie znalazł, bo oczywiście przystanek w żaden sposób nieoznaczony. | |
| Autor: | smatekk [ 09 Lut 2017 09:51 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
czysto teoretycznie Bus Pompeje - Wezuwiusz wg tego rozkładu: http://www.eavsrl.it/web/sites/default/files/eavbus/Pompei%20-%20Vesuvio.pdf powinien odjeżdżać z tego przystanku: https://www.google.pl/maps/@40.7490752,14.4952702,3a,43.8y,321.87h,81.61t/data=!3m6!1e1!3m4!1spIYwbHhdyf0vNQZvAnCvxQ!2e0!7i13312!8i6656 | |
| Autor: | obibok [ 09 Lut 2017 10:39 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
To właśnie ten, który się nie pojawił. A czekałem prawie godzinę. W końcu nie pozostało mi nic innego, niż pojechać do Pompejów pociągiem i włazić na Wezuwiusza w największym upale. No cóż, kara za naiwność. Przecież to Włochy. W ogóle w czasie tego pobytu zauważyłem, że rozkłady jazdy publikowane przez EAV, jak i przez innych przewoźników, mają taką wartość jak przygody smurfów. | |
| Autor: | adler [ 10 Lut 2017 01:41 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Ok, przeczytałam cały wątek, ale nadal mam wątpliwości. Jak dobrze rozumiem z Pompei dostanę się autobusem EAV na Wezuwiusz. Będę używać Artecard i ona jest ważna także na tą linię to znaczy że przejazd będzie w ramach tej karty? Skoro tak, to dlaczego korzystaliscie z prywatnych busów? A może ten przejazd nie wchodzi w Artecard? Z rozkładu wynika też,że ten autobus jedzie przez Ercolano, nie moge tylko odnaleźć gdzie dokładnie zatrzymuje się w Ercolano . Czy ktoś odbył taką podróż? | |
| Autor: | kow [ 10 Lut 2017 09:36 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
adler napisał(a): Ok, przeczytałam cały wątek, ale nadal mam wątpliwości. Jak dobrze rozumiem z Pompei dostanę się autobusem EAV na Wezuwiusz. Będę używać Artecard i ona jest ważna także na tą linię to znaczy że przejazd będzie w ramach tej karty? Skoro tak, to dlaczego korzystaliscie z prywatnych busów? A może ten przejazd nie wchodzi w Artecard? Z rozkładu wynika też,że ten autobus jedzie przez Ercolano, nie moge tylko odnaleźć gdzie dokładnie zatrzymuje się w Ercolano . Czy ktoś odbył taką podróż? Autobus nie wjeżdza do Ercolano. Zjeżdza z autostrady przez węzeł Torre del Greco. Przystanek jest w tych okolicach. https://www.google.pl/maps/@40.7903642, ... 712,17.49z Zjeżdzaliśmy z Wezuwiusza za tym autobusem i nie dojechał do Ercolano (autobus skręcił w Via Vesuvio a my pojechaliśmy w Via San Vito). http://www.sitabus.it/wp-content/upload ... esuvio.pdf | |
| Autor: | obibok [ 10 Lut 2017 10:15 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
kow napisał(a): Autobus nie wjeżdza do Ercolano. Zjeżdza z autostrady przez węzeł Torre del Greco. Przystanek jest w tych okolicach. https://www.google.pl/maps/@40.7903642, ... 712,17.49z A dokładnie na via Scappi. Natomiast uważajcie z tym rozkładem - autobus jeździ według zupełnie innego rozkładu, a przed odjazdem kierowca chodzi i pokazuje go wszystkim na tablecie, żeby wiedzieli, o której powrót (przynajmniej tak było w lipcu). Ja akurat fuksem trafiłem na jedyny kurs, który się pokrywał z rozkładem. | |
| Autor: | dajkamienia [ 14 Lut 2017 00:22 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
@lukewolf i @Jonas3 zgadza się, macie rację. A co do autobusu EAV to w Pompejach zatrzymuje się on nie tylko nieopodal amfiteatru, ale też na wysokości stacji Pompei Scavi. Nie robiłem zdjęcia rozkładowi, w końcu we Włoszech i tak nie ma on większego znaczenia. | |
| Autor: | Majkel82 [ 14 Lut 2017 01:10 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
ArteCard w wersji Tutta la regione (ten za 32 euro na 3 dni) obejmuje autobusy eav także na linii turystycznej na Wezuwiusza. Nie działa za to na pewno na pociąg Expresowy Neapol - Sorrento (nie pamiętam jego nazwy) | |
| Autor: | obibok [ 14 Lut 2017 08:34 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Campania Express - ale ten pociąg to raptem kilka kursów, jadących nieco szybciej między normalnymi, a kosztujących dużo więcej. Inna rzecz, że jak ostatnio byłem, to na ostatnich powrotach z Sorrento była jakaś awaria i wybór - albo bulimy srogo za ekspresa, albo czekamy ponad godzinę na normalny. | |
| Autor: | nina104 [ 14 Lut 2017 15:14 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Lecę 3 marca. Czy jest szansa na przepłynięcie poza sezonem letnim na Capri? Czy warto bez auta się tam ruszać by nie być zawiedzionym. Dzięki za wszelkie wpisy- bardzo przydatne przy planowaniu wyjazdu | |
| Autor: | Majkel82 [ 14 Lut 2017 15:26 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Bez problemu dostaniesz się na Capri także poza sezonem. Jest generalnie mniej rejsów, ale tak czy tak są one dość częste http://www.capri.com/en/ferry-schedule? ... i&to=capri | |
| Autor: | Piccolo [ 14 Lut 2017 16:09 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Na Capri możesz oczywiście przez Sorrento się dostać czyli Napoli - Sorrento pociągiem i potem prom. No albo bezpośrednio promem. Samo Sorento też warto zwiedzić. | |
| Autor: | ewaolivka [ 14 Lut 2017 16:22 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Na Capri można bez auta | |
| Autor: | le_szek [ 15 Lut 2017 22:00 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
dajkamienia napisał(a): A co do autobusu EAV to w Pompejach zatrzymuje się on nie tylko nieopodal amfiteatru, ale też na wysokości stacji Pompei Scavi. Na wysokości - a dokładniej? Na ulicy, którą dochodzi się do wejścia do ruin? Przystanek rozumiem jest oznaczony, a sam autobus ma jakiśs numer czy po prostu tablice? | |
| Autor: | obibok [ 15 Lut 2017 23:10 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Żadnego przystanku tam nie znajdziesz. To są Włochy. Autobus wygląda tak: http://open.phototrans.net/14,848259,0.html natomiast zatrzymuje się na via Villa dei Misteri, o tutaj: https://www.google.pl/maps/place/Via+Vi ... 14.4813732 | |
| Autor: | le_szek [ 15 Lut 2017 23:52 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Dzięki, jutro być może spróbuję go ustrzelić, mam nadzieję, że potem nie spędzę pół dnia drałując z Wezuwiusza piechotką | |
| Autor: | dajkamienia [ 16 Lut 2017 00:10 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
le_szek napisał(a): dajkamienia napisał(a): A co do autobusu EAV to w Pompejach zatrzymuje się on nie tylko nieopodal amfiteatru, ale też na wysokości stacji Pompei Scavi. Na wysokości - a dokładniej? Na ulicy, którą dochodzi się do wejścia do ruin? Przystanek rozumiem jest oznaczony, a sam autobus ma jakiśs numer czy po prostu tablice? Przystanek naturalnie jest, dokładnie w tym miejscu. Po przyjeździe z Neapolu/Ercolano wysiadasz z Circumvesuviany, przechodzisz przez dworzec i oczom Twoim ukazuje się przystanek. | |
| Autor: | obibok [ 16 Lut 2017 00:45 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
O kurde, faktycznie jest. Ale przy amfiteatrze nie było, na Wezuwiuszu też nie. Natomiast już na miejscu okazuje się, że tam jeździ więcej przewoźników. Na przykład takie paskudztwo: http://open.phototrans.net/14,848264,0.html albo ten tak zwany tramwaj (ale to pewnie z Ercolano): http://open.phototrans.net/14,848262,0.html | |
| Autor: | evi_ [ 17 Lut 2017 22:59 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
nina104 napisał(a): Lecę 3 marca. Czy jest szansa na przepłynięcie poza sezonem letnim na Capri? Czy warto bez auta się tam ruszać by nie być zawiedzionym. Dzięki za wszelkie wpisy- bardzo przydatne przy planowaniu wyjazdu Radzę pojechać wczesnym pociąiem do Sorrento i tam jakimś promem na Capri (te promy z Neapolu często nie dopływają do Capri) i kupić bilet powrotny na godzinę najpóźniejszą jak się da. Na Capri jest co zwiedzać, zwłaszcza pieszo, a to zajmuje czas. Już gdzieś kiedyś pisałam, żeby nie dać się złapać na rejsy dookoła wyspy bo często zaplacicie kupe kasy, a nawet nie wpłyniecie do błękitnej jaskini. Najlepiej jeździć busikami po wyspie. Pieszo podejść do najważniejszych atracji. | |
| Strona 5 z 14 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |