Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Neapol - komunikacja
neapol-komunikacja,1407,111419
Strona 5 z 14

Autor:  smatekk [ 09 Lut 2017 08:38 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

dajkamienia napisał(a):
piwcuk napisał(a):

Inna kwestia, to czy jadąc Circumvesuvianą z Neapolu do Sorrento mogą wysiąść sobie np. w Pompejach i później kontynuować podróż do Sorrento na tym samym bilecie, byleby zamknąć się w sześciu godzinach? Wiem, że tak jest w pociągach Regionale, ale to inny przewoźnik.


niecały tydzień temu pytałem Włocha, u którego mieliśmy nocleg w Pompejach, czy mogę kupić bilet do Neapolu i wysiąść na godzinę-dwie w Erlcolano i powiedział, że oficjalnie nie można, ale przymykając oko powiedział, że Włosi sami tak robią.

Autor:  obibok [ 09 Lut 2017 09:22 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Oj, to chyba oczywiste. Włosi potrafią. W autobusie z Pompejów na Wezuwiusz kierowca potrafi milion razy sprzedać te same bilety.
Swoją drogą ja na Wezuwiusza miałem problem. Niektóre źródła mówiły, że autobus z Ercolano, ale strona organizatora i przewoźnika podawały, że z Pompejów, plus ten jeden bezpośredni z Neapolu. Bezpośredni nie przyjechał wcale, a ten z Pompejów wprawdzie był, ale jeździł według zupełnie innego rozkładu i gdyby nie mapki z zaznaczoną trasą, w życiu bym go nie znalazł, bo oczywiście przystanek w żaden sposób nieoznaczony.

Autor:  smatekk [ 09 Lut 2017 09:51 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

czysto teoretycznie Bus Pompeje - Wezuwiusz wg tego rozkładu:
http://www.eavsrl.it/web/sites/default/files/eavbus/Pompei%20-%20Vesuvio.pdf

powinien odjeżdżać z tego przystanku:
https://www.google.pl/maps/@40.7490752,14.4952702,3a,43.8y,321.87h,81.61t/data=!3m6!1e1!3m4!1spIYwbHhdyf0vNQZvAnCvxQ!2e0!7i13312!8i6656

Autor:  obibok [ 09 Lut 2017 10:39 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

To właśnie ten, który się nie pojawił. A czekałem prawie godzinę. W końcu nie pozostało mi nic innego, niż pojechać do Pompejów pociągiem i włazić na Wezuwiusza w największym upale. No cóż, kara za naiwność. Przecież to Włochy. W ogóle w czasie tego pobytu zauważyłem, że rozkłady jazdy publikowane przez EAV, jak i przez innych przewoźników, mają taką wartość jak przygody smurfów.

Autor:  adler [ 10 Lut 2017 01:41 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Ok, przeczytałam cały wątek, ale nadal mam wątpliwości. Jak dobrze rozumiem z Pompei dostanę się autobusem EAV na Wezuwiusz. Będę używać Artecard i ona jest ważna także na tą linię to znaczy że przejazd będzie w ramach tej karty?
Skoro tak, to dlaczego korzystaliscie z prywatnych busów? A może ten przejazd nie wchodzi w Artecard?

Z rozkładu wynika też,że ten autobus jedzie przez Ercolano, nie moge tylko odnaleźć gdzie dokładnie zatrzymuje się w Ercolano .
Czy ktoś odbył taką podróż?

Autor:  kow [ 10 Lut 2017 09:36 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

adler napisał(a):
Ok, przeczytałam cały wątek, ale nadal mam wątpliwości. Jak dobrze rozumiem z Pompei dostanę się autobusem EAV na Wezuwiusz. Będę używać Artecard i ona jest ważna także na tą linię to znaczy że przejazd będzie w ramach tej karty?
Skoro tak, to dlaczego korzystaliscie z prywatnych busów? A może ten przejazd nie wchodzi w Artecard?

Z rozkładu wynika też,że ten autobus jedzie przez Ercolano, nie moge tylko odnaleźć gdzie dokładnie zatrzymuje się w Ercolano .
Czy ktoś odbył taką podróż?


Autobus nie wjeżdza do Ercolano. Zjeżdza z autostrady przez węzeł Torre del Greco. Przystanek jest w tych okolicach.
https://www.google.pl/maps/@40.7903642, ... 712,17.49z
Zjeżdzaliśmy z Wezuwiusza za tym autobusem i nie dojechał do Ercolano (autobus skręcił w Via Vesuvio a my pojechaliśmy w Via San Vito).
http://www.sitabus.it/wp-content/upload ... esuvio.pdf

Autor:  obibok [ 10 Lut 2017 10:15 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

kow napisał(a):
Autobus nie wjeżdza do Ercolano. Zjeżdza z autostrady przez węzeł Torre del Greco. Przystanek jest w tych okolicach.
https://www.google.pl/maps/@40.7903642, ... 712,17.49z

A dokładnie na via Scappi. Natomiast uważajcie z tym rozkładem - autobus jeździ według zupełnie innego rozkładu, a przed odjazdem kierowca chodzi i pokazuje go wszystkim na tablecie, żeby wiedzieli, o której powrót (przynajmniej tak było w lipcu). Ja akurat fuksem trafiłem na jedyny kurs, który się pokrywał z rozkładem.

Autor:  dajkamienia [ 14 Lut 2017 00:22 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

@‌lukewolf‌ i @‌Jonas3‌ zgadza się, macie rację.

A co do autobusu EAV to w Pompejach zatrzymuje się on nie tylko nieopodal amfiteatru, ale też na wysokości stacji Pompei Scavi. Nie robiłem zdjęcia rozkładowi, w końcu we Włoszech i tak nie ma on większego znaczenia.

Autor:  Majkel82 [ 14 Lut 2017 01:10 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

ArteCard w wersji Tutta la regione (ten za 32 euro na 3 dni) obejmuje autobusy eav także na linii turystycznej na Wezuwiusza. Nie działa za to na pewno na pociąg Expresowy Neapol - Sorrento (nie pamiętam jego nazwy)

Autor:  obibok [ 14 Lut 2017 08:34 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Campania Express - ale ten pociąg to raptem kilka kursów, jadących nieco szybciej między normalnymi, a kosztujących dużo więcej. Inna rzecz, że jak ostatnio byłem, to na ostatnich powrotach z Sorrento była jakaś awaria i wybór - albo bulimy srogo za ekspresa, albo czekamy ponad godzinę na normalny.

Autor:  nina104 [ 14 Lut 2017 15:14 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Lecę 3 marca. Czy jest szansa na przepłynięcie poza sezonem letnim na Capri? Czy warto bez auta się tam ruszać by nie być zawiedzionym. Dzięki za wszelkie wpisy- bardzo przydatne przy planowaniu wyjazdu :)

Autor:  Majkel82 [ 14 Lut 2017 15:26 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Bez problemu dostaniesz się na Capri także poza sezonem. Jest generalnie mniej rejsów, ale tak czy tak są one dość częste http://www.capri.com/en/ferry-schedule? ... i&to=capri

Autor:  Piccolo [ 14 Lut 2017 16:09 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Na Capri możesz oczywiście przez Sorrento się dostać czyli Napoli - Sorrento pociągiem i potem prom. No albo bezpośrednio promem.
Samo Sorento też warto zwiedzić.

Autor:  ewaolivka [ 14 Lut 2017 16:22 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Na Capri można bez auta :) Widoki cudne. Można np. autobusem z nad portu do Anacapri (sama droga świetna), potem do Marina Piccola. Stamtąd wrócić w poprzek wyspy do Capri. .Na resztę nie starczyło czasu ;)

Autor:  le_szek [ 15 Lut 2017 22:00 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

dajkamienia napisał(a):
A co do autobusu EAV to w Pompejach zatrzymuje się on nie tylko nieopodal amfiteatru, ale też na wysokości stacji Pompei Scavi.


Na wysokości - a dokładniej? Na ulicy, którą dochodzi się do wejścia do ruin? Przystanek rozumiem jest oznaczony, a sam autobus ma jakiśs numer czy po prostu tablice?

Autor:  obibok [ 15 Lut 2017 23:10 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Żadnego przystanku tam nie znajdziesz. To są Włochy.
Autobus wygląda tak:
http://open.phototrans.net/14,848259,0.html
natomiast zatrzymuje się na via Villa dei Misteri, o tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/Via+Vi ... 14.4813732

Autor:  le_szek [ 15 Lut 2017 23:52 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

Dzięki, jutro być może spróbuję go ustrzelić, mam nadzieję, że potem nie spędzę pół dnia drałując z Wezuwiusza piechotką :lol:

Autor:  dajkamienia [ 16 Lut 2017 00:10 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

le_szek napisał(a):
dajkamienia napisał(a):
A co do autobusu EAV to w Pompejach zatrzymuje się on nie tylko nieopodal amfiteatru, ale też na wysokości stacji Pompei Scavi.


Na wysokości - a dokładniej? Na ulicy, którą dochodzi się do wejścia do ruin? Przystanek rozumiem jest oznaczony, a sam autobus ma jakiśs numer czy po prostu tablice?

Przystanek naturalnie jest, dokładnie w tym miejscu. Po przyjeździe z Neapolu/Ercolano wysiadasz z Circumvesuviany, przechodzisz przez dworzec i oczom Twoim ukazuje się przystanek.

Autor:  obibok [ 16 Lut 2017 00:45 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

O kurde, faktycznie jest. Ale przy amfiteatrze nie było, na Wezuwiuszu też nie.
Natomiast już na miejscu okazuje się, że tam jeździ więcej przewoźników. Na przykład takie paskudztwo:
http://open.phototrans.net/14,848264,0.html
albo ten tak zwany tramwaj (ale to pewnie z Ercolano):
http://open.phototrans.net/14,848262,0.html

Autor:  evi_ [ 17 Lut 2017 22:59 ]
Temat postu:  Re: Neapol - wszystko co wiecie

nina104 napisał(a):
Lecę 3 marca. Czy jest szansa na przepłynięcie poza sezonem letnim na Capri? Czy warto bez auta się tam ruszać by nie być zawiedzionym. Dzięki za wszelkie wpisy- bardzo przydatne przy planowaniu wyjazdu :)


Radzę pojechać wczesnym pociąiem do Sorrento i tam jakimś promem na Capri (te promy z Neapolu często nie dopływają do Capri) i kupić bilet powrotny na godzinę najpóźniejszą jak się da. Na Capri jest co zwiedzać, zwłaszcza pieszo, a to zajmuje czas. Już gdzieś kiedyś pisałam, żeby nie dać się złapać na rejsy dookoła wyspy bo często zaplacicie kupe kasy, a nawet nie wpłyniecie do błękitnej jaskini. Najlepiej jeździć busikami po wyspie. Pieszo podejść do najważniejszych atracji.

Strona 5 z 14 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/