| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Neapol - komunikacja neapol-komunikacja,1407,111419 | Strona 4 z 14 |
| Autor: | suzi [ 06 Paź 2016 18:48 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Czy na bilecie dziennym za 4,5 euro (BIGLIETTO GIORNALIERO) mogę dojechać do Pozzuoli - chodzi mi o wulkan Solfatara ? Czy ten bilet jest dostępny na lotnisku ? | |
| Autor: | Majkel82 [ 10 Paź 2016 17:12 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
suzi napisał(a): Czy na bilecie dziennym za 4,5 euro (BIGLIETTO GIORNALIERO) mogę dojechać do Pozzuoli - chodzi mi o wulkan Solfatara ? Czy ten bilet jest dostępny na lotnisku ? Tak, możesz dojechać do Puzzoli np. Metrem linii 2. Nie pamiętam czy można kupić ten bilet na samym lotnisku, ale na pewno można na placu Garibaldi (tam jedzie autobus z lotniska) | |
| Autor: | Anonymous [ 27 Gru 2016 18:33 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Jechałem pociągiem z Garibaldi do Pouzzoli- Solfatara. Ze stacji nie jest daleko do wulkanu. Ok 1 km. 15 minut pieszo. Wstęp płatny( to ponoć prywatny obiekt) dosyć słono. 12-14€ . Nie pamiętam dokładnie. Trochę smrodu i dymu. Poszukaj lepiej coś ciekawszego do zwiedzania. | |
| Autor: | Kashpir [ 17 Sty 2017 22:29 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Świeżo po powrocie, kilka praktycznych informacji: - kolejka (funicolare) Centrale będzie nieczynna do czerwca - tak wynika z karteczek powieszonych przy dolnej stacji - na mapie Neapolu na linii 1 znaleźć można stację metra Duomo; ale trzeba się przyglądać bo jest w innym kolorze niż pozostałe - to stacja w budowie i zostanie otwarta w 2019 r. To tak na wszelki wypadek gdyby ktoś planował podjechać do katedry na tą stację Zbiorę jakieś inne informacje i wkrótce coś jeszcze napiszę. | |
| Autor: | Majkel82 [ 23 Sty 2017 16:33 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
piwcuk napisał(a): Chciałbym się przygotować do zwiedzania Pompejów i wyposażyć w mapkę ruin z opisami poszczególnych punktów (najchętniej w języku polskim ale w języku angielskim też nie pogardzę Mam jeszcze dwa pytania o Wezuwiusz (chodzi o najbliższy weekend) 1. Słyszałem, że jak jest oblodzone to wejście jest zamknięte? czy można to jakoś na bieżąco sprawdzać czy da się wejść danego dnia czy nie? 2. Czy jeżeli jednego dnia chcę zwiedzić Wezuwiusz a potem Pompeje jadąc z Neapolu komunikacją to lepiej wysiąść w Ercolano, stamtąd złapać busa na Wezuwiusz i potem znów circumvesuwianą do Pompejów, czy może bardziej się opłaca jechać od razu do Pompejów i stamtąd łapać busa? czyli chodzi mi o dostępność busów w obu tych miejscach oraz o czas podróży tymi busami Ad 2 - możesz śmiało jechać z Neapolu pociągiem podmiejskim do stacji Scavi di Pompei. Dosłownie obok stacji jest punkt sprzedaży biletów na Wezuwiusza ( turystów zabiera autobus, zawozi pod Wezuwiusza - tam przesiadka na samochód terenowy który zawozi na górę a następnie tą samą drogą zawożą Cię na stację Scavi di Pompei) oraz główne wejście do ruin Pompejów . My tak zrobiliśmy że dojechaliśmy do tej stacji, poszliśmy zwiedzić Pompeje, wróciliśmy na stację, pojechaliśmy na Wezuwiusza i wróciliśmy pociągiem do Neapolu. | |
| Autor: | piwcuk [ 23 Sty 2017 19:21 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
ok a ile czasu trwała podróż w jedną stronę z Pompejów na Wezuwiusz (nie mam na myśli wejścia oczywiście)? bo zastanawiam się czy to ma sens, czy nie jest tak, że tym autobusem będę niejako zawracał w okolice Ercolano? bo jak tak tak to chyba lepiej jadąc z Neapolu wysiąść w Ercolano, załatwić Wezuwiusz i dopiero na Pompeje? | |
| Autor: | Majkel82 [ 23 Sty 2017 19:50 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Musiałbyś sprawdzić czy jeśli wybierzesz opcję dojazdu z Ercolado to czy będziesz miał jak spod Wezuwiusza dostać się do Pompejów, ponieważ o ile się nie mylę pod bramę parku u stóp wezuwiusza jeżdżą tylko autobusy prywaciarzy organizujących wycieczki na szczyt wulkanu. My wybraliśmy opisaną wyżej opcję z kilku względów i min. właśnie po to aby zaoszczędzić na czasie. Autobusem i terenówką jechaliśmy w sumie około godziny, może niewiele dłużej. Plus był taki oba pojazdy były ze sobą zgrane: dojeżdzasz pod wezuwiusza i już czeka na Ciebie drugie auto, zjeżdżasz i czeka autobus. | |
| Autor: | Kasia111 [ 23 Sty 2017 20:02 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Według strony sitabus podróż trwa ok. godziny http://www.sitabus.it/linea-napoli-vesuvio/ z tym, że od kilku dni linia jest zawieszona z powodu oblodzenia drogi http://www.eavsrl.it/web/content/linea- ... te-sospesa | |
| Autor: | piwcuk [ 23 Sty 2017 20:06 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
rozumiem, mi bus prywaciarza generalnie pasuje, kwestia ile czasu on jedzie z Ercolano, a ile z Pompejów (to już wiem, dzięki). A z Pompejów jechałeś prywatnym transportem czy Eavbusem (czy jakoś tak)? dzięki za odpowiedzi wszystkie @Kasia111 dzięki za info. A czy wiesz jak sprawdzić, czy w związku z tym w ogóle można dostać się na Wezuwiusz czy jest wejście zamknięte? | |
| Autor: | Majkel82 [ 23 Sty 2017 20:12 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Jechaliśmy prywatnym autobusem z firmy w której kupiliśmy bilety na Wezuwiusza | |
| Autor: | Kasia111 [ 23 Sty 2017 20:28 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Majkel82 napisał(a): Musiałbyś sprawdzić czy jeśli wybierzesz opcję dojazdu z Ercolado to czy będziesz miał jak spod Wezuwiusza dostać się do Pompejów, ponieważ o ile się nie mylę pod bramę parku u stóp wezuwiusza jeżdżą tylko autobusy prywaciarzy organizujących wycieczki na szczyt wulkanu. Raczej nie, autobus Pompeje-Wezuwiusz dojeżdża na parking na wysokości 1000 m, jest to parking dla autobusów i aut, stamtąd trzeba już iść pieszo. -- 23 Sty 2017 19:34 -- @piwcuk niestety nie, jedyne, co przychodzi mi do głowy, to kontakt z http://www.guidevesuvio.it/ albo wyguglać jakąś prywatną agencję turystyczną organizującą wycieczki i zapytać | |
| Autor: | piwcuk [ 24 Sty 2017 15:50 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Czy ktoś może wie, ile czasu jadą te prywatne busy z Ercolano na Wezuwiusz? I jeszcze mam pytanie: czy w katedrze w której odbywają się uroczystości związane z cudem św. Januarego można tą relikwię zobaczyć tak w normalny dzień? czy jest gdzieś schowana i wyciągana tylko na te uroczyste dni? | |
| Autor: | le_szek [ 24 Sty 2017 16:46 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
piwcuk napisał(a): Czy ktoś może wie, ile czasu jadą te prywatne busy z Ercolano na Wezuwiusz? Jeśli mnie pamięć nie myli - niecałe 30 minut. | |
| Autor: | Otas [ 25 Sty 2017 22:25 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
piwcuk napisał(a): rozumiem, mi bus prywaciarza generalnie pasuje, kwestia ile czasu on jedzie z Ercolano, a ile z Pompejów (to już wiem, dzięki). A z Pompejów jechałeś prywatnym transportem czy Eavbusem (czy jakoś tak)? dzięki za odpowiedzi wszystkie @Kasia111 dzięki za info. A czy wiesz jak sprawdzić, czy w związku z tym w ogóle można dostać się na Wezuwiusz czy jest wejście zamknięte? Dzisiaj kontaktowałem się z Vesuvio Express (a raczej mój włoskojęzyczny kolega do nich zadzwonił | |
| Autor: | almal [ 31 Sty 2017 15:01 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Podpowiedzcie mi czy taniej jest plynac na Capri promem z Neapolu czy z Sorrento? | |
| Autor: | seba [ 31 Sty 2017 23:51 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Otas napisał(a): piwcuk napisał(a): rozumiem, mi bus prywaciarza generalnie pasuje, kwestia ile czasu on jedzie z Ercolano, a ile z Pompejów (to już wiem, dzięki). A z Pompejów jechałeś prywatnym transportem czy Eavbusem (czy jakoś tak)? dzięki za odpowiedzi wszystkie @Kasia111 dzięki za info. A czy wiesz jak sprawdzić, czy w związku z tym w ogóle można dostać się na Wezuwiusz czy jest wejście zamknięte? Dzisiaj kontaktowałem się z Vesuvio Express (a raczej mój włoskojęzyczny kolega do nich zadzwonił 29.01 wszystko przejezdne i nie ma zadnego problemu z dojazdem. | |
| Autor: | le_szek [ 01 Lut 2017 09:30 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
almal napisał(a): Podpowiedzcie mi czy taniej jest plynac na Capri promem z Neapolu czy z Sorrento? Taniej z Sorrento, ale nieznacznie - dla dwóch dorosłych osób wyszukiwarka podaje, że ceny różnią się o 40 zł (w sumie, RT). | |
| Autor: | dajkamienia [ 09 Lut 2017 02:43 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
piwcuk napisał(a): Czy jeżeli jednego dnia chcę zwiedzić Wezuwiusz a potem Pompeje jadąc z Neapolu komunikacją to lepiej wysiąść w Ercolano, stamtąd złapać busa na Wezuwiusz i potem znów circumvesuwianą do Pompejów, czy może bardziej się opłaca jechać od razu do Pompejów i stamtąd łapać busa? czyli chodzi mi o dostępność busów w obu tych miejscach oraz o czas podróży tymi busami I jak to ogarnąłeś? Mam podobny dylemat Inna kwestia, to czy jadąc Circumvesuvianą z Neapolu do Sorrento mogą wysiąść sobie np. w Pompejach i później kontynuować podróż do Sorrento na tym samym bilecie, byleby zamknąć się w sześciu godzinach? Wiem, że tak jest w pociągach Regionale, ale to inny przewoźnik. | |
| Autor: | piwcuk [ 09 Lut 2017 02:48 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
wysiadłem w Ercolano, stamtąd busem na Wezuwiusz w dwie strony i potem z Ercolano kolejką dalej do Pompejów. Uznałem, że nie ma sensu jechać do Pompejów i potem jakby się cofać na Wezuwiusz busem, ale myślę, że nie jest to duża różnica. Na pytanie co do biletów nie odpowiem bo miałem artecard na 3 dni. | |
| Autor: | dajkamienia [ 09 Lut 2017 03:12 ] |
| Temat postu: | Re: Neapol - wszystko co wiecie |
Dzięki @piwcuk edycja: Ok, już doczytałem, że Wezuwiusz za pełną stawkę, aczkolwiek drugie pytanie nadal aktualne | |
| Strona 4 z 14 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |