| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Namibia - malaria i szczepienia namibia-malaria-i-szczepienia,621,185084 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | monroe [ 15 Sty 2026 00:10 ] |
| Temat postu: | Namibia - malaria i szczepienia |
Cześć, nie chcę zaśmiecać pytaniami innych wątków więc postanowiłem, że otworzę nowy. Kilka pytań: 1. Czy w trakcie wyjazdu braliście Malarone/Falcimar? Podobno w ubiegłym roku północ Namibii nawiedziła duża epidemia Malarii. Nigdy tych tabletek nie brałem a owiane są złą sławą jeśli chodzi o skutki uboczne. Wyjazd pod koniec pory deszczowej (początek kwietnia), gdzie komarów będzie pewnie więcej. 2. Jak ze szczepieniem przeciwko żółtej gorączce? Wiem, że jest wymagane tylko podróżując z kraju endemicznego ale mam akurat przesiadkę w Etiopii. Co prawda przesiadka jest poniżej 12h ale jednak. Pytam bardziej z ciekawości albo dla innych bo zapewne i tak się zaszczepię - przyda się na przyszłość. Pozdrawiam. | |
| Autor: | tetr1s [ 15 Sty 2026 03:44 ] |
| Temat postu: | Re: Namibia - malaria i szczepienia |
@monroe Ad. 1. Oczywiście to jest dla każdego indywidualna sprawa i sam z żoną nie braliśmy żadnych leków przeciw malarii (przełom pory suchej i deszczowej). Znajomi brali jakiś inny tańszy zamiennik, który przyjmuje się raz na kilka dni. Na pewno najwięcej komarów było w okolicy Epupa Falls. Jeśli chodzi o Etoshę, to jest szansa, że ostatni pożar wytępił znaczną ilość Ad. 2. Przesiadka w Etiopii, to pewnie lot Ethiopianem ze stopem w Addis. Mieliśmy podobne loty, tylko krótszy stop (ze 3-4h) i na 8 os. nikt tego nie sprawdzał w WDH, ani nie pytał (różne okienka i różni pracownicy Służby Granicznej). Za to wyjazd granicą lądową do Angoli i potem powrót do Namibii (okolice Calali / Rundu) było już szczegółowo sprawdzane (dawałem info w wiza-on-arrival,621,145248#p1797087). Poźniejszy powrót z Botswany oraz kolejny przylot z RPA (JNB) bez sprawdzania i pytań. | |
| Autor: | monroe [ 15 Sty 2026 10:48 ] |
| Temat postu: | Re: Namibia - malaria i szczepienia |
@tetr1s Również mam tak krótki stop w ADD ale mimo wszystko i tak się pewnie zaszczepimy bo przyda się na przyszłość. Dzięki! | |
| Autor: | Aglaia [ 15 Sty 2026 13:33 ] |
| Temat postu: | Re: Namibia - malaria i szczepienia |
ad. 2 - szczepiliśmy się właśnie z uwagi na tę przesiadkę. Tak na wszelki wypadek gdyby okazało się, że przesiadka jednak będzie dłuższa albo musimy wyjść poza strefę tranzytową lotniska. Nic takiego na szczęście nie miało miejsca. Ale też w Namibii nikt tego nie sprawdzał. | |
| Autor: | monroe [ 16 Sty 2026 15:40 ] |
| Temat postu: | Re: Namibia - malaria i szczepienia |
Faktycznie, otrzymałem dzisiaj odpowiedź z Ethiopiana, że przy tranzycie nie jest wymagane szczepienie przeciwko żółtej gorączce. Zapytałem przy okazji wpisania do rezerwacji nr M&M. | |
| Autor: | jprawicki [ 20 Sty 2026 13:11 ] |
| Temat postu: | Re: Namibia - malaria i szczepienia |
Jeśli zdecydujesz się brać jednak Malarone to polecam brać je rano. Branie wieczorem skutkuje bardzo złym snem (poty, dziwne sny, płytki sen). Przetestowane na ludziach | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |