| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Na wakacje do Mongolii warto? na-wakacje-do-mongolii-warto,1088,75911 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | xcmv10 [ 07 Lip 2015 22:07 ] |
| Temat postu: | Na wakacje do Mongolii warto? |
Jak myślicie warto jechać na wakacje do Mongolii koleją transsyberyjską ? Ostatnio dużo o tej formie podróżowania czytałem na reklama gdzie ciekawie to wszystko opisują, jak myślicie warto się wybrać? Bezpiecznie tam wogóle jest? | |
| Autor: | smieci [ 07 Lip 2015 22:44 ] |
| Temat postu: | Re: Na wakacje do Mongolii warto? |
bylismy w 2008 roku co prawda tylko kilka dni przejazdem w drodze do Pekinu i bardzo nam sie podobało. aby jednak poczuc klimat tego kraju trzeba poświecić troche czasu i najlepiej udać sie w teren;). natomiast sama kolej transsyberyjska dla mnie to podróż magiczna z tym że w najniższej klasie (otwartym wagonem) i z przystankami tak aby spotkać ludzi i przynajmniej troszkę zobaczyć te rejony. | |
| Autor: | STOhistorii [ 11 Gru 2015 01:51 ] |
| Temat postu: | Re: Na wakacje do Mongolii warto? |
Mongolia jest przepiękna! Polecamy ją każdemu. Jest naszym osobistym numerem jeden i marzymy, żeby tam jeszcze kiedyś wrócić. Niesamowite krajobrazy, przestrzeń, ludzie i najczystsze niebo jakie do tej pory widzieliśmy - droga mleczna widoczna gołym okiem! W Ułan Bator wszyscy ostrzegają przed kieszonkowcami, dlatego trzeba uważać. Niedawno zdaliśmy relację z wyjazdu: http://stohistorii.pl/co-robilismy-czte ... h-stepach/ Załącznik: mongolia4dni-2.jpg [ 145.8 KiB | Obejrzany 5221 razy ] | |
| Autor: | jacek96 [ 13 Kwi 2018 10:54 ] |
| Temat postu: | Re: Na wakacje do Mongolii warto? |
Jak funkcjonuje transport w Mongolii? Latwo sie wydostać jest z lotniska, czym? Wszelkie wskazówki, informacje miłe widziane | |
| Autor: | Anonymous [ 13 Kwi 2018 15:38 ] |
| Temat postu: | Re: Na wakacje do Mongolii warto? |
@jacek96, funkcjonuje słabo. Nie byłem, ale interesowałem się tematem. Bez wypożyczonego auta będzie bardzo ciężko. Nie wszędzie się dostaniesz, a dodatkowo stracisz sporo czasu. Trochę jak z Islandią, tylko ludzi na km2 mniej. | |
| Autor: | pabien [ 13 Kwi 2018 16:02 ] |
| Temat postu: | Re: Na wakacje do Mongolii warto? |
2 Mongolia, 3 Islandia, 120 Polska dla porównania. | |
| Autor: | jacek96 [ 13 Kwi 2018 18:56 ] |
| Temat postu: | Re: Na wakacje do Mongolii warto? |
W księgarni przeglądałem przewodnik i w temacie transportu większość informacji dotyczyła spraw związanych z zakupem konia, jak go oglądać, jakie są ceny i gdzie ich szukać Myślałem, że to taka alternatywna forma podróżowania (bo przewodnik z tych ambitniejszych), ale teraz czuję, że to typowe dla przemieszczania się po Mongolii. Chyba muszę zrobić szybki kurs jeżdziecki | |
| Autor: | jasiub [ 13 Kwi 2018 19:13 ] |
| Temat postu: | Re: Na wakacje do Mongolii warto? |
Jakiś tam transport publiczny jest. Byłem dość dawno, ale dało się podróżować. Jest kolej transmongolska , którą jechałem. Do Dalandzangad kiedyś jeździł terenowy bus (nie jechałem nim bo wynajęliśmy autobus na dworcu w Ułan Bator ,ale kolega który był ze mną tak) ,ale po Gobi bez wynajętego samochodu bez szans. Jeździliśmy też stopem (ruch niewielki,ale skuteczność mieliśmy o ile pamiętam prawie 100% - jak już coś jechało i miało jak to nas brało). Btw. poważnie zastanawiam się, czy nie wybrać się w sierpniu z dziećmi. @jacek96, koniki w Mongolii jakieś takie małe i niezbyt szybkie , na większe odległości jednak brałbym jaka | |
| Autor: | jacek96 [ 15 Kwi 2018 17:25 ] |
| Temat postu: | Re: Na wakacje do Mongolii warto? |
Gobi to mój główny punkt wyprawy, choćbym miał tam na jaku dojechać @jasiub ja będę na miejscu między 23.08-05.09., więc jeśli się zdecydujesz, to będzie mi miło spotkać Cię na mongolskim szlaku. Pamiętasz, jak się wydostawaleś z lotniska? | |
| Autor: | jasiub [ 15 Kwi 2018 19:08 ] |
| Temat postu: | Re: Na wakacje do Mongolii warto? |
Tu nie pomogę gdyż do Ułan Bator przyjechałem i wyjeżdzałem pociągiem. Spytałem kolegę i do Dalandzangad w 2015 jechał busem, odjazd codziennie rano , czas przejazdu 10-...h (on jechał 18h, bo się popsuł i naprawiali). Co do wyjazdu - rozważam 20-30.VIII , więc może się spotkamy | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |