Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Na wakacje do Mongolii warto?
na-wakacje-do-mongolii-warto,1088,75911
Strona 1 z 1

Autor:  xcmv10 [ 07 Lip 2015 22:07 ]
Temat postu:  Na wakacje do Mongolii warto?

Jak myślicie warto jechać na wakacje do Mongolii koleją transsyberyjską ? Ostatnio dużo o tej formie podróżowania czytałem na reklama gdzie ciekawie to wszystko opisują, jak myślicie warto się wybrać? Bezpiecznie tam wogóle jest?

Autor:  smieci [ 07 Lip 2015 22:44 ]
Temat postu:  Re: Na wakacje do Mongolii warto?

bylismy w 2008 roku co prawda tylko kilka dni przejazdem w drodze do Pekinu i bardzo nam sie podobało. aby jednak poczuc klimat tego kraju trzeba poświecić troche czasu i najlepiej udać sie w teren;). natomiast sama kolej transsyberyjska dla mnie to podróż magiczna z tym że w najniższej klasie (otwartym wagonem) i z przystankami tak aby spotkać ludzi i przynajmniej troszkę zobaczyć te rejony.

Autor:  STOhistorii [ 11 Gru 2015 01:51 ]
Temat postu:  Re: Na wakacje do Mongolii warto?

Mongolia jest przepiękna! Polecamy ją każdemu. Jest naszym osobistym numerem jeden i marzymy, żeby tam jeszcze kiedyś wrócić. Niesamowite krajobrazy, przestrzeń, ludzie i najczystsze niebo jakie do tej pory widzieliśmy - droga mleczna widoczna gołym okiem!

W Ułan Bator wszyscy ostrzegają przed kieszonkowcami, dlatego trzeba uważać.

Niedawno zdaliśmy relację z wyjazdu: http://stohistorii.pl/co-robilismy-czte ... h-stepach/

Załącznik:
mongolia4dni-2.jpg
mongolia4dni-2.jpg [ 145.8 KiB | Obejrzany 5221 razy ]

Autor:  jacek96 [ 13 Kwi 2018 10:54 ]
Temat postu:  Re: Na wakacje do Mongolii warto?

Jak funkcjonuje transport w Mongolii?
Latwo sie wydostać jest z lotniska, czym?
Wszelkie wskazówki, informacje miłe widziane :)

Autor:  Anonymous [ 13 Kwi 2018 15:38 ]
Temat postu:  Re: Na wakacje do Mongolii warto?

@jacek96, funkcjonuje słabo. Nie byłem, ale interesowałem się tematem. Bez wypożyczonego auta będzie bardzo ciężko. Nie wszędzie się dostaniesz, a dodatkowo stracisz sporo czasu. Trochę jak z Islandią, tylko ludzi na km2 mniej.

Autor:  pabien [ 13 Kwi 2018 16:02 ]
Temat postu:  Re: Na wakacje do Mongolii warto?

2 Mongolia, 3 Islandia, 120 Polska dla porównania.

Autor:  jacek96 [ 13 Kwi 2018 18:56 ]
Temat postu:  Re: Na wakacje do Mongolii warto?

W księgarni przeglądałem przewodnik i w temacie transportu większość informacji dotyczyła spraw związanych z zakupem konia, jak go oglądać, jakie są ceny i gdzie ich szukać :D
Myślałem, że to taka alternatywna forma podróżowania (bo przewodnik z tych ambitniejszych), ale teraz czuję, że to typowe dla przemieszczania się po Mongolii.
Chyba muszę zrobić szybki kurs jeżdziecki :D

Autor:  jasiub [ 13 Kwi 2018 19:13 ]
Temat postu:  Re: Na wakacje do Mongolii warto?

Jakiś tam transport publiczny jest. Byłem dość dawno, ale dało się podróżować. Jest kolej transmongolska , którą jechałem. Do Dalandzangad kiedyś jeździł terenowy bus (nie jechałem nim bo wynajęliśmy autobus na dworcu w Ułan Bator ,ale kolega który był ze mną tak) ,ale po Gobi bez wynajętego samochodu bez szans. Jeździliśmy też stopem (ruch niewielki,ale skuteczność mieliśmy o ile pamiętam prawie 100% - jak już coś jechało i miało jak to nas brało). Btw. poważnie zastanawiam się, czy nie wybrać się w sierpniu z dziećmi.

@jacek96, koniki w Mongolii jakieś takie małe i niezbyt szybkie , na większe odległości jednak brałbym jaka :D

Autor:  jacek96 [ 15 Kwi 2018 17:25 ]
Temat postu:  Re: Na wakacje do Mongolii warto?

Gobi to mój główny punkt wyprawy, choćbym miał tam na jaku dojechać :)
@jasiub ja będę na miejscu między 23.08-05.09., więc jeśli się zdecydujesz, to będzie mi miło spotkać Cię na mongolskim szlaku.
Pamiętasz, jak się wydostawaleś z lotniska?

Autor:  jasiub [ 15 Kwi 2018 19:08 ]
Temat postu:  Re: Na wakacje do Mongolii warto?

Tu nie pomogę gdyż do Ułan Bator przyjechałem i wyjeżdzałem pociągiem. Spytałem kolegę i do Dalandzangad w 2015 jechał busem, odjazd codziennie rano , czas przejazdu 10-...h (on jechał 18h, bo się popsuł i naprawiali). Co do wyjazdu - rozważam 20-30.VIII , więc może się spotkamy :)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/