| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Murchison falls National park murchison-falls-national-park,370,179925 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | Roku [ 26 Gru 2024 19:09 ] |
| Temat postu: | Murchison falls National park |
W odległości 5-6h samochodem od Kampali leży park narodowy o tej nazwie. Wstęp 45 USD osoba/doba. płatność w USD tylko kartami. Zeby zobaczyć drapieżniki takie jak hieny czy lwy, należy raczej nastawić się na spanie w parku i wyjazd na safari przed 6 rano. Czyli 2 lub nawet 3 doby. W którym znajdują się obiekty hotelowe. Prowadzi do nich dobra asfaltowa droga. . My ze względu na cenę wybraliśmy Red Chilli Rest Camp. Obiekt nie jest w najlepszym stanie, ale ze względu na lokalizację można to wybaczyć. Oferuje pole namiotowe, namioty obiektu, domki dwuosobowe (2 lozka i wentylator), zamykame na skobel i kłódkę. Jest wspólna łazienka i toaleta. Jeden z domków jest większy i ma 2 pokoje oraz własną łazienkę. za ten dwuosobowy bez łazienki coś koło 42 usd/doba, za ten czterosobowy z łazienką coś koło 90 usd/doba. W nocy na teren obiektu przyszedł hipopotam. Jest tam też restauracja, żarcie ok, ceny nie przerażające. Spory wybór. W domkach nie ma wifi i nie ma prądu w gniazdkach. Doładować urządzenia można w recepcji. W parku napotkać można lwy, hieny, bawoły, słonie, żyrafy, antylopy i całą masę mniejszych zwierzaków. Jest ich naprawdę dużo. Drogi gruntowe są w wyraźnie lepszym stanie niż inne gruntowe, po których jechaliśmy, co nie znaczy, że w dobrym. Zdjęcie lwa to kadr z filmu, było ciemno, telefon rozjasnił nagranie. Załącznik: mf1.jpg [ 204.18 KiB | Obejrzany 515 razy ] Załącznik: mf2.jpg [ 152.37 KiB | Obejrzany 515 razy ] Załącznik: cap_IMG_2165_00_00_10_01.jpg [ 132.24 KiB | Obejrzany 515 razy ] | |
| Autor: | bepa22 [ 19 Lut 2026 17:34 ] | |||
| Temat postu: | Re: Murchison falls National park | |||
Info I 2026. My tez spaliśmy w Red Chilli Rest Camp - jak najbardziej polecam. Ichniejszy namiot 2os. (taki duży z dwoma wyrkami) - 35usd. Żarcie smaczne i nie w zaporowych cenach - aczkolwiek porcje mogłyby być kapkę większe. Poniżej mapki - tym razem są na tablicy koło visitor centre / budy z biletami i sobie na legalu można zdjęcie zrobić. Rejsy łódką - parkowa - kupuje się w visitor centre - 30usd (bez możliwości negocjacji) - są dwa - o 11.00 i o 14.00. Pierwszy mała łódka (taka na ok. 8 osób), drugi duża 2-piętrowa łajba. Zdecydowanie lepiej małą łódką - bo jak coś ciekawego jest na brzegu to podpłynie bliżej. Łódkowy bardzo spoko, dużo opowiadał. Sporo zwierząt było po drodze. Wodospady - no cóż - łódki podpływają dość daleko od wodospadu i zawracają - więc za wiele nie widać. Ale i tak wycieczka zdecydowanie warta. Na nabrzeżu (zaraz koło visitor centre) jest też jakaś knajpa z której organizują wycieczki - widziałem, że mają dużą 2-piętrową łódkę. Może tu by byli skłonni negocjować cenę? Nie wiem, bo już mieliśmy bilety na parkową. Wcześniej można było wysiąść z łódki przy wodospadach i iść na górę - teraz zmyło kawałek szlaku i nie ma tej opcji. Rano pojechaliśmy na sektor Paraa - jakieś zwierzaki były, w sumie całkiem fajnie. Potem łódka. Potem wodospady od góry. Tutaj łobuzy kasują drugą opłatę, pomimo, że bilet do parku już mamy - 15usd/os. Ale znowu niestety trzeba zapłacić ale warto. Stąd widok jest z bardzo bliska na oba wodospady. Jest krótki trek na kilka punktów widokowych - nie wymagający ani kondycji ani innych butów niż sandały Droga od visitor centre do wodospadów - asfalt. Więc pomimo odległości szybko się pokonuje. Może z 45min. Nastepnego dnia chcieliśmy dojechać do Chobe gate. Do Wankwar gate - droga bardzo przyzwoita - szuter. Potem od krzyżówki zrobiła się wąska i gorsza, ale przejezdna. Ujechaliśmy ponad 15km, ale musieliśmy wracać ze względu na problemy z autem, więc nie wiem jak dalej droga wygląda.
| ||||
| Autor: | barbal10 [ 08 Mar 2026 13:53 ] |
| Temat postu: | Re: Murchison falls National park |
To co opisujesz, że "problemy z samochodem i musieliśmy wracać" to jakiś trip kupiony w parku czy mieliście wypożyczone auto? | |
| Autor: | bepa22 [ 08 Mar 2026 14:41 ] |
| Temat postu: | Re: Murchison falls National park |
Wypożyczone auto. | |
| Autor: | barbal10 [ 08 Mar 2026 15:54 ] |
| Temat postu: | Re: Murchison falls National park |
A gdzie wypożyczyłeś i jakie koszty? Masz namiary na wypożyczalnię? | |
| Autor: | bepa22 [ 08 Mar 2026 16:25 ] |
| Temat postu: | Re: Murchison falls National park |
Zerknij w ten wątek - tam masz wszystko ode mnie i innych. samochod,547,144405 | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |