Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

MŚ 2018 w Rosji
ms-2018-w-rosji,1497,77083
Strona 137 z 155

Autor:  Zeus [ 08 Cze 2018 18:31 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Zapraszam do dział Rosja.

Autor:  Dokto [ 08 Cze 2018 19:31 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

-- 08 Cze 2018 19:30 --

suchy1142 napisał(a):
Flynn napisał(a):
Zeus napisał(a):
suchy1142 napisał(a):
W informacji od MSZ jest napisane: "Po przyjeździe do Rosji musisz zarejestrować się w oddziałach Służby Migracyjnej tj. UMVD. W okresie od 4 czerwca do 25 lipca masz na to 72 godziny od daty przybycia do miejsca noclegu. Jeśli posiadasz FAN ID i zatrzymujesz się w miejscu innym niż hotel, jesteś zobligowany do samodzielnego zameldowania się. Nie będzie to możliwe za pośrednictwem operatorów pocztowych"

Ktoś może mi to jaśniej wytłumaczyć gdzie mam się zgłosić po przybyciu do Moskwy? Jakiś adres?



Może rozwieję wszystkie wątpliwości i zapobiegnę wielu niepotrzebnym postom: Pisałem do konsulatu PL w Moskwie i poniżej odpowiedź:

Szanowny Panie
Odpowiedzi na Pana pytania:
Jeżeli mieszka Pan w hotelu meldunek/rejestrację samodzielnie bez udziału cudzoziemca załatwia hotel i zwykłe hotele nie maja z tym problemów.
Usługa rejestracji gościa jest bezpłatna.
Problem pojawia się wtedy, kiedy mieszka Pan u innego podmiotu świadczącego okazjonalnie usługę zakwaterowania cudzoziemca. Taki podmiot nie ma z reguły pojęcia o obowiązku rejestracji, ani o tym jak to uczynić. Musi Pan w takim przypadku po prostu perswazją wyegzekwować rejestrację. Aby tego dokonać gospodarz i gość muszą udać się do lokalnego oddziału Federalnej Służby Migracyjnej najpóźniej w ciągu 72 godzin od przybycia.
Co prawda obowiązek rejestracji spoczywa na gospodarzu, ale za jego brak odpowiedzialność administracyjną przy wyjeździe ponosi gość - cudzoziemiec. Rozpiętość sankcji jest od grzywny do zakazu wjazdu do Rosji włącznie, choć Rosjanie obiecali że na Mundialu nie będą drakońsko karać za brak rejestracji.

Podczas zwiedzania trzeba mieć przy sobie oryginał paszportu, a do tego wystarczą kopie Fan ID i rejestracji.

Z poważaniem,

XXXXXXXXXXX

Konsul
Link do oddziałów w Moskwie: https://77.xn--b1aew.xn--p1ai/folder/9555568

Autor:  Many1985 [ 08 Cze 2018 20:08 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

a co z obowiazkiem meldunku jak bede w Moskwie jedynie ok 20h?

Autor:  Morbod [ 08 Cze 2018 20:26 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Sardaukar napisał(a):
Fifa podaje, że w przypadku wysyłki adres moskiewski jest dla miejscowych, czyli dla Rosjan. Raczej wysłałbym do UK.
Można także zawieźć do punktu obsługi. Jeżeli bilety nie zostaną sprzedane, to można je odebrać w punkcie obsługi. Lista punktów:
http://resources.fifa.com/image/upload/ ... odfa2kcbx3
Jeżeli dotrą na czas, to jest spora szansa na sprzedaż, bo z tego co widzę na portalu, te dodatkowe 100000 zniknęło już całkowicie.


Jadę w niedzielę do Kaliningradu, oddam, rozejrze się za parkingami, pozwiedzam na spokoju miasto :D

Autor:  roosvelt1984 [ 08 Cze 2018 21:56 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Dokto napisał(a):
-- 08 Cze 2018 19:30 --
Może rozwieję wszystkie wątpliwości i zapobiegnę wielu niepotrzebnym postom


Dzięki stary. Ten przepis o meldunku będzie mniej więcej tak egzekwowany jak zakaz publicznego picia alko w Polsce na Euro 2012. Zalecam spokój i optymizm.

Autor:  eskie [ 08 Cze 2018 22:21 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Many1985 napisał(a):
a co z obowiazkiem meldunku jak bede w Moskwie jedynie ok 20h?

a jak myślisz?

Autor:  flash [ 08 Cze 2018 22:36 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Mam zagwozdkę dotyczącą odbioru biletów w Moskwie.Żeby odebrać bilet - zgodnie z regulaminem - trzeba okazać dokument tożsamości i kartę płatniczą użytą przy transakcji. Niestety nie mam już tej karty (bank ją zablokował, a kartę zniszczyłem) i obawiam się problemów z odebraniem biletów... Miał ktoś podobną sytuację?

Autor:  dyneck [ 08 Cze 2018 22:49 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

W dzisiejszej wrzucie pojawiły się bilety OV czyli pewnie restricted view bo najwięcej było w Jekaterinburgu.
Niestety nigdzie nie widzę ich do wyboru - czy one są tylko dla Rosjan ?

Autor:  kuracjusz [ 08 Cze 2018 23:04 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Jak się dostałeś na portal? Ja na jednym kompie od 19 w kolejce, na drugim chciałem się wstrzelić o 22 i w obu przypadkach powyżej jednej godziny czekania.

PS. Jest coś na finał?

Autor:  mirasm [ 08 Cze 2018 23:10 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

tu masz podgląd
https://www.fifa.com/worldcup/organisat ... ility.html

Autor:  zimsky [ 08 Cze 2018 23:35 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

dyneck napisał(a):
W dzisiejszej wrzucie pojawiły się bilety OV czyli pewnie restricted view bo najwięcej było w Jekaterinburgu.
Niestety nigdzie nie widzę ich do wyboru - czy one są tylko dla Rosjan ?


Tylko dla Rosjan

Autor:  dyneck [ 08 Cze 2018 23:39 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

kuracjusz napisał(a):
Jak się dostałeś na portal? Ja na jednym kompie od 19 w kolejce, na drugim chciałem się wstrzelić o 22 i w obu przypadkach powyżej jednej godziny czekania.


Fuks i tyle. Mialem 3 kompy z 8 przeglądarkami otwartymi i jak zatrzymali kolejkę to na jednym byłem blisko mety i wpuścili mnie po 30 minutach od otwarcia.
Finał by tylko w drugiej kategorii ale jak ja byłem to nie wchodził do koszyka.

Autor:  awas [ 08 Cze 2018 23:44 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Jak i gdzie załatwiacie ubezpieczenie na wyjazd do Rosji?

Autor:  zimsky [ 08 Cze 2018 23:48 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Ma ktoś problemy z ustawieniem odbioru biletów w Moskwie? Na szczęście będę w Kaliningradzie i tam weszło, przy Moskwie nie chciał mi się rozwinąć pasek z data i godzina

Autor:  Floyd_Kulis [ 08 Cze 2018 23:48 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Ja kupiłem TU Europa przez internet dla 2 osób przez internet 12 zł.

Autor:  awas [ 08 Cze 2018 23:59 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Cytuj:
Ma ktoś problemy z ustawieniem odbioru biletów w Moskwie? Na szczęście będę w Kaliningradzie i tam weszło, przy Moskwie nie chciał mi się rozwinąć pasek z data i godzina
@zimsky - ja mam ten sam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Pisałem do nich ale nie odpowiadają na temat. Ja mogę odebrać bilety tylko 18 lub 19 czerwca w Moskwie ( na mecz z Senegalem)

Autor:  radko93 [ 09 Cze 2018 00:55 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

@awas nie da się umówić na odbiór przed samym meczem, musisz iść i stać w kolejce

Autor:  awas [ 09 Cze 2018 01:02 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

@radko93 - ale ja przyjeżdżam do Moskwy dopiero 18 czerwca i nie mogę odebrać w innym terminie

Autor:  franzmaurer83 [ 09 Cze 2018 11:19 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Wczoraj byłem w Kaliningradzie w Centrum Biletowym odebrać swój pakiet TST4 na mecze Polaków.
Jechałem z Gdańska autem, przez Grzechotki/Mamonowo.
Na granicy żadnych problemów, wszystko sprawnie i.. miło, Rusy pomagają wypełnić kwity celne i graniczne, nie chcieli Zielonej Karty ani ubezpieczenia. Na dłuższy wjazd/pobyt może się pewnie przydać bo służb na drogach dojazdowych i w mieście bardzo dużo.
Benzyna 3zł, gaz 1,5zł, ale ten ostatni jest na co 5 albo nawet co 10 stacji, lpg im się niezbyt opłaca z uwagi na cenę benzyny.
Kaliningrad mocno zakorkowany, na rowerach to tam ludzie zbytnio nie jeżdżą, :-) wsie czieławieki mają maszyny - u wsiech (liud'iej) :-) :-)
Ticketing Centre jest w samym centrum, dość dobrze oznakowane i widoczne. Odebrałem bilety tylko na mecze grupowe oczywiście - co do ewentualnych na 1/8 oni sami nie wiedzą w jaki sposób Fifa będzie wysyłać/powiadamiać o voucherach.

Autor:  anth [ 09 Cze 2018 11:54 ]
Temat postu:  Re: MŚ 2018 w Rosji

Morbod napisał(a):
Sardaukar napisał(a):
Fifa podaje, że w przypadku wysyłki adres moskiewski jest dla miejscowych, czyli dla Rosjan. Raczej wysłałbym do UK.
Można także zawieźć do punktu obsługi. Jeżeli bilety nie zostaną sprzedane, to można je odebrać w punkcie obsługi. Lista punktów:
http://resources.fifa.com/image/upload/ ... odfa2kcbx3
Jeżeli dotrą na czas, to jest spora szansa na sprzedaż, bo z tego co widzę na portalu, te dodatkowe 100000 zniknęło już całkowicie.


Jadę w niedzielę do Kaliningradu, oddam, rozejrze się za parkingami, pozwiedzam na spokoju miasto :D
Napisz po powrocie jak ze strzeżonymi parkingami. Boję się o auto które chcę na tydzień zostawić. AC nie działa w Rosji, jakbym chciał doubezpieczyć, to stawka jest razy 2 bez względu na okres pobytu.

Wysłane z mojego SM-N9208 przy użyciu Tapatalka

Strona 137 z 155 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/