Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[MUC] Monachium - Przesiadka
monachium-przesiadka,1287,43541
Strona 10 z 11

Autor:  LaMancha [ 03 Gru 2024 19:12 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

katka256 napisał(a):
tam jest nawet lodowisko między terminalami, 3h na przesiadkę to tyle co nic


Ale to lot w ramach tego samego biletu, w dodatku z samym bagażem podręcznym, więc zakładam, że jednak nie będę w żadnym pośpiechu.

Autor:  pyra2 [ 04 Gru 2024 19:01 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Tak, też polecam lodowisko między terminalami

Autor:  KL_user [ 05 Gru 2024 14:50 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Skorzystałem z połączenia kombinowanego Lufthansy samolot+autobus. Po przylocie na terminal nr 2 zaraz po wyjściu na główną halę należy skręcić w prawo i iść do końca budynku (wzdłuż sklepu Edeka i baru Subway). Autobusy do Norymbergi odjeżdżają ze stanowiska nr 13, a do Innsburcka ze stanowiska nr 17. Co do identyfikacji właściwego pojazdu to niektóre mają malowanie firmowe, a czasem pomoże tylko tablica kierunkowa.
Trochę problematyczne jest zajęcie właściwego miejsca. W moim autobusie numeracja miejsc była w zupełnie innym formacie (np. 87L) niż na karcie pokładowej (np. 11). Od razu mogę doradzić, że właściwy numer siedzenia można znaleźć w aplikacji Lufthansy (ale tylko w szczegółach rezerwacji tam gdzie się pokazuje o której godzinie kończą się i zaczynają poszczególne etapy podróży) lub u kierowcy podczas boardingu.

Autobus Lufthansy do Norymbergi
Załącznik:
IMG_20241201_201640_678.jpg
IMG_20241201_201640_678.jpg [ 353.05 KiB | Obejrzany 1546 razy ]

Autobus Lufthansy do Innsbrucka
Załącznik:
IMG_20241129_211258_529.jpg
IMG_20241129_211258_529.jpg [ 368.56 KiB | Obejrzany 1546 razy ]

Autor:  benedetti [ 18 Gru 2024 17:59 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Orientuje się ktoś czy mając wylot z satelity (K, L), da się wejść do salonu Airport Lounge World przy bramkach B? W zasadach jest, że tylko loty poza Schengen. Ten warunek spełniony, ale zastanawiam się czy mnie wpuszczą do strefy B, bo to pewnie odprawa paszportowa po drodze.

Autor:  benedetti [ 14 Sty 2025 16:18 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Da się, trzeba liczyć co najmniej 30 min. na przemieszczenie się między terminalami. Autobus jeździ co 20 min. począwszy od równej godziny. Jak przejdziemy kontrolę paszportową w T1, to do T2 poruszamy się już (łącznie z transportem autobusowym) w ramach Non-Schengen.
BTW jak na PP to bardzo fajny salon.

Autor:  bigdario [ 02 Lut 2025 14:21 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Aloha,

LH poinformowała mnie że mój lot na trasie WRO-IBZ musi zostać zmieniony pomimo iż czas na przesiadkę w MUC wynosi 45 min a wszystko w obszarze Schengen.
Kolejny lot jest ponad 2 godziny później co sprawia że 45 min zamienia się na przeszło 3 godziny czekania na kolejny lot.

Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

Sprawdzałem loty osobno i są one dostępne (samoloty nie mają wypełnienia zatem to nie o dostępność miejsc chodzi) WRO-MUC oraz MUC-IBZ.


Dzięki !

Załączniki:
WRO-IBZ.JPG
WRO-IBZ.JPG [ 73.01 KiB | Obejrzany 1299 razy ]

Autor:  Maciek737 [ 02 Lut 2025 14:29 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

IMO może tak zostać, nie trzeba nic robić. Warto dodać, że LH podniosła MCT dla FRA od NS25.

Autor:  oskiboski [ 02 Lut 2025 14:31 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Ale taka „zaplanowana zmiana” powinna pozwolić zmienić daty podróży. Chyba,że Ci zależy na tym to niestety będą 2h

Autor:  kemot [ 02 Lut 2025 14:39 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Maciek737 napisał(a):
IMO może tak zostać, nie trzeba nic robić. Warto dodać, że LH podniosła MCT dla FRA od NS25.

Podasz dokładne dane dla hubów LH albo odnośnik do miejsca gdzie można to znaleźć?

Autor:  Maciek737 [ 02 Lut 2025 14:43 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

https://irreg.lufthansaexperts.com/en/n ... nutes.html

Autor:  kemot [ 02 Lut 2025 14:48 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Jeśli dobrze rozumiem to teraz we FRA nawet najprostsze S-S będą 60 zamiast 45, to jednak kolosalna różnica i wycięcie ogromnej liczby przesiadek które dotychczas były możliwe.

Autor:  bigdario [ 02 Lut 2025 14:55 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

oskiboski napisał(a):
Ale taka „zaplanowana zmiana” powinna pozwolić zmienić daty podróży. Chyba,że Ci zależy na tym to niestety będą 2h


Zadzwoniłem do LH i wszystko się wyjaśniło...

Zmieniły się MCT dla MUC oraz FRA.

Od 1 marca 2025, wynoszą one odpowiednio:
MUC - 50 min dla lotów w kontynentalnych
FRA - 60 min dla lotów kontynentalnych

O loty międzykontynentalne nie pytałem ale dostałem info iż wydłużyli MCT dla wszystkich klas przesiadek.

Autor:  kemot [ 02 Lut 2025 15:24 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Być może w MUC też podnoszą MCT i przy 45 minutach nie da się już przesiąść.

Autor:  Raphael [ 02 Lut 2025 20:34 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

@bigdario a kiedy masz lot? na ile przed lotem dostałeś powiadomienie? mi nie przesłali jeszcze

ed.: aaa, widzę już - wczesne lato (mój 2. poł. III)

Autor:  greg2014 [ 02 Lut 2025 23:51 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Miałem podobną sytuację i też się dziwiłem jaka jest przyczyna. Lot kupiony w listopadzie na koniec stycznia, przesiadka FRA z czasem 50 minut. Zmienili na Monachium z czasem przesiadki >2 godzin. Lot wewnątrz strefy Schengen.

Autor:  mayka [ 03 Lut 2025 17:09 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Dzisiaj miałam na przesiadkę w Monachium 50-minutową z rejsu europejskiego na międzykontynentalny. Udało się na tyle, że lądowanie miał 3 min przed planowanym czasem i szybkim marszem całą rodzinką pod gate stawiliśmy się w 18 minut Od monumentu wylądowania, z przejazdem busem gdzieś z płyty lotniska bezpośrednio na terminal 2 - ale do przejścia 2 poziomy i kawał drogi. Po prostu nam się udało, ale … jednej walizce nie. Poniekąd było to do przewidzenia. Zobaczymy, czy jutro dotrze…

Autor:  mayka [ 04 Lut 2025 01:47 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Jeszcze mi się przypomniało - na Stuttgart ludzie mieli przesiadkę 40 minutową - czekał na nich osobny bus, zamiast autobus jak dla pozostałych (w tym i nas). Więc tego dnia nawet 40-min przesiadka się udała

Autor:  slawek_d1 [ 12 Lut 2025 21:59 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

mayka napisał(a):
Dzisiaj miałam na przesiadkę w Monachium 50-minutową z rejsu europejskiego na międzykontynentalny. Udało się na tyle, że lądowanie miał 3 min przed planowanym czasem i szybkim marszem całą rodzinką pod gate stawiliśmy się w 18 minut Od monumentu wylądowania, z przejazdem busem gdzieś z płyty lotniska bezpośrednio na terminal 2 - ale do przejścia 2 poziomy i kawał drogi. Po prostu nam się udało, ale … jednej walizce nie. Poniekąd było to do przewidzenia. Zobaczymy, czy jutro dotrze…


Rozumiem, że lecąc najpierw do MUC, a potem międzykontynentalnie mieliście odprawę paszportową na I lotnisku? Czy w Monachium?

Autor:  abelincoln [ 12 Lut 2025 22:26 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Zależy skąd lecisz do MUC :D
Przy odprawie sprawdzą czy masz paszport i wymagane dokumenty by być wpuszczonym do kraju docelowego. W MUC przejdziesz kontrolę graniczną opuszczając strefę Schengen.

Autor:  slawek_d1 [ 13 Lut 2025 12:19 ]
Temat postu:  Re: [MUC] Monachium - Przesiadka

Z Berlina. Czyli jeśli mamy 1h 20min przesiadki w MUC to trzeba się spinać żeby przejść kontrolę paszportową tam?

Strona 10 z 11 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/