| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Mój ulubiony - Amsterdam :) moj-ulubiony-amsterdam,1505,118794 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | olajaw [ 12 Paź 2017 23:30 ] |
| Temat postu: | Mój ulubiony - Amsterdam :) |
Patrzę i nie wierzę, jak to możliwe??!! Co prawda odwiedziłam Amsterdam już ponad rok temu, i jeszcze raz dużo wcześniej, a relacja leży i hmm nie wiem.. chyba nabiera mocy prawnej Tym razem Amsterdam odwiedziłam przy okazji, a tą okazją było Euro2016 w Paryżu i mecz półfinałowy (ten Włochy-Hiszpania) Plan obejmował: - Paris Gare du Nord-Amsterdam Centraal - 35e (cena w promo od razu jak wrzucili do systemu) kupowane przez: thalys.com [czas: 3:20h] - Amsterdam Centraal-Eindhoven - ok. 18e (w automacie na dworcu można było kupić pakiet razem z biletem na lotnisko) [1:20h] (tu był mały zonk, pociąg nie mógł dojechać do Eindhoven przez jakiś wypadek, więc musieliśmy wysiąść dosłownie kilkanaście minut przed końcem trasy i w mig zostało zorganizowanych kilka autobusów, które przewiozły pasażerów do Eindhoven, a nas nawet na same lotnisko - pan kierowca był tak miły - EIN-WMI - Ryanair - 59zł Z niektórymi miejscami jest jak z ulubioną książką - lubimy do niej wracać wiele razy, a inne, mimo, że nam się podobały mniej lub bardziej nie przyciągają tak mocno i nie zachęcają do powrotu. Dla mnie Amsterdam jest jak ulubiona książka - mogę do niego wracać dużo razy i nigdy mi się nie znudzi I nie, nie chodzi tylko o to: ![]() chociaż nie powiem, jest to miły dodatek Przyjazd na amsterdamski centralny o czasie i lecimy na spacer.. pogoda słaba - pochmurno, ale to w Amsterdamie akurat nie problem, pogoda potrafi się zmieniać co 15min ![]() ![]() ![]() ![]() Optymalnym miesiącem na odwiedzenie Amsterdamu jest czerwiec - cudna, soczysta zieleń, kwiaty w pełnym rozkwicie i jest szansa, że nie będzie cały dzień lać i trafimy na ładne słońce ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() Zmieści się? ![]() No baa.. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() A w przerwie między spacerem w stronę muzeów.. coś najlepszego, co można zjeść w Amsterdamie, czyli hot dog ze śledzikiem W takich budkach np.: ![]() ![]() Z cebulką i ogórkiem... https://www.flickr.com/photos/claramichelle/7518143984/ Odkryłam, że w warszawskiej Hali Mirowskiej w sklepie rybnym na końcu hali czasem mają te śledziki W Amsterdamie nie sposób się nudzić, jeśli jakimś cudem znużą Was kanały, alejki i uliczki Jordaanu można zwiedzić jedno z wielu muzeów, od tych najzwyklejszych jak Muzeum Tulipanów czy Sera: ![]() ![]() po Muzeum Van Gogha czy Rijks Museum, czyli holenderskie muzeum narodowe ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() A tu już wracamy w stronę 'centralnego' mijając Pałac Królewski: ![]() Muzeum Figur Woskowych: ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() W Amsterdamie można spędzić kilka dni (choć noclegi nie należą do najtańszych) i codziennie zwiedzać inną jego część, inne muzea, galerie itd. Ale w kilka godzin można też naprawdę sporo zobaczyć, i, co ważne, wszystko w zasięgu własnych chodaków, znaczy nóg To tyle | |
| Autor: | firley7 [ 18 Paź 2017 16:08 ] |
| Temat postu: | Re: Mój ulubiony - Amsterdam :) |
@olajaw, dzięki za krótką, ale treściwą relację. Fajne zdjęcia (i te kolorowe, i czarno-białe) zachęcające do odwiedzenia Amsterdamu. Już wiem, dokąd następnym razem polecę na śledzika | |
| Autor: | metia [ 18 Paź 2017 16:26 ] |
| Temat postu: | Re: Mój ulubiony - Amsterdam :) |
Nie do końca jest tak, że nie ma, bo w mojej "Holandii ekspresowo" jest pół dnia w Amsterdamie. Tylko zdjęcia milion razy grosze | |
| Autor: | olajaw [ 18 Paź 2017 19:31 ] |
| Temat postu: | Re: Mój ulubiony - Amsterdam :) |
@firley7 dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że relacja się podoba @metia widziałam Twoją relację, bardzo przydatna | |
| Autor: | maginiak [ 18 Paź 2017 20:21 ] |
| Temat postu: | Re: Mój ulubiony - Amsterdam :) |
Bardzo miło się czyta W Amsterdamie spędziłam jeden z fajniejszych wyjazdów city break. Dwa dni w pełnym słońcu ale to ostatni deszczowy wieczór wspominam najmilej. Uciekając przed deszczem trafiliśmy w Jordaan do knajpy pełnej lokalsów - większość dobrze po sześćdziesiątce. Grali w jakąś dziwną odmianę snookera, w karty i jakieś gry planszowe, w których oczywiście nie potrafiłam się rozeznać. Bawiliśmy się razem z nimi przez dobrych kilka godzin i wypiliśmy hektolitry niedobrego koncernowego piwa. Było fajnie | |
| Autor: | metia [ 18 Paź 2017 20:45 ] |
| Temat postu: | Re: Mój ulubiony - Amsterdam :) |
Jeszcze tak w temacie Amsterdamu, to mogę powiedzieć, że w tej chwili mam z nim taką trochę love-hate-relationship | |
| Autor: | Antares [ 20 Lis 2017 10:34 ] |
| Temat postu: | Re: Mój ulubiony - Amsterdam :) |
Siedzę przy kawie i czytam. Zagryzam wafelkiem w czekoladzie... a tu taki matias! No zjadłabym Bardzo fajne foty, to szare niebo całkiem pasuje. | |
| Autor: | olajaw [ 20 Lis 2017 10:48 ] |
| Temat postu: | Re: Mój ulubiony - Amsterdam :) |
Dzięki @Antares | |
| Autor: | Antares [ 20 Lis 2017 10:50 ] |
| Temat postu: | Re: Mój ulubiony - Amsterdam :) |
Ja wiem, że są pycha! Ja je znam, aż za dobrze. Chociaż nie z Amsterdamu. | |
| Autor: | Grzes830324 [ 13 Mar 2019 16:28 ] |
| Temat postu: | Re: Mój ulubiony - Amsterdam :) |
@olajaw czytam sobie Twoją relacje w a tle gra mi Grońcowa i Opania śpiewający, że "jest port wielki jak świat, co się zwie Amsterdam fajna relacja, dziękuję. | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |