| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Lwów - jedzenie lwow-jedzenie,1320,2610 | Strona 13 z 21 |
| Autor: | irie86 [ 23 Kwi 2017 15:24 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Hosting zmieniony. Poproszę o weryfikację i jak będzie ok to usunięcie postów nie-związanych z meritum tematu | |
| Autor: | Zeus [ 23 Kwi 2017 15:26 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
@irie86 działa | |
| Autor: | Andyx [ 09 Maj 2017 21:21 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Kulinarne obserwacje z Lwowa w skrócie: - Baczewski - rewelacja, wszystkie pochwały wg mnie w 100% uzasadnione - ekstra jedzenia (kanapki z polędwicą!), ładne miejsce, alkohole też są plusem - zdecydowanie polecam, - Kumpel - fajne miejsce, dobre jedzenie, - Dom Legend - tutaj jedzenie mnie nie zachwyciło, ale miejsce ma tyle uroku i smaczków, że grzechem byłoby nie odwiedzić - Chinkalnia - jak byliśmy, to nie było większości pozycji z menu, w tym chinkali - Lampa Gazowa - świetny wystrój, fajny pomysł podawania drinków, jedzenie też na plus - Bubble Waffle - jak ktoś chce się mocno zasłodzić, to polecam - Teatr Piwa Prawda - obowiązkowy punkt dla ludzi lubiących piwo, chociaż też nie jest tak, żeby wybór piw jakoś onieśmielał - Masoch Cafe - może zaskoczyć | |
| Autor: | Emejcz [ 15 Sie 2017 21:31 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
My jedliśmy raczej w ciemno różne rzeczy - często jakieś hot dogi, burgery na szybko które w najbogatszych wersjach są i tak dość biedne Z rewelacji: -ormiańska kawiarnia przy Wirmeńskiej -Chinkalia oczywiście, mimo, że czaszaszuli było trochę przesolone | |
| Autor: | blazejdaw [ 22 Sie 2017 14:14 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Baczewski na ulicy Szewskiej - nie jadłem obiadu lub kolacji, natomiast wybrałem się na 'słynne' śniadania. Znakomita atmosfera - ćwierkające kanarki, pianista grający na żywo, elegancki wystrój. Samo jedzenie wybitne specjalnie nie jest, ot śniadanie jak śniadanie. Smakowały mi natomiast bardzo omlety. Jeśli chodzi o ilość, to oczywiście mamy stół szwedzki, więc jemy bez ograniczeń, co zostało bardzo przez nas wykorzystane Premiera Lwowska, ulica Ruska - polska knajpa. Czytałem wcześniejsze opinie, że jedzenie nie jest zachwycające. Moim zdaniem restauracja pod tym względem nie wyróżnia się ani na plus, ani na minus. Dużą zaletą są jednak bardzo niskie ceny, nawet jak na lwowskiej standardy. Rachunek za placek po węgiersku, dwa piwa, zieloną herbatę, kawę parzoną, śledzika oraz frytki wyniósł zawrotne 230 UAH. Przyjemna obsługa, można sobie pożartować z kelnerami. Knajpa posiada bardzo dużo miejsca, jednak trzeba się liczyć z tym, że mogą tam siedzieć zorganizowane wycieczki z Polski. Można tutaj kupić pamiątki związane z reaktywowaną Pogonią Lwów! Lviv croissant - lokalny Subway Bubble Waffle - kompletnie nie moja bajka kulinarna, natomiast jeśli ktoś nie miał okazji spróbować w Polsce to tutaj można je zjeść za zdecydowanie niższą cenę. Gazowa Lampa na Ormiańskiej - Moim skromnym zdaniem REWELACJA. Wystrój w środku oszałamiający (wszędzie lampy naftowe), mimo iż było czuć problemy z klimatyzowaniem pomieszczeń. Oryginalnie podawane dania (np. na drewnie z imitacją wbitego toporka) oraz drinki (w laboratoryjnych probówkach). Bardzo sprawna obsługa, ktorą można podziwiać w jaki sposób pokonuje taką ilość schodów w ciągu dnia. Minus taki, że w sobotę nie było miejsc. Nie każdemu może też pasować muzyka, bo do kotleta słuchaliśmy Rammsteina oraz Motorhead Bardzo nie polecam brać 'pizzowatych' rożków, które można np. kupić w takich małych kioskach przy Operze. Znalazłem nieświeże pomidory. | |
| Autor: | gruszek1982 [ 22 Sie 2017 15:17 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Baczewski - polecam dla samego wnętrza, gość grający na pianinie, śpiewające ptaki oraz Mietek Fogg z głośnika umilają posiłek, samo jedzenie średnie jak na Lwów, cena 120 UAH za osobę. Szwedzki stół. Kumpel - rewelacyjna zupa czosnkowa podawana w ciemnym chlebie, który również jest niesamowity. Bardzo dobre lokalne piwo. Jedliśmy również bigos i placek z jagnięciną. Wszystko bardzo smaczne. Lampa Gazowa - bardzo fajny wystrój, jednak bardzo gorąco w środku, na zimę zdecydowanie tak , latem niekoniecznie Fabryka Czekolady - bardzo turystyczne miejsce, ceny jak na Lwów wysokie, za 3 pudełka czekoladek zapłaciłem jakieś 500 UAH Kopalnia Kawy - również bardzo turystyczne miejsce, warto zobaczyć "kopalnię", natomiast nie polecam zakupu kawy , która po prostu jest droga Galka - to jest zdecydowanie to miejsce , gdzie należy kupować kawę Ormianka - fajny styl podania/ parzenia kawy , ciekawy wystrój, natomiast sama kawa po ormiańsku jak dla mnie średnia w smaku. Hinkalya - gruzińska knajpa , jedliśmy tylko chinkali , które były świetne! Cena 9.50 UAH sztuka Cabinet - ekskluzywna kawiarnia z wystrojem stylizowanym na bibliotekę, najładniejsza w jakiej byliśmy we Lwowie. Zdecydowanie polecam Cafe 1 - druga z bardzo ciekawych kawiarni, pyszne desery ale też dania obiadowe Arsenal. Ribs and spirits - najlepsze żeberka jakie w życiu jadłem Chaikhana Samarkand - bardzo wysoko w rankingu tripadvisor, wg mnie jedzenie poprawne ale bez szału, bardzo tanio nawet jak na Lwów, obiad dla dwóch osób ( przystawka i danie główne ) około 300 UAH Teatr Piwa Prawda - jak dla mnie bardzo turystyczne miejsce i broni się tylko super muzyką na żywo , piwo przeciętne i bardzo mały wybór, w ostatni weekend dwa rodzaje na kranie + 4-5 butelkowych ( ciepłych ), mimo, że w ofercie ponad 10 rodzajów, tych najbliżej moim smakom brak. Na jedzenie czekaliśmy półtorej godziny Hendelyk Craft Beer Pub - mały klimatyczny lokal z piwem kraftowym, polecam na postój podczas zwiedzania miasta Czoven PiwBar - I na koniec mój bezdyskusyjny numer jeden! Świetne piwa kraftowe , szeroki wybór ( chyba 16 kranów ) | |
| Autor: | Apocalipse [ 17 Wrz 2017 19:32 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Parę groszy ode mnie. Baczewski, Dom Legend - zasłużone pochwały; wspaniałe miejsca. Chaikhana Samarkand - dobra, tania uzbecka restauracja. Bardzo przyzwoicie, aczkolwiek nie zapada w pamięć (dopiero zdjęcia przypomniały mi, że tam byłem Kumpel - nie rozumiem zachwytów. Przeciętne jedzenie, przeciętny wystrój, przeciętne ceny (w kierunku wysokich - jak na Lwów), paskudene piwo (każde z sześciu degustowanych). Pyzata Chata - całkowita porażka. Kolejki, ceny, jakość jedzenia. Jedyna dobrza rzecz to kompocik. Na koniec małe odkrycie: Lewy Brzeg / Лівий берег - najlepsze raki jakie w życiu jadłem! I tanio! | |
| Autor: | Donovaninho [ 21 Paź 2017 16:22 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Podczas dwóch weekendowych wypadów odwiedziłem kilkanaście knajp z tego tematu. W sumie wszystko zostało napisane, więc krótko: Najlepsze: Baczewski, Karavan Saray (prowadzi naprawdę miłe małżeństwo), Chaikhana Samarkand (tak oddalone kulturowo potrawy, że chciałem zamówić wszystko) Najgorzej (z tych tutaj polecanych): Pyzata Chata (jakość), Teatr Piwa Prawda (zbyt turystycznie, kolejki), Kopalnia Kawy (plastikowa wydmuszka) | |
| Autor: | ind_globtroter [ 28 Lis 2017 22:45 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Który Kumpel we Lwowie jest lepszy i podają lepsze jedzenie? Czy jest jeden? Na to śniadanie do Baczewskich można wejść normalnie z ulicy? | |
| Autor: | Donovaninho [ 28 Lis 2017 23:01 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Z ulicy, bo na niej ustawia się kolejka | |
| Autor: | audiotop [ 29 Lis 2017 00:15 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Restauracje Kumpel są dwie.Jedna naprzeciw hotelu Lwów przy Prospekt Chornovola 2b.Druga na ulicy Wynnyczenki 6-moim zdaniem ładniejsza i bardziej kameralna.W obu jedzenie dobre.Do Baczewskiego na Szewskiej 8 jezeli bedziesz przed 8 rano to stoi sie w małej kolejce w lokalu i wchodzi sie na pierwszy rzut.Oranżerie powiekszyli i skrócili pobyt do 1,5 godziny na śniadanie. | |
| Autor: | ind_globtroter [ 29 Lis 2017 00:32 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
A cenowo? | |
| Autor: | Zeus [ 29 Lis 2017 00:33 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Google, ten temat. Odpowiedzi będziesz mieć. | |
| Autor: | audiotop [ 29 Lis 2017 18:37 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Aktualna cena u Baczewskich to 120 UAH w godzinach 8-11 | |
| Autor: | ind_globtroter [ 10 Gru 2017 00:34 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Gazowa Lampa to jest totalny odjazd Ktoś miał solidny łeb żeby taką perełkę stworzyć, pomysł, wykonanie, takich miejsc się nie zapomina i z chęcią wraca! Jedyny minus, że oprócz tych swoich menzurkowych drineczków nie mają żadnych koktajli. Gro osób narzeka na jedzenie tamże, ale do picia jest jak najbardziej poprawne a patelnia na zdjęciu bardzo smacza: ![]() Kumpel chyba jedzie na marce bo spodziewałem się czegoś więcej.....choć zamówiłem tam jakieś bardzo dziwne danie więc może dlatego....pstrąg w cieście nie brać! Ale dobre były pieczarki w takim ale chlebie/garnuszku: ![]() W ostatnim dniu byłem w takim ala naszym barze mlecznym w żadnej szczególnej dzielnicy, wejście po prostu z ulicy na pielmniejach i ekstra zupie.....tylko nie pamiętam nazwy......bardzo gęsta z mięsem, fasolą i dużą ilością czosnku....może ktoś wie? fajnie podana w takim kociołku, który to minus albo plus.....bardzo długo utrzymuje ciepło niźli nasze talerze: | |
| Autor: | Punny [ 04 Sty 2018 15:46 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Przeczytałem prawie cały ten wątek o jedzeniu we Lwowie i już wiem żeby nie iść raczej do Premiery tej nory UPA i Puzatej Chaty a pewnie wybiorę się do Baczewski i Cabinet ale nie widzę tu żadnych naprawdę luksusowych knajpek bo wszędzie jak są opisy to pojawiają się cały czas te same knajpeczki. Są we Lwowie takie miejsca trochę lepsze? Nie musi być obiadu po 30 zł ważne co by było fajnie z klasą bo chcę wziąć tam narzeczoną na rocznicę. Przy okazji szukania hotelu znalazłem coś o restauracji Terazza http://www.kawiarniany.pl/2017/12/18/re ... eder-lwow/ to może będzie blisko z pokoju i podobna jak patrzyłem tam piszą też o hotelu Panorama ale mi się nie spodobało. Znacie jeszcze coś dobrego ale z wyższej półki? | |
| Autor: | panprofesor82 [ 04 Sty 2018 16:05 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
@Punny Jeśli chcesz wypas to właśnie wcześniej wspominany Baczewski. | |
| Autor: | CyganskiKsiaze [ 04 Sty 2018 16:15 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Siedzisz na forum fly4free, to spodziewaj się dobrych, ale budżetowych restauracji | |
| Autor: | Punny [ 04 Sty 2018 16:18 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
Fajny ale wygląda na turystyczne miejsce. Nie chce stać w kolejce do śniadania | |
| Autor: | Zeus [ 04 Sty 2018 16:22 ] |
| Temat postu: | Re: Lwów - jedzenie |
To można zarezerwować stolik... Jak by co, masz Kryva Lypa lub The Most Expensive Galician Restaurant | |
| Strona 13 z 21 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |