Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Luanda - Quatro de Fevereiro
luanda-quatro-de-fevereiro,429,178948
Strona 1 z 1

Autor:  Sudoku [ 12 Paź 2024 13:22 ]
Temat postu:  Luanda - Quatro de Fevereiro

Jak wygląda kwestia dojazdu do miasta? Są jakieś autobusy, czy jest się skazanym na łaskę taksówkarzy?
Zakładam, że niezależnie od opcji trzeba mieć już lokalną walutę. Są punkty wymiany na lotnisku z sensownym kursem?

Autor:  piotrgryz [ 12 Paź 2024 19:32 ]
Temat postu:  Re: Luanda - Quatro de Fevereiro

Mój hostel oferował opcję odbioru z lotniska za $10 i z niej skorzystałem.
Żadnej wpadki nie było.
Autobusów żadnych nie widziałem i na 97% takich nie ma.
Wymiany na kwanzę dokonałem dopiero w hostelu.
Kolega z tegoż hostelu wymieniał natomiast na lotnisku i za $100 dostał 110 tys Kz, więc muszą być jacyś cinkciarze, bo w oficjalnym okienku tyle by nie dostał.
W razie czego możesz próbować wymienić mniejszy banknot dolarowy, aby tylko dojechać do celu.

Autor:  Sudoku [ 12 Paź 2024 20:13 ]
Temat postu:  Re: Luanda - Quatro de Fevereiro

Dzięki @piotrgryz.
A tak przy okazji dodatkowe pytanie, czy lepiej mieć USD czy EUR?

Autor:  piotrgryz [ 12 Paź 2024 20:25 ]
Temat postu:  Re: Luanda - Quatro de Fevereiro

Nie mam porównania z EUR, ale chyba zdecydowanie USD.
EUR to raczej do krajów frankofońskich.

Autor:  bepa22 [ 12 Paź 2024 22:41 ]
Temat postu:  Re: Luanda - Quatro de Fevereiro

Sudoku,

Lotnisko jest można powiedzieć prawie w centrum.
Zainstaluj sobie Yango - 1000-2000Kz po mieście w dzień wychodzi za kurs.
Z przed lotniska jeżdżą i autobusy i niebieskie busiki. Trzeba wyjść ze 100-200 m na główna drogę.

Na lotnisku cinkciarzy od groma - bez problemu wymienisz. Pytanie czy kurs będzie ok.
Teraz czarnorynkowy chyba jest ok 120% guglowego.

Bez znaczenia czy USD czy EUR - oba wymienialne.
Ale jak masz wymieniać ze złotówek to weź USD. A jak masz EUR to olej i nie wymieniaj na dolce.

Albo tutaj zaraz obok lotniska masz uliczkę na której wymieniają kasę:
https://maps.app.goo.gl/B4nVzd89kGr1fRh ... eview.copy
Przy czym mnie zawieźli do jakiegoś spozywczaka bez szyldu i na zapleczu był pokój wymian :)

Karty SIM tez sprzedają ale tu już ceny zbójeckie - 10 eur ostatnio któregoś z kumpli skasowali, a w sklepie 500kz.

Autor:  travellista [ 05 Maj 2025 21:01 ]
Temat postu:  Re: Luanda - Quatro de Fevereiro

Za mną nieco ponad doba w Luandzie, korzystałem 3 razy z aplikacji Yango i wszystko działało jak trzeba. Jedynie pierwsza próba znalezienia auta / kierowcy na przylotach zakończyła się niepowodzeniem. Pod osłoną nocy w tłumie wszelakiej maści "maj friendów" na parkingu z kilkoma pasami nie mogłem zlokalizować mojego kierowcy, ale przeszedłem się na odloty, tam było znacznie luźniej i bez problemu rozpoznałem kierowcę. Miałem farta, że nawet mówił nieco po angielsku. Po drodze zatrzymała nas policja i oczywiście funkcjonariusz poprosił mnie (i to nawet po angielsku!), czy mogę mu zasponsorować śniadanie :-P 2000 kwanza i od razu ruszyliśmy dalej. Więcej przygód z władzą na szczęście nie było.

Autor:  PawelSz [ 08 Wrz 2025 08:46 ]
Temat postu:  Re: Luanda - Quatro de Fevereiro

Szanowni,

Czy stare lotnisko funkcjonuje normalnie ?
Wracam Ethiopianem z Luandy 27.09. Na bilecie kupowanym w kwietniu widnieje LAD, ale wolę się upewnić i nie denerwować.

Miłego dnia !

Autor:  Zeus [ 08 Wrz 2025 08:58 ]
Temat postu:  Re: Luanda - Quatro de Fevereiro

Na razie tak

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/