Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Lotnisko w Groningen - Holandia
lotnisko-w-groningen-holandia,1299,17543
Strona 1 z 1

Autor:  patiomkin4 [ 14 Sie 2012 00:04 ]
Temat postu:  Lotnisko w Groningen - Holandia

Cześć,
Może ktoś z was korzystał z tego lotniska. Przebywam obecnie w Niemczech niedaleko granicy z Holandią - do Groningen mam ok 80 km.
Parking na 10 dni na lotnisku jest trochę drogi -
- czy zna ktoś inny sposób na dotarcie
( sprawdzone DB.de ale są kiepskie godziny :/)
- lub jakiś tani strzeżony parking niedaleko?
pozdr i dzięki za ew. pomoc :)

Autor:  JarekGdynia [ 30 Lis 2014 10:22 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Podbijam temat. Z Gdańska wizz lata za 39zł, może już ktoś był i podzieli się na forum informacjami odnośnie lotniska w Groningen.

Autor:  szczota1992 [ 02 Sty 2015 18:19 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

http://goamsterdam.about.com/od/Travel- ... -Eelde.htm
Na razie tylko tyle informacji udało mi się znaleźć.

Autor:  Intchy [ 11 Lut 2015 18:10 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Podbijam temat. Ktoś już może przebył tą trasę i moze się wypowiedzieć?

Autor:  malami [ 21 Mar 2015 15:50 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Jest autobus z lotniska za 5 euro w jedną stronę,jedzie się ok 40 minut do centrum Groningen...niestety tylko taka opcja póki co :(

Autor:  karin861 [ 08 Mar 2016 14:06 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Hej,

Szybka aktualizacja jak dostać się z lotniska Groningen do miasta (centrum, stacja kolejowa).

Możliwe są dwa sposoby:

1. Na pasażerów czeka dedykowany autobus prywatnej firmy (normalny autokar), który odjeżdża raz dziennie (specjalnie ustawiony pod przylot) - płacimy u kierowcy, koszt przejazdu bez jakichkolwiek przystanków po drodze (express) to 3 euro. Pan daje nam karteczkę ze swoim podpisem potwierdzającą naszą opłatę za przejazd.
Czas dojazdu do stacji kolejowej to jakieś 15-20 min.

2. Publicznym autobusem nr 2 - koszt bez posiadania karty to 5 euro w jedną stronę, lepiej więc upolować ten prywatny autokar by zaoszczędzić pieniądze. Autobus linii 2 zatrzymuje się na dużej liczbie przystanków, a czas dojazdu to 40min.

Lista przystanków bus no 2:
http://wiki.ovinnederland.nl/wiki/Lijn_ ... Busstation
Wyszukiwarka z rozkładem jazdy, godzinami odjazdu:
http://qbuzz.nl/GD/lijn/g502/2

Pozdrawiam!

Autor:  krupierkt [ 29 Wrz 2016 17:28 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

czy jest znana nazwa przewoźnika o którym pisał karin861?
Przylatuje do Groningen o 7:50 i mam Flixbus z dworca w Groningen o 8:50. Komunikacją miejską nie zdążę. Wspomnianym przewoznikiem dojechałbym na czas!

Autor:  Mihal09 [ 12 Paź 2016 13:16 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Witam wszystkich, jako nowy członek tego forum.
Również mam pytanie odnośnie transportu z lotniska do centrum. Przylatuję Wizz airem z Gdańska i muszę dostać się szybko do centrum. Gdzieś wyczytałem małą informację, że dla samolotów z Gdańska, Londynu są podstawiane autobusy, które bezpośrednio jadą do centrum, linia 100. Teraz moje pytanie, przylatuję o 16.30 do Groningen, a w rozkładzie jazdy widnieje godzina odjazdu tego autobusu o 16.30, czy ten bus poczeka na pasażerów mojego lotu, czy jestem bez szans?
Z góry dziękuję za odpowiedz.

Autor:  Mihal09 [ 25 Paź 2016 16:23 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Jako, że już odwiedziłem Groningen, mogę skrobnąć coś na temat transportu do centrum z lotniska. Więc jeżdzą dwie linie miejskie tj. numer 2 i 100. Jest prawie tak, jak pisze karin861, z tym że ten ekspres nie należy do prywatnej firmy tylko do komunikacji miejskiej i ma numer 100. Oba rozkłady jazdy można sprawdzić na stronie qbuzz.nl Koszt biletu do centrum na obie linie to 5euro i lepiej mieć odliczone pieniądze, ponieważ kierowca czasem robi problem z wydaniem reszty.

Autor:  krupierkt [ 11 Lis 2016 11:01 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Ja również lot do Groningen mam za sobą. Przed budynkiem lotniska czekał autobus 100. Bilet bez problemu kupuje sie u kierowcy (5eur). Do dworca jedzie dosłownie 20 minut.

Autor:  krupierkt [ 12 Gru 2016 20:29 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Dla zainteresowanych tym wątkiem kilka dodatkowych słów, o podróży z Gdańska do Amsterdamu (przez Groningen i Eindhoven) zamieściłem na https://krupierkt.fly4free.pl/blog/2643 ... za-370-zl/

Autor:  Washington [ 09 Kwi 2017 16:18 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Czy zmienił się jakoś rozkład lotów/autobusu czy czegoś nie rozumiem?
autobus nr 100 odjeżdża wg rozkładu 17:35 natomiast samolot przylatuje 17:40?
https://qbuzz.nl/GD/lijn/g500/2/
ponadto nie jeździ już autobus nr 2 tylko nr 9 - co jakieś 30min

Autor:  lilard [ 01 Maj 2017 21:09 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

To jak z tym autobusem lini 100 jest kursuje czy nie? Mam pytanko również czy bilety na pociąg można kupić on line i czy łatwo trafić na pociąg do Amsterdamu. Co do powrotu zastanawiam się czy ktoś możne wracał z Amsterdamu do Groningen tez pociągiem?? Jakieś wskazówki???

Autor:  Washington [ 01 Maj 2017 21:18 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Online nie kupisz na pociag. 100 kursuje - ale dzis odjechal 17:45, samolot byl na miejscu 17:20. Niemniej z odbiorem bagazu (gdzie te czasy podrecznego..) na styk

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka

Autor:  metia [ 01 Maj 2017 22:00 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Może dodam jeszcze, że bilet na pociąg Groningen-Amsterdam kosztuje w regularnej cenie 27 euro w jedną stronę (doliczając opłatę za wydanie biletu i za płatność kartą w automacie). Czyli razem 54 euro + do tego bilet na autobus. W sumie wyjdzie ponad 60 euro. Jeżeli więc planujesz lecieć do Groningen Wizzem, żeby przyoszczędzić na bilecie na samolot, to się 3 razy zastanów.

Autor:  lilard [ 01 Maj 2017 22:39 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

no to jaka jest tańsza alternatywa lotu do Amsterdamu?

Autor:  Zeus [ 01 Maj 2017 22:46 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Dolecieć prosto do Amsterdamu.
Albo do EIN.

Autor:  metia [ 01 Maj 2017 23:02 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Niestety, AMS to nie jest tanie lotnisko, ma politykę izolowania się od tanich linii, bo i tak jest przepełnione. Ciężko jest znaleźć tanią opcję na podróż - wiem, bo sama latam z PL do Holandii kilka razy do roku. Dlatego poradzę Ci zrobić to, co sama robię, czyli dobrze policzyć sobie, czy jednak nie opłaca się bardziej zrobić dojazdu w Polsce, a lecieć potem bezpośrednio do Amsterdamu. Np. możesz próbować z Berlina EasyJetem, Transavią z Katowic, polować na promocję LOTu lub KLMu z Wawy. Zależy jakie masz terminy - ale to już temat na wątek do podforum "Szukam taniego lotu".
Jeżeli koniecznie ma to być lotnisko lowcostów, to polecałabym raczej Eindhoven. Taniej i łatwiej dojechać do centrum na pociąg (autobus kilka razy na godzinę), jeżdżą też busy do Amsterdamu bezpośrednio z lotniska.

Autor:  Zeus [ 01 Maj 2017 23:11 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

Z EIN także blablacar za 8-12 euro do AMS.
Proszę jednak pozostać w temacie.

Autor:  Washington [ 03 Maj 2017 18:32 ]
Temat postu:  Re: Lotnisko w Groningen - Holandia

To pozostając prawie że w temacie - masz jeszcze flixbusa który odjeżdża o 19 więc jest skomunikowany z lotem i busem z lotniska. W promocji 5eur, bez problemu za 10e bez wielkiego wyprzedzania

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/