Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 282 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#181 PostWysłany: 22 Lut 2021 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2016
Posty: 75
Loty: 53
Kilometry: 52 073
Krajów: 15 / 7.0%
Leciałem 19 lutego 2021r. do KRK nie miałem żadnych kłopotów z kontrolą bezpieczeństwa - wszystko miło i profesjonalnie. Mieszkam na Warmii i to już mój trzeci lot z tego lotniska. Mam porównanie do innych i trochę jestem zaskoczony tym co mówicie.

Kłopotliwa jest za to opłata parkingu na lotnisku - wyłącznie gotówka . Jeśli bankomat byłby nieczynny w terminalu to klops !
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
heide_berg uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#182 PostWysłany: 15 Mar 2021 16:52 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 673
Loty: 279
Kilometry: 389 895
Krajów: 50 / 23.4%
niebieski
Podzielę się doświadczeniem z wczorajszego loty z Szyman do Balic: kontrola bezpieczeństwa dość wolna i szczegółowa; pobieranie "próbek do maszynki" i pierwszy wynik "czerwona", drugi po dłuższej chwili "myślenia" maszynka zadziałała i był wynik "zielony" - latam dość często, ale pierwszy raz miałem taki wynik;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#183 PostWysłany: 15 Mar 2021 17:31 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 10221
HON fly4free
Ja miałem w GDN ostatnio to samo - efekt płynów odkażających do rąk dostępnych na lotnisku, jak sam przyznał koleś z security ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#184 PostWysłany: 15 Mar 2021 17:40 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 673
Loty: 279
Kilometry: 389 895
Krajów: 50 / 23.4%
niebieski
w Szymanach nic takiego nie mówili; nie pobierali próbek z rąk a z odzieży i plecaka;
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#185 PostWysłany: 15 Mar 2021 17:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 26090
Loty: 690
Kilometry: 902 191
Krajów: 85 / 39.7%
W Krakowie co 2 raz mam tą kontrolę na lotnisku. Jak pika, to już przygotowuję się do sprawdzenia, bo to chwila moment.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#186 PostWysłany: 15 Mar 2021 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 503
Jest to ETD - explosive track detection i nie ma nic wspólnego z płynem do odkażania rąk. Nie wiem dlaczego wyskoczył alarm, ale na 1000% nie ze względu na płyn odkażający na dłoniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#187 PostWysłany: 15 Mar 2021 22:44 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 673
Loty: 279
Kilometry: 389 895
Krajów: 50 / 23.4%
niebieski
nie pobierali próbki z samych dłoni;
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez heide_berg, 16 Mar 2021 08:48, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#188 PostWysłany: 16 Mar 2021 01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 1141
srebrny
potylika napisał(a):
Jest to ETD - explosive track detection i nie ma nic wspólnego z płynem do odkażania rąk. Nie wiem dlaczego wyskoczył alarm, ale na 1000% nie ze względu na płyn odkażający na dłoniach.


Alarm mógł wyskoczyć również dlatego, że czasami losowo system wybiera kogoś do takiej kontroli. Ja w krk mam ją praktycznie za każdym razem. Ale jakoś tak trafiam na ładne Panie z kontroli, więc od razu przestaje być to upierdliwe :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#189 PostWysłany: 16 Mar 2021 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 503
Chodziło mi o alarm urządzenia, które już sprawdza pasek z próbką na nim. Nie o alarm przy przechodzeniu, który typuje do kontroli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#190 PostWysłany: 17 Mar 2021 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 358
Kilometry: 454 350
Krajów: 50 / 23.4%
niebieski
samo lotnisko malutkie ale urokliwe :) elementy drewna robią wrażenie.
niestety ekipa to całkowita załamka, powolna i nieudolna.
nakazują otwierać laptopy, w przypadku braku woreczka przezroczystego na płyny cofają do hali głównej, aby je zakupili :roll:

odprawa na lot Szymany-Krk tylko na miejscu
nowy rozkład pkp już działa, pociąg na styk...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#191 PostWysłany: 19 Mar 2021 10:36 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 14
kubus95 napisał(a):
Gadekk napisał(a):
Sudoku napisał(a):
Wracając tym samym lotem trzeba przechodzić przez tą słynną kontrolę bezpieczeństwa?

Tak, to jest clue wyjazdu



"Proszę otworzyć pokrywę laptopa i czytnika ebooków" "Dlaczego i jaki to ma sens?" "Bo taki mamy skaner" Kurtyna :lol:


Tak słucham te narzekania i się dziwię.
Mi w Gdansku też cofali kuwetę bo czytnik był np zasłoniety rękawem od bluzy czy coś.

Wszędzie odprawa tak samo wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#192 PostWysłany: 25 Mar 2021 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 1141
srebrny
Ale nikt Ci nie kazał otwierać pokrywy laptopa czy ebooka, bo taki mają skaner. Tą bluzę można zrozumieć, bo trzymając się sztywno przepisów (swoją drogą częstą bzdurnych) tak musi być.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
potylika lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#193 PostWysłany: 04 Kwi 2021 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 503
Od kwietnia na rejsach PLL LOT do Krakowa jest już możliwość dokonania odprawy online.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#194 PostWysłany: 06 Kwi 2021 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1210
Loty: 73
Kilometry: 147 838
Krajów: 18 / 8.4%
niebieski
Ciekawe, bo leciałem wczoraj i mogłem się odprawić tylko na lotnisku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#195 PostWysłany: 06 Kwi 2021 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 503
Jest to info ze strony portu na FB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#196 PostWysłany: 15 Cze 2021 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 4
Zasady odpraw lotów krajowych są takie same jak międzynarodowych? Nigdy nie latałem po Polsce, mając z tyłu głowy podróż autem do Wrocławia wybrałem samolot. Też muszę być na lotnisku min 2 godz przed odlotem? Jeżeli tak to trochę lipa bo PKP na lotnisko to kpina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#197 PostWysłany: 15 Cze 2021 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1578
Loty: 700
Kilometry: 942 651
Krajów: 77 / 36.0%
niebieski
@xsysiu
Godzina przed lotem w zupełności wystarczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
xsysiu lubi ten post.
 
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#198 PostWysłany: 16 Cze 2021 13:59 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10318
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
A ma ktoś może rokład pociągów na lotnisko? Bo na stronie PKP nie idzie tego znaleźć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#199 PostWysłany: 16 Cze 2021 14:14 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 919
Loty: 215
Kilometry: 506 510
Krajów: 32 / 15.0%
niebieski
https://mazuryairport.pl/dla-pasazera/dojazd/dla-odlatujacych/pociag/
Wpisz: Olsztyn Główny - Szymany Lotnisko
Pociągi dostosowane są do lotów, dlatego ważna jest data i godzina.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
 Temat postu: Re: Lotnisko Szymany
#200 PostWysłany: 16 Cze 2021 14:34 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 10318
Loty: 1119
Kilometry: 1 113 616
Krajów: 97 / 45.3%
platynowy
Dzięki @potek7. Problem jest w tym, że link na stronie lotniska nie działa.
Ostatecznie znalazłem na Polregio.
Pociąg przyjeżdża godzinę przed odlotem i rozumiem, że to wystarczy. Pytanie, jak duże jest ryzyko jakiegoś opóźnienia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 282 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group