| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [TGD] lotnisko Podgorica <-> Bar lotnisko-podgorica-bar,1307,143303 | Strona 1 z 2 |
| Autor: | balesna [ 14 Lip 2019 14:41 ] |
| Temat postu: | [TGD] lotnisko Podgorica <-> Bar |
Cześć. Jeśli przylatujecie do Podgoricy i potem w planie macie dojazd do wybrzeża ( BAR, Sutomore, Susajn i inne po drodze do BAR ) oraz chcecie dojechać pociągiem "woznica " ze stacji Aerodrome niedaleko lotniska (rozkład jazdy podawałem we wcześniejszym poście ) - to polecam {przy dłuższym oczekiwaniu co najmniej godzine na pociag } Ten sam pociąg za godzinę jedzie (wraca) do Bar , wiec wysiadacie w Podgorica centrale - macie godzine na spacer po centrum i wsiadacie do tego samego pociagu w kierunku BAR. Jest to ciekawsza alternatywa niz siedzenie ponad godzine na peronie Aerodrome, gdzie nie ma nic w poblizu. Ani sklepow, ani toalet. zupelnie nic , tylko kilka prywatnych domow i pasacych sie kóz . | |
| Autor: | panprofesor82 [ 14 Lip 2019 15:46 ] |
| Temat postu: | Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome |
Dla uściślenia, 5 min od stacji aerodrom przy rondzie są 2 spore markety. | |
| Autor: | balesna [ 14 Lip 2019 18:04 ] |
| Temat postu: | Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome |
wazne zebys uscislil, czy 5 minut taksówka , czy piesze, bo ja na mapach nie znalazlem nic | |
| Autor: | panprofesor82 [ 14 Lip 2019 20:31 ] |
| Temat postu: | Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome |
@balesna Market Voli 800m od stacji Aerodrom, mi w poniedziałek przejście zajęło 6-7 min, może dlatego że szybko chodzę;) https://maps.app.goo.gl/H8Kr1wrQm1NWjWcp6 Po drugiej stronie ronda jest market Bis, a 10min na południe wzdłuż trasy jest market Idea. Osobiście polecam Voli bo jest najtańszy z trzech wyżej wymienionych. | |
| Autor: | Arczi [ 15 Lip 2019 11:16 ] |
| Temat postu: | Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome |
balesna napisał(a): Cześć. Jeśli przylatujecie do Podgoricy i potem w planie macie dojazd do wybrzeża ( BAR, Sutomore, Susajn i inne po drodze do BAR ) oraz chcecie dojechać pociągiem "woznica " ze stacji Aerodrome niedaleko lotniska (rozkład jazdy podawałem we wcześniejszym poście ) - to polecam przy dłuższym oczekiwaniu ) co najmniej godzine na pociag wsiąście na Areodrome i dojazd do Podgorina Centrala . Ten sam pociąg za godzinę wraca do Bar , wiec wysiadacie w podgorica centrale - maxie godzine na spacer po centrum i wsiadacie do tego samego pociagu w kierunku BAR. Jest to ciekawsza alternatywa niz siedzenie ponad godzine na peronie Aerodrome, gdzie nie ma nic w poblizu. Ani sklepow, ani toalet. zupelnie nic , tylko kilka prywatnych domow i pasacych sie kóz . można zrobić to na jednym bilecie ? | |
| Autor: | balesna [ 15 Lip 2019 11:54 ] |
| Temat postu: | Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome |
nie , na jednym bilecie sie nie da , ale tez koszty nie sa wielkie: . Areodrome - Podgorica Centrale koszt 1 EUR / osobe Podgorica - BAR (przez Aerodrome ) koszt 3 EUR / osobę | |
| Autor: | Qba85 [ 15 Lip 2019 11:59 ] |
| Temat postu: | Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome |
Podgorica - Bar 2,30 euro w kasie | |
| Autor: | Arczi [ 15 Lip 2019 12:57 ] |
| Temat postu: | Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome |
Czy na lotnisku jest kasa? Jeszcze pozwolę sobie zapytać - na lotnisku jest możliwość kupienia karty SIM z internetem ? | |
| Autor: | katka256 [ 15 Lip 2019 13:28 ] |
| Temat postu: | Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome |
Na stacji Aerodrom (lotniskowej) nie ma kasy, to zwykła wiata Na lotnisku kupisz kartę z internetem, 1000GB=10e | |
| Autor: | vivere [ 15 Lip 2019 16:38 ] |
| Temat postu: | Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome |
balesna napisał(a): Ani sklepow, ani toalet. zupelnie nic , tylko kilka prywatnych domow i pasacych sie kóz . Kilkaset metrów od stacji (przy rondzie) jest supermarket Voli, przyjemne ceny ? | |
| Autor: | Raphael [ 01 Sie 2019 18:39 ] |
| Temat postu: | Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome |
Qba85 napisał(a): Podgorica - Bar 2,30 euro w kasie katka256 napisał(a): Na stacji Aerodrom (lotniskowej) nie ma kasy, to zwykła wiata Czy rozumieć przez to, że za przejazd odcinka Aerodom-Sutomore zapłacę więcej niż Sutomore-Aerodom, bo w Sutomore jest kasa, a w Aerodomie nie ma? Czy może jeśli nie ma kasy, to konduktor sprzedaje po cenie "jak w kasie"? Poza tym jaki oni tam mają zwyczaj - trzeba za konduktorem od razu ganiać i łapać, czy siąść sobie i grzecznie czekać jak przyjdzie i wtedy dopiero kupić ten bilet Aerodom-Sutomore? | |
| Autor: | Qba85 [ 01 Sie 2019 19:45 ] |
| Temat postu: | Re: [TGR]Dla jadących pociągiem z Podgoricy -Aerodrome do Ba |
Dobre pytanie... ale nie znam odpowiedzi - na Aerodromie tylko wysiadałem | |
| Autor: | panprofesor82 [ 01 Sie 2019 21:56 ] |
| Temat postu: | Re: [TGR]Dla jadących pociągiem z Podgoricy -Aerodrome do Ba |
Z Aerodorm do Sutomore nie ma dopłaty 1eur i bilet kosztuje jak dobrze pamiętam 1,60eur. Jaś wsiądziesz to dla spokoju podejdź do konduktora, ja podszedłem i powiedział mi abym sobie usiadł i dopiero po jakimś czasie przyszedł i ręcznie wypisał bilet. | |
| Autor: | ali [ 08 Wrz 2019 17:17 ] |
| Temat postu: | Re: [TGD]Dla jadących pociągiem z Podgoricy -Aerodrome do Ba |
Wejdz, usiadz wygodnie i czekaj. Pan przyjdzie i spokojnie kupisz -relax- this is Montenegro... Ja tak kupowalem 2 tygodnie temu bilet do Baru - kosztowal 2 Euro. | |
| Autor: | bronek40 [ 14 Lip 2022 20:21 ] |
| Temat postu: | Re: [TGD] lotnisko Podgorica <-> Budva |
Czy pociąg z Podgoricy do Sutamore to kursuje ? Gdzie można kupić bilety? Dzieki | |
| Autor: | Zeus [ 14 Lip 2022 20:28 ] |
| Temat postu: | Re: [TGD] lotnisko Podgorica <-> Budva |
https://www.zcg-prevoz.me/ lotnisko-podgorica-bar,1307,143303 | |
| Autor: | KL_user [ 15 Lip 2022 00:11 ] |
| Temat postu: | Re: [TGD] lotnisko Podgorica <-> Budva |
@bronek40 Tutaj masz rozkład kolejnych odjazdów dla przystanku kolejowego przy lotnisku https://idos.idnes.cz/vlakyautobusymhdv ... &fc=100003 . Możesz też wyszukać rozkład na każdy inny dzień i godzinę. Bilet na przejazd kupuje się w pociągu. Kolej w tym kraju tradycyjnie jest mocno niepunktualna i 30 minut opóźnienia to coś zupełnie normalnego. | |
| Autor: | bronek40 [ 15 Lip 2022 09:45 ] |
| Temat postu: | Re: [TGD] lotnisko Podgorica <-> Budva |
Dzięki Źle spojrzałem. Czy Redtaxi za 40eur z lotniska do Budvy to najniższy wymiar kary, czy jakieś taxi, transfer pojedzie taniej? | |
| Autor: | golen [ 15 Lip 2022 13:04 ] |
| Temat postu: | Re: [TGD] lotnisko Podgorica <-> Budva |
@bronek40 Dużo taniej raczej nie znajdziesz indywidualnego transferu - z Podgoricy do Budvy i z powrotem jest gdzieś 130km - samo paliwo to koszt pewnie około 15 EUR. (w zależności od rodzaju silnika i spalania). Możesz się cofnąć do Podgoricy (RedTaxi z lotniska do Podgoricy, jak ostatnio ktoś tu na forum pisał kosztowało 8 EUR) i jechać busem za około 6 EUR osoba (https://busticket4.me/EN/1121-1139-132- ... ica-Budva/). Wszystko zależy od tego ile chcesz poświęcić czasu na transfer i ile w sumie osób podróżuje. Ceny niestety rosną wszędzie, nie tylko u nas. Jeszcze rok temu, ta trasa kosztowała 30 EUR (poniżej archiwum strony z lipca 2021) http://web.archive.org/web/202107272256 ... ijenovnik/ | |
| Autor: | bronek40 [ 15 Lip 2022 14:29 ] |
| Temat postu: | Re: [TGD] lotnisko Podgorica <-> Budva |
Znalazłem po 37eur w Gettransfer.com warto? | |
| Strona 1 z 2 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |