Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[TGD] lotnisko Podgorica <-> Bar
lotnisko-podgorica-bar,1307,143303
Strona 1 z 2

Autor:  balesna [ 14 Lip 2019 14:41 ]
Temat postu:  [TGD] lotnisko Podgorica <-> Bar

Cześć.
Jeśli przylatujecie do Podgoricy i potem w planie macie dojazd do wybrzeża ( BAR, Sutomore, Susajn i inne po drodze do BAR ) oraz chcecie dojechać pociągiem "woznica " ze stacji Aerodrome niedaleko lotniska (rozkład jazdy podawałem we wcześniejszym poście ) - to polecam
{przy dłuższym oczekiwaniu co najmniej godzine na pociag } wsiąście i dojazd do Podgorina Centrala .

Ten sam pociąg za godzinę jedzie (wraca) do Bar , wiec wysiadacie w Podgorica centrale - macie godzine na spacer po centrum i wsiadacie do tego samego pociagu w kierunku BAR.

Jest to ciekawsza alternatywa niz siedzenie ponad godzine na peronie Aerodrome, gdzie nie ma nic w poblizu. Ani sklepow, ani toalet. zupelnie nic , tylko kilka prywatnych domow i pasacych sie kóz .

Autor:  panprofesor82 [ 14 Lip 2019 15:46 ]
Temat postu:  Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome

Dla uściślenia, 5 min od stacji aerodrom przy rondzie są 2 spore markety.

Autor:  balesna [ 14 Lip 2019 18:04 ]
Temat postu:  Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome

wazne zebys uscislil, czy 5 minut taksówka , czy piesze, bo ja na mapach nie znalazlem nic

Autor:  panprofesor82 [ 14 Lip 2019 20:31 ]
Temat postu:  Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome

@balesna
Market Voli 800m od stacji Aerodrom, mi w poniedziałek przejście zajęło 6-7 min, może dlatego że szybko chodzę;)
https://maps.app.goo.gl/H8Kr1wrQm1NWjWcp6
Po drugiej stronie ronda jest market Bis, a 10min na południe wzdłuż trasy jest market Idea.
Osobiście polecam Voli bo jest najtańszy z trzech wyżej wymienionych.

Autor:  Arczi [ 15 Lip 2019 11:16 ]
Temat postu:  Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome

balesna napisał(a):
Cześć.
Jeśli przylatujecie do Podgoricy i potem w planie macie dojazd do wybrzeża ( BAR, Sutomore, Susajn i inne po drodze do BAR ) oraz chcecie dojechać pociągiem "woznica " ze stacji Aerodrome niedaleko lotniska (rozkład jazdy podawałem we wcześniejszym poście ) - to polecam

przy dłuższym oczekiwaniu ) co najmniej godzine na pociag wsiąście na Areodrome i dojazd do Podgorina Centrala .

Ten sam pociąg za godzinę wraca do Bar , wiec wysiadacie w podgorica centrale - maxie godzine na spacer po centrum i wsiadacie do tego samego pociagu w kierunku BAR.

Jest to ciekawsza alternatywa niz siedzenie ponad godzine na peronie Aerodrome, gdzie nie ma nic w poblizu. Ani sklepow, ani toalet. zupelnie nic , tylko kilka prywatnych domow i pasacych sie kóz .


można zrobić to na jednym bilecie ?

Autor:  balesna [ 15 Lip 2019 11:54 ]
Temat postu:  Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome

nie , na jednym bilecie sie nie da , ale tez koszty nie sa wielkie:

. Areodrome - Podgorica Centrale koszt 1 EUR / osobe

Podgorica - BAR (przez Aerodrome ) koszt 3 EUR / osobę

Autor:  Qba85 [ 15 Lip 2019 11:59 ]
Temat postu:  Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome

Podgorica - Bar 2,30 euro w kasie ;) u konduktora dopłata 1 euro

Autor:  Arczi [ 15 Lip 2019 12:57 ]
Temat postu:  Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome

Czy na lotnisku jest kasa?
Jeszcze pozwolę sobie zapytać - na lotnisku jest możliwość kupienia karty SIM z internetem ?

Autor:  katka256 [ 15 Lip 2019 13:28 ]
Temat postu:  Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome

Na stacji Aerodrom (lotniskowej) nie ma kasy, to zwykła wiata
Na lotnisku kupisz kartę z internetem, 1000GB=10e

Autor:  vivere [ 15 Lip 2019 16:38 ]
Temat postu:  Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome

balesna napisał(a):
Ani sklepow, ani toalet. zupelnie nic , tylko kilka prywatnych domow i pasacych sie kóz .


Kilkaset metrów od stacji (przy rondzie) jest supermarket Voli, przyjemne ceny ?

Autor:  Raphael [ 01 Sie 2019 18:39 ]
Temat postu:  Re: Dla jadących pociągiem do BAR z Podgoricy - Aerodrome

Qba85 napisał(a):
Podgorica - Bar 2,30 euro w kasie ;) u konduktora dopłata 1 euro

katka256 napisał(a):
Na stacji Aerodrom (lotniskowej) nie ma kasy, to zwykła wiata

Czy rozumieć przez to, że za przejazd odcinka Aerodom-Sutomore zapłacę więcej niż Sutomore-Aerodom, bo w Sutomore jest kasa, a w Aerodomie nie ma? Czy może jeśli nie ma kasy, to konduktor sprzedaje po cenie "jak w kasie"?

Poza tym jaki oni tam mają zwyczaj - trzeba za konduktorem od razu ganiać i łapać, czy siąść sobie i grzecznie czekać jak przyjdzie i wtedy dopiero kupić ten bilet Aerodom-Sutomore?

Autor:  Qba85 [ 01 Sie 2019 19:45 ]
Temat postu:  Re: [TGR]Dla jadących pociągiem z Podgoricy -Aerodrome do Ba

Dobre pytanie... ale nie znam odpowiedzi - na Aerodromie tylko wysiadałem

Autor:  panprofesor82 [ 01 Sie 2019 21:56 ]
Temat postu:  Re: [TGR]Dla jadących pociągiem z Podgoricy -Aerodrome do Ba

Z Aerodorm do Sutomore nie ma dopłaty 1eur i bilet kosztuje jak dobrze pamiętam 1,60eur. Jaś wsiądziesz to dla spokoju podejdź do konduktora, ja podszedłem i powiedział mi abym sobie usiadł i dopiero po jakimś czasie przyszedł i ręcznie wypisał bilet.

Autor:  ali [ 08 Wrz 2019 17:17 ]
Temat postu:  Re: [TGD]Dla jadących pociągiem z Podgoricy -Aerodrome do Ba

Wejdz, usiadz wygodnie i czekaj.
Pan przyjdzie i spokojnie kupisz -relax- this is Montenegro...
Ja tak kupowalem 2 tygodnie temu bilet do Baru - kosztowal 2 Euro.

Autor:  bronek40 [ 14 Lip 2022 20:21 ]
Temat postu:  Re: [TGD] lotnisko Podgorica <-> Budva

Czy pociąg z Podgoricy do Sutamore to kursuje
? Gdzie można kupić bilety?

Dzieki

Autor:  Zeus [ 14 Lip 2022 20:28 ]
Temat postu:  Re: [TGD] lotnisko Podgorica <-> Budva

https://www.zcg-prevoz.me/

lotnisko-podgorica-bar,1307,143303

Autor:  KL_user [ 15 Lip 2022 00:11 ]
Temat postu:  Re: [TGD] lotnisko Podgorica <-> Budva

@bronek40 Tutaj masz rozkład kolejnych odjazdów dla przystanku kolejowego przy lotnisku https://idos.idnes.cz/vlakyautobusymhdv ... &fc=100003 . Możesz też wyszukać rozkład na każdy inny dzień i godzinę. Bilet na przejazd kupuje się w pociągu. Kolej w tym kraju tradycyjnie jest mocno niepunktualna i 30 minut opóźnienia to coś zupełnie normalnego.

Autor:  bronek40 [ 15 Lip 2022 09:45 ]
Temat postu:  Re: [TGD] lotnisko Podgorica <-> Budva

Dzięki
Źle spojrzałem.

Czy Redtaxi za 40eur z lotniska do Budvy to najniższy wymiar kary, czy jakieś taxi, transfer pojedzie taniej?

Autor:  golen [ 15 Lip 2022 13:04 ]
Temat postu:  Re: [TGD] lotnisko Podgorica <-> Budva

@bronek40 Dużo taniej raczej nie znajdziesz indywidualnego transferu - z Podgoricy do Budvy i z powrotem jest gdzieś 130km - samo paliwo to koszt pewnie około 15 EUR. (w zależności od rodzaju silnika i spalania).
Możesz się cofnąć do Podgoricy (RedTaxi z lotniska do Podgoricy, jak ostatnio ktoś tu na forum pisał kosztowało 8 EUR) i jechać busem za około 6 EUR osoba (https://busticket4.me/EN/1121-1139-132- ... ica-Budva/). Wszystko zależy od tego ile chcesz poświęcić czasu na transfer i ile w sumie osób podróżuje.

Ceny niestety rosną wszędzie, nie tylko u nas.
Jeszcze rok temu, ta trasa kosztowała 30 EUR (poniżej archiwum strony z lipca 2021)
http://web.archive.org/web/202107272256 ... ijenovnik/

Autor:  bronek40 [ 15 Lip 2022 14:29 ]
Temat postu:  Re: [TGD] lotnisko Podgorica <-> Budva

Znalazłem po 37eur w Gettransfer.com warto?

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/