| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [MLA] lotnisko <-> Malta lotnisko-malta,1290,985 | Strona 35 z 35 |
| Autor: | yaris21 [ 15 Lis 2024 10:46 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
-- 15 Lis 2024 09:36 -- Harti@ A czy ten 4-dniowy bilet za 19 euro upoważnia też do przepłynięcia promem na Gozo? A jeśli n ie, wiesz może ile aktualnie kosztuje prom na Gozo? Z góry dziękuję -- 15 Lis 2024 09:46 -- Dodam, że chcemy płynąc z Cirkieva na Gozo | |
| Autor: | 1955845624 [ 15 Lis 2024 11:02 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
A ja przy okazji podepnę pytanie: czy na promach można za bilet zapłacić kartą (lub kupić go gdziekolwiek indziej, gdzie kartą da się zapłacić)? Kupię tą kartę Explore na całą wyspę, no ale ewentualnie promy trzeba już zapłacić oddzielnie. | |
| Autor: | Anonymous [ 15 Lis 2024 12:03 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Bilet na prom kupujemy w punkcie przy powrocie z Gozo. Tam są kasy. Przy wypłynięciu nie ma żadnej kontroli. Pewnie da się płacić kartą tylko pytanie czy zapłacenie kilku euro za bilet gotówką to takie wielkie wyzwanie, w czasach gdy euro możemy kupić praktycznie w każdym kantorze na świecie ? | |
| Autor: | 1955845624 [ 15 Lis 2024 12:32 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
@greg1291 dzięki. Pisałem do nich maila tydzień temu, ale bez odpowiedzi. Może nie tyle wyzwanie, co tak jak niektórzy wyznają religię "tylko gotówka", tak ja jej po prostu nie lubię używać i nie używam - te miejsca bez akceptacji płatności kartą po prostu omijam. | |
| Autor: | harti [ 15 Lis 2024 20:43 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
@yaris21 bilety okresowe (turystyczne) są ważne tylko w autobusach, wszystkie linie, zarówno na Malcie jak i na Gozo bilet na prom (Cirkewwa - Mgarr) kosztuje 4.65 od wielu lat, te promy są dofinansowywane.. jest to cena za bilet w obie strony, można go kupić od razu w terminalu promowym w Cirkewwa, ale jeśli właśnie prom odpływa to można przejść przez otwartą bramkę, popłynąć promem na Gozo a bilet za 4.65 kupić przy powrocie. polecam też w takiej sytuacji kupić ten bilet od razu po przypłynięciu do Mgarr, w kasie, bo nie jest on na konkretną godzinę i jest ważny przez 6 miesięcy od kupna, a możemy w ten sposób uniknąć kolejek do kasy w sytuacji gdy nasz powrotny prom odpływa za kilka minut. tu jest cennik, na tej stronie jest też rozkład (nie do końca są punktualne),w dni sztormowe są też aktualizacje, że np. w danych godzinach nie pływają... https://www.gozochannel.com/ferry/fares/passenger/ dorosły - 4.65 dziecko 3-12 lat - 1.15 podejrzewam dzieci do 3 roku życia płyną za darmo. @1955845624 tak, można płacić kartą, większość osób tak płaci, zajmuje to mniej czasu i nie blokujesz kolejki.. | |
| Autor: | obibok [ 15 Lis 2024 22:40 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Trochę mnie zadziwiłeś tym podejściem, że to jest cena w dwie strony. Zawsze zakładałem, że po prostu na Ghawdex jest za darmo. A można wrócić w inny sposób, na przykład przez Kemmumę albo wodolotem. Ostatnio tak zamierzałem, ale zostawiłem telefon w autobusie i musiałem wracać do Cirkewwy. | |
| Autor: | harti [ 15 Lis 2024 23:20 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
o, znasz maltański? ja, mimo że tu mieszkam, znam max 200 słów a do pytania, rzeczywiście jeszcze kilka miesięcy temu było tak, że płynęło się na Għawdex (Gozo - dla niewtajemniczonych) "za darmo" a bilet za 4.65 kupowało w drodze powrotnej, ale niedawno zrobili lekkie przemeblowanie w terminalu Ċirkewwa, są nowe blokady, i teraz zachęcają do kupna biletu już tu na miejscu, jeśli jest jeszcze czas do odpłynięcia najbliższego promu, ale nie jest to obowiązkowe, dwie bramki z lewej są zawsze otwarte. | |
| Autor: | obibok [ 16 Lis 2024 12:37 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Nie znam maltańskiego. Mam tylko taką zasadę, że jak gdzieś jadę, to uczę się języka na tyle, by rozumieć napisy i poprosić o rachunek. Z maltańskim było ciężko, bo jest trudny (paradoksem jest, że najbardziej katolicki naród w Europie mówi niemalże arabskim); to już japoński był łatwiejszy. No i nie znalazłem kursów. Ale trochę słów znam, do tego zasady wymowy. A na angielskie tłumaczenia, zwłaszcza nazw, mam subiektywną alergię. Ale jak robiłem schematy maltańskiej komunikacji, to - bodajże na tym forum - poznałem ludzi, którzy mają na miejscu rodzinę. Sprawdzili mi nazwy i pomogli dorobić legendę. | |
| Autor: | Zeus [ 29 Kwi 2025 16:19 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Malta Public Transport z przyjemnością uruchamia usługę Airport Direct Bus, oferującą szybkie i wygodne połączenia między międzynarodowym lotniskiem na Malcie a najważniejszymi miejscami na wyspie: Airport Direct 1 (TD1): Rabat, Buġibba, Mellieħa, Ċirkewwa Airport Direct 2 (TD2): St. Julian's, Pembroke Airport Direct 3 (TD3): Gżira, Sliema, St. Julian's Airport Direct 4 (TD4): Valletta, szybki prom do Gozo Autobusy są wyposażone w wygodne siedzenia, porty ładowania USB, bezpłatne WiFi i miejsce na bagaż. Użyj swojej karty tallinja, aby skorzystać ze zniżki w wysokości 1,50 €. Jeśli nie jesteś posiadaczem karty tallinja, możesz zapłacić 3 € na pokładzie gotówką lub bezdotykowo. https://mailchi.mp/publictransport/take ... 53c7ca87c9 | |
| Autor: | obibok [ 12 Lip 2025 23:48 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
A autobusy kupili od Chińczyków 5 lat temu do obsługi połączeń międzymiastowych na Cyprze, bo wydawało im się, że wygrali tam wszystkie przetargi. Ale miejscowi długo walczyli w sądach i cztery z sześciu kontraktów odbili. A autobusy stały na parkingu w Larnace i czekały. No to wymyślili dla nich zatrudnienie. | |
| Autor: | Żółtypionek [ 02 Lut 2026 23:33 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Hejka. Będę na Malcie w czerwcu 7 czerwca mam przylot o godzinie 20. Czy istnieje jakaś opcja żeby dostać się do Żabbar wtedy? | |
| Autor: | ahdar [ 03 Lut 2026 00:26 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Żółtypionek napisał(a): Hejka. Będę na Malcie w czerwcu 7 czerwca mam przylot o godzinie 20. Czy istnieje jakaś opcja żeby dostać się do Żabbar wtedy? Tak, ale z drobna przesiadką.Ja bym jechał 88 do Paoli I tam (przystanek Paola) przesiadł się w jadący w przeciwnym kierunku 91 lub 94, ewentualnie 92 lub 93, tylko te dwa jadą po samej granicy miejscowości. 88, 91 i 94 mają ostatnie kursy po 22 więc powinieneś bez problemu dać radę. | |
| Autor: | obibok [ 03 Lut 2026 01:30 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
214 też jedzie do Paoli i nawet krótszą trasą. Przypomniało mi się, bo jak byłem w listopadzie, to też o tym zapomniałem i zdziwiłem się, że tamtędy jedzie. Wtedy w ogóle mnie pomroczność jasna ogarnęła i do San Ġwann zamiast 20 minut jechałem 2 godziny. | |
| Autor: | Żółtypionek [ 03 Lut 2026 02:07 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
-- 03 Lut 2026 02:06 -- ahdar napisał(a): Żółtypionek napisał(a): Hejka. Będę na Malcie w czerwcu 7 czerwca mam przylot o godzinie 20. Czy istnieje jakaś opcja żeby dostać się do Żabbar wtedy? Tak, ale z drobna przesiadką.Ja bym jechał 88 do Paoli I tam (przystanek Paola) przesiadł się w jadący w przeciwnym kierunku 91 lub 94, ewentualnie 92 lub 93, tylko te dwa jadą po samej granicy miejscowości. 88, 91 i 94 mają ostatnie kursy po 22 więc powinieneś bez problemu dać radę. A jest szansa żeby sprawdzić to na rozkładach czy tak faktycznie jest? Będziemy z dwoma małymi dziećmi i zależy mi na tym żeby wszystko dograć. Piszę bo sama nie umiem tego znaleźć bo po 20 nic ni nie wyskakuje -- 03 Lut 2026 02:07 -- obibok napisał(a): 214 też jedzie do Paoli i nawet krótszą trasą. Przypomniało mi się, bo jak byłem w listopadzie, to też o tym zapomniałem i zdziwiłem się, że tamtędy jedzie. Wtedy w ogóle mnie pomroczność jasna ogarnęła i do San Ġwann zamiast 20 minut jechałem 2 godziny. A ten autobus 214 jedzie z lotniska? Możemy również to sprawdzic na rozkładać jazdy? | |
| Autor: | obibok [ 03 Lut 2026 11:25 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
https://www.publictransport.com.mt/rout ... ll-routes/ | |
| Autor: | ahdar [ 03 Lut 2026 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
-- 03 Lut 2026 11:01 -- obibok napisał(a): 214 też jedzie do Paoli i nawet krótszą trasą. Przypomniało mi się, bo jak byłem w listopadzie, to też o tym zapomniałem i zdziwiłem się, że tamtędy jedzie. Wtedy w ogóle mnie pomroczność jasna ogarnęła i do San Ġwann zamiast 20 minut jechałem 2 godziny. O, faktycznie. Czyli kolejna alternatywa jak mi znów 135 do Marsaskali ucieknie -- 03 Lut 2026 11:06 -- Żółtypionek napisał(a): A jest szansa żeby sprawdzić to na rozkładach czy tak faktycznie jest? Będziemy z dwoma małymi dziećmi i zależy mi na tym żeby wszystko dograć. Piszę bo sama nie umiem tego znaleźć bo po 20 nic ni nie wyskakuje . @obibok wrzucił link do wszystkich rozkładów. Ale możesz też zainstalować sobie aplikacje Tallinja i tam masz też rozkłady na wszystkich przystankach. Jeśli sprawdzasz w Google Maps to te czasami maja problem z zaczytaniem danych wystawianych przez Malta Public Transport i całkiem przestają wyświetlać rozkłady na Malcie. Tak jest niestety przynajmniej od wczoraj. | |
| Autor: | makakpl [ 03 Lut 2026 12:18 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Żółtypionek napisał(a): -- 03 Lut 2026 02:06 -- Na twoim miejscu wolałbym po przylocie, szczególnie z dziećmi, zamówić Bolta albo Ubera (około 12-15 euro), ale w 15 minut jesteście na miejscu a jazdę autobusami zostawić na kolejne dni zwiedzania. ahdar napisał(a): Żółtypionek napisał(a): Hejka. Będę na Malcie w czerwcu 7 czerwca mam przylot o godzinie 20. Czy istnieje jakaś opcja żeby dostać się do Żabbar wtedy? Tak, ale z drobna przesiadką.Ja bym jechał 88 do Paoli I tam (przystanek Paola) przesiadł się w jadący w przeciwnym kierunku 91 lub 94, ewentualnie 92 lub 93, tylko te dwa jadą po samej granicy miejscowości. 88, 91 i 94 mają ostatnie kursy po 22 więc powinieneś bez problemu dać radę. A jest szansa żeby sprawdzić to na rozkładach czy tak faktycznie jest? Będziemy z dwoma małymi dziećmi i zależy mi na tym żeby wszystko dograć. Piszę bo sama nie umiem tego znaleźć bo po 20 nic ni nie wyskakuje -- 03 Lut 2026 02:07 -- obibok napisał(a): 214 też jedzie do Paoli i nawet krótszą trasą. Przypomniało mi się, bo jak byłem w listopadzie, to też o tym zapomniałem i zdziwiłem się, że tamtędy jedzie. Wtedy w ogóle mnie pomroczność jasna ogarnęła i do San Ġwann zamiast 20 minut jechałem 2 godziny. A ten autobus 214 jedzie z lotniska? Możemy również to sprawdzic na rozkładać jazdy? | |
| Autor: | obibok [ 03 Lut 2026 16:32 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
ahdar napisał(a): O, faktycznie. Czyli kolejna alternatywa jak mi znów 135 do Marsaskali ucieknie 214 to w zasadzie dawne X3. A moja pomroczność zaczęła się właśnie od tego, że kombinowałem, co by tu - 117, 135 itd. W końcu wsiadłem w 135, ale nie w tym kierunku (bo miały być na lotnisku razem) i że gapiłem się w telefon, to zorientowałem się dopiero, jak minął Gudję. Cytuj: @obibok wrzucił link do wszystkich rozkładów. Ale możesz też zainstalować sobie aplikacje Tallinja i tam masz też rozkłady na wszystkich przystankach. Jeśli sprawdzasz w Google Maps to te czasami maja problem z zaczytaniem danych wystawianych przez Malta Public Transport i całkiem przestają wyświetlać rozkłady na Malcie. Tak jest niestety przynajmniej od wczoraj. Można też sprawdzać rzeczywiste czasy odjazdów. Oczywiście nie podają linka, bo - jak wszyscy w dzisiejszych czasach - chrzanią, że trzeba mieć aplikację (a ja jak słyszę słowo "aplikacja", to mnie od razu skręca), ale gdzieś go powinienem mieć. O, jest: https://service-information.publictrans ... stop=6362# | |
| Strona 35 z 35 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |