| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [MLA] lotnisko <-> Malta lotnisko-malta,1290,985 | Strona 13 z 35 |
| Autor: | obibok [ 17 Sie 2015 01:17 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Jeżdżą, jeżdżą. Na prom X1. | |
| Autor: | jazzin [ 19 Sie 2015 22:35 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
do 31 sierpnia jest kod rabatowy VC20 20% na resorthoppa. Wychodzi taniej niz travelrepublic i stad moje pytania: 1. Czy to działa w ten sam sposób jak travelrep. że ktoś czeka z kartką ? 2. Co w przypadku lokalu z airbnb, mam podać nazwę i adres najbliższego hotelu w okolicy mojego lokum ? Głównie pytam o powrót na lotnisko, bo nie wiem mam stać o ustalonej godzinie pod drzwiami hotelu ? Dzięki z góry za pomoc. | |
| Autor: | szumny [ 19 Sie 2015 23:14 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
@jazzin Malta to dość wyjątkowy kraj jeśli chodzi o ceny taksówek. Istnieje coś takiego jak "ceny urzędowe". Wydaje mi się że na Malcie nie ma co kombinować z taksówkami. Po prostu spytaj w hotelu/hostelu/kwaterze o cenę (i/lub zamów). Dotyczy wyspy Malta. Gozo ma jakieś inne zasady/brak zasad. | |
| Autor: | obibok [ 19 Sie 2015 23:31 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
O ile się orientuję, na Cyprze jest tak samo. | |
| Autor: | szumny [ 19 Sie 2015 23:45 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Żeby nie być gołosłowny podam cenę za taksówkę w nocy z lotniska do Paceville (obrzeża St. Julians). 20e za 4 os. Powrót kosztował dokładnie tyle samo. Na umówioną godzinę (ok. 6:00 rano wyjazd) | |
| Autor: | gmak [ 22 Sie 2015 20:00 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Po raz pierwszy brałem transfer typu "shared" na lotnisko z travelrepublic.ie (bo w EUR). Z lotniska jechaliśmy autobusem zresztą do innego hotelu w Buggiba. Zapłaciłem za dwie osoby online 5,67 EUR, pomimo że 100 m od hotelu miałem X2. No ale nie można ufać autobusom plus lepiej siedzieć na klimatyzowanej recepcji niż stać na przystanku. Dwa dni przed wylotem w systemie nie było mojej rezerwacji, a jak wczytałem się w warunki, to okazało się, że trzeba zrobić "reconfirmation" na maltański numer telefonu. Jednak lokalny usługodawca miał rezerwację, ale wyznaczył wyjazd na 5:30 z Gzira/Sliema przy wylocie 8:35 tłumacząc, że będziemy jeszcze zbierać innych. No i ostatecznie po kwadransie byliśmy na lotnisku jako jedyni pasażerowie zamiast pospać godzinę dłużej. | |
| Autor: | qyon [ 29 Sie 2015 21:12 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Niestety muszę wystawić negatywną opinie Travel Republic, a w sumie to podwykonawczy Holiday Taxis. W dniu wczorajszym potwierdzałem transfer z Gozo na lotnisko. Wszystko było ok i mieliśmy się stawić o 4:45 rano!(wylot 10:05) w wyznaczonym miejscu. Zgodnie z informacją z maila, założyliśmy, że czas oczekiwania może wydłużyć się o 30 min. w górę. Kiedy około 5:20 naszego kierowcy nie było, zacząłem się denerwować. Zdenerwowanie wzrastało z brakiem możliwości dodzwonienia się na infolinię TR oraz HT. W końcu zdecydowałem nie ryzykować i czekać w nieskończoność na kierowcę i ruszyłem pędem na prom, a później łapać X1. Finalnie byłem na lotnisku przed 8:00. Czekam teraz łaskawie na odpowiedź z HT oraz na zwrot kasy za nie wykorzystany transfer. | |
| Autor: | chester0 [ 02 Wrz 2015 19:27 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Spędzał ktoś noc na tym lotnisku? Może jakieś szczególnie polecane miejsca typu plac zabaw jak na CPH ? | |
| Autor: | Arrival [ 02 Wrz 2015 19:35 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Ja spędzałem, ale nie spałem jako tako My posiedzieliśmy do 2-3 rano właśnie na korytarzu przy Burger Kingu, są tam krzesła i święty spokój, tylko koleś przejedzie myjką od czasu do czasu. Na górze w kilku miejscach spali ludzie, była też czynna jedna kawiarnia ze stolikami na zewnątrz, gdzie też kimał koleś na "kanapie rattanowej". Generalnie spokój i gdyby nie to, że nie potrafię zazwyczaj zasnąć w obcym miejscu w hotelu, a co dopiero na lotnisku to pewnie bym się przespał. Moja luba nie narzekała, pospała na luzie | |
| Autor: | Razem [ 03 Paź 2015 15:27 ] |
| Temat postu: | Re: Malta - Ciekawe i przydatne wskazówki dla turystów |
Wicher napisał(a): Razem napisał(a): ?..My mamy zarezerwowany apartament który oferuje bezpłatne wypożyczenie auta.Konsultowaliśmy się z właścicielem który potwierdził że na czas pobytu mamy dostępne autko Możesz zdradzić w jakim systemie rezerwowałaś apartament z autem? Pzdr Wicher http://www.booking.com/hotel/mt/harbour ... al;ucfs=1& Za 3 noce na końcu paź zapłaciliśmy za pokój z tą opcją darmowego wypożyczenia auta 200 euro może nie jest jakoś tanio ale biorąc pod uwagę udogodnienia + śniadania nam odpowiada | |
| Autor: | Arekkk [ 28 Gru 2015 20:16 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
A w jaki sposób najtaniej dostać się do Sliemy? Wieczorny lot z Gdańska, ok. 20-21 na Malcie. | |
| Autor: | obibok [ 28 Gru 2015 20:21 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
To zależy, czy chcesz szybko, czy bezpośrednio. | |
| Autor: | ahdar [ 29 Gru 2015 00:10 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Autobusami: Teoretycznie X2 jedzie do Sliemy, aczkolwiek trochę na około, bo przez San Ġiljan (St. Julian's). Możesz też podjechać X4 do Porte des Bombes (przystanek Bombi) i tam się przesiąść w coś z Valletty do Sliemy np. 13, 14, 15, 16. Na Bombi wysiadasz tuż przed bramą do Furjany (Floriany) na górze i musisz zejść schodami na dół, na drugi przystanek w kierunku Sliemy. | |
| Autor: | obibok [ 29 Gru 2015 00:38 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Nie tylko naokoło (wychodzi ponad godzinę), ale też w nowym układzie raz na godzinę. Dlatego pytałem. | |
| Autor: | wafello87 [ 05 Sty 2016 01:27 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Witam jestem nowy na tym forum więc zacznę od powitania Mam ten sam problem co Arekkk, ląduje ok 21 lotem z Gdańska Potrzebujemy transport do Buggiby A Ty Arekkk kiedy dokładnie lecisz? | |
| Autor: | yoshi [ 05 Sty 2016 02:06 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
@wafello87 polecam autobus x3 lub transfer z travelrepublic.co.uk Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka | |
| Autor: | ahdar [ 05 Sty 2016 02:16 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Do Buġibby mało po drodze przez Sliemę. Do Buġibby z lotniska masz X3 ostatni według rozpiski MPT o 22:35. Jeśli się nie wyrobisz to o 22:55 odchodzi ostatni X1 do Ċirkewwa, można wysiąść na Kennedy i podejść kawałek do Buġibby (około 1-1,5 km do centrum miejscowości, nie mogę znaleźć gdzie dokładnie jest przystanek Kennedy). Obibok, kojarzysz przystanek o nazwie Kennedy? | |
| Autor: | obibok [ 05 Sty 2016 09:23 ] | ||
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta | ||
To tu na tym odcinku, który był w remoncie. To chyba nowy przystanek. Oni jakoś tak dziwnie zaktualizowali wyszukiwarkę, że pokazuje przystanki w znalezionym połączeniu, ale nie wyświetlają się na mapie (albo wyświetlają się ze starymi nazwami). Nie mówiąc oczywiście o tym, że wyszukiwarka podaje zupełnie inne godziny niż nowo opublikowane rozkłady. Ale to akurat nie dziwi.
| |||
| Autor: | ahdar [ 05 Sty 2016 11:19 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
No właśnie obstawiałem gdzieś koło parku ale szukałem na mapie Googlowej pod postacią ikonki (jak inne przystanki) i nie znalazłem. | |
| Autor: | obibok [ 05 Sty 2016 11:31 ] |
| Temat postu: | Re: [MLA] lotnisko <-> Malta |
Właśnie ikonki nowe się nie pojawiły, ale wyszukiwarka pokazuje. Co ciekawe, w przypadku niektórych linii pokazuje nie tylko godziny, ale i trasy inne niż w rozkładach. | |
| Strona 13 z 35 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |