Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[DTM] lotnisko Dortmund <-> miasto
lotnisko-dortmund-miasto,1287,693
Strona 1 z 23

Autor:  KubaaJ [ 14 Maj 2010 15:10 ]
Temat postu:  [DTM] lotnisko Dortmund <-> miasto

Witam, czy ktoś ma pomysł jak najtaniej dostać się do Dortmundu na lotnisko z innych miast Zagłębia Ruhry oraz Holandii?
W grę wchodzi także samochód (autostop).

Z DTM już raz leciałem. Z centrum dojeżdża się metrem + autobusem, nie kosztuje to dużo. Natomiast jak to zrobić z innych miast, czyli generalnie jak najtaniej i najprościej podróżować po Zagłębiu R, przykładowo z Dusseldorfu?

Autor:  KubaaJ [ 07 Cze 2010 12:01 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Sam sobie w takim razie odpowiem:) Być może przyda się na przyszłość komuś.

Z zachodniej części Zagłębia Ruhry do Dortmundu kursuje mnóstwo pociągów, np. Regio DB - tańsze regionalne, ICE- drogie i szybkie, etc. Z Holandii wygląda to już gorzej. Brak bezpośrednich połączeń kolejowych. Ja byłem zmuszony na trasie Utrecht - Dortmund do pociągu. Pociąg ICE z przesiadką w Duisburgu, jadący ok 2,5h łącznie kosztuje 55Euro przy zakupie w kasie. Natomiast wcześniej, kilka dni/ tygodni można upolować na www szybkich kolei holenderskich http://www.nshispeed.nl/ tę samą trasę za 28 Euro.

W samym Dortmundzie natomiast bierzemy metro U47 na Aplerbeck (ostatnia stacja) a później autobus 440 na lotnisko. Jedziemy na jednym bilecie za 2,30 Euro. Czas przejazdu to około 45 min.

Można też dojechać, nieco drożej, bezpośrednio airport express ale nie próbowałem.

Autor:  JIK [ 13 Gru 2010 13:46 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Aktualizacja 13.12.2010
Dojazd z lotniska do centrum Dortmundu.

Dla osób chcących zaoszczędzić trochę e polecam przejść się z lotniska na pobliski dworzec PKP (około 30minut)
Po wyjściu z samolotu, musimy dostać się na pierwsze piętro lotniska i wyjść przed terminal.
Po drugiej stronie ulicy (patrząc na lewą stronę) powinniśmy zobaczyć stację benzynową, idziemy w jej kierunku.
Przechodzimy na drugą stronę i idziemy w dół ulicą, po lewej stronie mijamy Mc Donald (zamknięty na noc) oraz Lidl
(zamknięty w niedziele jak każdy większy sklep w Niemczech) (piwo po 0,19-0,40e + kaucja 0,25e)
Idziemy dalej przechodzimy pod wiaduktem, u góry biegnie autostrada.
Po około 1,5-2km dochodzimy do 2 wiaduktu, lecz u góry są tory, mijamy pierwsze przęsło wiaduktu i skręcamy w lewo.
Wchodzimy na perony. Bilety kupujemy w automacie (dostępny język ang).
Cena biletu do Dortmund Hbf 4,7e dla jednej osoby, ale dla 4 osób już 15,4e.
Pociąg zatrzymuje się koło stadionu BVB( następna stacja do Dortmund hbf)

EDIT:
Dla tych którzy wybierają się na mecz, w dniu meczu przejazd środkami komunikacji miejskiej są darmowe dla osób posiadających bilet na mecz.
Na stadion w dniu meczu najlepiej dostać się metrem linia U45

Image

Autor:  malyczak [ 29 Sty 2011 18:40 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Byłem 15.01.11 na meczu BVB więc opiszę jak najtaniej dojechać na stadion: Pomocna stronka vrr.de Na lotnisku zaraz po wyjściu z 1szego piętra kierujemy się na prawo i tam są 3 przystanki autobusowe opisane więc podchodzimy do odpowiedniego.
Wsiadamy w autobus 440 po ok. 13minutach wysiadamy na aplerbeck i idziemy na wprost i po ok 100m po lewo mamy przystanek Ubahna Wsiadamy w u47 i na przystanku markgrafenstrasse przesiadamy sie w u45 który zatrzymuje się pod stadionem. Koszt 2,3E w jedną stronę. Bilet grupowy (5os) kosztuje 12E za caly dzien na tej trasie za 5os :). W ubahnie kanar sprawdzal bilety wiec nie ryzykowałbym :lol: (kara 40E) Z powrotem z aplerbeck do lotniska jechaliśmy taksówką koszt 10,2E
Ogólnie lotnisko bardzo dobrze skomunikowane z miastem.

Autor:  malediwy [ 04 Lis 2011 17:53 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Czy ktoś może ma aktualne informacje dotyczące cen biletów z lotniska do centrum Dortmundu? Może ktoś wie jak i za ile kupić te bilety grupowe?

Autor:  mateusz.el [ 04 Lis 2011 18:24 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Witam, jestem tutaj nowy i mam pytanko. Jak najlepiej dostać się z lotniska Dortmund do pobliskiego miasta Unna? Czy spod terminala odjeżdżają jakieś autobusy (jakie i jak często?), czy może lepiej iść z buta na stacje kolejową Holzwickede?

Autor:  malediwy [ 01 Gru 2011 11:43 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Ponawiam pytanie.
malediwy napisał(a):
Czy ktoś może ma aktualne informacje dotyczące cen biletów z lotniska do centrum Dortmundu? Może ktoś wie jak i za ile kupić te bilety grupowe?

Autor:  Maciek78 [ 01 Gru 2011 12:00 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Zależy jak chcesz się dostać do centrum. Można:
- dojechać bezpośrednio AirportBus (6 euro za osobę)
- dojechać do Hozlwickede (3 euro) i stamtąd pociąg (bodajże 1,50 euro)
- dojść do Holzwickede (1400 metrów) i stamtąd pociąg (bodajże 1,50 euro)
- podjechać linią 440 do przystanku Aplerbeck i stamtąd U47 - cena około 4 euro.

Grupowe kosztują 36 euro, ale są ważne na cały land (dla 5 osób), także w przypadku jazdy po Dortmundzie odpada.

Jak potrzebujesz jakieś konkrety - pisz. Jutro właśnie lecę do Dortmundu 8-)

Autor:  Maciek78 [ 01 Gru 2011 12:41 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Ja mam akurat na kolej kupiony (online). VRR sprzedaje tylko przez punkty sprzedaży, które znajdziesz tu:
http://vrr.de/de/service/kundencenter/index.html
Ale wydaje mi się, że DB i VRR mają wspólny bilet (SchonerTagTicket bądź Lander Ticket - 36 euro dla 5 osób, ważny jedną dobę). Jeżeli tak jest to przez DB możesz kupić online.

Z tym, że podkreślam wyrażenie "wydaje mi się" :) Ale jak popatrzysz tu:
http://vrr.de/imperia/md/content/en/prices.pdf
to jest coś wspomniane o kooperacji z DB

Z drugiej strony - w powyższym linku jest pozycja group tickets - z lotniska wyszło by 18 euro

Autor:  Maciek78 [ 01 Gru 2011 12:44 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Znalazłem - grupa może liczyć max 5 osób. Bilet kosztuje 18 euro. Cała broszura informacyjna tutaj:
http://vrr.de/imperia/md/content/en/welcome.pdf

Powyższe info na stronach 14/15 (8 wg PDFa)

Autor:  correos [ 01 Gru 2011 12:46 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Aktualna cena za autobus łączocy lotnisko z dworcem głownym kolejowym w Dortmundzie to 6,50 w jedna strone

Autor:  Maciek78 [ 01 Gru 2011 12:48 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Tak correos, ale to cena AirportBusa.
Korzystając z VRR zapłacisz 4,70 - lub w przypadku 5 osób - 3,50.

Autor:  piotrek92 [ 05 Gru 2011 01:22 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Wczoraj byłem i sprawdziłem :) Bilet grupowy VRR (do 5 osób), czyli GruppenTicket A, kosztuje 12,20€ i obejmuje cały Dortmund - busy, U i RegioBahn. Można kupić u kierowcy.

Autor:  Maciek78 [ 05 Gru 2011 17:29 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Ja sprawdzałem w piątek i polecam pieszą wycieczkę. Mniej więcej w połowie drogi jest kebab - świetny początek dnia za 3,50 euro. Później mamy dwa sklepy spożywcze (piwko po 0,69) i w końcu stacja kolejowa. Stamtąd można bezpośrednio do Leverkusen czy Dortmundu.

Autor:  Maciek78 [ 14 Gru 2011 11:27 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Tak jak Seba wspomniał - pieszo na stację w Holzwickede (15 minut na spokojnie). Stamtąd za 4,70 euro masz pociąg do Dortmundu (jest po drodze stacja Signal Iduna Park - tam możesz wysiąść). Moim zdaniem jest to sympatyczna opcja. Autobusy z lotniska kosztują kilka euro więcej a czasowo wyjdzie podobnie.
Bilet na mecz BVB upoważnia do bezpłatnego transportu miejskiego w Dortmundzie - ubahny i autobusy.
Jeżeli chcesz napić się piwka to wal od razu pod stadion - tam tego jest pełno + pyszne wursty :)

My spaliśmy tu:
http://www.booking.com/hotel/de/tryp-dortmund.en.html
Było najtaniej, ale spora odległość do centrum i stadionu.

Najbliżej stadionu jest ten hotel:
http://www.hotelbb.de/de/dortmund-messe
Jest niedrogi i pełny kibiców w dniu meczu.

W razie pytań - śmiało :)

Autor:  alav [ 24 Gru 2011 00:58 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

sebalodz napisał(a):
el__bandito napisał(a):
Maciek78 napisał(a):
Ja sprawdzałem w piątek i polecam pieszą wycieczkę. Mniej więcej w połowie drogi jest kebab - świetny początek dnia za 3,50 euro. Później mamy dwa sklepy spożywcze (piwko po 0,69) i w końcu stacja kolejowa. Stamtąd można bezpośrednio do Leverkusen czy Dortmundu.



Pieszą wycieczkę ?? na jaką stację?
... do Holzwickede, później pociąg do centrum. Proszę mnie poprawić jak się mylę.

Wobec tego, że jest to mój pierwszy wypad do Dortmundu z ciekawością przeglądam różne posty dot. transportu z lotniska do Centrum (na mecz BVB) i szukam najlepszego (nie koniecznie najdroższego) rozwiązania.

Dodatkowo mam pytanko, czy prawdą jest, że mając bilet na mecze BVBt ransport jest za darmo w dniu meczu ? Nigdzie nie widziałem o tym wzmianki, a nie uśmiechałoby mi się zapłacić 40E kary za brak biletu.

Proszę jeszcze o kilka wskazówek od osób, które mają już jakieś doświadczenie w tym temacie
PS. Nie mam jeszcze noclegu , także byłbym wdzięczny za jakiś sprawdzony namiar.


tak do Holzwickede, my potem do Leverkusen jechaliśmy :-) co do biletów to w leverkusen były nawet autobusy for free chyba jakieś 2 godz przed meczem , poprawcie mnie jak się mylę:-)

a kiedy ten mecz ? :mrgreen:


Ile kosztowal Cie przejazd do Leverkusen? Wybieram sie tam na mecz Barcelony w lutym, laduje w Dortmundzie jakos w poludnie:)

Autor:  JIK [ 24 Gru 2011 07:51 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

alav napisał(a):
Ile kosztowal Cie przejazd do Leverkusen? Wybieram sie tam na mecz Barcelony w lutym, laduje w Dortmundzie jakos w poludnie:)


gdzieś jest temat z ceną bilety ( bilet grupowy) ~26e/5os na Północną-Westfalię, bilet kupujesz albo w automacie na dworcu w Holzwickede albo na http://www.bahn.de

Autor:  Maciek78 [ 24 Gru 2011 12:33 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Singiel - 18 euro (bilet Lander Ticket dla jednej osoby)

Autor:  Maciek78 [ 24 Gru 2011 12:34 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Maciek78 napisał(a):
Singiel - 18 euro (bilet Lander Ticket dla jednej osoby)

Jak będziesz szukał połączeń to patrz na Opladen - tam dojedziesz bezpośrednio z Holzwickede

Autor:  bo76 [ 24 Gru 2011 15:09 ]
Temat postu:  Re: Dortmund

Jest też Scho:ne Wochenende Ticket - jakoś koło 30 euro, do 5 osób, całe Niemcy, weekendy.

Strona 1 z 23 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/