Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 448 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Wiadomość
Offline
#441 PostWysłany: 13 Cze 2023 18:24 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 529
niebieski
@DJ Podróżnik Jeżeli wszystkie przejazdy będą w tym samym miesiącu kalendarzowym i razem będą podróżowały tylko 1 lub 2 osoby, to najlepszą opcją jest bilet miesięczny na całe Niemcy za 49 EUR za osobę.

Alternatywnie, trochę tańsza opcja dla 1 lub 2 osób - to spacer (niecałe 2 km) z lotniska do stacji kolejowej Holzwickede i stamtąd pociąg regionalny do Munster - najtańszy bilet regionalny na pojedynczy przejazd za 21,50 EUR za osobę - bilet ważny 2 godziny od momentu skasowania. W tej opcji dojazd/powrót to 43 EUR za osobę, więc oszczędność w porównaniu do miesięcznego biletu za 49 EUR niewielka. https://www.ots-nrw.de/product/21/show? ... product_21

Przy 3-5 osób podróżujących razem można skorzystać z grupowego biletu całodziennego regionalnego (w dni robocze obowiązuje od 9 rano do końca dnia, w weekendy i święta - przez cały dzień) za 47,90 EUR za grupę do 5 osób. https://www.ots-nrw.de/product/20/show? ... product_20
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#442 PostWysłany: 24 Lut 2024 23:28 

Rejestracja: 23 Lut 2023
Posty: 37
Witajcie

Czy jechał ktoś ostatnio do Gelsenkirchen z tego lotniska komunikacja miejską ?
Najlepiej z Holzwickede Banhof (to dwa km pieszo z lotniska a ja lubię się przejść po locie :)).
Interesuje mnie czy pociąg jeździ na Dworzec Dortmund Hbf. Gogle pokazuje jakieś zmiany w połączeniu z uwagi na roboty na trasie. Ciekaw jestem czy to jest aktualne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#443 PostWysłany: 25 Lis 2024 22:41 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 70
Loty: 173
Kilometry: 248 059
Krajów: 21 / 9.8%
Aktualizacja cen biletów 90 minutowych dla: 490+U47 - listopad 2024:

Dorosły: 3,40 EUR
Dziecko: 1,90 EUR

Według mnie to chyba najtańszy i najlepszy sposób na dostanie się do centrum Dortmundu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#444 PostWysłany: 26 Cze 2025 13:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12848
Loty: 621
Kilometry: 946 669
Krajów: 60 / 28.0%
Od 1 marca 2025 r. weszła w życie reforma systemu komunikacji publicznej. Z tego co zrozumiałem wcześniej było 7 stref/poziomów cenowych, teraz są 3: A, B i C. Stacja Dortmund airport jest krańcową dla strefy A w Stadtgebiet Dortmund https://www.bus-und-bahn.de/preisstufen#preisstufeb więc wciąż można jechać 490+U47 na najtańszym jednorazowym bilecie.
Cennik lekko w górę - dorosły: 3,60 EUR, dziecko: 2,00 EUR.
Bilet 24h - 1 osoba 8,80 EUR. 24-godzinny bilet grupowy do 5 osób - bazowa stawka 8,80 + 4,40 za każdą kolejną osobę (czyli 26,40 EUR przy 5 osobach).

Natomiast mam pytanie czy jeśli zakupimy taki bilet grupowy to grupa zawsze musi podróżować w komplecie? Ktoś to kontroluje?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
leitoo lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#445 PostWysłany: 26 Cze 2025 15:58 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 1082
Loty: 167
Kilometry: 174 841
Krajów: 21 / 9.8%
niebieski
A w jakim celu ktoś miałby to kontrolować, skoro tak czy owak masz opłaconą stawkę za minimum 1 osobę. Hmmm. Ewentualnie powinni kontrolować czy nie jest za dużo osób, a nie za mało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#446 PostWysłany: 26 Cze 2025 16:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12848
Loty: 621
Kilometry: 946 669
Krajów: 60 / 28.0%
Np. w Londynie jest taki wymóg - tam każdy grupowicz dostaje swój tańszy bilet i w teorii posiadacze mogliby się rozpierzchnąć po mieście, więc na bilecie jest stosowna adnotacja a w warunkach konieczność wspólnej podróży. Nie wiem jak w Dortmundzie to wygląda, ale z twojego wpisu wnioskuję, że jest to raczej jeden bilet na całą grupę. Prawdopodobnie będę w pojedynkę odstawiał samochód na lotnisko i dojeżdżał do miasta, gdzie dołączę do pozostałych wycieczkowiczów i dopiero wtedy byśmy korzystali wspólnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
Offline
#447 PostWysłany: 08 Lip 2025 18:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 12848
Loty: 621
Kilometry: 946 669
Krajów: 60 / 28.0%
Ostatecznie z lotniska pojechałem AirportExpress za 10 EUR, bo zależało mi na czasie. Do dworca uwinął się w 23 minuty.
Na następny dzień, w tym powrót na lotnisko, mieliśmy 24-godzinny grupowy 22 EUR za 4 osoby. Jeden bilet dla wszystkich, w automacie trzeba było szukać w sekcji biletów turystycznych czy jakoś tak. Nie wiem o co chodzi, ale na naszej stacji metra automaty biletowe miały poblokowane sloty na karty płatnicze (zbliżeniowych płatności nie było) i musieliśmy płacić gotówką. Dortmund wielki nie jest, ale 2 przejazdy w ciągu dnia zrobiliśmy plus dojazd na lotnisko, więc zdecydowanie ta opcja się opłaciła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#448 PostWysłany: 04 Kwi 2026 06:26 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 383
Loty: 330
Kilometry: 342 292
Krajów: 37 / 17.3%
niebieski
Jedną z opcji dotarcia z lotniska do centrum jest przejazd ze stacji kolejowej Holzwickede, położonej z 20 minut pieszo od terminala. Nie wiem, czy kupiliśmy w automacie dobry bilet (dwa razy single ticket po 7,80 ruro), ale w czasie jazdy nie było kontroli biletów.
Sprawdzajcie, przy co najmniej dwóch osobach, czy najtańszą opcją dojazdu na lotnisko nie będzie Uber lub Bolt. W różnych porach dnia, z okolic dworca głównego Dortmund, kurs na lotnisko kosztował od 13 euro do 22 euro. To wydaje się być optymalnym transportem za właściwą cenę.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 448 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group