Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Londyn - 5 dni - 5 pytań
londyn-5-dni-5-pytan,1408,127503
Strona 1 z 1

Autor:  damian19960 [ 13 Kwi 2018 12:44 ]
Temat postu:  Londyn - 5 dni - 5 pytań

Cześć,
wybieram się z dziewczyną 16-20 maja na 5 dni (4 noce) do Londynu i w związku z tym mam kilka pytań.
1. Jak poruszać się po Londynie? Czy karta travelcard (dla stref 1-2) na 7 dni będzie lepsza niż oyester card? Zamierzamy dużo zwiedzać i nie marnować czas na chodzenie mało ciekawymi uliczkami.
2. Będziemy nocować w strefie 2, czy karta na strefy 1-2 jest wystarczająca, czy jednak jest konieczność wyjeżdzania z nich, żeby zobaczyć ważne atrakcje?
3. Najromantyczniejsze miejsce w Londynie? :) Baaardzo proszę o pomoc!
4. Zamierzamy zwiedzać w trybie 2 for 1, tylko na dany moment większość ofert ma expires date na 30 kwiecień, czy to sie zmieni niedługo?
5. Prosiłbym o jakieś wskazówki co do zwiedzania/poruszania się, które możecie polecić z własnego doświadczenia :).

Autor:  Zeus [ 13 Kwi 2018 12:47 ]
Temat postu:  Re: Londyn - 5 dni - 5 pytań

Polecam

europa-wielka-brytania,forum,896

Autor:  Anonymous [ 13 Kwi 2018 15:11 ]
Temat postu:  Re: Londyn - 5 dni - 5 pytań

1. Link @Zeus. Tygodniowy sie oplaca tylko jak bedziesz uzywac przez 6 lub 7 dni, inaczej bez sensu.
2. Link @Zeus. Wiekszosc poza 1-2 to strefy mieszkalne. Z turysty punktu widzenia nie wiele tam jest.
3. Zalezy co lubisz, Londyn jest strasznie przetloczony wiec dla mnie osobiscie bedzie to miejscowka gdzie nie ma ludzi np. Richmond Park (pelno jeleni), Greenwich Park - tloczno ale mozna ciekawa pusta miejscowke zlapac bez ludzi. W okolicach Tamizy jest sporo budow i np mniej wiecej to miejsce:
https://www.google.co.uk/maps/@51.49829 ... 376!8i2688

wyglada teraz jak plaza we Francji, sa lodki, piasek z barek sie osiadl, super wyglada przez caly dzien jak i w nocy.
Jezeli lubisz tlok to ci nie poradze, ale pewnie Leicester square z lokalnymi zonglerami, magikami itd. droga nad Tamiza w okolicach London Eye, badz tez od London Bridge do Tower Bridge. Z miejscowek to Gordon's wine bar w centrum ale tam musisz sie dostac kolo 16, czas nie ma znaczenia - to jest piwnica.

4. Link @Zeus
5. Unikaj metra pomiedzy 7:30-9:30, a takze 16:30-18:30. Po lewej stronie schodow ruchomych sie chodzi, po prawej stoi.

Autor:  damian19960 [ 24 Kwi 2018 15:48 ]
Temat postu:  Re: Londyn - 5 dni - 5 pytań

@andiron travelcard tygodniowy na strefy 1-2 kosztuje 32 Funty. Oyster Card, przy codziennym dochodzeniu do capping kosztuje 31 funtów.
Key Point: If you use an Oyster card for 5 or more days in any 7 calendar days, a 7 Day Travelcard will normally be cheaper than using Oyster on a Pay As You Go basis every day.

Dodatkowo mając travelcard na 7 dni, mogę korzystać z 2for1 codziennie, kiedy chce bez konieczności kupowania dodatkowo biletu z logo National rail :)

Jeśli się mylę, proszę wyprowadźcie mnie z błędu.

Pozdrawiam

Autor:  Anonymous [ 24 Kwi 2018 16:48 ]
Temat postu:  Re: Londyn - 5 dni - 5 pytań

ceny sie zmieniaja co roku, aktualnie to £34.10 (za travelcard jak i karte co osiagnie capping):
http://content.tfl.gov.uk/adult-fares-2018.pdf

travelcard tygodniowa dziala 7 dni od wybranej daty, czyli mozesz np. czw-sr
tygodniowy capping dziala poniedzialek 4:30 rano do poniedzialek 4:29 rano

a co do uzywania travelcard dla znizek 2for1 to nie mozna:
https://www.daysoutguide.co.uk/faqs

damian19960 napisał(a):
NO! The following ticket types are cannot be used for 2FOR1 and other offers on daysoutguide.co.uk:

Oyster Cards
Transport for London (TfL) issued Travelcards, including Travelcards bought on visitorshop.tfl.gov.uk
Freedom Passes
Contactless payment cards or mobile payments
Heathrow Express and Heathrow Connect tickets
Stansted Express and Gatwick Express in-flight or mobile tickets where the National Rail logo is not shown
BritRail Passes
Eurostar tickets
MegaTrain tickets

Autor:  damian19960 [ 24 Kwi 2018 20:08 ]
Temat postu:  Re: Londyn - 5 dni - 5 pytań

Co do tego, że na travelcard nie można to się nie zgodzę. Można, ale trzeba kupić travelcard na stacji national rail, a nie w metrze czy automacie. Czytałem forum i tak piszą ludzie. Mógłby, ktoś potwierdzić kto przetestował?

Autor:  damian19960 [ 25 Kwi 2018 09:30 ]
Temat postu:  Re: Londyn - 5 dni - 5 pytań

Znalazłem potwierdzenie:

The following ticket types are fine to use for 2FOR1 offers:

National Rail tickets - purchased from a rail station, including:
Advance
Anytime
Off-Peak
Gatwick/Stansted Express
Travelcards - only when purchased from a National Rail station.
Print @ Home/Mobile tickets - showing the National Rail logo
Season tickets
Annual Gold Cards
Gold Record Card (when a Season ticket is held on smartcard
National Rail train company issued smartcards (e.g. The Key, Stagecoach Smart, c2c smart)
If you are making a one way journey or your ticket is valid for one day, you can use your National Rail tickets to qualify for the 2FOR1 offer only on the day of travel.

If you are making a return journey, you can use your National Rail tickets to qualify for the 2FOR1 offer on any day on or between your outward and return journeys. For example, if you arrived on Thursday and will return on Sunday, your tickets will be considered valid for 2FOR1 offers on Thursday, Friday, Saturday and Sunday.

Autor:  friend [ 25 Kwi 2018 09:42 ]
Temat postu:  Re: Londyn - 5 dni - 5 pytań

Potwierdzam, bo sam skorzystałem.
Nawet na 1 dzień można kupić travelcard na Marylebone St. (pieszo z busa jadącego z lotniska) i skorzystać z 2for1 Natinal Rail.
My np. na 6 dni pobytu kupiliśmy 7 dniową i zniżki cały czas.

Autor:  damian19960 [ 27 Kwi 2018 08:31 ]
Temat postu:  Re: Londyn - 5 dni - 5 pytań

Orientuje się ktoś czy na Stacji London Victoria, można wyrobić travelcard na 7 dni z logo national rail, uprawniającą do 2for1?

Autor:  archi1986 [ 27 Kwi 2018 11:27 ]
Temat postu:  Re: Londyn - 5 dni - 5 pytań

damian19960 napisał(a):
Orientuje się ktoś czy na Stacji London Victoria, można wyrobić travelcard na 7 dni z logo national rail, uprawniającą do 2for1?


jak kupujesz w kasach to bez problemu są dostępne takie karty :) sam korzystałem :)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/