| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| [namiot] Lizbona na dziko lizbona-na-dziko,1374,136600 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | NikodemFM [ 20 Gru 2018 00:32 ] |
| Temat postu: | [namiot] Lizbona na dziko |
Czy ktoś ma doświadczenia ze spaniem na dziko w Lizbonie lub pod Lizboną, gdzie można się dostać komunikacją publiczną? | |
| Autor: | BusinessClass [ 20 Gru 2018 01:59 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
Kiedyś w Sofitelu zamiast w łóżku to obudziłem się na dywanie. Nie wiem czy to się mieści w Twojej definicji spania na dziko ale mam nadzieję, że pomogłem. | |
| Autor: | cypel [ 20 Gru 2018 09:55 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
Nigdy nie spałem na dziko w Lizbonie, ale że znam ją bardzo dobrze to myślę, że jak byś tu https://goo.gl/maps/v75PcpyKcf72 wieczorem rozbił namiot to nie powinno być tragedii, generalnie okolica lekko slamsowata najwyżej Cię jakiś murzyn, albo żuljan w nocy oskubie swoją drogą co za pomysł była buda dla psa tak se patrzę i gdybyś odżałował kilka euro to możesz na kempingu rozbić legalnie namiot https://lisboacamping.com/reservas/prices2019/ komunikacją publiczna tam dojedziesz z Placu Pombala autobusem 748 | |
| Autor: | oskiboski [ 20 Gru 2018 10:34 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
@cypel jaki znowu żulian ??? | |
| Autor: | cypel [ 20 Gru 2018 11:52 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
@oskiboski ale, że co? co to jest żulian? | |
| Autor: | NikodemFM [ 20 Gru 2018 14:03 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
cypel napisał(a): Nigdy nie spałem na dziko w Lizbonie, ale że znam ją bardzo dobrze to myślę, że jak byś tu https://goo.gl/maps/v75PcpyKcf72 wieczorem rozbił namiot to nie powinno być tragedii, generalnie okolica lekko slamsowata najwyżej Cię jakiś murzyn, albo żuljan w nocy oskubie swoją drogą co za pomysł była buda dla psa tak se patrzę i gdybyś odżałował kilka euro to możesz na kempingu rozbić legalnie namiot https://lisboacamping.com/reservas/prices2019/ komunikacją publiczna tam dojedziesz z Placu Pombala autobusem 748 Dziękuję za podpowiedzi, tak myślałem w sumie, że tym tematem wzbudzę ciekawe emocje Oczywiście nie musi to być Lizbona. Mogę nawet pociągiem podjechać z Lizbony do Cascais (na mapie widzę, więc pewnie można), chodziło o to, żeby to było w miarę blisko Lizbony | |
| Autor: | ibartek [ 20 Gru 2018 14:29 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
Mysle ze najgorszy hostel za kilka euro bedzie lepszy niz namiot w lutym, i bez kombinowania. | |
| Autor: | NikodemFM [ 20 Gru 2018 18:29 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
Zależy co dokładniej masz na myśli, pisząc, że lepszy | |
| Autor: | ibartek [ 20 Gru 2018 19:10 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
pomijam kwestie namiotu w duzym miescie, ale jak jedziesz na 2-3 dni to szkoda tracic czas na szukanie miejsca i dojazdy (i skladanie/wozenie/rozkladanie calego sprzetu codziennie), jesli za kilka euro mozna znalezc hostel w centrum Lizbony z lozkiem i lazienka | |
| Autor: | Cicha_Woda [ 21 Gru 2018 10:18 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
W Lizbonie w sezonie zimowym trafiają się dni, że leje bez przerwy i to bardzo intensywnie. Intensywnie tzn. 20-30 mm opadu na dobę, a czasem nawet i >60 mm opadów na dobę. W lutym opadów jest już nieco mniej, więc wszystko zależy jak trafisz z pogodą | |
| Autor: | rafal100_2004 [ 14 Sty 2019 13:38 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
NikodemFM napisał(a): Zależy co dokładniej masz na myśli, pisząc, że lepszy jeśli na dziko to kierowałbym się nad ocean okolice Estoril lub Cascais. Na plaży i w pobliżu widziałem kampery i namioty surferów nawet w grudniu, to dlaczego by nie w lutym turysta z Polski temperatury noc 10 St, dzień 20 st. Przy niektórych plażach są bezpłatne prysznice, a to na pewno duży plus ![]() Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk | |
| Autor: | NikodemFM [ 25 Sty 2019 14:59 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
Myślałem o tych regionach, szczególnie o odludnych plażach, np Praia Da Crismina, Praia Do Guincho czy Praia Do Abano, ale problem jest, żeby tam się dostać jakimś autobusem EDIT spoko, cytowałem, żeby @rafal100_2004 otrzymał powiadomienie, że na niego komentarz odpowiadałem | |
| Autor: | NikodemFM [ 16 Lut 2019 18:30 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
Byłem i polecam Lizbonę na dziko Ogólnie to najciemniej pod latarnią. Myślałem, że to Lizbona będzie najtrudniejsza na znalezienie miejsca na dziko w porównaniu do mniejszych miejscowości, w których byłem. Nic bardziej mylnego Załącznik: P1290071.JPG [ 700.58 KiB | Obejrzany 6243 razy ] W dodatku dojazd bardzo łatwy autobusem 708 lub 26B, z przystanku 3 minuty piechotą do parku @cypel Alto de Eira z ciekawości odwiedziłem, jednak ten park okazał się zdecydowanie lepszy i nie był tak islamowaty jak to określiłeś | |
| Autor: | Anonymous [ 16 Lut 2019 18:33 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
Tak patrzę na zdjęcie tej fajnej miejscówki. Jednak pod mostem...... | |
| Autor: | NikodemFM [ 16 Lut 2019 18:44 ] |
| Temat postu: | Re: [namiot] Lizbona na dziko |
Anonymous napisał(a): Jednak pod mostem...... Gdyby deszcz większy się rozpadał to i pod mostem dałoby radę się rozbić, przynajmniej nie napadałoby na namiot | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |