Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze
linie-lotnicze,226,8914
Strona 97 z 100

Autor:  Zeus [ 10 Mar 2020 09:54 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

I tak i nie. Czasami wydrukowane jest jak paragon fiskalny. Szkoda dopłacać

Autor:  xyrxis [ 10 Mar 2020 09:58 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

@RSSpeedy, to nie zalezy od linii lotniczej tylko od lotniska. Na jednych daja na papierze jak paragon, na innych prawie na tekturze.

Autor:  pomorzanka [ 10 Mar 2020 11:06 ]
Temat postu:  Rezerwacja w Wizzair - tylko dla WDC??

Kiedy sprawdzam ceny biletów na loty Gdańsk-Kutaisi na październik i listopad, przy cenie wyskakuje mi info 'Tylko dla członków klubu WIZZ Discount Club' i nie ma sposobu, żeby przejść dalej bez zakupu członkostwa. Nie da się kupić tych biletów bez WDC (oczywiście trochę drożej)?

Autor:  Zeus [ 10 Mar 2020 11:07 ]
Temat postu:  Re: Rezerwacja w Wizzair - tylko dla WDC??

Tak, ale nie teraz.

Autor:  silvershark [ 11 Kwi 2020 13:46 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

Właściwie nie wiem pod jaki dział to podpiąć, ale zastanawiam się, jak wygląda umowa bilateralna między Polską a Chinami (Chińską Republiką Ludową) w kwestii otwierania nowych połączeń? Najbardziej mnie interesuje kwestia limitów połączeń między krajami oraz kwestia, czy np. chińska linia (albo dla odmiany LOT) może otworzyć połączenie nie z Warszawy, a przykładowo z Krakowa do Szanghaju.

Na stronie ULC nie udało mi się za wiele znaleźć, "Atlas of the Sky" UE to raczej też bardzo, bardzo pobieżne i ogólne dane. W internecie jest tylko dość ogólna wersja umowy z 1986 roku (link do pobrania PDF ze strony MSZ): https://traktaty.msz.gov.pl/getFile.php?action=getfile;0&iddok=8355

Autor:  cccc [ 11 Kwi 2020 16:12 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

silvershark napisał(a):
ale zastanawiam się, jak wygląda umowa bilateralna między Polską a Chinami (Chińską Republiką Ludową) w kwestii otwierania nowych połączeń?


@silvershark to raczej Unia zawiera umowy bilateralne w imieniu wszystkich panstw czlonkowskich.

https://ec.europa.eu/transport/modes/ai ... x/china_en

Autor:  pablo78ok [ 26 Maj 2020 06:59 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

Miałem rezerwację na tam i z powrotem Eurowings Düsseldorf - Praga 23-25 czerwiec, wczoraj dostałem email, że ze względu na zmiany w siatce lotów musieli "dopasować" moją rezerwację i teraz mam wylot 21, powrót 26 czerwiec co oczywiście mi nie pasuje. Jakie się zaloguje to mogę anulować i dostane voucher ważny rok. Co zrobić jak chce jednak odzyskać kasę?

Gesendet von meinem MAR-LX1A mit Tapatalk

Autor:  kasiaac3 [ 01 Cze 2020 22:32 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

Witam. Orientuje się ktoś może czy wizzair lata już do UK? Konkretnie chodzi mi o czerwiec.

Autor:  Zeus [ 01 Cze 2020 22:33 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

Nom, zależy z którego kraju. Bo jak z Polski, to na razie nie.

Autor:  Hektorek [ 10 Lip 2020 20:03 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

Muszę we wrześniu przelecieć się w obie strony z Polski do Hamburga i jako osoba latająca sporadycznie, która tylko coś tam kątem oka widziała w komentarzach na fejsbuku o odwoływaniu lotów i zaleganiu ze zwrotami pieniędzy przez Ryanaira, chciałbym się Was poradzić czy zakup lotów w obie strony Gdańsk - Hamburg na wrzesień jest dziś bezpieczne czy raczej FR nadal nie działa jak przed pandemią?

Autor:  Zeus [ 10 Lip 2020 20:04 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

Jeden rabin powie tak, a drugi powie nie. Na moje oko bedzie ok

Autor:  ansbach1 [ 04 Gru 2020 10:18 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

Czy Ryanair otrzymuje środki w ramach umowy promocje z jakimkolwiek województwem? Jakiś czas temu to było Podkarpackie, a czy dzisiaj istnieje podobną umowa?

Autor:  Martinuss [ 15 Cze 2021 11:13 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

[XC] Corendon Airlines
Jutro mam wylot i widzę że jest dostępna odprawa online.
Czyli jeśli odprawie się na lotnisku przy check-in to zostanie odemnie pobrana opłata za odprawę? Niby pisze ze bedzie pobrana ale nie jest napisane ile...ktoś może się orientuję jaka byłaby to kwota za odprawę na lotnisku w WAW i AYT?
Bilety kupiłem na stronie Corendon Airlines.

Autor:  Zeus [ 15 Cze 2021 11:29 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

turcja-correndon,1214,158960

Autor:  leeewy [ 03 Lip 2021 21:56 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

Czesc, mam pytanie - czym sie rozni w Ryanairze taryfa Value z wykupieniem bagazu podrecznego i priorytetu - od taryfy Regular; tylko i wylacznie mozliwoscia wyboru miejsca? Roznica wynosi okolo 40zl na lot na osobe. Czy moze jest jakis haczyk w postaci braku mozliwosci zmiany biletu?

Autor:  potylika [ 03 Lip 2021 22:17 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

Różnica to usługi dodatkowe. Polityka zwrotu/zmiany pozostaje taka sama dla ww. taryf.

Autor:  leeewy [ 03 Lip 2021 22:19 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

Czyli jesli mi nie zalezy na wyborze miejsca i innych uslugach to nie ma co doplacac :). Dzieki.

Autor:  pawel_92 [ 15 Lip 2021 16:14 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

Mam lufę pytanie :D

W 4 osoby lecimy na Ukrainę w sierpniu, wszystkie bilety na 1 rezerwacjii. Teraz okazało się, że jeden znajomy ma wesele dzień wcześniej no i jest jakaś minimalna szansa, że nie dotrze na lotnisko na czas bo wylot rano :D
No i tutaj pytanie co w takiej sytuacji z lotem powrotnym? Jest szansa, że anulują wszystkie 4 bilety na powrót? Bo z tego co wiem, jak się nie pojawi na jakimś odcinku to reszta jest anulowana?

Autor:  Cicha_Woda [ 15 Lip 2021 17:25 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

@pawel_92 Istotne jest czy lecicie tradycyjną linią lotniczą czy low costem. Low costy z zasady sprzedają bilety pojedyncze z A do B i z B do A, nawet jak są na jednej rezerwacji. Wtedy można skorzystać z lotu powrotnego nawet jeśli nie skorzystało się z lotu "Tam". Z kolei linie tradycyjne zazwyczaj anulują dalszą podróż, w tym podróż powrotną, jeśli pasażer nie stawi się na pierwszy lot. Nawet wtedy jednak anulacja dotyczy tylko tego jednego pasażera, a pozostali pasażerowie, którzy skorzystali z lotów "Tam" mogą spokojnie skorzystać z lotów powrotnych.

Autor:  pawel_92 [ 15 Lip 2021 19:44 ]
Temat postu:  Re: [Pytania i odpowiedzi] - Linie lotnicze

Lecimy Lotem ;)

Dzięki za wyjaśnienie, wolałem się upewnić niż potem mieć przypał na powrocie jeśli kolega by zapił za bardzo na weselu :D

Strona 97 z 100 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/