| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| leki czy suplementy leki-czy-suplementy,18,177812 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | cypel [ 31 Lip 2024 10:31 ] |
| Temat postu: | leki czy suplementy |
tom971 napisał(a): suplementacja potasu Hydrooptimą Senior - ma więcej niż potasu niż taki Plusz i 6x mniej cukru. po co brać jakieś gówno typu suplement diety w którym nie wiadomo ile czego jest? Nikt tego nie bada. hint ASPARGIN to lek i tani, 1 tabs ma 250 mg potasu i 250 magnezu, biorę to od zawsze | |
| Autor: | pabien [ 31 Lip 2024 10:48 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
Z tym asparginem to różnie bywało | |
| Autor: | cypel [ 31 Lip 2024 11:21 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
No właśnie dlatego że to lek, to jest pod kontrolą a nie jak gównosuplementy Jak już chcesz być taki akuratny to trzeba było podać powód wycofania i ilość. Wyręczę cię Aspargin - powód wycofania dwóch serii z obrotu Podmiotem odpowiedzialnym za preparat jest Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM. W uzasadnieniu GIF podał, że decyzja została podjęta w związku z brakiem spełnienia wymagań jakościowych w zakresie wyglądu tabletki. Wycofane serie: - 44072017, data ważności: 06.2020 - 14082015, data ważności: 07.2018 | |
| Autor: | pabien [ 31 Lip 2024 11:51 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
Są suplementy i suplementy, a efektywność ich przyswajania w dużej mierze nie zależy od tego czy to lek czy suplement, ale od metabolizmu przyjmującego, tak kontynuując OT | |
| Autor: | cypel [ 31 Lip 2024 12:10 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
Oczywiście, że przyswajalność zależy od wielu czynników ale suplement to tylko suplement a lek to lek Serio chcesz to ciągnąć(?) Co chcesz udowodnić tym | |
| Autor: | tom971 [ 31 Lip 2024 12:30 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
Dziękuję za tą ożywioną dyskusję o suplach, uważam że powinna być kontynuowana, ale nie tutaj. Niech każdy dziabie się czym tam uważa. Za kwadrans zgłaszam wątek od słowa gówno w dół. Do wydzielenia i napierdalania się w Luźnych albo koszu.. | |
| Autor: | pabien [ 31 Lip 2024 13:19 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
@cypel zachowujesz się ordynarnie i to zupełnie bez sensu. Nie napisałem nic co nie jest prawdą. Natomiast Ty tak. Główna różnica między suplami a lekami polega na tym, że leki leczą a suple uzupełniają niedobory. Kwestia nadzoru jest sprawą wtórną, choć obawy o ich jakość bywają słuszne. @tom971 pabianicki zakład to chyba leki produkuje | |
| Autor: | tom971 [ 31 Lip 2024 13:46 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
pabien napisał(a): @cypel zachowujesz się ordynarnie No troszkę fekalnie jedzie Cytuj: pabianicki zakład to chyba leki.. Leki pod certyfikowanym 13845 a suple i specjalne pożywienie pod zaświadczonym 852 | |
| Autor: | sko1czek [ 31 Lip 2024 13:57 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
@pabien Mnie się wydaje, że jest znacząca różnica pomiędzy lekiem a suplementem, polegająca na ściślejszym nadzorze nad składem, zawartością substancji czynnych i dodatkowych w przypadku leków. Tym różnią się na przykład różne preparaty witaminy D3- biorąc te, które są lekami, wiemy co spożywamy, w przypadku suplementów- niekoniecznie. To naprawdę robi różnicę. Z drugiej strony - jeśli znam dobrze, mam doświadczeniem z jakimś suplementem, to jak najbardziej go zalecam. @cypel Moje doświadczenie z Asparginem, wieloletnie, jest takie, że zawarte w tabletce dawki elektrolitów są minimalne i działanie takoweż, no chyba, że ktoś przyjmuje 4-8 tabletek dziennie. Wolę stosować inne dostępne leki i/lub sprawdzone suplementy. | |
| Autor: | cypel [ 31 Lip 2024 15:46 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
@sko1czek właśnie o to chodzi, że leki są pod kontrolą a suplementy diety praktycznie poza kontrolą. Dlatego jeśli coś można kupić jako lek to uważam, że nie ma sensu w ogóle bawić się w suplementy. Jest nawet raport NIK o tym i o nieprawidłowościach. Do poczytania https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/niek ... diety.html a tutaj raport NIKu https://www.nik.gov.pl/plik/id,25355,vp,28114.pdf sko1czek napisał(a): @cypel Moje doświadczenie z Asparginem, wieloletnie, jest takie, że zawarte w tabletce dawki elektrolitów są minimalne i działanie takoweż, no chyba, że ktoś przyjmuje 4-8 tabletek dziennie. Wolę stosować inne dostępne leki i/lub sprawdzone suplementy. Oczywiście, że zjedzenie jednej, dwóch tabletek okazjonalnie nie ma sensu jeśli są duże niedobory magnezu i potasu. Aspargin to nie są elektrolity. | |
| Autor: | pabien [ 31 Lip 2024 16:10 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
Z linku, który podałeś jasno wynika, że rynek jest kontrolowany (choć niewłaściwie). Założenie zgłoszenia w miejsce rejestracji jest wlasciwe dla rynku suplementów, tylko że system działa nieprawidłowo | |
| Autor: | cypel [ 31 Lip 2024 16:27 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
Lol Nie żartuj. Serio, dyskusja z Tobą nie ma sensu. | |
| Autor: | jasiub [ 31 Lip 2024 16:36 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
cypel napisał(a): Aspargin to nie są elektrolity. Elektrolity to właśnie magnez i potas + wapń i sód. | |
| Autor: | cypel [ 31 Lip 2024 16:50 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
Najważniejszy jest sód i potas plus oprócz tego co podałeś, żelazo, jony chlorkowe i fosforanowe. Aspargin ma tylko magnez i potas, nie ma pozostałych. | |
| Autor: | pabien [ 31 Lip 2024 19:00 ] |
| Temat postu: | Re: DAMAWAND 5610 m npm. - trekking w stylu DIY |
cypel napisał(a): Lol Ja mam tylko proste pytanie. Czy z artykułu, który podlinkowałeś, wynika że rynek objęty jest nadzorem? Nie żartuj. Serio, dyskusja z Tobą nie ma sensu. Tak czy nie? Czy artykuł mówi o suplementach zgłoszonych i niezgłoszonych (czyli tych których nie kupisz w aptece czy Rossmanie?) Rzecz w tym, że Tu się napinasz, nadymasz, a Twoje kategoryczne stwierdzenia są po prostu błędne. Jak napisałem leki są rejestrowane, supple są zgłaszane. Zgłoszenie obejmuje skład, więc nieprawda jest , że niewiadomo co w suplach jest (chyba, że kupujesz je poza oficjalna dystrybucją) Procedura rejestracji jest droga i czasochłonna co wpływa na cenę i czas wprowadzenia produktu. Prawodawca, zakładam, że nie tylko nasz dostosował procedurę do potencjalnych ryzyk związanych z wprowadzaniem na rynek tych substancji. Niewydolność systemu to osobna historia. Też kiedyś myślałem, że supple jako kategoria to zło, jednak tak nie jest. Są na rynku bardzo zaawansowane i drogie suplementy. Są suplementy bardzo dobre. Rynek cierpi przez producentów wykorzystujących niewydolność systemu, lecz również przez takie opinie jak wygłaszane przez Ciebie. A suplementy, działające i prawidłowo stosowane to rzecz dobra, a nie zła. A najlepiej sprawdzić działanie suppli robiac oznaczenia weryfikujące skuteczność ich stosowania. Ja też prosiłbym o przeniesienie tego OT z wątku Toma | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |