Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

LATAM Airlines
latam-airlines,226,138781
Strona 9 z 12

Autor:  QbaqBA [ 04 Maj 2024 02:39 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Leciał ktoś ostatnio z nimi z GYE na Galapagos? Czepiają się wielkości małego podręcznego? Plecak 25L przejdzie?

Autor:  marek2011 [ 10 Maj 2024 14:26 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Zależy którą masz grupę boardingową - w grupach 4-5 dość często kontrolują bagaże w LA (zwłaszcza jak rejs jest pełny) i większe przymusowo nadają do luku. Jak masz bilet bez dużego podręcznego (ostatnia grupa boardingowa 6) mogą też naliczyć za to dodatkową opłatę, ale raczej rzadko to się zdarza na ile widziałem.

Autor:  QbaqBA [ 11 Maj 2024 06:43 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Thx, finalnie upchnalem plecak w bagaz rejestrowany, także nie zweryfikowałem. Ale nie widziałem żeby kogokolwiek sprawdzali, pomimo niemal pełnego samolotu.

Autor:  tomczas [ 22 Maj 2024 14:02 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Podczas rezerwacji lotu muszę wpisać numer paszportu. Wiem jednak, że będę go musiał wymienić niebawem z powodu braku miejsca na pieczątki :D Czy w LATAM można w aplikacji i na stronie lub podczas checkin nieodpłatnie zmienić numer dokumentu?

Autor:  marek2011 [ 22 Maj 2024 14:03 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Tak, oczywiście, można zmieniać do woli.

Autor:  sko1czek [ 04 Cze 2024 13:42 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Czy ktoś może wie, czy za lot MAD LIM Latam Group operated by subsidiary (Latam Peru) naliczą mile do M&M czy raczej kredytować do BA?

Autor:  igiko [ 04 Cze 2024 14:30 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Ja jakieś dwa lata temu próbowałem naliczyć do M&M dwie krajówki w Peru operowane przez Latam Peru, ale z kodami LA* i mi w obu przypadkach odrzuciło przez formularz na stronie. Nie drążyłem specjalnie tematu i skredytowałem do Finnair'a, więc nie wiem czy da się to jakoś załatwić przez support.

Autor:  marek2011 [ 04 Cze 2024 16:48 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Da się wszystkie loty ale LA często długo potwierdza albo w ogóle nie potwierdza konkretnych odcinków i trzeba kilka razy powtórzyć proces.

Autor:  idado [ 10 Cze 2024 22:17 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

udało się komuś ostatnio dokupić bagaż do rezerwacji dokonanej przez OTA poprzez stronę www Latam ?
Mi cały czas wyrzuca komunikat ,że mam lot zakupiony przez agencję i mam spróbować przez contact center

Autor:  tropikey [ 10 Cze 2024 22:25 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

W innych sprawach bardzo sprawnie odpowiadają (i pomagają) przez Messengera, więc pewnie i z bagażem pomogą. .

Autor:  marek2011 [ 11 Cze 2024 01:23 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

A propos bagażu to na lotnisku w LIM obsługa przed lotem krajowym dziś krążyła wśród paxów i zapraszała wybrane osoby z grupy 6 do sizerów - kilku osobom się nie mieściły małe podręczne i dopłacali. Potem już w rękawie pod drzwiami samolotu polowano na duże kabinówki (nie dotyczyło to paxów premium i statusowych) i je przymusowo nadawano do luku (już bez opłat). Lot był full.

Autor:  idado [ 11 Cze 2024 09:39 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

tropikey napisał(a):
W innych sprawach bardzo sprawnie odpowiadają (i pomagają) przez Messengera, więc pewnie i z bagażem pomogą. .
Zgadza się aczkolwiek dzwonili do mnie z Chile i nic nie udało się załatwić:-( . Żadna z kart które posiadam nie działała :-(
Będę jeszcze próbował dzwoniąc na niemiecki numer

Autor:  tropikey [ 11 Cze 2024 10:23 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Czyli był identyczny problem, jak u mnie (a sądziłem, że to jednostkowa syryacja). Kompletnie nie rozumiem, z czego wynika, że ta ich telefoniczna "payment machine" nie rozpoznaje kart. Jest to wkurzające, bo loty, które kupiłem w Expedii, mógłbym kupić bezpośrednio w LATAM (i to w korzystniejszych czasowo konfiguracjach), gdyby tylko dało się za nie u nich zapłacić.

Autor:  KKL [ 11 Cze 2024 11:13 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Też miałem ten sam problem rok temu. Kupiłem wieloodcinkowego składaka przez expedie i nie mogłem przez ich system dokupić bagażu. Na messengerze nawet chcieli mi pomóc, ale niestety napisali mi już w trakcie zakupu bagażu, że nie mogą mi pomóc i musze kupić bagaż na lotnisku. U mnie była taka durna sytuacja, że na odcinku do Arequipy z layoverami w Iguazu i Rio miałem taryfę z dwoma bagażami per osoba a na powrocie z Limy do Europy taryfa light i zero bagażu. Dokupiłem bagaz w Rio na odcinek powrotny i było ok.

To co próbowałem chociaż od nich uzyskać, ale mi się nie udało, to gwarancję ceny. Bo o ile pamiętam kupno bagażu na 48h przed lotem jest sporo droższe. Finalnie mnie to nie dotyczyło bo dokupiłem bagaz wcześniej, w ich pkcie obsługi na lotnisku w Rio, ale gdyby nie to, to pewnie kazali by mi zapłacić x2.

Autor:  idado [ 11 Cze 2024 12:49 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Napisałem do nich czy mogą " uwolnić " rezerwacje spod gesti OTA , bo mam jeszcze kilka rezerwacji wszystkie kupione przez OTA i jedną mogę normalnie administrować i nawet dokupić bagaż , reszta mają już mail OTA i nic nie da się zrobić
Zobaczymy co odpiszą

Autor:  marek2011 [ 11 Cze 2024 16:27 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Panowie, używajcie do płatności na LA dot com Curve, o ile macie. Obecnie działa absolutnie bezproblemowo (sprawdzone wiele razy ostatnio), jedyne co - to musi/powinno być IP któregoś z krajów Am. Pd., niekoniecznie Chile. Sama wersja strony LA lub apki może być inna - np. US czy hiszpańska.

Autor:  jar188 [ 11 Cze 2024 16:38 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

idado napisał(a):
udało się komuś ostatnio dokupić bagaż do rezerwacji dokonanej przez OTA poprzez stronę www Latam ?
Mi cały czas wyrzuca komunikat ,że mam lot zakupiony przez agencję i mam spróbować przez contact center

Przez strone www nie szło ale udało sie, loty kupione przez edreams, dodany bagaż za pośrednictwem OTA bez dopłat.
Kilka lotów kupionych z płatnością revo, bez problemów.

Na moim locie LIM-AQP całą grupę 6 zapraszali do spr. bagażu. Lot full.

Autor:  tropikey [ 11 Cze 2024 16:42 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

@marek2011: w moim przypadku online działa wszystko w jak najlepszym porządku. Problem dotyczy jedynie płatności przez telefon, w przypadku, gdy jakiegoś połączenia (multicity) nie da się kupić online. Agent przełącza na automat, któremu trzeba wstukać na klawiaturze telefonu nr karty i niezależnie jakiej karty próbuję użyć (w tym Curve), za każdym razem jest komunikat, że nr karty nie został rozpoznany. Próbowałem w kilku rozmowach (zawsze z Chile) - za każdym razem to samo.
Pytałem, czy nie mógłbym podać numeru ustnie, a agent by to wklepał, ale procedura zabrania. Generalnie, nie mają na to żadnej rady.

Autor:  idado [ 11 Cze 2024 17:31 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

A próbował ktoś zakupić bagaż przez biuro Latam w Europie?

Autor:  idado [ 11 Cze 2024 19:09 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Udało się dzwoniąc do Peru co ciekawe na 5 rezerwacji pani dołożyła bagaż do 3 i stwierdziła że więcej nie może
Przeszedł revoult

Strona 9 z 12 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/