Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

LATAM Airlines
latam-airlines,226,138781
Strona 7 z 12

Autor:  KKL [ 21 Lut 2023 05:43 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Miałem z latam 2 loty wewnętrzne po Chile w ostatnim tygodniu. Bagażu podręcznego nie sprawdzali ani razu. W sensie mogłem wnieść ile chce. Nie kontrolowali też, czy ktoś ma wykupiony duży podręczny czy ma tylko mały. Za to w Santiago czepiali się nam bagażu nadawanego. Ostreczowalem dwa plecaki, by mi ich nie zniszczyli. Na lot z Punta Arenas do Santiago było ok. Ale w Santiago jak nadawalem to mi chcieli wcisnąć kwit do podpisania, że nie odpowiadają za uszkodzenia. Na pytanie dlaczego, to mi mówili, że przecież jest owinięty folia, więc pewnie uszkodzony. Na hasło, że to chroni by mi go właśnie nie zniszczyli, odpowiedź była, że to niezgodne z przepisami.. przepychalem się z nimi parę minut, w końcu nic nie podpisałem i wrzuciłem bagaż na self baggage drop.

Autor:  oskiboski [ 23 Lut 2023 18:44 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Czy coś się zmieniło w zasadach upgrade do ichniejszego premium ? Była opcja bid for upgrade za grosze a teraz albo potwierdzony z góry albo bid ale minimum 10 usd. Niby warto bo wpada 1000 MM ale jednak to minimum 4 usd więcej niż normalnie

Autor:  novart [ 23 Lut 2023 19:46 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

A to nie jest w zależności od trasy/ długości lotu?
Ja ostatnio miałem min 15 USD (SCL-PMC).
Mówimy o krajówkach LA.

Autor:  oskiboski [ 23 Lut 2023 19:53 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Krajówka 75 min

Autor:  solek [ 23 Lut 2023 23:36 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

W lutym licytowałem krajówki brazylijskie: GRU-IGU oraz IGU-GIG.
Minimum to 8 USD i to niby jeszcze w promocji, max 30 USD.
W pierwszym dałem 10 USD i nie przeszło. W drugim 20 USD i przeszło.
Potrzebowałem dużego podręcznego i rejestrowanego.

Autor:  benedetti [ 28 Lut 2023 20:38 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Czy ma ktoś doświadczenie w zakupie extra seat (CBBG) w Latam? Wg supportu zakupu można dokonać tylko telefonicznie. No i rezerwację udało się zrobić, ale oczywiście nie chce przejść płatność (próby różnymi kartami). W banku powiedzieli, że brak było próby obciążenia, więc problem raczej po stronie linii. Płatności przelewem zrobić też się nie da no i sprawa utknęła w martwym pukncie. Ma ktoś może jakiś pomysł jak to inaczej ugryźć?

Autor:  oskiboski [ 28 Lut 2023 20:40 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Spróbuj pko platyną. Jedyna karta która mi przechodzi w Latam

Autor:  KKL [ 28 Lut 2023 22:10 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Na chilijskiej stronie Latam płaciłem Visa Infinite ING. Nie było problemów.

Autor:  mapa [ 11 Mar 2023 16:27 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Orientujecie się w jaki sposób można wybrać sobie miejsce (płatne) w LA na trasie międzynarodowej? Bilet kupowany w LH, natomiast na stronie LA ( i co ciekawe nawet w Aviance) pokazuje dostępny wybór miejsc ale już nie da się kliknąć żeby potwierdzić dane miejsce i je kupić albo zarezerwować. W aplikacji w ogóle błąd wyskakuje.

Autor:  mapa [ 03 Kwi 2023 11:08 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

-- 03 Kwi 2023 11:05 --

Odpowiem sobie sam, najpierw telefon do oddziału LAtam w Hiszpanii lub w Niemczch, tam konsultant zarezerwował mi miejsce (takie bezpłatne), które chciałem na jeden lot, natomiast nie mógł sobie poradzić z miejscem dodatkowo płatnym (wiecej miejsca na nogi w B787). Podał mi numer tel. do oddziału w US ale nie dzwoniłem od razu. W końcu po kilku kolejnych próbach w różnych dniach moja karta (PKO Infinitive) przeszłą i miejsce zarezerwowałem. Co ciekawe wcześniej te próby różnymi kartami w apce jak i na stronie po zalogowaniu na konto nie dawały rezultatów bo wyskakiwały błędy w momencie płatności. Więc może miałem szczęście i w końcu zassało, ale trochę z tym zeszło,

-- 03 Kwi 2023 11:08 --

Edit: dodam tylko, że jak na 6 godz lot w Drimku cena ok 26 eur za wieksza przestrzeń na nogi jest całkiem niewygórowana

Autor:  marek2011 [ 10 Lis 2023 01:36 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Ponownie TATL LA w C we flagowym produkcie 777:
od ubiegłego roku serwis pod kątem jedzenia się poprawił - w menu pojawiły się wreszcie lokalne dania jako opcje do wyboru; generalnie wszystko bardzo w porządku, załoga mimo że lekko chaotyczna (w sumie w pozytywnym południowoamerykańskim stylu) to bardzo miła, kabina solidna jeśli chodzi o produkt twardy, wszystkie elementy hard/soft w zasadzie bez większych zarzutów, porządny IFE; jedynie minus za brak internetu, ale to akurat w tej konkretnej maszynie się trafiło, w większości innych, także wąskim kadłubie, jest i dobrze działa. Wszystko też idealnie o czasie. Generalnie bardzo pozytywna ocena z mojej strony.

Autor:  marta123polk [ 13 Gru 2023 22:59 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

-- 13 Gru 2023 22:59 --

Od kiku dni probuje kupic bilety na stronie LATAM ale bez skutku, caly czas pojawia sie blad w wyszukawaniu, nie wazne jaka kombinacje biletow czy dat wpisuje :| czy ktos mial problemy z rezerwacja? czy to tymczasowe czy powinnam sie skontaktowac z konsultantem?

-- 13 Gru 2023 22:59 --

Od kiku dni probuje kupic bilety na stronie LATAM ale bez skutku, caly czas pojawia sie blad w wyszukawaniu, nie wazne jaka kombinacje biletow czy dat wpisuje :| czy ktos mial problemy z rezerwacja? czy to tymczasowe czy powinnam sie skontaktowac z konsultantem?

Autor:  benedetti [ 13 Gru 2023 23:09 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

@marta123polk Z mojego doświadczenia wynika, że tymczasowo, to się zdarza, że działa, tj. zazwyczaj nie działa. Z konsultantem też może się nie udać (mi np. żadna karta nie przechodziła, niektórzy pisali, że działa KK PKO BP, ale u mnie sie nie sprawdziło). W najgorszym razie pozostaje OTA.

Autor:  marta123polk [ 13 Gru 2023 23:14 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

dzieki za szybka odpowiedz! nigdy z nimi nie latalam, myslalam ze sa to spoko linie... a myslisz ze jak bede w ameryce poludniowej to zadziala? czy to jest zwiazane z lokalizacja?

Od 1/01 bede w Peru, a potrzebuje kupic bilet to Punta Arenas w Patagonii do Kostaryki ale dopiero na 7/03, wiec ceny pewnie nie wzrosna...

Autor:  benedetti [ 13 Gru 2023 23:17 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Linie są spoko, jak już się uda kupić bilet. ;)
Będąc w Am. Pd. też nie szło kupić (choć w tym przypadku mogła to być kwestia karty, ale szczerze to nie wiem). Kończyło się kupnem w OTA.

Autor:  tropikey [ 13 Gru 2023 23:25 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Możesz do nich napisać przez Messengera, że jest problem techniczny z dokonaniem zakupu, podać swój nr tel. i poprosić o oddzwonienie, a oni to zrobią. Trzeba przesłać im taką prośbę w tym dniu, w którym możesz rozmawiać, a oni zadzwonią w godzinach pracy wg czasu w Santiago de Chile.

Autor:  benedetti [ 13 Gru 2023 23:29 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

I daj znać, jeśli się uda, ze szczególnym uwzględnieniem rodzaju użytej karty.

Autor:  szpaczny [ 13 Gru 2023 23:47 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Mi Revolut przechodził bezproblemowo.

Autor:  marek2011 [ 14 Gru 2023 00:07 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Problemy z płatnościami w LA są zwłaszcza na lokalnych czyt. południowoamerykańskich wersjach strony. Na niemieckiej czy hiszpańskiej nie ma - choć oczywiście nie zawsze są te same taryfy, zwłaszcza na różne krajówki itp. Alternatywą pozostają wtedy (też lokalne) OTA.

Autor:  marta123polk [ 14 Gru 2023 12:54 ]
Temat postu:  Re: LATAM Airlines

Dzieki za sugestie. Moj problem jest taki ze jak wpisuje wybrany lot w wyszukiwarce to wyskakuje mi blad, wiec nawer nie przechodze do platnosci...

[img][img][/img][/img]

Załączniki:
Screenshot 2023-12-14 115340.jpg
Screenshot 2023-12-14 115340.jpg [ 50 KiB | Obejrzany 1595 razy ]

Strona 7 z 12 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/