Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Laos - wiza
laos-wiza,1124,8433
Strona 2 z 3

Autor:  Zeus [ 08 Mar 2023 13:45 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

maxima napisał(a):
Czy ktoś po pandemii przekraczał granicę w Laosie i wyrabiał VoA zamiast e-wizy? ta już wg cennika kosztuje 50 USD. Dodatkowo trzeba test lub potwierdzenie szczepienia. Czy dalej potrzebne jest zdjęcie?


Według Timatic

Lao People's Dem. Rep. - Destination Visa

Visa required.

Visa Exemptions
Passengers of Lao origin under 15 years of age are visa exempt for a maximum stay of 30 days.

Visa Issuance
E-visas can be obtained before departure at www.laoevisa.gov.la . Passengers must have a printed e-visa confirmation.

Nationals of Poland can obtain a visa on arrival at Luang Prabang (LPQ), Pakse (PKZ) and Vientiane (VTE) for a maximum stay of 30 days. Passengers must have:
- a confirmed hotel reservation in Lao People's Dem. Rep.; and
- all documents required for their next destination; and
- a passport photo; and
- a passport that contains at least 2 unused visa pages.

Passengers of Lao origin between 15 and 65 years of age can obtain a visa on arrival for a maximum stay of 60 days. They can apply to extend their stay.

Dopiero testować to będę w październiku :)

Autor:  muz [ 08 Mar 2023 13:56 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

Mam zamiar końcem maja lecieć z BKK do Wientianu a potem lądem wracać do Tajlandii (mostem przyjaźni do Udon Thani).

Dam znać jak wyszło.

Autor:  Aermacchi [ 08 Mar 2023 14:39 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

maxima napisał(a):
Czy ktoś po pandemii przekraczał granicę w Laosie i wyrabiał VoA zamiast e-wizy? ta już wg cennika kosztuje 50 USD. Dodatkowo trzeba test lub potwierdzenie szczepienia. Czy dalej potrzebne jest zdjęcie?

My we wrześniu 2022 mieliśmy e-visę ale na lotnisku Luang Prabang można było wyrobić VoA bez problemu. Tylko z godzinę trzeba doliczyć. Mnie omal nie zmusili do wyrobienia VoA bo moja evisa pokazywała się jako USED. Zrobiłam raban, pokazałam ze dopiero co dostana mailem i żeby mi pokazali kiedy used. Okazało się ze 20 minut wcześniej jak stałam przy okienku niedoświadczonej Celniczki której się komputer zaciął. Wizę skasowała, pieczątki nie dała :)

Autor:  kgb [ 08 Mar 2023 15:36 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

Przekraczaliśmy granicę z Laosem przez most przyjaźni (jechalismy z udon Thani), nie były potrzebne szczepienia. 40 USD + zdjęcie lub 100 THB za zrobienie skanu zdjęcia. Zadnych pytań co, dokąd ito. Styczeń 2023

Autor:  muz [ 08 Mar 2023 17:48 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

@kgb braliście busa z Udon do Wientianu? Czy kolejka pod most, buta i potem lokalny transport? Jakie koszta za transfer? Zamawiane z 12go.asia czy w biurze na miejscu. Ile wam wyszedł czas przejazdu?

Autor:  kgb [ 08 Mar 2023 19:07 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

z dworca w Udon Thani wzielismy busa do granicy, chociaz bus jadący bezpośrednio do Wientianu też wyrażał chcę zabrania nas i poczekania na VoA. Ten bezpośredni wiem, że kosztował 100 THB. My pojechalismy tylko do granicy (jakos ok 30 THB), tam podeszliśmy do okienka wizowego, procedura trwała ok 20 min z czekaniem na wklejkę do paszportu, kolejki nie było, wszystko szło sprawnie. Potem przez most autobusem (jest obowiązkowy) , koszt chyba ok. 10 THB i po stronie Laosu juz bez zatrzymywania przeszliśmy przez budki strażników wprost do miejskiego autobusu, który zawiózł nas do Wientianu (jechał ok. 30 min), nie wiem ile kosztował bo koleś, który sprzedawał bilety był tak nieogarnięty i mylił waluty, że machnął na nas ręką. Szkoda mi go było, bo matematyka nie była jego mocną stroną i dodatkowo sie stresował więc oddaliśmy mu wszystkie THB jakie nam pozostały ;-)
Łaczny czas z Udon do wientianu wyszedł nam ok 2,5h, ale koleś od busa jeszcze kury po drodze rozwoził więc mogło być szybciej.
Wszystko na miejscu da sie ogarnąć, ja bym nie kupowała z 12Asia bo wtedy jesteś uwiązany do tego konkretnego przejazdu.

Autor:  muz [ 14 Cze 2023 21:22 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

Wlatywałem Air Asia do Wientianu z Bangkoku. Visa on arrival.
Na pokładzie rozdają świstek do wypełnienia, następnie już na lotnisku osobna kolejka dla VoA i tam też wniosek do wypełnienia + potrzebne jedno zdjęcie paszportowe. Zabrałem z domu, nie wiem po ile aktualnie na miejscu. Wbijanie wiz szło nie jakoś szybko ale względnie sprawnie, natomiast warto się szybciej zebrać z samolotu i wypełniać wniosek w kolejce, bo z czasem kolejka zrobiła się dość długa (większość osób raczej wybrało ten sposób na dostanie wizy). Koszt 40 USD, nikt o nic nie pytał, tylko paszport i wniosek + zdjęcie, potem zapłata, potem odbiór paszportu już z wizą i witamy w Laosie.

Laos opuszczałem przez most przyjaźni, przy okienku bez pytań, pieczątka i sajonara.

Czytałem wcześniej gdzieś w Googlach czy na forum (nie pamiętam), że czasem sobie życzą symbolicznej opłaty typu 1-2 USD, ale nic takiego mnie nie spotkało, zero sugestii czy coś.

Autor:  ciacho_majonez [ 28 Cze 2023 11:00 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

W moim przypadku podróż Air Asia z Bangkoku do Luang Prabang i doświadczenia nieco odmienne od @muz

Visa on arrival, zdjęcie miałem ze sobą, dla zapominalskich możliwość zrobienia skanu z paszportu za 1$. Koszt 40$ + 1$ "opłata za wydanie wizy". O konieczności uiszczenia dodatkowego dolara informuje "profesjonalnie" wydrukowane obwieszczenie, przyklejone taśmą tuż obok okienka. Moje pytania skąd dodatkowa opłata oraz prośba o jakiś kwit spotkały się z mieszanką zdziwienia i niezrozumienia. Nie miałem odliczonej kwoty, nie ma jednak problemu z wydaniem reszty ale uwaga: po uiszczeniu stosownej ilości w $ dostałem 'kilkadziesiąt" tysięcy KIP reszty. Ustawiam się w kolejce do odbioru wizy, więc dla zabicia czasu łączę się z wifi i z ciekawości sprawdzam kurs - okazało się, że pan w okienku wydał 3$ za mało. Po odebraniu wizy wracam do niego z pytaniem o brakujące pieniądze, pan mówi, że miał tylko tyle KIP i może wydać w dolarach, stanowczo jednak odradzając tę opcję, gdyż KIP "będą mi bardziej potrzebne". Grzecznie odmawiam i wreszcie odbieram adekwatną ilość pieniędzy odliczoną w banknotach jednodolarowych. W terminalu można od razu kupić kartę sim, a akceptowane waluty tu USD, KIP oraz THB :)

Autor:  muz [ 28 Cze 2023 14:04 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

A to dodam przy okazji, że w Wientianie resztę za wizę wydawali z USD. Ja co prawda miałem odłożone 40 na tą okazję, ale koleś za mną już nie i w sumie sam się zdziwił, że wydali mu w dolarach bo obstawiał, że wcisną kipy.

Autor:  naimad [ 01 Sie 2023 16:16 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

Dziś przekraczałem granicę na lotnisku w Wientianie, o dziwo nie chcieli mojego zdjęcia paszportowego, sami kamerką zrobili. Koszt jak wcześniej podawaliście 40$, dolary tylko takie ładne, mi odrzucili bo jedna 20$ miała malutką czerwoną kropkę od markera.

Autor:  Zeus [ 27 Paź 2023 17:00 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

VOA w LPQ. Koszt 40 usd za wizę, plus 1 usd fee za wydanie plus 1 usd za brak zdjęcia.

Jak wpadnie kumulacja lotów (my z HAN Vietnam airlines, I w tym samym czasie AK z DMK) to gwarantowane stanie za 90-120 minut po wizę i kontrolę paszportową.


PS nie życzę wam spotkania z turystami z państwa środka

PS2 weźcie długopisy!
Załącznik:
IMG_20231027_151952.jpg
IMG_20231027_151952.jpg [ 103.36 KiB | Obejrzany 1198 razy ]


Wysłane przez moją Nokię 3330

Autor:  naimad [ 27 Paź 2023 18:14 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

To jakoś losowo pobierają dodatkową opłatę po dolarze za wydanie wizy i fotkę, bo ode mnie nic nie wzięli.

Autor:  Arekkk [ 30 Paź 2023 17:10 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

Myślę, że to zależy od lotu. Leciałem z DMK, wypełniony niemal w całości turystami. Pobierali obie "opłaty" od każdego. W razie czego zamiast 1 USD przyjmują też 50 BHT. :)

Autor:  7z9 [ 03 Gru 2023 17:02 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

Może komuś się przyda ta informacja:
Dziś aplikowałem kilkukrotnie o e-wizę do Laosu - za każdym razem to samo tj. strona "wieszała" się (stała w miejscu nawet kilkanaście minut) gdy dochodziło do funkcji dodaj inne osoby / zapłać. Próbowałem na różnych przeglądarkach i to samo. Odczekałem 2 godzinki i choć nadal pare minut trzeba było poczekać to dobrnąłem do końca (tj. zapłaciłem). Teraz tylko trzeba czekać do 3 dni na wystawienie e-wizy.

Autor:  bareja77 [ 06 Gru 2023 17:42 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

Na granicy terwz wiza nie 35$, 40$. Przekraczałem 1 grudnia

Autor:  maxima [ 16 Sty 2024 12:30 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

Na LPQ wiza 40usd, 1 usd service fee i 1usd jak się nie ma zdjęcia. Można mieć wydrukowane, nawet a6, byle było;)

Autor:  Limapur [ 26 Sty 2024 18:05 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

A jak z innymi walutami za wizę? Będę jechał z Udon Thani.

Mam GBP/ewentualnie baty mogę mieć. Albo jest mozliwosc na granicy wymienienia na kipy i zapłacenia w ichniejszej walucie?

Autor:  Zeus [ 26 Sty 2024 18:08 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

W GBP nie pamiętam zeby brali. Ale EUR i THB beż problemu. Szczególnie THB

Autor:  muz [ 26 Sty 2024 22:37 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

Na granicy można też wymienić hajs na LAK. Tylko ja jechałem w drugą stronę i nie potrafię sobie przypomnieć z której strony były te kantory ?

Autor:  Limapur [ 27 Sty 2024 04:40 ]
Temat postu:  Re: Laos - wiza

Tylko czy batami się opłaca, z tego co widzę na google to znacznie drożej wyjdzie?
I podejrzewam że revolut ewentualnie odpada?

Strona 2 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/