Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Lanzarote - co polecacie?
lanzarote-co-polecacie,1255,5686
Strona 4 z 13

Autor:  AFC [ 13 Sie 2012 15:48 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

Czy ktoś się orientuje ile kosztuje bilet na prom OW za osobę
Czy jak wysiądę na Fuercie to jest w porcie jakaś godna polecenia wypożyczalnie samochodów w okolicy ?

Autor:  Blackall [ 13 Sie 2012 18:05 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

AFC napisał(a):
Czy ktoś się orientuje ile kosztuje bilet na prom OW za osobę
Czy jak wysiądę na Fuercie to jest w porcie jakaś godna polecenia wypożyczalnie samochodów w okolicy ?

tak, bo wysiądziesz w jednym z głownych miast na Fue.
Co do ceny - było setki razy na forum wystarczy poszukać...

Autor:  Arnoldx19 [ 13 Sie 2012 18:41 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

w listopadzie z tego co pamiętam to 20 euro było za prom od osoby w jedną stronę

Autor:  kliper [ 17 Sie 2012 02:38 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

Mam pytanie (może głupie, ale w końcu nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi ;) czy lepiej brać w hotelu opcję z ALL INCLUSIVE czy bez niczego, a może tylko ze śniadaniem? Z tego co przeczytałem, ceny są podobne do tych w Polsce, z wyjątkiem cen pieczywa i paru innych, a to może dość znacznie wpłynąć na koszty pobytu... Dodam tylko, że ofertę bez ALL znalazłem za ok 500-600 zł, z ALL 1200-1300 zł. Wypad 6 dniowy. W moich wyprawach jednym z priorytetów jest próbowanie lokalnej kuchni, więc wielkim zwolennikiem ALL nie jestem, ale też nie chciałbym zrujnować sobie budżetu codziennymi wypadami do restauracji ;)

Ew. jaki hotel polecacie.

Kwestia nr 2.

Przylatujemy po 23 więc trochę głupio jest płacić za dobę hotelową na parę godzin (szczególnie jak weźmiemy coś z ALL), może są jakieś inne ciekawe opcję, aby przeczekać noc i zacząć wypoczynek od następnego dnia. Okres: koniec listopada Może po prostu kimnąć się gdzieś na plaży??

Autor:  hugo1211 [ 17 Sie 2012 06:31 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

W listopadzie na lancarotte w nocy na plaży to zbyt ciepło nie będzie. Może lepiej kimnąć na lotnisku :)

Autor:  Andree [ 17 Sie 2012 09:38 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

Możesz coś więcej napisać na temat tej LANZAROTE: terminy, ceny, opcje skąd wyloty?
Byłem już na wszystkich innych wyspach kanaryjskich oprócz Lanzarote, więc czas by się tam wybrać.

Autor:  Maciek78 [ 17 Sie 2012 10:44 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

kliper napisał(a):
Mam pytanie (może głupie, ale w końcu nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi ;) czy lepiej brać w hotelu opcję z ALL INCLUSIVE czy bez niczego, a może tylko ze śniadaniem? Z tego co przeczytałem, ceny są podobne do tych w Polsce, z wyjątkiem cen pieczywa i paru innych, a to może dość znacznie wpłynąć na koszty pobytu... Dodam tylko, że ofertę bez ALL znalazłem za ok 500-600 zł, z ALL 1200-1300 zł. Wypad 6 dniowy. W moich wyprawach jednym z priorytetów jest próbowanie lokalnej kuchni, więc wielkim zwolennikiem ALL nie jestem, ale też nie chciałbym zrujnować sobie budżetu codziennymi wypadami do restauracji ;)

Ew. jaki hotel polecacie.

Kwestia nr 2.

Przylatujemy po 23 więc trochę głupio jest płacić za dobę hotelową na parę godzin (szczególnie jak weźmiemy coś z ALL), może są jakieś inne ciekawe opcję, aby przeczekać noc i zacząć wypoczynek od następnego dnia. Okres: koniec listopada Może po prostu kimnąć się gdzieś na plaży??

700 zł różnicy to około 175 euro, czyli miałbyś około 30 euro dniówki - spokojnie przeżyjesz :) Jeżeli jesteś (jak ja :lol: ) smakoszem, to bierz bez AI

Autor:  dominicx [ 17 Sie 2012 17:17 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

hugo1211 napisał(a):
W listopadzie na lancarotte w nocy na plaży to zbyt ciepło nie będzie. Może lepiej kimnąć na lotnisku :)


Odradzam koczowanie tam gdziekolwiek. Na Wyspach Kanaryjskich jest rzeczą normalną, że policja zbiera śpiących na zewnątrz i umieszcza w areszcie. Dbanie o porządek i interesy hotelarzy.

Weźcie z lotniska taksówkę do Arrecife (15 EUR) i zamówcie sobie np. jedną noc w hostelu. Dwuosobowy pokój znajdziecie już za 20-25 EUR.

Autor:  Blackall [ 17 Sie 2012 17:25 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

dominicx napisał(a):
hugo1211 napisał(a):
W listopadzie na lancarotte w nocy na plaży to zbyt ciepło nie będzie. Może lepiej kimnąć na lotnisku :)


Odradzam koczowanie tam gdziekolwiek. Na Wyspach Kanaryjskich jest rzeczą normalną, że policja zbiera śpiących na zewnątrz i umieszcza w areszcie. Dbanie o porządek i interesy hotelarzy.

Weźcie z lotniska taksówkę do Arrecife (15 EUR) i zamówcie sobie np. jedną noc w hostelu. Dwuosobowy pokój znajdziecie już za 20-25 EUR.

Ta...
Zarówno na lotnisko jak i "w krzakach" bez problemu się prześpisz. W drugim przypadku warto się po prostu dobrze zamaskować.

Autor:  kliper [ 17 Sie 2012 18:06 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

dominicx napisał(a):
Odradzam koczowanie tam gdziekolwiek. Na Wyspach Kanaryjskich jest rzeczą normalną, że policja zbiera śpiących na zewnątrz i umieszcza w areszcie. Dbanie o porządek i interesy hotelarzy.

Weźcie z lotniska taksówkę do Arrecife (15 EUR) i zamówcie sobie np. jedną noc w hostelu. Dwuosobowy pokój znajdziecie już za 20-25 EUR.



Dzięki za radę, to na pewno cenna informacja. Jeśli chodzi o spanie alternatywne, to brałem to pod uwagę tylko w wypadku brania opcji ALL. Teraz ALL odrzuciłem więc zarezerwuje normalnie cały pobyt, tym bardziej, że po całodziennej podróży możemy być trochę zmęczeni (wylot o 6 przylot o 23).

Autor:  Maciek78 [ 20 Sie 2012 10:04 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

dominicx napisał(a):
hugo1211 napisał(a):
W listopadzie na lancarotte w nocy na plaży to zbyt ciepło nie będzie. Może lepiej kimnąć na lotnisku :)


Odradzam koczowanie tam gdziekolwiek. Na Wyspach Kanaryjskich jest rzeczą normalną, że policja zbiera śpiących na zewnątrz i umieszcza w areszcie. Dbanie o porządek i interesy hotelarzy.

Weźcie z lotniska taksówkę do Arrecife (15 EUR) i zamówcie sobie np. jedną noc w hostelu. Dwuosobowy pokój znajdziecie już za 20-25 EUR.

Na Famarze namioty są codziennością.

Autor:  perek [ 21 Sie 2012 13:56 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

Był ktoś może w drugiej połowie września w rejonie Costa Teguise ?
jakie temperatury ? z historii pogody wygląda na to, że jak najbardziej można się mocno opalić i kąpać ?
byłem na Gran Canarii w maju i było ok, ale wieczorami trzeba było się trochę cieplej ubrać. We wrzesniu chyba lepiej to wygląda ?

Druga sprawa. Hotel Blue Sea Costa Teguise Garden, ktos byl ?
Rezerwowalismy dwojke przez lowcostholidays.com za 270 funtow z transferami i all inclusive, 7 nocy, mysle, ze to bardzo dobra cena..

Zarezerwowalem auto przez autopluscar, seat ibiza II za 55euro na dwa pelne dni.
Warto brac ze soba nawigacje? czy da rade z mapa ? :)


a i jeszcze pytanie co do cen kosmetyków do opalania, brać jakieś marne 50ml z PL czy lepiej zakupić na miejscu ?

Autor:  Blackall [ 21 Sie 2012 14:43 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

perek napisał(a):
Był ktoś może w drugiej połowie września w rejonie Costa Teguise ?
jakie temperatury ? z historii pogody wygląda na to, że jak najbardziej można się mocno opalić i kąpać ?
byłem na Gran Canarii w maju i było ok, ale wieczorami trzeba było się trochę cieplej ubrać. We wrzesniu chyba lepiej to wygląda ?

Druga sprawa. Hotel Blue Sea Costa Teguise Garden, ktos byl ?
Rezerwowalismy dwojke przez lowcostholidays.com za 270 funtow z transferami i all inclusive, 7 nocy, mysle, ze to bardzo dobra cena..

Zarezerwowalem auto przez autopluscar, seat ibiza II za 55euro na dwa pelne dni.
Warto brac ze soba nawigacje? czy da rade z mapa ? :)


a i jeszcze pytanie co do cen kosmetyków do opalania, brać jakieś marne 50ml z PL czy lepiej zakupić na miejscu ?

na lanzarote spokojnie. Małe miasta, wiec raczej sie nie zgubisz ;)

Autor:  Borubar [ 21 Sie 2012 14:56 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

perek napisał(a):

Hotel Blue Sea Costa Teguise Garden, ktos byl ?
Rezerwowalismy dwojke przez lowcostholidays.com za 270 funtow z transferami i all inclusive, 7 nocy, mysle, ze to bardzo dobra cena..

a i jeszcze pytanie co do cen kosmetyków do opalania, brać jakieś marne 50ml z PL czy lepiej zakupić na miejscu ?


w hotelu byłem (w lipcu 2011). Krótko: super. Co do wyżywienia się nie wypowiem. Nie wiem jakie masz oczekiwania ale w basenie raczej nie popływasz.

Kosmetyki do opalania drogie - najtańszy chyba coś około 9E (lipiec 2011)

Autor:  Astrid [ 21 Sie 2012 15:22 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

perek napisał(a):
Był ktoś może w drugiej połowie września w rejonie Costa Teguise ?
jakie temperatury ? z historii pogody wygląda na to, że jak najbardziej można się mocno opalić i kąpać ?
byłem na Gran Canarii w maju i było ok, ale wieczorami trzeba było się trochę cieplej ubrać. We wrzesniu chyba lepiej to wygląda ?

Druga sprawa. Hotel Blue Sea Costa Teguise Garden, ktos byl ?
Rezerwowalismy dwojke przez lowcostholidays.com za 270 funtow z transferami i all inclusive, 7 nocy, mysle, ze to bardzo dobra cena..

Zarezerwowalem auto przez autopluscar, seat ibiza II za 55euro na dwa pelne dni.
Warto brac ze soba nawigacje? czy da rade z mapa ? :)

a i jeszcze pytanie co do cen kosmetyków do opalania, brać jakieś marne 50ml z PL czy lepiej zakupić na miejscu ?


Ja byłam w drugiej połowie września (co prawda nie w Costa Teguise, a w Puerto del Carmen) i był prawdziwy upał. Wieczorem wystarczył lekki sweterek, ale nawet bez też dałoby radę. Więc jedź i nie martw się o pogodę ;)

Kosmetyki do opalania zdecydowanie zabierz z Polski, ceny na miejscu są kosmiczne.

Autor:  Blackall [ 21 Sie 2012 16:04 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

Astrid napisał(a):
perek napisał(a):
Był ktoś może w drugiej połowie września w rejonie Costa Teguise ?
jakie temperatury ? z historii pogody wygląda na to, że jak najbardziej można się mocno opalić i kąpać ?
byłem na Gran Canarii w maju i było ok, ale wieczorami trzeba było się trochę cieplej ubrać. We wrzesniu chyba lepiej to wygląda ?

Druga sprawa. Hotel Blue Sea Costa Teguise Garden, ktos byl ?
Rezerwowalismy dwojke przez lowcostholidays.com za 270 funtow z transferami i all inclusive, 7 nocy, mysle, ze to bardzo dobra cena..

Zarezerwowalem auto przez autopluscar, seat ibiza II za 55euro na dwa pelne dni.
Warto brac ze soba nawigacje? czy da rade z mapa ? :)

a i jeszcze pytanie co do cen kosmetyków do opalania, brać jakieś marne 50ml z PL czy lepiej zakupić na miejscu ?


Ja byłam w drugiej połowie września (co prawda nie w Costa Teguise, a w Puerto del Carmen) i był prawdziwy upał. Wieczorem wystarczył lekki sweterek, ale nawet bez też dałoby radę. Więc jedź i nie martw się o pogodę ;)

Kosmetyki do opalania zdecydowanie zabierz z Polski, ceny na miejscu są kosmiczne.

pogode?! tam w grudniu bylo w nocy cieplo, wystarczyl tshirt.. o opalaniu w dzien i kapaniu w oceanie nie wspominając..

Autor:  michcioj [ 21 Sie 2012 16:12 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

Blackall napisał(a):
pogode?! tam w grudniu bylo w nocy cieplo, wystarczyl tshirt.. o opalaniu w dzien i kapaniu w oceanie nie wspominając..

kiedys bylem w grudniu na chwile na teneryfie, fajnie to wygladalo, opalasz sie na plazy, idziesz potem do pension osiedlem i...
na domach dekoracje swiateczne :)

Autor:  Blackall [ 21 Sie 2012 18:44 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

michcioj napisał(a):
Blackall napisał(a):
pogode?! tam w grudniu bylo w nocy cieplo, wystarczyl tshirt.. o opalaniu w dzien i kapaniu w oceanie nie wspominając..

kiedys bylem w grudniu na chwile na teneryfie, fajnie to wygladalo, opalasz sie na plazy, idziesz potem do pension osiedlem i...
na domach dekoracje swiateczne :)

choinka musi byc :)

Image
Image

EOT :)

Autor:  perek [ 21 Sie 2012 19:11 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

Przeczytałem wszystkie strony tego tematu i widzę, że troche do zobaczenia jest na wyspie, ale zdania troche podzielone.
Jak byście rozplanowali sobie objazd wyspy mając na to dwa dni ? autem. Ruszamy z Costa Teguise.
I w każdym dniu chcemy na pewno sprawdzić plaże:)

Autor:  Blackall [ 21 Sie 2012 19:26 ]
Temat postu:  Re: Lanzarote - co polecacie?

perek napisał(a):
Przeczytałem wszystkie strony tego tematu i widzę, że troche do zobaczenia jest na wyspie, ale zdania troche podzielone.
Jak byście rozplanowali sobie objazd wyspy mając na to dwa dni ? autem. Ruszamy z Costa Teguise.
I w każdym dniu chcemy na pewno sprawdzić plaże:)

Akurat ja byłem dwa dni. Generalnie sprawa jest prosta - jeden dzień północ (orzola, mirador del rio, risco de famara, famara, wulkan http://goo.gl/maps/8nqVP fajny do obejścia, kolory), drugi dzien poludnie (timanfaya, el golfo, popoludniowy chillout na papagay).
Pewnie o czyms po drodze zapomnialem, ale generalnie my tak jechalismy i uwazam ze trasa i kolejnosc byla idealna.

Strona 4 z 13 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/