| Forum strony Fly4free.pl https://forum.fly4free.pl/ | |
| Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? langkawi-phangan-jak-najlepiej,932,99825 | Strona 1 z 1 |
| Autor: | DJADKJGU [ 30 Sie 2016 10:36 ] |
| Temat postu: | Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
hej! jak najlepiej (najszybciej) przedostać się z Langkawi na Phangan? Czytalam o promie z Langkawi który płynie do Satun, ale co dalej i ile czasu na to liczyć? Czy uda się przy złapaniu pierwszego promu z Langkawi wieczorem już być na Phangan, czy raczej ten jeden nocleg gdzieś w Surat Thani lub okolicy trzeba liczyć? | |
| Autor: | bonieq2 [ 30 Sie 2016 11:06 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
W jednen dzień będzie ciężko. O ile pamiętam, to nie ma bezpośredniego autobusu z Satun do Surat Thani. Trzeba by raczej jechać do Krabi i tam się przesiąść lub pojechać z Satun do Hat Yai (ok 2h) i stamtąd bezpośredni autobus lub pociąg (ok 6h). Ostatnie promy odpływają na Phangan zdaje się koło 18. I tutaj są dwa uda, uda się, albo się nie uda. Możesz też po prostu dołożyć Krabi do planu jako alternatywe dla noclegu w Surat Thani. Można też kombinować samolot np. przez Kuala Lumpur. Jest sporo tanich lotów z Malino Air lub Air Asia z Langkawi, a potem Air Asia do Surat Thani. Trzeba by tylko zlapac pierwszy poranny lot z Langkawi. W tej opcji nie wyjdzie może najtaniej, ale najprawdopodobniej uda się to zrobić w jeden dzień. | |
| Autor: | DJADKJGU [ 30 Sie 2016 11:30 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
dzięki serdeczne! kurczę właśnie liczyłam na opcję trochę tańszą niż samoloty, bo tych to już trochę się uzbiera na tym wyjeździe. ogólnie nocleg w Surat jakąś tragedią nie będzie więc chyba stanie na tej opcji | |
| Autor: | bonieq2 [ 30 Sie 2016 11:33 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
Jest też nocny prom z Surat Thani na ... Koh Tao. To też ładna wyspa, można wpaść tam na dzień czy dwa i potem kolejny prom na Phangan. | |
| Autor: | DJADKJGU [ 30 Sie 2016 12:06 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
hm a masz może jakieś inne pomysły na podróż ograniczoną kosztowo i budżetowo, z BKK chcemy lecieć do SIN , z SIN gdzieś gdzie jest ładnie najlepiej w Malezji, a potem w miarę łatwo się przedostać na Phangan. Czy jest coś łatwiejszego do wplecenia w ten plan niż Langkawi? Phangan niestety jest niezmiennym punktem podróży bo spotykamy się tam ze znajomymi. Od wylotu z SIN chciałabym przeznaczyć 3-4 dni i max 300 zł na dojazd na Phangan z pobytem gdzieś. | |
| Autor: | bonieq2 [ 30 Sie 2016 12:16 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
Jaki termin? | |
| Autor: | DJADKJGU [ 30 Sie 2016 12:18 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
1 połowa lutego, z SIN planujemy wylecieć 5 lub 6/02 oglądam właśnie jakieś wyspy w pobliżu SIN, wiesz coś o Nikoi? | |
| Autor: | bonieq2 [ 30 Sie 2016 12:40 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
Niestety, tej nie znam. Na plus Langkawi to, że jest tam się łatwo dostać. Jednak 300 zł w sezonie z przejazdami na 3-4 dni to nie za dużo. Singapur też dość drogi, więc pytanie czy jest konieczny? Można pomyśleć, by zostać w Tajlandii na te 3-4 dni i skoczyć gdzieś na zachodnie wybrzeże. Niezmiennnie polecam moją ulubioną Koh Ngai Zobacz też Tioman w Malezji. | |
| Autor: | Mar77 [ 30 Sie 2016 12:51 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
DJADKJGU napisał(a): oglądam właśnie jakieś wyspy w pobliżu SIN, wiesz coś o Nikoi? 'Podróż ograniczona kosztowo i budżetowo', jak napisałaś, i wyspa Nikoi to niestety dwa przeciwległe bieguny. Zapomnij | |
| Autor: | DJADKJGU [ 30 Sie 2016 13:05 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
oj chłopak architekt mnie molestuje juz 3ci wyjazd w te okolice o Singapur 300 zł miałam na myśli same przejazdy - czyli pewnie SIN - LGK - KUL - URT - właśnie podliczam, może jak poczekamy na jakies promo to sie uda | |
| Autor: | bonieq2 [ 30 Sie 2016 13:23 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
Skoro tak, to co innego Można tez tak (chociaż nie będzie budżetowo): -Prom z Langkawi na Koh Lipe -Prom z Koh Lipe na Koh Ngai -Prom na stały ląd, bus do Trang, autobus do Surat Thani Zobacz też może loty z Singapuru lub Johor Bahru z Air Asia, Tiger Air lub Scoot do Tajlandii. W takiej opcji możecie polecieć do Krabi i skoczyć na Koh Lante, Koh Phi Phi, Koh Ngai itp i potem w jeden dzień do Surat Thani. Można też od razu lecieć z Sin do Surat Thani (chyba są nawet loty bezpośrednie) i wtedy przed Koh Phangan skoczcie na Koh Samui lub Koh Tao. Chyba, że w tych okolicach już byliście i dlatego zależy wam na wyspach Malezji. | |
| Autor: | Mar77 [ 30 Sie 2016 13:31 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
Jeżeli AirAsia nie pojawi się z jakąś super promocją, to będzie Wam bardzo trudno zrobić trasę SIN-LGK-KUL-URT za 300 zł. Ewentualnie weźcie pod uwagę opcję JHB-LGK-KUL-URT (w praktyce JHB-KUL-LGK-KUL-URT lub JHB-SZB-LGK-KUL-URT). | |
| Autor: | DJADKJGU [ 30 Sie 2016 13:46 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
@bonieq2 byliśmy na Tao, Phangan i Phi phi. Na Phi Phi nie chcemy już drugi raz jechać, może coś innego w okolicy! aktualnie najsensowniejsza opcja to chyba lot SIN - KRABI z Tigerem z Krabi jakaś wyspa (która?) na 2-3 noce i przedostanie sie na Phangan @Mar77 aktualnie kolo 430 mi wychodzi.. stad liczyłam że moze jakies promo zbije cene | |
| Autor: | bonieq2 [ 30 Sie 2016 13:50 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
DJADKJGU napisał(a): nie chce spędzać pół wyjazdu na lotnisku Dlatego wspomniałem by od razu z SIN (ew. Johor Bahru) lecieć do Tajlandii Sprawdź: Railay & Ton Sai, Koh Lanta, Koh Mook, Koh Ngai, Koh Kradan, Koh Libong, ostatecznie Ao Nang na stałym lądzie (akurat tego ostatniego fanem nie jestem) Są też loty z SIN na Phuket, ale Phuket to wiadomo.... co kto lubi. | |
| Autor: | DJADKJGU [ 30 Sie 2016 14:12 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
na lądzie w okolicach Krabi zaliczyliśmy chyba większość atrakcji to zostaje jakaś inna wyspa! poobczajam te wmienione zaraz. Jakoś czuję, że Phuket mi się nie podoba, ale nie bylismy dzięki wyjadacze, zawsze można liczyć na Waszą pomoc przy planowaniu edit: z Krabi już w jeden dzień na Phangan się dostaniemy, prawda? a z powrottem z którejś z wysp czy jeden dzień na lądzie w takim układzie? | |
| Autor: | Mar77 [ 30 Sie 2016 14:39 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
Bez problemu dostaniecie się z Krabi na Phangan w jeden dzień. Z tego co się orientuję na 99% można też było kupić bus+ferry na Phangan z Lanty. Z mniejszych wysepek nie kojarzę. | |
| Autor: | bonieq2 [ 30 Sie 2016 14:46 ] |
| Temat postu: | Re: Langkawi -> Phangan - jak najlepiej? |
W Tajlandii w kwestii turystyki da się kupić praktycznie wszystko. Pytanie tylko czy się opłaca. Można też spokojnie ogarnąć samemu, byleby dostać się na dworzec autobusowy Krab lub Trang w zależności od wysypy. Z małych wysepek raczej będzie to tańsza opcja. -- 30 Sie 2016 14:50 -- Żeby nie być gołosłownym, ogarniałem kiedyś transport z Koh Ngai właśnie na Railay. Na Koh Ngai za wiele biur nie ma | |
| Strona 1 z 1 | Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni) |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ | |