Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

[KUL] Kuala Lumpur - przesiadka
kuala-lumpur-przesiadka,990,125453
Strona 1 z 3

Autor:  xsenon [ 05 Mar 2018 01:36 ]
Temat postu:  [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

Witam Was ! Planunuję polecieć z Phuket do Pekinu z przesiadką w KUL
Mam do wyboru 2 opcje, albo 2,5 h na przesiadkę albo 8h...
Czy mieliście doświadczenie z przesiadkami w tym miejscu ? Linie lotnicze Air Asia i Air Asia X
Nie będę miał żadnego bagażu rejestrowanego tylko obawiam się że mogę nie zdążyć w 2h, ze względu na jakieś opóźnienia.
Jakieś rady lub opinie macie ? A może nawet instrukcje ;) Bardzo Wam dziękuję ;)

LOT w załączniku

Załączniki:
lot.jpg
lot.jpg [ 39.38 KiB | Obejrzany 6586 razy ]

Autor:  Mar77 [ 05 Mar 2018 02:34 ]
Temat postu:  Re: Przesiadka KHT - KUL - PEK

A to nie jest tak, że przy lotach łączonych w razie ewentualnego opóźnienia AirAsia przesunie Cię bezkosztowo na następny lot?

Autor:  monroe [ 05 Mar 2018 03:34 ]
Temat postu:  Re: Przesiadka KHT - KUL - PEK

@xsenon
Jeśli masz to na jednym bilecie to w przypadku opóźnienia pierwszego lotu Air Asia zagwarantuje Ci dotarcie na miejsce docelowe kolejnym lotem. Jeśli zmieniłbyś zdanie i zapłacił za bagaż rejestrowany to ten bagaż będzie nadany od razu do PEK.

Przy czym osobiście polecam dłuższą przesiadkę w KUL - zawsze możesz wyskoczyć na miasto i coś zobaczyć nawet przez te 8h (a właściwie to 6h). 3 miesiące temu mieliśmy lot łączony PEK-KUL-OOL z przesiadką w Kuala Lumpur trwającą jakieś 11h i kilka miejsc jednak odwiedziliśmy.

Podsumowując:
Jeśli na jednym bilecie i nie chcesz wyskoczyć do KUL, to spokojnie weź krótszą przesiadkę. W przeciwnym wypadku proponuję tę dłuższą, zawsze lepiej mieć większy zapas czasu a nikt Ci nie zagwarantuje, że z Phuket wylecisz punktualnie.

Autor:  oskiboski [ 05 Mar 2018 07:53 ]
Temat postu:  Re: Przesiadka KHT - KUL - PEK

Samoloty w Azji lubia sie spozniac, poza tym do centrum czy Petronas masz 1.5 h, wizy nie potrzebujesz. Ja bym zaryzykował, w centrum handlowym w Petronasie zjesz dobry obiad, posiedzisz chwile nad fontanna i powort. Wydasz z obiadem max 50 pln ;)

Autor:  xsenon [ 05 Mar 2018 09:39 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

Wiem, że mi zapewnią lot nawet gdybym nie zdążył ale problem polega na tym, że następnego dnia o 8 mam powrót z Pek do PL. Air Asia ląduje o 1.45 a następny dużo później po moim locie do PL. Oczywiście biorę pod uwagę przesiadkę 8h i zobaczenie KUL. Ale czy w przypadku opcji z 2.5 h powinienem się obawiać? Mieliście takie doświadczenia?

Autor:  seal [ 05 Mar 2018 10:41 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

jeśli masz to na jednym bilecie i 2,5h jest ok a następny lot jest po oczekiwaniu 8h i oba spowodują że dotrzesz na czas na powrót do PL to możesz zaryzykować choć ja np wyznaję zasadę że na miejsce z którego będę już wracać do Polski/Europy staram sie dotrzeć już dzień wcześniej tak aby mieć ten swobodny zapas czasowy - utrata lotu powrotnego to przeważnie są znaczące koszty. Kwestia szacowania ryzyka.

Autor:  yaacek [ 11 Mar 2019 02:27 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

Mam na jednej rezerwacji Aira Asia lot z Cebu przez Kuala do Singapuru. Bagaż rejestrowy.
Czy obejmie mnie transfer intrnational czy jednak domestic z odbiorem bagażu i odprawa graniczna.
Mam 2,5 godziny transferu pomiędzy lotami i boje się czy zdążę , A w Singapurze czeka na mnie LOT do polski .

Autor:  lucifuge [ 24 Sie 2022 10:54 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

odkopuje temat z pytaniem czy ktoś ma jakieś aktualne doświadczenia ile trwa transfer na KUL. Lot Etihad z Abu Dhabi ląduje planowo o 10:20 na terminalu M a kolejny Air Asia do Kambodży startuje 12:40 z terminal 2. Czy trzeba przechodzić kontrolę immigration czy to transfer bez wychodzenia z terminalu? Jeśli kontrola to ile to aktualnie zajmuje? W necie niezbyt świeże i rozbieżne informacje...

Autor:  kostek966 [ 24 Sie 2022 11:10 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

Jeśli to nie ten sam terminal to trzeba wyjść i pojechać autobusem na drugi terminal, nie wiem jak teraz ale kiedyś bus był płatny, to może zająć do godziny

Autor:  Zeus [ 24 Sie 2022 11:15 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

Do tego 2 kontrole paszportowe. IMO, bez szans.

Autor:  NBE322 [ 24 Sie 2022 11:44 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

Różne terminale. Nie zdążysz.

Autor:  onufry_z [ 14 Sty 2023 07:57 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

Czy między KLIA i KLIA2 kursuje już coś darmowego?

Autor:  nick [ 14 Sty 2023 08:19 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

@onufry_z Passengers with connecting flights between KLIA and klia2 can enjoy the free round-the-clock shuttle transfer services between the two terminals.


https://airports.malaysiaairports.com.m ... l-transfer

Autor:  onufry_z [ 14 Sty 2023 09:50 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

Dzięki. Problem jest taki że i przylot i wylot mam KLIA2 tyle że z wylotu rezygnuję i zostaję w KL. A do KLIA chcę podjechać żeby skorzystać z saloniku który jest tam na landside.
Więc pewno się na tą darmówkę nie łapię bo nie mam lotu z KLIA.

Autor:  NBE322 [ 14 Sty 2023 10:31 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

Wiem, że nie o to pytałeś, ale chciałem tylko wspomnieć że szybko regularnie i niezawodnie, lecz nie za darmo, można się przedostać pomiędzy terminalami pociągiem KLIA Express / KLIA Transit.
Koszt przejazdu to 2.00 / 1.80 MYR (biletomat / appka mobilna).

Autor:  tropikey [ 16 Sty 2023 13:47 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

A jak oceniacie szanse na zrobienie poniższej przesiadki z lotu międzynarodowego na krajowy?

Przylot do KUL Terminal 1 o 19:50 (Thai z BKK)
Wylot z KUL Terminal 1 o 22:00 (Malaysian do BKI).
Osobne bilety.

Dodam, że przylot z BKK byłby w biznesie, więc opuściłbym samolot na początku. Na razie założyłem sobie, że po przylocie udam się do miasta na nocleg, ale gdyby była szansa na to, by tego uniknąć i od razu udać się do Kota Kinabalu, byłoby to korzystniejsze rozwiązanie. Na wszelki wypadek mógłbym w MH wziąć bilet w taryfie elastycznej.

Autor:  onufry_z [ 16 Sty 2023 14:06 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

@tropikey bagaż rejestrowany?

Autor:  tropikey [ 16 Sty 2023 14:07 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

A tak, zapomniałem o tym... Będzie.

Autor:  NBE322 [ 16 Sty 2023 14:08 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

Jeżeli opłaca ci się brać bilet elastyczny, to zdecydowanie próbuj. Ew sprawdź punktualność tego lotu Thai z przeszłości.
W KLIA jest osobna odprawa paszportowa dla osób z business class (i faktycznie jest to przestrzegane) więc nigdzie nie powinieneś natknąć się na czekanie po drodze. Chyba że Thai korzysta z satellite terminal, wtedy ew czekanie na SkyTrain.

Autor:  trocha [ 12 Paź 2023 11:23 ]
Temat postu:  Re: [KUL] Kuala Lumpur - przesiadka

Wysypał mi się listopadowy lot Batik na jednym bilecie LGK-KUL-HKT jedyna inna opcja na to żeby mieć to na jednym bilecie to Malaysia Airlines ale jest znacznie drożej. Jest sporo lotów Air Asia ale z samodzielną przesiadką. Tu pytanie - jak wygląda transfer domestic->international (wszystko na terminalu 2, chyba). Ile czasu jest potrzebne na w miarę bezpieczny transfer (z bagażem rejestrowanym :/)? Czy AirAsia jakkolwiek przejmuje się jeżeli pierwszy lot byłby opóźniony - chodzi mi o to, czy jest jakaś korzyść z posiadania dwóch lotów AirAsia, czy jak pierwszy odcinek inną linią jest tańszy to brać to bo i tak nie ma różnicy.
Z tego co patrzyłem to loty na tej trasie nawet na ten sam dzień są w znośnych cenach, więc w razie wysypania planu jest jakiś backup, ale chciałbym wiedzieć jakie minimum przyjąć na w miarę bezpieczną przesiadkę i czy iść tą drogą, czy jednak brać Malaysia Airlines z jednym biletem?

Strona 1 z 3 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/