Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Offline
#21 PostWysłany: 13 Paź 2023 07:42 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1377
Loty: 506
Kilometry: 940 762
Krajów: 71 / 33.2%
srebrny
Niedawno robiłem przesiadkę w KUL ale w terminalu 1. Wszystko poszło bardzo sprawnie. Bagaż miałem do odbioru i trzeba było trochę poczekać, ale ogólnie wszystko z kontrolą paszportową i odprawą na kolejny lot (inna linia lotnicza) i kontrolą bezpieczeństwa, zajęło mi z godzinę. Należy jednak wziąć poprawkę, że było bardzo wcześnie rano i na lotnisku niewiele się działo.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊 Gran Canaria first minute za 1986 PLN ☀️ Loty i hotel z basenem 🌊
Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎 Warto 🔥Zamień chłodne dni na słoneczny relaks na Cyprze ☀️🤩 Loty i noclegi za jedyne 447 PLN 😎
Offline
#22 PostWysłany: 29 Paź 2023 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 21
Kto pyta nie błądzi.
Przylot 8 15 TK
Wylot 10 40 Air Asia
Bagaż podręczny (zakładam że będziemy mogli zabrać walizkę cabin size ze sobą, bez zdawania jej do luku). Jeśli to zły plan to też proszę o informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#23 PostWysłany: 29 Paź 2023 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2966
Loty: 378
Kilometry: 561 154
Krajów: 66 / 30.8%
HON fly4free
Bardzo zły.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#24 PostWysłany: 29 Paź 2023 22:31 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1433
niebieski
zerknij na to, z ktorych terminali operuja te linie i odpowiedz nasunie sie sama.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Offline
#25 PostWysłany: 03 Lis 2023 17:14 

Rejestracja: 09 Mar 2010
Posty: 244
niebieski
Odświeżam.
Planowany przylot TK na T1 o 08:15. Przejrzałem historię, jest zwykle o czasie, spóźnienie max 1h.
Planowany wylot AK z T2 o 13:30.
Rozumiem, że między T1, a T2 jest połączenie KLIA Express lub autobus:
https://airports.malaysiaairports.com.m ... l-transfer
Jest ryzyko mając planowe 5:15h czasu na przesiadkę lub zakładając spóźnienie TK ok. 4h?
Ktoś leciał ostatnio w takich godzinach i takiej konfiguracji czasowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#26 PostWysłany: 03 Lis 2023 17:27 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1433
niebieski
Jak przylatywalem ostatnio TK do KUL to najpierw bylo podjechanie do rekawa, spacer przez terminal do autobusu, potem troche czekania na autobus i tym autobusem przejazd pod jakies inne wejscie gdzie byla kontrola paszportowe i bagaze. Od przylotu do wyjscia z terminala zeby zlapac autobus to miasta zeszla godzina.

Przy tym zalozeniu dopuszczalne spoznienie przylotu TK spada do ok 3h.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
opcio uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#27 PostWysłany: 29 Sty 2024 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3824
Loty: 627
Kilometry: 1 137 707
Krajów: 111 / 51.9%
platynowy
Przechowalnia bagażu terminal 2.
Jest na level 2 czyli na przylotach. Wyloty są na level 3 wiec potem daleko nie ma.

Załączniki:
20240129_160114_copy_800x505.jpg
20240129_160114_copy_800x505.jpg [ 106.95 KiB | Obejrzany 1423 razy ]
20240129_160133_copy_1024x768.jpg
20240129_160133_copy_1024x768.jpg [ 282.41 KiB | Obejrzany 1423 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
Offline
#28 PostWysłany: 12 Mar 2024 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 67
Hej Forum,
Chcę zakupić lot w liniach Batik Air z Johor Bahru [JHB] do Denpasar [DPS] (Bali) z przesiadką w Kuala Lumpur [KUL].
Lecę na podręcznym.
Na przesiadkę mam 1:45 h
Czy jest to w waszej opinii realne?
Czy ta linia ma przesiadki gwarantowane? Nie mogę tego znaleźć w regulaminach
Pozdrawiam
Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#29 PostWysłany: 12 Mar 2024 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@deerrr
Na paszportowym spędziłem po przylocie godzinę.
Bramki automatyczne nie są dla nas.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#30 PostWysłany: 12 Mar 2024 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 67
@Martinuss dzięki za info,
a wiesz jakie terminale są przypisane do jakich linii lotniczych i czy są dzielone na Domestic i International?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#31 PostWysłany: 12 Mar 2024 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 2254
Loty: 395
Kilometry: 701 907
Krajów: 73 / 34.1%
niebieski
To odpowiem ja. Terminale są dzielone na krajowe i międzynarodowe. Air Asia operuje z T2 i zerkam teraz na tablicę i nie widzę innych linii na tym terminalu, ale niech mnie ktoś poprawi ewentualnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#32 PostWysłany: 12 Mar 2024 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 1050
Loty: 151
Kilometry: 254 156
Krajów: 46 / 21.5%
niebieski
@Martinuss , przy wyjściu na miasto, czy przy transferze? Bo ja przy wyjściu na miasto też spędziłem godzinę (jak nie więcej), a przy transferze (leciałem z JB do Krabi) przejście przez kontrolę paszportową zajęło mi minutę.

@deerrr , nie wiem czy linie są gdzieś przypisane. Leciałem Malaysia Airlines. Wylot z Domestic, przylot na Domestic, transfer z Domestic na International z buta w krótkim czasie. Przesiadkę miałem długą, więc się nie spieszyłem, ale szacuję, że spokojnym krokiem od wyjścia z samolotu do bramki wylotu zajęłoby ze 30 minut. Głównie dlatego, że terminal International w KUL jest długi (a w zasadzie to ma długie odnogi).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#33 PostWysłany: 12 Mar 2024 22:11 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 198
Kilometry: 320 251
Krajów: 61 / 28.5%
złoty
@Legion1 Na pewno nie, T1 i T2 obsługują loty międzynarodowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#34 PostWysłany: 12 Mar 2024 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@Legion1 @Pecel87
Z T2 Międzynarodowego lata głównie tylko AirAsia tak jak pisze @Legion1 ale również JetStar Asia.

Edit. Korekta
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Martinuss 12 Mar 2024 22:13, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#35 PostWysłany: 12 Mar 2024 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 2074
Loty: 362
Kilometry: 483 133
Krajów: 62 / 29.0%
niebieski
@ghostwriter

Po przylocie TK.
Ale jak wracałem z SIN czy HKT to mniej niż 30min spędziłem na T2 Paszportowym. Bardzo sprawnie to idzie.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#36 PostWysłany: 12 Mar 2024 22:15 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 198
Kilometry: 320 251
Krajów: 61 / 28.5%
złoty
@Martinuss no nie tylko, leciałem z T2 Scootem do SIN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#37 PostWysłany: 12 Mar 2024 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2018
Posty: 67
Sprawdziłem teraz stronę na najbliższe kilka godzin i:
na Tablicy T1 lata Batik Air
na Tablicy T2 prawie sama AirAsia

Nie wiem jak to wygląda gdy ja przylatuję lotem Domestic a odlatuję do innego kraju. Czy to jest ten sam terminal?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Online
#38 PostWysłany: 12 Mar 2024 22:26 

Rejestracja: 29 Sie 2022
Posty: 986
Loty: 198
Kilometry: 320 251
Krajów: 61 / 28.5%
złoty
Ja tam nie widziałem terminali oddzielnych dla domestic i international tylko KLIA1 i KLIA2 jako 2 oddzielne terminale, 1 bardziej legacy, 2 bardziej lowcosty, ale może się nie znam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#39 PostWysłany: 12 Mar 2024 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 2254
Loty: 395
Kilometry: 701 907
Krajów: 73 / 34.1%
niebieski
Na T2 jest podział na loty krajowe i międzynarodowe do obu są osobne kontrole bezpieczeństwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Offline
#40 PostWysłany: 12 Mar 2024 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 1050
Loty: 151
Kilometry: 254 156
Krajów: 46 / 21.5%
niebieski
@deerrr , przejrzałem sobie fotki z lotniska i w złapałem w tle swojego terminala Twoje linie - Batik (leciałem Malaysia z Johor do Phuket) i to był Terminal 1. Transfer wewnątrz tego samego budynku.

Co do samej linii:

On 27 April 2022, Lion Air Group's Malaysian full service subsidiary, Malindo Air, rebranded as Batik Air Malaysia, adopting a common identity with the existing Batik Air.[23] The then-CEO of Batik Air (Indonesia), Capt. Achmad Luftie, announced that Batik Air Malaysia would function as an international complement to the Indonesian arm, using Kuala Lumpur as a transit point beyond South East Asia for Batik Air passengers.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group