Forum strony Fly4free.pl
https://forum.fly4free.pl/

Kuala Lumpur do China Town
kuala-lumpur-do-china-town,990,63657
Strona 1 z 1

Autor:  przemo77390 [ 22 Sty 2015 12:52 ]
Temat postu:  Kuala Lumpur do China Town

Witam,

Jak najtaniej dostać się z lotniska międzynarodowego w KL (lecę Emiratami) do dzielnicy China Town - ponoć tam są najtańsze noclegi.

Dzięki za pomoc.

Pozdr

Autor:  Zeus [ 22 Sty 2015 12:59 ]
Temat postu:  Re: Transport z Lotniska do China Town

Autobus z KLIA do centrum i potem LRT i przystanek Pasar Seni

Autor:  Pawel_T [ 22 Sty 2015 13:01 ]
Temat postu:  Re: Transport z Lotniska do China Town

Zeus napisał(a):
potem LRT i przystanek Pasar Seni

Mialo byc najtaniej ;) wiec z dworca z buta, przyjemny spacerek.

Autor:  MaciekM [ 16 Sty 2016 23:22 ]
Temat postu:  Re: Transport z Lotniska do China Town

Hej,
Z KLIA są bezpośrednie autobusy na Pudu Sentral (Puduraya) - dworzec zaraz koło China Town, 10RM

Autor:  juggler5 [ 17 Sty 2016 22:10 ]
Temat postu:  Re: Transport z Lotniska do China Town

rozkład tu http://www.starwira.com/bus-schedule/#kualalumpuram

Autor:  vegejazz [ 18 Lut 2016 23:41 ]
Temat postu:  Re: Transport z Lotniska do China Town

jutro laduję w KL i mam hotel 2 minuty od Pasar Seni https://www.booking.com/hotel/my/geo.pl ... ight_room=

to jak dobrze zrozumiałem najlepiej jechać autobusem do Pudu Sentral z lotniska? a potem co dalej jest jakiś inny środek komunikacji?

Autor:  semo [ 13 Mar 2016 14:11 ]
Temat postu:  Re: Kuala Lumpur do China Town

Byłem tam kilka dni temu, więc wygląda to tak:

1) Nie wiem czy da się dojechać bezpośrednio z KLIA w okolice Central Market. Ja nie znalazłem takiego połączenia, poza taksówką.

2) Najtaniej z KLIA do KL Sentral można dojechać autobusem za 10 RM. Jedzie się z grubsza około 1 godziny.
Potem z KL Sentral do China Town można iść z buta, ale przy temperaturze przekraczającej 30 st C, z ciężkim plecakiem to chyba nie najlepszy pomysł.
Więc z KL Sentral za 1,30 RM trzeba pojechać kolejką LRT jedną stację na Pasar Seni (to stacja w China Town).

3) Opcja droższa, to z KLIA do KL Sentral szybki pociąg KLIA Express. Niestety 55 RM od osoby, czas podróży 28 minut.

4) Opcja najdroższa to taksówka. Płaci się z góry na lotnisku i z kuponem idzie do taksówkarza. W związku z tym że my byliśmy z 1,5-rocznym dzieckiem i że lot ze Stambułu do KL opóźnił się o 6 godzin, więc zamiast być w KL o 17:30, wyszliśmy z lotniska po godz. 23:00, to skorzystaliśmy z tej opcji. Niestety koszt 199 RM. Lekka masakra, ale po prawie 28 godzinach w podróży z małym dzieckiem chcieliśmy być jak najszybciej w hotelu. Co więcej większość tańszych połączeń po północy już chyba nie jeździ lub jeździ dużo rzadziej.

Autor:  j_brawo [ 13 Mar 2016 14:38 ]
Temat postu:  Re: Kuala Lumpur do China Town

semo napisał(a):
Byłem tam kilka dni temu, więc wygląda to tak:

1) Nie wiem czy da się dojechać bezpośrednio z KLIA w okolice Central Market. Ja nie znalazłem takiego połączenia, poza taksówką.



Jak najbardziej się da. Jechałem tak 3 tygodnie temu. idzie się na dworzec autobusowy na KLIA i jest kilka stanowisk sprzedaży biletów do centrum KL na różne linie autobusowe. Kupuje się bilet do China Town, autobusy zatrzymuja sie przy markecie Mydin, zaraz obok China Town. Koszt to 10 MYR.

Autor:  zawiert [ 13 Mar 2016 14:48 ]
Temat postu:  Re: Kuala Lumpur do China Town

Jak masz dużo czasu (dużo!), to jest (chyba) tańsza opcja. Z KLIA (i KLIA2) łapie się autobus do KTM Niali, a dalej KTM do Sentral.

Bus - 4.5RM, KTM do Putra (czyli 4 stacje dalej) 7.5RM.
Bus tłucze się godzinę. KTM drugą godzinę.

Autor:  Ipkol [ 15 Mar 2016 12:37 ]
Temat postu:  Re: Kuala Lumpur do China Town

Jest jeszcze jedna opcja.
Oprócz standardowych biletów za 10RM do KL Sentral są też bilety za 18RM na autobus "pod hotel".
Korzystaliśmy z tego jakies 3 tygodnie temu. Jedzie się standardowo autobusem, później w okolicach Bukit czy też chinatown kierowca każe wszystkim z biletami za 18RM wysiąść i przesiąść się do małego vana, który rozwozi ludzi pokolei po hotelach ( w okolicy chinatown,petronas, raya chulan, bukit bintang).

Tak jak mówili nie jest to opcja najtańsza. Najtańsza jest dokładnie za 11,30 (bus +lrt).

Autor:  michalax [ 15 Mar 2016 13:00 ]
Temat postu:  Re: Kuala Lumpur do China Town

semo napisał(a):
...
3) Opcja droższa, to z KLIA do KL Sentral szybki pociąg KLIA Express. Niestety 55 RM od osoby, czas podróży 28 minut.


Też byłem kilka dni temu :)
Jeżeli kupujesz w automacie biletowym (jest ich sporo w terminalach KLIA, KLIA2 i przy zejściach na perony) bilet w obie strony i dodatkowo płacisz kartą MasterCard (np. Raiffeissen Wizzair MasterCard) to cena spada do 80 MYR - czyli 40 MYR w jedną stronę.

Pozdrowienia

Autor:  Magaa [ 21 Sie 2016 18:48 ]
Temat postu:  Re: Kuala Lumpur do China Town

Witam, oswieze nieco temat.
Przylatujemy do KLIA ok 18 w piatek, wiec przy dobrych wiatrach ok godziny 20-21 dojezdzalibysmy autobusem do KL Sentral lub Puduraya. Jak wyglada sytuacja z taksowkami? Mamy wstepnie zarezerwowany hotel w Chinatown, ale kawalek od Puduraya, czy wieczorem taksowki tam wjezdzaja? Jesli zmienimy hotel na Bukit Bintang, jaka bylaby cena +/- taxi z KL Sentral?
Zalezy mi na jak najszybszym dostaniu sie do hotelu, bo w KL bedziemy miec malo czasu wiec nie chce pierwszego wieczoru stracic na wloczeniu sie z tobolami, po 17h podrozy.. Stad pomysl z taxi i hotel blisko streetfoodow :D

Autor:  juggler5 [ 22 Sie 2016 14:59 ]
Temat postu:  Re: Kuala Lumpur do China Town

Z taksi nie powinno być problemu, przy Puduraya masz kilka hoteli, my spaliśmy w Hotel 99, tanio i czysto. I do tego blisko do żarcia.

Autor:  Martuha_d [ 09 Wrz 2017 20:17 ]
Temat postu:  Re: Kuala Lumpur do China Town

Polecam ubera. Zapłaciliśmy do china town 82RM

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/